NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hangar

poruka: 7
|
čitano: 4.064
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hangar".
6 godina
offline
Re: NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hanga
#ludizao

warp pogon samo što nije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hangar

Nisam bas optimista za SLS (kokice i to), vjerovatno ce na kraju Elon morati spasavati situaciju... 

Rusi, ovoga puta, sigurno nece :D

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hanga
LudaRajcica kaže...

Nisam bas optimista za SLS (kokice i to), vjerovatno ce na kraju Elon morati spasavati situaciju... 

Rusi, ovoga puta, sigurno nece :D

 Mislim da je to što Rusi neće spašavati Amere dobro za NASA. Tako će barem morati skoncentrirati svoje napore i sami ili skupa sa Elonom nešto napraviti, a ne oslanjati se na rusku tehnologiju. Mislim da će Elonovi Raptor motori sasvim fino moći zamijeniti ruske RD 25 (ako se dobro sjećam oznake motora).

dolazim odmah - Godot
8 godina
online
Re: NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hanga
učo kaže...
LudaRajcica kaže...

Nisam bas optimista za SLS (kokice i to), vjerovatno ce na kraju Elon morati spasavati situaciju... 

Rusi, ovoga puta, sigurno nece :D

 Mislim da je to što Rusi neće spašavati Amere dobro za NASA. Tako će barem morati skoncentrirati svoje napore i sami ili skupa sa Elonom nešto napraviti, a ne oslanjati se na rusku tehnologiju. Mislim da će Elonovi Raptor motori sasvim fino moći zamijeniti ruske RD 25 (ako se dobro sjećam oznake motora).

 A tek reusability, ovdje ga nema 

12 godina
offline
Re: NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hanga
učo kaže...
LudaRajcica kaže...

Nisam bas optimista za SLS (kokice i to), vjerovatno ce na kraju Elon morati spasavati situaciju... 

Rusi, ovoga puta, sigurno nece :D

 Mislim da je to što Rusi neće spašavati Amere dobro za NASA. Tako će barem morati skoncentrirati svoje napore i sami ili skupa sa Elonom nešto napraviti, a ne oslanjati se na rusku tehnologiju. Mislim da će Elonovi Raptor motori sasvim fino moći zamijeniti ruske RD 25 (ako se dobro sjećam oznake motora).

 Nema RD25 motora. RS25 koji je bio na STSu i sad SLSu je americki motor. Vodik kisik, staged combustion, ali fuel rich jer nisu vjerovali da postoji legura koja podnosi oxygen rich dakle topli kisik kao sto su sovjeti radili od S1.5400 preko NK15 i 33, do RD170 i svih ostalih derivata, neki od kojih su RD180 na americkom Atlasu III i V i RD181 na Antaresu.

 

Aerojet Rocketdyne ce i dalje raditi RS 25 motore za SLS. Koliko ce vec letiti ako lansiranje kosta 4.1 milijardu dolara.

 

14 godina
offline
Re: NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hanga
F10EXX kaže...
učo kaže...
LudaRajcica kaže...

Nisam bas optimista za SLS (kokice i to), vjerovatno ce na kraju Elon morati spasavati situaciju... 

Rusi, ovoga puta, sigurno nece :D

 Mislim da je to što Rusi neće spašavati Amere dobro za NASA. Tako će barem morati skoncentrirati svoje napore i sami ili skupa sa Elonom nešto napraviti, a ne oslanjati se na rusku tehnologiju. Mislim da će Elonovi Raptor motori sasvim fino moći zamijeniti ruske RD 25 (ako se dobro sjećam oznake motora).

 Nema RD25 motora. RS25 koji je bio na STSu i sad SLSu je americki motor. Vodik kisik, staged combustion, ali fuel rich jer nisu vjerovali da postoji legura koja podnosi oxygen rich dakle topli kisik kao sto su sovjeti radili od S1.5400 preko NK15 i 33, do RD170 i svih ostalih derivata, neki od kojih su RD180 na americkom Atlasu III i V i RD181 na Antaresu.

 

Aerojet Rocketdyne ce i dalje raditi RS 25 motore za SLS. Koliko ce vec letiti ako lansiranje kosta 4.1 milijardu dolara.

 Zato i jesam napisao "ako se dobro  sjećam oznake motora".

 

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
NASA-ina nova raketa za Mjesec napustila hangar

ladies and gentlemen, elvis has left the building. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice