Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 703.325
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dodao karticu od hpb-a u revolut i redovno radim top-up revolut računa nekoliko puta mjesečno. Kao što je gore kolega napisao, mislim da naše banke na to gledaju kao online kupovinu i zato nema provizije.
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Od čega onda živi HPB Super Smart, kad ne naplaćuje mobilno bankarstvo, vođenje računa i izradu dvije kartice, tekući račun Visa i žiro račun u Super Smart proizvodu?
Prilikom uplate na Revolut ideš na pločicu uplati novac i vodi te do upisa podataka s kartice. HPB Visa ga puni bez ikakvih naknada osim što ponekad treba transakciju potvrditi m-tokenom. Ništa strašno i brzo je. Minimalna uplata je 90 kn, nekad je bila 70kn. Ako netko nema mobilno bankarstvo, izvadi si besplatnu Keks pay Visa karticu s nadoplatom i deri.
Nju može puniti Aircash aplikacijom, nadoplatom na kioscima, benzinskim postajama, itd. I ako se sve dobro iskombinira, bez naknada je. Inače je plaćanje bilo kakvih računa na HR IBAN preko Aircash app, bez naknade. I ne mora se za to kupovati Aircash kartica koja je 30kn na kioscima, sve ide preko app.
Hitrec
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
darkborg kaže...
Dodao karticu od hpb-a u revolut i redovno radim top-up revolut računa nekoliko puta mjesečno. Kao što je gore kolega napisao, mislim da naše banke na to gledaju kao online kupovinu i zato nema provizije.

Upravo tako, to je jednako kao online kupovina ili offline kupovina debitnom karticom. Znači plaćaš debitnom karticom, tu ti nemaš troškova jer tu trgovac plaća proviziju za primanje i rad sa određenom kartičarskom kućom. E sad kako je to Revolut riješio ne znam, teško mi je povjerovati da su preuzeli taj trošak na sebe. Obični trgovci plaćaju kartičarskim kućama proviziju po svakoj transakciji.

 

Sve stoji što je kolega bed-boy11 napisao, jedino nisam najbolje shvatio onaj dio sa žiro-računom.

 

najdix kaže...
Od čega onda živi HPB Super Smart, kad ne naplaćuje mobilno bankarstvo, vođenje računa i izradu dvije kartice, tekući račun Visa i žiro račun u Super Smart proizvodu?
Prilikom uplate na Revolut ideš na pločicu uplati novac i vodi te do upisa podataka s kartice. HPB Visa ga puni bez ikakvih naknada osim što ponekad treba transakciju potvrditi m-tokenom. Ništa strašno i brzo je. Minimalna uplata je 90 kn, nekad je bila 70kn. Ako netko nema mobilno bankarstvo, izvadi si besplatnu Keks pay Visa karticu s nadoplatom i deri.
Nju može puniti Aircash aplikacijom, nadoplatom na kioscima, benzinskim postajama, itd. I ako se sve dobro iskombinira, bez naknada je. Inače je plaćanje bilo kakvih računa na HR IBAN preko Aircash app, bez naknade. I ne mora se za to kupovati Aircash kartica koja je 30kn na kioscima, sve ide preko app.

Nisam te baš sve najbolje shvatio, ne znam kome odgovaraš.

Ovo drugo što si napisao je točno, odgovorio sam već iznad.

 

Treba razlikovati način plaćanja (uplate na Revolut):

Kreditnom karticom

Debitnom karticom

Bankovnom doznakom (kreditni transfer) ovisi i o valuti EUR / SEPA...

 

Kako sam prvotno napisao po meni je plaćanje karticom najbrži i najisplativiji oblik.

Plaćanje na inozemni IBAN odlaskom u banku ili preko internet aplikacije će gotovo sigurno imati dodatnih troškova, ali i to opet ovisi ima li netko nekakav poseban paket usluga dogovoren u banci.

Kolega je napisao da kad plaća sa tekućeg na Revolut (IBAN u stranoj banci) nema nikakvih dodatnih troškova pa bi bilo zanimljivo čuti kako to točno radi i ima li nekakve posebne usluge dogovorene u banci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 0:10 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Kartice su mi dodane u Revolutovoj aplikaciji. Visa mi je debitna, Mastercard mi je kreditna. Imam lepezu neku kod Zabe, no mislim da je u ovom slučaju to nebitno.

Uplate sam radio isključivo kroz Revolut, a ne uplatom na Revolutov račun kroz Zabinu aplikaciju.

 

Nisam dosada imao problema *kuc-kuc* s uplatama/plaćanjem Revolutom.

 

 

Inače, rečeno mi je da je Zaba uvela da je svako 5. (ili koje već) plaćanje potrebno autorizirati PINom/tokenom bez obzira na iznos (neki dan me teta u pekari tražila pin za 20 i kusur kuna).

8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
darkborg kaže...
Dodao karticu od hpb-a u revolut i redovno radim top-up revolut računa nekoliko puta mjesečno. Kao što je gore kolega napisao, mislim da naše banke na to gledaju kao online kupovinu i zato nema provizije.

Upravo tako, to je jednako kao online kupovina ili offline kupovina debitnom karticom. Znači plaćaš debitnom karticom, tu ti nemaš troškova jer tu trgovac plaća proviziju za primanje i rad sa određenom kartičarskom kućom. E sad kako je to Revolut riješio ne znam, teško mi je povjerovati da su preuzeli taj trošak na sebe. Obični trgovci plaćaju kartičarskim kućama proviziju po svakoj transakciji.

 

Sve stoji što je kolega bed-boy11 napisao, jedino nisam najbolje shvatio onaj dio sa žiro-računom.

 

najdix kaže...
Od čega onda živi HPB Super Smart, kad ne naplaćuje mobilno bankarstvo, vođenje računa i izradu dvije kartice, tekući račun Visa i žiro račun u Super Smart proizvodu?
Prilikom uplate na Revolut ideš na pločicu uplati novac i vodi te do upisa podataka s kartice. HPB Visa ga puni bez ikakvih naknada osim što ponekad treba transakciju potvrditi m-tokenom. Ništa strašno i brzo je. Minimalna uplata je 90 kn, nekad je bila 70kn. Ako netko nema mobilno bankarstvo, izvadi si besplatnu Keks pay Visa karticu s nadoplatom i deri.
Nju može puniti Aircash aplikacijom, nadoplatom na kioscima, benzinskim postajama, itd. I ako se sve dobro iskombinira, bez naknada je. Inače je plaćanje bilo kakvih računa na HR IBAN preko Aircash app, bez naknade. I ne mora se za to kupovati Aircash kartica koja je 30kn na kioscima, sve ide preko app.

Nisam te baš sve najbolje shvatio, ne znam kome odgovaraš.

Ovo drugo što si napisao je točno, odgovorio sam već iznad.

 

Treba razlikovati način plaćanja (uplate na Revolut):

Kreditnom karticom

Debitnom karticom

Bankovnom doznakom (kreditni transfer) ovisi i o valuti EUR / SEPA...

 

Kako sam prvotno napisao po meni je plaćanje karticom najbrži i najisplativiji oblik.

Plaćanje na inozemni IBAN odlaskom u banku ili preko internet aplikacije će gotovo sigurno imati dodatnih troškova, ali i to opet ovisi ima li netko nekakav poseban paket usluga dogovoren u banci.

Kolega je napisao da kad plaća sa tekućeg na Revolut (IBAN u stranoj banci) nema nikakvih dodatnih troškova pa bi bilo zanimljivo čuti kako to točno radi i ima li nekakve posebne usluge dogovorene u banci.

 Ovo boldano.

Kreditnom karticom, ne znam nisamo korisnik.

Uplata debitnom karticom, instant transfer novca, ide samo valuta u kojoj je račun kartice, kune iz banke idu kune na revolut. ako je devizni u našoj banci onda se mogu povući devize.

Bankovnom doznakom, erste banka naplatila 2kn naknada kao da je plaćanje računa za struju. na revolut sjelo nakon 2 dana. (net banking 05.01.2022 [datum validacije 07.01.2022] na revolut sjelo 07.01.2022)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
soft kaže...

Kartice su mi dodane u Revolutovoj aplikaciji. Visa mi je debitna, Mastercard mi je kreditna. Imam lepezu neku kod Zabe, no mislim da je u ovom slučaju to nebitno.

Uplate sam radio isključivo kroz Revolut, a ne uplatom na Revolutov račun kroz Zabinu aplikaciju.

 

Nisam dosada imao problema *kuc-kuc* s uplatama/plaćanjem Revolutom.

 

 

Inače, rečeno mi je da je Zaba uvela da je svako 5. (ili koje već) plaćanje potrebno autorizirati PINom/tokenom bez obzira na iznos (neki dan me teta u pekari tražila pin za 20 i kusur kuna).

 To je ok, ja sam shvatio da si plaćao sa tekućeg odlaskom u banku ili preko m-zaba aplikacije i da ti to nisu naplatili.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
HowYesN0 kaže...
mzopg kaže...
darkborg kaže...
Dodao karticu od hpb-a u revolut i redovno radim top-up revolut računa nekoliko puta mjesečno. Kao što je gore kolega napisao, mislim da naše banke na to gledaju kao online kupovinu i zato nema provizije.

Upravo tako, to je jednako kao online kupovina ili offline kupovina debitnom karticom. Znači plaćaš debitnom karticom, tu ti nemaš troškova jer tu trgovac plaća proviziju za primanje i rad sa određenom kartičarskom kućom. E sad kako je to Revolut riješio ne znam, teško mi je povjerovati da su preuzeli taj trošak na sebe. Obični trgovci plaćaju kartičarskim kućama proviziju po svakoj transakciji.

 

Sve stoji što je kolega bed-boy11 napisao, jedino nisam najbolje shvatio onaj dio sa žiro-računom.

 

najdix kaže...
Od čega onda živi HPB Super Smart, kad ne naplaćuje mobilno bankarstvo, vođenje računa i izradu dvije kartice, tekući račun Visa i žiro račun u Super Smart proizvodu?
Prilikom uplate na Revolut ideš na pločicu uplati novac i vodi te do upisa podataka s kartice. HPB Visa ga puni bez ikakvih naknada osim što ponekad treba transakciju potvrditi m-tokenom. Ništa strašno i brzo je. Minimalna uplata je 90 kn, nekad je bila 70kn. Ako netko nema mobilno bankarstvo, izvadi si besplatnu Keks pay Visa karticu s nadoplatom i deri.
Nju može puniti Aircash aplikacijom, nadoplatom na kioscima, benzinskim postajama, itd. I ako se sve dobro iskombinira, bez naknada je. Inače je plaćanje bilo kakvih računa na HR IBAN preko Aircash app, bez naknade. I ne mora se za to kupovati Aircash kartica koja je 30kn na kioscima, sve ide preko app.

Nisam te baš sve najbolje shvatio, ne znam kome odgovaraš.

Ovo drugo što si napisao je točno, odgovorio sam već iznad.

 

Treba razlikovati način plaćanja (uplate na Revolut):

Kreditnom karticom

Debitnom karticom

Bankovnom doznakom (kreditni transfer) ovisi i o valuti EUR / SEPA...

 

Kako sam prvotno napisao po meni je plaćanje karticom najbrži i najisplativiji oblik.

Plaćanje na inozemni IBAN odlaskom u banku ili preko internet aplikacije će gotovo sigurno imati dodatnih troškova, ali i to opet ovisi ima li netko nekakav poseban paket usluga dogovoren u banci.

Kolega je napisao da kad plaća sa tekućeg na Revolut (IBAN u stranoj banci) nema nikakvih dodatnih troškova pa bi bilo zanimljivo čuti kako to točno radi i ima li nekakve posebne usluge dogovorene u banci.

 Ovo boldano.

Kreditnom karticom, ne znam nisamo korisnik.

Uplata debitnom karticom, instant transfer novca, ide samo valuta u kojoj je račun kartice, kune iz banke idu kune na revolut. ako je devizni u našoj banci onda se mogu povući devize.

Bankovnom doznakom, erste banka naplatila 2kn naknada kao da je plaćanje računa za struju. na revolut sjelo nakon 2 dana. (net banking 05.01.2022 [datum validacije 07.01.2022] na revolut sjelo 07.01.2022)

 

Ovo za bankovnu doznaku naknada 2kn je li se radilo o prijenosu eura?

Znam da su banke vec sad dužne transakcije u eurima unutar EU naplaćivati jednako kao transakcije u kunama unutar Hrvatske.

Ukoliko nisu bili euri u pitanju jako cudno da je bila naknada samo 2kn.

It is hard being a person!
8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

kad na erste net banking (george) upišem iban odmah skuži da ide SEPA transakcija, odabere se valute (eur), i banka ima svoj tečaj konverzije kn u eure (7,56), plus te 2kn naknade za slanje.

to je sve. prebacio 35eura samo da vidim koliko treba vremena. nikakvih drugih troškova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

ubodem kao prstom u govno.

odapnem lovu sa pbz na revolut... ode lova, kad vidim na Revolut ništa ne dolazi...al odradi onaj sat o uspješnom transferu.

 

odem na downdetector...kad ono kolaps.

bude li ovo često?  valjda će stić lova na račun.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
torrente kaže...

ubodem kao prstom u govno.

odapnem lovu sa pbz na revolut... ode lova, kad vidim na Revolut ništa ne dolazi...al odradi onaj sat o uspješnom transferu.

 

odem na downdetector...kad ono kolaps.

bude li ovo često?  valjda će stić lova na račun.

 Stigla je obavijest da je BTC naglo pao. Valjda se milijun ljudi prijavilo u isto vrijeme

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

proradilo nakon 3 sata..sjela lova, te mi se tlak normalizirao.

 

ima bit na njihovom twitteru nije botina...onako, suvislo ljudski dijeli odgovore.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Platio sam nešto slovenskoj firmi u eurima s kunskog računa i banka mi je uz tečajnu razliku zaračunala još svašta. U međuvremenu je ta firma javila da artikka nema i pitaju me broj računa da vrate novac (cca 500 €). Bojim se da će povrat na kunski tekući prouzročiti daljnje dodatne troškove, pa me zanima ima li kakvih prepreka da im kažem da uplate na Revolut i hoće li i tu biti naknada?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Visak kaže...

Platio sam nešto slovenskoj firmi u eurima s kunskog računa i banka mi je uz tečajnu razliku zaračunala još svašta. U međuvremenu je ta firma javila da artikka nema i pitaju me broj računa da vrate novac (cca 500 €). Bojim se da će povrat na kunski tekući prouzročiti daljnje dodatne troškove, pa me zanima ima li kakvih prepreka da im kažem da uplate na Revolut i hoće li i tu biti naknada?

 Trebao si napraviti konverziju u EUR na svoj devizni i onda sa njega platiti SEPA nalogom, ali sad je gotovo.

Sad ako će ti vraćati na kunski onda će te opet oderati sa sličnim ili istim troškovima i mislim da će ti Revolut u svakom slučaju biti povoljnija opcija. Slovenci ionako rade sa EURima pa ti samo uplate na tvoj EUR račun na Revolutu SEPA nalogom, troškova ne bi trebao imati ili ako ti odluče naplatiti svoje troškove za transakciju oni bi trebali biti minimalni. Ako znaš na kojoj su banci možeš provjeriti.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gradane-docekao-novi-sok-na-racunima-povecali-su-naknadu-kome-se-ovo-vise-uopce-isplati-15061535

 

U međuvremenu su mnoge banke nedavno ponovno povećale cijene svojih usluga, onako potiho...

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gradane-docekao-novi-sok-na-racunima-povecali-su-naknadu-kome-se-ovo-vise-uopce-isplati-15061535

 

U međuvremenu su mnoge banke nedavno ponovno povećale cijene svojih usluga, onako potiho...

 Da to se naziva korekcija, konsolidacija, pojednostavljivanje... iako je jedini pravi naziv dizanje cijena...

5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Dakle zaboravio sam pin za revolut jer mi je uvijek bilo preko otiska, sad je nestala opcija za otisak, a kad idem Forgot your password izbaci ovaj eror. Ima netko ideju što napraviti?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne znam što se dogodilo s tvojom aplikacijom, kod mene i otisak prsta i "forgot your password" rade normalno.
Nemam ti ništa pametno za savjetovati, ja bi vjerojatno reinstalirao aplikaciju i ponovno se verificirao/postavio lozinku
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel netko plačao sa Revoluta na račun u Erste banci?
Zanima me koliko traje prebacivanje?
Revolut je prebacio novce jučer, a danas se sjeli na Erste banku, ali ne i na račun koji su trebali.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...

Sad ako će ti vraćati na kunski onda će te opet oderati sa sličnim ili istim troškovima i mislim da će ti Revolut u svakom slučaju biti povoljnija opcija. Slovenci ionako rade sa EURima pa ti samo uplate na tvoj EUR račun na Revolutu SEPA nalogom, troškova ne bi trebao imati ili ako ti odluče naplatiti svoje troškove za transakciju oni bi trebali biti minimalni. Ako znaš na kojoj su banci možeš provjeriti.

 Revolut eurski račun ima dvije opcije, 'lokalno' i 'SWIFT', lokalno je samo za domaće, a plaćanje iz Slovenije bi trebalo ići preko SWIFTa, što sigurno nije jeftino. Sreća da nije iz Rusije 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
tintin kaže...

Jel netko plačao sa Revoluta na račun u Erste banci?
Zanima me koliko traje prebacivanje?
Revolut je prebacio novce jučer, a danas se sjeli na Erste banku, ali ne i na račun koji su trebali.

 Kad banke ako ne platiš extra vole zadržat novce dan-dva...

10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Dobio sam novu zamjensku VISA Revolut karticu i sad mi trazi aktivaciju placanjem sa PINom.

Znam da sam prvu (jos davno) aktivirao na bankomatu da trazim ispis stanja i tada je radilo, ali kod ove to ne prolazi.

Ima li tko iskustva da je se moze aktivirati nekako drugacije nego kupovinom na POS-u sa PINom?

Iskreno receno ne sjecam se kad sam zadnji put isao ista fizicki platiti tom karticom, pa mi je to bas "pain in the..." opcija. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kojom dostavnom službom ti je došla Visa kartica? Ja sam naručio prije tjedan dana i još je nema. Kažu do 07.03. će doći.
Hitrec
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Kojom dostavnom službom ti je došla Visa kartica? Ja sam naručio prije tjedan dana i još je nema. Kažu do 07.03. će doći.

 meni je došla poštom... :)

10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Poštom, jer sam samo našao u poštanskom sandučiću.

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
10alex kaže...
Ima li tko iskustva da je se moze aktivirati nekako drugacije nego kupovinom na POS-u sa PINom?

 Mislim da ne jer tako piše negdje tamo kad odeš u postavke. I moraš je baš provući

 

Ali da je pain in the ass je, ja sam probao nedavno na samoposlužnoj blagajni to provući i ukucati PIN, i na kraju sam odustao.

9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Lp, imam problem u vezi uplate novca na revolut racun. Naime ima 2,3 tjedna sam aktivirao mobilno bankarstvo (HPB) te je sve funkcioniralo ( imao sam Mastercard) ali mi je tjedan dana nakon stigla nova kartica od strane HPB  (VISA) te mi više ne da uplatiti novac ( Stoji "AUTH FOR CARD , PA IZBACI 3D-SECURE IS NOT SUPPORTED) . Nova kartica je aktivirana te najnormalnije prolazi na bankomatu i u trgovinama. Dva puta sam konktaktirao ove iz banke i jednom su mi se rekli javiti i nista . a drugi put je rekla da mozda revolut ne prihvaca VISU i da nezna sta je.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Izgleda kao da ti plaćanje putem interneta nije aktivirano, pogledaj u postavkama aplikacije i kartice. Osim ako prolazi na drugim mjestima online i samo na RLT ne, onda je problem s bankom.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
A što vam je to točno toliki problem u plaćanju karticom? Ubaciš i utipkaš pin, ne vidim što se tu može toliko zakomplicirati da tražite alternativna rješenja na forumu?
14 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Kojom dostavnom službom ti je došla Visa kartica? Ja sam naručio prije tjedan dana i još je nema. Kažu do 07.03. će doći.

 Meni je došlo Overseasom.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kipo kaže...
A što vam je to točno toliki problem u plaćanju karticom? Ubaciš i utipkaš pin, ne vidim što se tu može toliko zakomplicirati da tražite alternativna rješenja na forumu?

 Nije problem, samo nam se ne da. Ovo na samoposlužnoj blagajni mi nije nešto radilo, a danas se nisam mogao sjetiti PIN-a za karticu, tj. čini se da imam novi pin što me tražio nedavno da ukucam kao šifru za ulaz u Revolut (novu).

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Pin za ulazak u aplikaciju nije nikako povezan s pinom kartice. Pin kartice možeš vidjeti u aplikaciji i možeš ga čak promijeniti na bankomatu. 

It is hard being a person!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice