iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

poruka: 21
|
čitano: 3.989
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10".
11 godina
protjeran
offline
iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

Kakva MBO bi se nalazila u ovom racunalu ako netko moze znati?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

48x48 mm?

 

pa zar nije Celer 4100 SoC ?

 

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
Stric_Jura kaže...

48x48 mm?

 

pa zar nije Celer 4100 SoC ?

 

 

Je, tu još ide RAM + ROM, teoretski se može natrpati u 48x48, zanima me samo koliko se to mini čudo grije, nije da se N4100 ne ugrije kad ga se malo optereti. Ti čipovi su unutra ko' sardine u limenci. 

14 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

pa sumnjam da baš nije to uračunato, uostalom možda je cijelo tijelo kompa rashladna površina...

 

uostalom stavi si 3 kutije šibica jednu na drugu - zvjerčica od kompa!

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
Gadgeti kaže...

Kakva MBO bi se nalazila u ovom racunalu ako netko moze znati?

Izrazito mala.

K
8 godina
offline
iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

svrha ovog racunala? mislim da ovo ne treba nikome, ili se  varam?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
Stric_Jura kaže...

pa sumnjam da baš nije to uračunato, uostalom možda je cijelo tijelo kompa rashladna površina...

 

uostalom stavi si 3 kutije šibica jednu na drugu - zvjerčica od kompa!

 nisam to mislio, sigurno je uračunato, a palo mi je na pamet i da je cijelo tijelo rashladna površina, ali piše da jedan ima plastično kućište.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
just_dont kaže...

svrha ovog racunala? mislim da ovo ne treba nikome, ili se  varam?

 mislim da se varaš. Zašto misliš da ne treba nikome?

većina kućnih i uredskih PC-a se može zamijeniti s ovom kutijicom, naravno mislim na korisnike koji računalo koriste za mail, surfanje, gledanje youtube/kodi, koriste office i slične manje zahtjevne radnje, a takvih je puno. Prednost je što zauzima ravno 5cm prostora i troši smiješnu količinu energije/struje.

 

Starcima sam nedavno uzeo miniPC i zamijenio klasično računalo, oduševljeni su s njim.

 

Uz to može se koristiti kao mini webserver ili nešto slično.

 

Pitanje je samo koja će mu biti cijena, klasični miniPC takve konfiguracije dođe oko 200$, s tim da imaju SSD i nešto su veće dimenzije oko 2.5-3x.

8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
mzopg kaže...
just_dont kaže...

svrha ovog racunala? mislim da ovo ne treba nikome, ili se  varam?

 mislim da se varaš. Zašto misliš da ne treba nikome?

većina kućnih i uredskih PC-a se može zamijeniti s ovom kutijicom, naravno mislim na korisnike koji računalo koriste za mail, surfanje, gledanje youtube/kodi, koriste office i slične manje zahtjevne radnje, a takvih je puno. Prednost je što zauzima ravno 5cm prostora i troši smiješnu količinu energije/struje.

 

Starcima sam nedavno uzeo miniPC i zamijenio klasično računalo, oduševljeni su s njim.

 

Uz to može se koristiti kao mini webserver ili nešto slično.

 

Pitanje je samo koja će mu biti cijena, klasični miniPC takve konfiguracije dođe oko 200$, s tim da imaju SSD i nešto su veće dimenzije oko 2.5-3x.

ok razumijem da ima tih korisnika kojima su takva racunala korisna, ali koliko malo moramo ici? realno istu stvar ili efekt postigao bi racunalom koje je velicine 20x20x10cm a mislim da bi proizvodnja takvog racunala bila daleko jeftinija nego ovog, a opet puno si fleksibilniji jer u takvog 20x20x10cm racunalu mozes sam mjenjati ram, hdd... u tom smislu mi ovo malo racunalo nema neku svrhu, odnosno ako je cijena proizvodnje veca nego "normalnog malog racunala" cemu to?

 

za neke mini webservere mislim da je ipak bolje uzeti neki raspberry ili slicno racunalo koje vrti linux

 

stvarno ne vidim cemu ovo, osim sto je fora za vidjeti, ali ne bas toliko fora da bi isao kupiti

12 godina
neaktivan
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
just_dont kaže...
mzopg kaže...
just_dont kaže...

svrha ovog racunala? mislim da ovo ne treba nikome, ili se  varam?

 mislim da se varaš. Zašto misliš da ne treba nikome?

većina kućnih i uredskih PC-a se može zamijeniti s ovom kutijicom, naravno mislim na korisnike koji računalo koriste za mail, surfanje, gledanje youtube/kodi, koriste office i slične manje zahtjevne radnje, a takvih je puno. Prednost je što zauzima ravno 5cm prostora i troši smiješnu količinu energije/struje.

 

Starcima sam nedavno uzeo miniPC i zamijenio klasično računalo, oduševljeni su s njim.

 

Uz to može se koristiti kao mini webserver ili nešto slično.

 

Pitanje je samo koja će mu biti cijena, klasični miniPC takve konfiguracije dođe oko 200$, s tim da imaju SSD i nešto su veće dimenzije oko 2.5-3x.

ok razumijem da ima tih korisnika kojima su takva racunala korisna, ali koliko malo moramo ici? realno istu stvar ili efekt postigao bi racunalom koje je velicine 20x20x10cm a mislim da bi proizvodnja takvog racunala bila daleko jeftinija nego ovog, a opet puno si fleksibilniji jer u takvog 20x20x10cm racunalu mozes sam mjenjati ram, hdd... u tom smislu mi ovo malo racunalo nema neku svrhu, odnosno ako je cijena proizvodnje veca nego "normalnog malog racunala" cemu to?

 

za neke mini webservere mislim da je ipak bolje uzeti neki raspberry ili slicno racunalo koje vrti linux

 

stvarno ne vidim cemu ovo, osim sto je fora za vidjeti, ali ne bas toliko fora da bi isao kupiti

Marketing. Da su složili računalo u 15x15cm bili bi jedni od stotinu proizvođača, ovako su dospjeli u sve IT medije.

 

Za mini webserver ovisi, ako su klijenti na win10 onda je po meni praktičnije i jednostavnije imati win10 server. Lakše je podesiti file share, permissione, backup...

8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
mzopg kaže...
just_dont kaže...
mzopg kaže...
just_dont kaže...

svrha ovog racunala? mislim da ovo ne treba nikome, ili se  varam?

 mislim da se varaš. Zašto misliš da ne treba nikome?

većina kućnih i uredskih PC-a se može zamijeniti s ovom kutijicom, naravno mislim na korisnike koji računalo koriste za mail, surfanje, gledanje youtube/kodi, koriste office i slične manje zahtjevne radnje, a takvih je puno. Prednost je što zauzima ravno 5cm prostora i troši smiješnu količinu energije/struje.

 

Starcima sam nedavno uzeo miniPC i zamijenio klasično računalo, oduševljeni su s njim.

 

Uz to može se koristiti kao mini webserver ili nešto slično.

 

Pitanje je samo koja će mu biti cijena, klasični miniPC takve konfiguracije dođe oko 200$, s tim da imaju SSD i nešto su veće dimenzije oko 2.5-3x.

ok razumijem da ima tih korisnika kojima su takva racunala korisna, ali koliko malo moramo ici? realno istu stvar ili efekt postigao bi racunalom koje je velicine 20x20x10cm a mislim da bi proizvodnja takvog racunala bila daleko jeftinija nego ovog, a opet puno si fleksibilniji jer u takvog 20x20x10cm racunalu mozes sam mjenjati ram, hdd... u tom smislu mi ovo malo racunalo nema neku svrhu, odnosno ako je cijena proizvodnje veca nego "normalnog malog racunala" cemu to?

 

za neke mini webservere mislim da je ipak bolje uzeti neki raspberry ili slicno racunalo koje vrti linux

 

stvarno ne vidim cemu ovo, osim sto je fora za vidjeti, ali ne bas toliko fora da bi isao kupiti

Marketing. Da su složili računalo u 15x15cm bili bi jedni od stotinu proizvođača, ovako su dospjeli u sve IT medije.

 

Za mini webserver ovisi, ako su klijenti na win10 onda je po meni praktičnije i jednostavnije imati win10 server. Lakše je podesiti file share, permissione, backup...

da, marketing mi jos i zvuci logicno, eto bar nesto :)

15 godina
offline
iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

- već nekoliko godina (4-5..) imamo intelov stikić-pc.. dimenzija prosječnog većeg stikić uređaja, spaja se na tv-hdmi .. i ne vidim zašto bi sad ovo bilo nešto bitno-novo tj nema cijene. (intel 100-150$..).

- malo blesavo rješenje s usbc napajanjem ako je već hdmi tu koji može isto a tad nam ostaje port slobodan.

.. odnosno, čemu se mučiti s takvim mini-mikro rješenjima i na njih stavlajti neke utore-priključke kad su nepraktični ili nedostupni.. ili bežično ili će biti iza monitora-tva.. ili imaju neki svoj dock koji tad služi za periferiju pa je nevažno ima li jedan ili dva usb porta kao i čitač SD i sl. a tad niža cijena i manje domenzije ako je to cilj i sl. odnosno, može tad biti neki konkretan port-šteker kao replikator-dock koji elegantnije riješi priključke, jer tko će ubadati stikić u stikić koji je iza monitora i sl. ili hrpa žica koja iz njega visi ili .. čemu? Ako je monitor npr 20-30-40 i više inčni.. iz može biti laptop pa nije problem dimenzija, osim ako ga nosimo u džepu, no opet koji smisao-upotreba.. kućno-uredsko? Storage? Multimedija-snaga? VGA.. gaming? .. besmisleno, jer ako klinac ima konzolu ima jače računalo ako ima mobitel ima jače itd itd .. baš nikakvu primjenu ili razlog za ovako nešto ne vidim. Promašaj :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
ihush kaže...

- malo blesavo rješenje s usbc napajanjem ako je već hdmi tu koji može isto a tad nam ostaje port slobodan.

 

Slažem se, ali big ali: implementacije HDMI su sve samo ne standardne (>"CEC" - wiki). Počevši od RPi 2 pa do TheC64 Mini, svaki je imao svoje mušice; uključivši i moj TV svoje. O kablovinju tek da ne pričam. Npr: audio preko HDMI je standardni problem, koji, iako je uglavnom riješen, i danas će ti se desiti da preko nekog kabla nemaš audio koji u drugoj konfiguraciji normalno radi.
TheC64 Mini ima upravo sa ehm recimo napajanjem situaciju - dok je uštekan u štrom (USB a ne HDMI!), a ugašen(!!!), svejedno ukrade "prioritet" ("CEC" kontrola).
Mini C64 sigurno nije jedini uređaj (niti jedini TV) s kojim ovaj mini PC ne bi radio da mu napajanje ovisi o HDMI. Ima i "riješenje" (dodatni adapter) na sl. linku, ali opet...

When I plug HDMI of Mini to TV or HDMI-Switch, switch does not work anymore, until I unplug Mini?

 

ihush kaže...

koji smisao-upotreba..

 

Zato jer je sexy. :D

Ozbiljno, to je kao da pitaš zašto se VW "buba" i dalje prodaje. Swatch, Smart, Mac Mini...

 

15 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

-da. . (no tad je dosadno) :)

ili .. biznis je biznis.. tj znači zarada, a dok nemamo cijenu o čemu govoriti za takve .. kutijice? Da su male ili kockaste?

npr čemu bi tebi to koristilo, u odnosu na rpi i sl. ili c64 emulator.. surfanje, gejmanje, rad.. što? uredski ili kućni, fora na roštiljanju kad iz džepa izvadiš ''PC'' i radiš u photoshopu ili što? Koja je ciljana niša ove kockice? + cijena..

-da naprave istu stvar + neki dock koji može služiti za npr napajanje, periferiju (printer i ostalo) i diskretnu vga.. tad bi rekao ok, kao mobač ali pc.. i ima win, ima smisla.. ovako ga baš i ne vidim + nema cijene a to je kako god okrenemo osnovno svojstvo robe ako je biz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
ihush kaže...

npr čemu bi tebi to koristilo

 

A gle, ja sam kupio Motorola Flipout (jer mi je bio sexy) koji je proglašen jedim od najgorih koncepata i smartphonea uopće :D
...tako da sigurno nisam relevantan. 

Meni je bilo fora da imam prijenosni mini C64, GBA ili nešto slično... ali u praksi, previše toga je bilo loše da bi to čudo radilo. Ali i opet bi ga kupio - da radi LOL 

15 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

-posljednji upotrebljiv c64 (emu) koji sam vidio je bila ona replika joysticka.. u njemu c64. Pošto za igru trebaš joy sama kutija (kao ovaj pc) nije dovoljna dok je joy sam po sebi kutija.. i tad mi je to ok. Funkcionalno-ima smisla. Ovo ne vidim.. ćorav :)

 

-čak mogu usporediti s npr win2go (nije pc-hw, ali je sys-os-soft u stikiću.. i ako imaš pc pri ruci ubodeš-bootaš i radi..) da MS malo relaxa licencne, imalo bi smisla + cijena bržeg stikića i svi happy ali ovo mi je nekak, promašaj. Npr dal itko na forumu slini za intelovim stikićem? Više ljudi želi nekog miša-tipkovnicu ili naljepnicu omiljene GPU.. :) nego neka kutijica 5x5x5cm.. kao da bi bilo bitno da je 6cm ili 4 stranica.

 

+ pošto su upotrebljivi tablet/miševi već od cca 300kn, 1000 su već 'moćniji' .. ovakonešto bi moralo biti u tom rangu, 20-50$ a to nije neki prosperitetni biz. Da ima dodatke, da je fora, fičer, fergazer (nevažan ali je na slovo F..) .. :)) bilo bi nešto na slovo F, ovako je ništa. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 23:04 (ihush).
8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
ihush kaže...

-posljednji upotrebljiv c64 (emu) koji sam vidio je bila ona replika joysticka.. u njemu c64. Pošto za igru trebaš joy sama kutija (kao ovaj pc) nije dovoljna dok je joy sam po sebi kutija.. i tad mi je to ok. Funkcionalno-ima smisla. Ovo ne vidim.. ćorav :)

 

C64 DTV - imam dva :D

Super stvar (bila), ali radi samo sa CRT TV + trebaš šarafciger i brdo AA baterija (ili ga haknuti pa ugraditi power line, micro sd, 2nd joy port itd).

Za razliku od HDMI2AV (ili VGA), AV2HDMI adapteri su skupi i/ili komplicirani, slika je opet shranje ...tako da je to relikt.

 

Heh, po istom konceptu, trebalo bi složiti mišPC :D

C64 Mini ima puno prednosti, glupo mi je hvaliti, ali je najljepše/najkomfornije/najugodnije C64 iskustvo ikad. Simpa je (sexy lol), hdmi full-hd out-of-the-box, pa još upikneš wireless keyboard & gamepad, ili adapter za origigi joystick +5m usb kabla :D ... plus svoj "vrtuljak" meni igara + programa (=nema tipkanja + instant start)... + savegame slotovi, pa nastaviš sesiju drugi dan itd. 

@win2go
Je, ali to baš ne radi (kao stickPC- Winsi su prezahtjevni). Odn, radi kao ovo, boot ključ sa postavkama, ali ti treba PC host. Što je glupo kad je danas skoro sve na netu, ali da.

 

afaik, najmanji funkcionalni win hw su GPD Win mini laptopi, ali i oni se pregrijavaju i - 900$ je too much imho.

Ima i One Mix 3 Yoga, ali jopet minimalno 740$.

Ja bih Pyru kad se konačno izlegne, ali to je Linux tak da... plus min. 300€ mi je prekiselo (makar ja imam neki popust kod EvilDragona)

 

iLife (koji su napravili ovu iLife kockicu) su predstavili i svoj Win10 "džepni laptop" (CHUWI - 500$?), ali bojim se da će i to biti samo lijepa ali skupa igračka.

@cijena
A gle, u USA su se C64 Mini prodavali po 120$, remake joystici isto po toliko... i išlo je. Cijena nema logike kad je nešto sexy.

Btw:

C64 Mini je sad 35€ = <40$. (Amazon)

C64 Maxi - u prednarudžbi - 110€ :D (MediaMarkt)

 

Da, kad bi ta iLife PC kutijica došla do 100 ojra, bilo bi ok. Bežični kb+miš, treba ti samo hdmi+napajanje... ali se u speckama ne spominje wifi???

 

@koncept

A kaj veliš da ima npr projektor kak su neki mobiteli imali, pa još projicirani keyboard (i tog je bilo), a umj. miša je touch - gornja strana kutijice? I još bežično napajanje :D
Patentiraj i pokreni crowdfounding, pa me se sjeti nakon prvog miljuna ;)

15 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
Zechina kaže...
..

Heh, po istom konceptu, trebalo bi složiti mišPC :D
..


Patentiraj i pokreni crowdfounding, pa me se sjeti nakon prvog miljuna ;)

 - drugog.. (prvi je ipak moj!) :)

+win2go radi super čak ni usb2 brzina nije ograničenje osjetno, ali naravno trebaš PC dok je ovo samo soft, ne HW. Najveći problem je ms-licenca i to što ms ekšli ne želi (ali os može, nije problem os, kao što nije problem ista stvar na linuxu..).

 

-eto vidiš ideja s mišem, kad je već kutijica tih dimenzija, jedino što tad sve treba biti bežično ili bi to bio povratak na žičanog miša, malo oximoronski zvuči :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
ihush kaže...
Zechina kaže...
..

Heh, po istom konceptu, trebalo bi složiti mišPC :D
..


Patentiraj i pokreni crowdfounding, pa me se sjeti nakon prvog miljuna ;)

 - drugog.. (prvi je ipak moj!) :)

+win2go radi super čak ni usb2 brzina nije ograničenje osjetno, ali naravno trebaš PC dok je ovo samo soft, ne HW. Najveći problem je ms-licenca i to što ms ekšli ne želi (ali os može, nije problem os, kao što nije problem ista stvar na linuxu..).

 

-eto vidiš ideja s mišem, kad je već kutijica tih dimenzija, jedino što tad sve treba biti bežično ili bi to bio povratak na žičanog miša, malo oximoronski zvuči :))

 Pa ono, podloga za miša je u stvari bežično napajanje (e sad jbg podloga bi morala biti uštekana, nemereš baš sve... ili da je i podloga solarna... ali onda ne bi radilo po noći?)

edit: pa u stvari, guranjem miša kurblaš struju i imamo sve! :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 21:16 (Zechina).
15 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10

+ kad moj električar želkec (inače kao iz cvječarnce lik..) loše uzemlji, tad imamo forcefeedback miša-juzera koji se trese .. gratis, kao bonus. :) ..?

 

 

.. te malo steplo ..? :)))  ali da, veliki (i bolesni) umovi isto misle pa se mi lako složimo oko svega, no što s onom gore kutijicom? cijena? nešto?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 21:20 (ihush).
8 godina
offline
Re: iLife MP8 - mini računalo s Windowsima 10
ihush kaže...

+ kad moj električar želkec (inače kao iz cvječarnce lik..) loše uzemlji, tad imamo forcefeedback miša-juzera koji se trese .. gratis, kao bonus. :) ..?

 

 

.. te malo steplo ..? :)))  ali da, veliki (i bolesni) umovi isto misle pa se mi lako složimo oko svega, no što s onom gore kutijicom? cijena? nešto?

 

hehehe ...to je dodatni fićr - moraš kupit dodatnu bateriju (akumulator) koja je direktno na juzeru.

A u stvari nova oprema za gejming: npr kad igraš neki horrorac i primiš krivu kvaku a miš te stepe :D

 

Kutijica žmutijica... to je žvaka (navlakuša) da kad dojdeš to pogledat, neema ali kad si se već nabrundao, kupiš onaj mini laptop. I dobiš na poklon istu kutijicu kao suvenir, ali praznu (bez PCja)...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice