NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil ika

poruka: 37
|
čitano: 9.161
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil ika".
12 godina
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
Feudalac kaže...
MrBlc:

Što je stvarni sudar? Ameri imaju jako puno terenaca i sličnih vozila koja su velika i teška pa zato testiraju frontalno bez pomaka jer je to kod njih češća varijanta.

 Čekaj. ako je auto veći onda je veća mogućnost frontalnog sudara bez pomaka?? Pobogu kako si do ovoga došao?

8 godina
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
Sori ako je ispalo nelogično, Moja Rečenica je malo zbrda-zdola, brzina, ali to su razlozi koji se navode za njihov izbor testa. Sile su puno ozbiljnije za lakše vozilo u sudaru s težim pa zato frontalno u zid...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
Stric jura:

A kaj bi ti, motor na vozačevom mjestu, prtljažnik na zadnjem sjedalu a šofer u gepeku?

Pomaknuto je što se može pomaknuti, motor iza i ispod, baterije ispod kabine, sve ostalo iskoristivo...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
MrBlc:

Pa testirano je i po euroncapu. Ima pet zvjezdica, maksimalan rezultat za bočni, a za frontalni je malo izgubio samo zato što se zračni jastuk za suvozača malo drugačije napuhuje i što je odmah ispravljeno ali minus je ostao. Minus su im dali i za isključivanje suvozačkog zračnog jastuka jer zamisli - sučelje nije jasno na svim jezicima.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
Feudalac kaže...
Sori ako je ispalo nelogično, Moja Rečenica je malo zbrda-zdola, brzina, ali to su razlozi koji se navode za njihov izbor testa. Sile su puno ozbiljnije za lakše vozilo u sudaru s težim pa zato frontalno u zid...

Ma razumim šta oćeš reći, ali opet, ako te teže vozilo pogodi s pomakom, i dalje postoji isti problem po pitanju energije i površine koja je mora absorbirati, te drugačijeg smjera deformacije. Ima tu daleko više faktora, a s obzirom da djelomični frontalni u pravilu rezultira težim ozljedama, radije bih se vodio testom djelomičnog nego punog.

 

Feudalac kaže...
Pa testirano je i po euroncapu. Ima pet zvjezdica, maksimalan rezultat za bočni, a za frontalni je malo izgubio samo zato što se zračni jastuk za suvozača malo drugačije napuhuje i što je odmah ispravljeno ali minus je ostao. Minus su im dali i za isključivanje suvozačkog zračnog jastuka jer zamisli - sučelje nije jasno na svim jezicima.

Pa nitko ne osporava rezultate, ali imati 5 zvjezdica i biti najbolji nije ista stvar. Da ne govorim da su drugi gubili zvjezdice i zbog većih sitnica.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
MrBlc kaže...

Pa nitko ne osporava rezultate, ali imati 5 zvjezdica i biti najbolji nije ista stvar. Da ne govorim da su drugi gubili zvjezdice i zbog većih sitnica.

 Upravo to, i s tim se slažem.

Realno, pet zvjezdica bi trebao dobiti samo auto kod kojega je sve savršeno kaj se sigurnosti tiče.

Jedino treniranjem strogoće se postižu rezultati, pa bi se onda proizvođači više i trudili oko sigurnosti.

 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: NHTSA: Tesla Model 3 najsigurniji je automobil
MrBlc kaže...
Feudalac kaže...
Sori ako je ispalo nelogično, Moja Rečenica je malo zbrda-zdola, brzina, ali to su razlozi koji se navode za njihov izbor testa. Sile su puno ozbiljnije za lakše vozilo u sudaru s težim pa zato frontalno u zid...

1. Ma razumim šta oćeš reći, ali opet, ako te teže vozilo pogodi s pomakom, i dalje postoji isti problem po pitanju energije i površine koja je mora absorbirati, te drugačijeg smjera deformacije. Ima tu daleko više faktora, a s obzirom da djelomični frontalni u pravilu rezultira težim ozljedama, radije bih se vodio testom djelomičnog nego punog.

 

Feudalac kaže...
Pa testirano je i po euroncapu. Ima pet zvjezdica, maksimalan rezultat za bočni, a za frontalni je malo izgubio samo zato što se zračni jastuk za suvozača malo drugačije napuhuje i što je odmah ispravljeno ali minus je ostao. Minus su im dali i za isključivanje suvozačkog zračnog jastuka jer zamisli - sučelje nije jasno na svim jezicima.

2. Pa nitko ne osporava rezultate, ali imati 5 zvjezdica i biti najbolji nije ista stvar. Da ne govorim da su drugi gubili zvjezdice i zbog većih sitnica.

 1. Obje varijante imaju smisla; to što je ofset česta varijanta ne znači da je jedina.

 

2. Najbolji prema američkom testiranju. Teško je reći najbolji na svijetu jer postoji barem 10-tak različitih rejtinga. Kad pogledaš kako se često Tesle na autopilotu zabijuaju u kamione, nije to ni loše :-) ;-)

 

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice