Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

poruka: 249
|
čitano: 47.298
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst".
8 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Volio bih da se drže izvornog Tolkiena ali ipak fantasy je u pitanju pa nije me baš previše briga koliko će se  trendovski  adaptirati .Više mi smeta pretjerani CGI ,koji ako već toliko forsiraju neka naoprave animiranu seriju .

 

Međutim za te trendy bullshite poput SJW ....  u historijskim  dramama,filmovima i dokumentarcima nemam tolerancije a to se  događa  sve češće .Iritira me .

waaagh ;
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
warhammer kaže...

 

Međutim za te trendy bullshite poput SJW ....  u historijskim  dramama,filmovima i dokumentarcima nemam tolerancije a to se  događa  sve češće .Iritira me .

moraju se ispostovati zelje woke ekipe, inace bi bilo plakanja kako su "oppressed" i da su svi ostali fasisti, privilegirani.. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Vidimo kakvi likovi plaču već sedam strana jer moraju gledati crnce u filmovima. Kako bi tek plakali da imaju stvarnih problema u životu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Visak kaže...
Vidimo kakvi likovi plaču već sedam strana jer moraju gledati crnce u filmovima. Kako bi tek plakali da imaju stvarnih problema u životu.

Ma sve pet, totalno je druga priča kad znaš da se to radi doslovno samo zbog zarade, nikoga zapravo nije briga za tuđa prava :)

11 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Veliki Brat kaže... 

...možda netko treći to pročita i skuži koliko je prije bio glup 

 

14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
picajzla0707 kaže...
Veliki Brat kaže... 

...možda netko treći to pročita i skuži koliko je prije bio glup 

 

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
3 godine
odjavljen
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

I koji je zakljucak ekipa? Bit dobra serija ili ne?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

To ćemo vidjeti kad krene serija. Sudeći po spaljenoj zemlji u npr.  Star Trek i ostalim serijalima, nema tu kruha za ljubitelje sedme umjetnosti ili djela Tolkiena.

 

Ovi koji sigurno upadaju po nacionalnom ključu će bit oduševljeni i uživati će u bratstvu&jedinstvu naroda i narodnosti Amerike.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 20:06 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Prosto ne mogu da vjerujem o čemu se raspravlja ovdej sedam stranica! Ludilo!

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Envy kaže...

Prosto ne mogu da vjerujem o čemu se raspravlja ovdej sedam stranica! Ludilo!

 Kako ne, pa to i je politika u zadnjih 20 godina.

Jedan kaze - manjine su jednako vrijedne kao i in-grupa. Drugi kaze - ti si prljavi antifer komunjist marksist. Žižek kaze - gdje tsu fti markfsistfi? Peterson kaze - dogovorili smo da cemo debatirati o tehnikama pospremanja sobe!

16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

23 Questions LOTR fans want answered for The Rings of Power

We asked the fans to list their most burning current questions that we could ask the Showrunners, just 8 months before the show’s debut on September 2, 2022.

 

Neovisnomisleći nerasistički raspoloženi Hrvati, pogodite koliko pitanja ljudi iz bijelog svijeta se tiče crnaca i gejeva u glumačkoj postavi.

 

Gledam te!
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Jel to ovo:

 

Fans are mainly concerned if this show will be true to the lore – Who is the Lore expert(s) on the show?

 

 

To je i mene zanimalo, ali sam od rođenja politički nekorektan i boli me briga za probleme naroda&narodnosti Amerika i odma sam drito u čelo rekao što mislim.

 

Niti nakon nekoliko stranica nitko nije suvislo rekao što je s tim. Zna neko? Molio bi normalne odgovore bez da krene litanija napamet naučenih dekadentnih floskula.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 12:26 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
memulica kaže...

Jel to ovo:

 

Fans are mainly concerned if this show will be true to the lore – Who is the Lore expert(s) on the show?

 

 

To je i mene zanimalo, ali sam od rođenja politički nekorektan i boli me briga za probleme naroda&narodnosti Amerika i odma sam drito u čelo rekao što mislim.

 

Niti nakon nekoliko stranica nitko nije suvislo rekao što je s tim. Zna neko? Molio bi normalne odgovore bez da krene litanija napamet naučenih dekadentnih floskula.

 

 

 

 

 Jel ti to zelis sugerirati da je Tolkien razradio demografsku situaciju za 4 ere LOTRa? Mislim, znam da je covjek stvarno posvetio puno vremena loreu, ali da je 4000 godina censusa razradio, to prvi puta cujem.

16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
memulica kaže...

Jel to ovo:

Fans are mainly concerned if this show will be true to the lore – Who is the Lore expert(s) on the show?

Ma daj, zar zbilja? A nisi se odlučio uzeti ovo:

What percentage of characters will be Tolkien canon versus newly created for the show?

 

Ili ovo:

Looks like this is shaping up to have the most diverse casting of any Tolkien adaptation as the scope of the story expands across the planet of Arda. What do the Showrunners have front-of-mind when presenting these new characters and cultures through a wider lens?

 

Ovaj "true to the lore" dio ti se najmanje odnosi na rase (zapravo se nijedan ne odnosi na rase, al' OK), već se odnosi na dijelove opisane u knjizi - hoće li radnja prikazivati već opisane događaje ili će se uvoditi novi likovi i nova radnja (za što, BTW imaju odriješene ruke Tolkien estate-a, o čemu sam već pisao na temi, ali nije da sad ikoga interesira lore i serija).

 

Uglavnom, da prevedem jer čak ni direktan napis na engleskom ne znate pročitati s razumijevanjem: ne, nikoga ne zanima koliko će biti crnaca, koliko bijelaca i hoće li svi najbolji i najjači bit bijeli a svi zločinci i zgaženi bit crnci.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
sexytoiletpaper kaže...

 Jel ti to zelis sugerirati da je Tolkien razradio demografsku situaciju za 4 ere LOTRa? Mislim, znam da je covjek stvarno posvetio puno vremena loreu, ali da je 4000 godina censusa razradio, to prvi puta cujem.

Jebamepas, najradije bi sad da Valari u seriji budu malo crnci, malo indijanci, malo kinezi pa da se ova antiwokestraightasanarrow škvadra totalno pogubi u radnji i likovima :D

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Veliki Brat kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Jel ti to zelis sugerirati da je Tolkien razradio demografsku situaciju za 4 ere LOTRa? Mislim, znam da je covjek stvarno posvetio puno vremena loreu, ali da je 4000 godina censusa razradio, to prvi puta cujem.

Jebamepas, najradije bi sad da Valari u seriji budu malo crnci, malo indijanci, malo kinezi pa da se ova antiwokestraightasanarrow škvadra totalno pogubi u radnji i likovima :D

 Morgoth mora bit crn inace nece izgledat vjerodostojno :D

Truth in engineering.
15 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

U kojem je ono loreu da se božansko biće ukazuje u obliku u kojem je sličan onome kome se obraća?

Bio je neki film/nešto gdje se isto božanstvo Egipćanima ukazao kao Egipćanin, Vikinzima kao viking etc.

 

Ta sitnica bi svima začepila usta.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
veliki pero kaže...

I koji je zakljucak ekipa? Bit dobra serija ili ne?

Kako god ispalo biće  gledljivo barem  za jedan put ,kao i posljednji Star Warsi i Star Trekovi  !

 

Sam tolkinov predložak je dovoljan da se napravi i ispadne  nešto interesantno.

Ako je Alanis Morissette izvrsno odglumila Boga u Dogmi Kevina Smitha ne bi trebalo biti problema u ''sitnim'' promjenama Tolkienovog kanona !

waaagh ;
5 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

jebali vam crni vilenjaci i žuti patuljci... što se to mijenja jebote da je npr gimli cigan u čitavoj toj priči? 

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Srce Isusovo kaže...

jebali vam crni vilenjaci i žuti patuljci... što se to mijenja jebote da je npr gimli cigan u čitavoj toj priči? 

 

 

alo kumeeeeeeeee, će t' gatam iz crnu džigericu sekirčetom na parčiće narezanu ?

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Stric_Jura kaže...
Srce Isusovo kaže...

jebali vam crni vilenjaci i žuti patuljci... što se to mijenja jebote da je npr gimli cigan u čitavoj toj priči? 

 

 

alo kumeeeeeeeee, će t' gatam iz crnu džigericu sekirčetom na parčiće narezanu ?

 Još ko perk na račun boje kože dobije +15% kod trgovca starog željeza. Jebote, kad je knjiga izdana u belgiji su imali crnce u zoološkom vrtu - danas je hvala bogu - drugačija situacija nek se ljudi raduju, nek se šareni -nije da su srbi jebo ga ja... ne znam kakav je tolkien bio ko čovjek ali je definitvno bio produkt svog vremena i to je imalo nekakav utjecaj na njega i njegovo pisanje. Nije on trebao biti rasist ili što ti ga ja znam, ali tada nije baš bilo ovakvog miješanja kultura tako da... Njegov svijet - tad je bio većinom "bijel"... I da nije, nebitno. Koga boli kurac ko je koje boje u fantazijskoj seriji?

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 15:25 (Srce Isusovo).
6 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Ja sam za to da vilenjake glume vilenjaci, orke neka glume orke itd..... i točka, ne mi sa tim nekim lari fari new age likovima, ja želim da ostanemo dosljedni Tolkinovi adaptaciji u nulu, ok ? 

 

Ajmo se zaustavit više sa tim jer koliko se ja sjećam Tolkien u niti jednoj knjigi nije napisao koje rase (koja sada postoje) su svi likovi, određen je samo rod i to je to.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara

a je, Haradrimi su po Tolkienu "kmični"....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

https://oldhorizon.westmont.edu/articles/1272

 

British Catholic priests push to make author J.R.R. Tolkien a saint

 

Izgleda da ćemo se morati obratiti Markićki za amenovanje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Warhammer

Svi znamo da je bog Morgan Freeman, prema tome, molim te....

;)
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
wyks kaže...

 

British Catholic priests push to make author J.R.R. Tolkien a saint

 Pa zar nije Crkva žestoko protiv tih knjiga o čarobnjacima? Ono, Harry Potter i Halloween su najveći državni neprijatelji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Visak kaže...
wyks kaže...

 

British Catholic priests push to make author J.R.R. Tolkien a saint

 Pa zar nije Crkva žestoko protiv tih knjiga o čarobnjacima? Ono, Harry Potter i Halloween su najveći državni neprijatelji.

 A to su ti britanski Katolici. Tamo su oni avangarda, woke.

11 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Veliki Brat kaže...

Jebamepas, najradije bi sad da Valari u seriji budu malo crnci, malo indijanci, malo kinezi pa da se ova antiwokestraightasanarrow škvadra totalno pogubi u radnji i likovima :D

 doklen god nekima prvi problem bude bilo pitanje boje kože u filmu treba ih tući kurcem po čelu

sve dok im kurac po čelu ne bude toliko svakodnevna stvar da više prestanu zanovijetat oko boje kože neka vilenjaci budu crnci, hobiti cigani, a orci transeksualci i to u što većoj mjeri i što šarenije

15 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Treba napraviti AI koji će deepfakeat boje glumaca i atribute likove po željama korisnika i svi problemi riješeni :)
Spremiš pod postavke, streaming service renderira i omogući za gledanje. + 5$ na pretplatu ili ako ne platiš default.

 

Ne mogu reći da je bilo primjetno da je ikoga bilo briga tko je koje boje/ spola u mediju prije cirka 10 godina. 

Valjda se tada Hollywood još trudio, a sada pod pritskom woke ekpe je sve u konfliktu.

Ako je film woke kritičari daju 90%, publika 10% ( pod cenzurom se digne 60%)

Ako nije film woke kritičari daju 30%, publika 90%. 

Katastrofa

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
R3nchi kaže...

Od svim mjesta na internetu bug forum je zadnje gdje bi ocekivao poremecene woke bolesnike...

 

 

isto sam i ja mislio za poremećene rasiste, da je bug zadnje mjesto gdje bi ih čovjek očekivao

meni je woke pritisak također u kurcu, ponajviše zato jer se naglasak stavlja na nešto drugo umjesto sadržaja i onda zbog borbe protiv bolesnika trpi kvaliteta

 

ali naglasak se ne stavlja bezveze, sama ova tema ti je dokaz da je masi ljudi prva pomisao hoće li biti crnaca i pedera i to im je razlog da se ujutro uz kavu ulogiraju na bug forum i krenu sa sranjima, ne tolkine, ne fantasy, ne razmišljanje o potencijalima serije i slično, ne, najbitniji su crnci i pederi

i onda ti pričaš o tome tko je bolesnik i tko je poremećen

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice