Noć kad sam vidio klingonske sise

poruka: 151
|
čitano: 37.665
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Noć kad sam vidio klingonske sise".
16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...

Dok je izvorni Star Trek uvijek bio otvoreno ili prikriveno subverzivan i propaganda budućeg egalitarnog komunističkog društva (nasuprot tadašnjoj Americi), Discovery je militarističko, a politički korektno (za društveni trenutak u SAD-u u kojem se snima) govance koje bi htjelo biti „provokativno“ i to sa umjetnim sisama.

 

Tko ovo nije shvatio, nikada nije gledao Star Trek.

Sve je receno u jedno recenici.

 

Drago sjedni, 5!

 

Tako je, mogu se s Dragom neslagati oko EVE (nije Braun) - al' ovdje ide naklon sa poštovanjem - od mene 10.

12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
ddarknessfairyy kaže...

"Formalno gledano, serija na velika vrata uvodi likove koji su otvoreno homoseksualne orijentacije, što je kao (u 2017.?) „revolucionarno“ i mutne federacijske kapetane i gore navedene – klingonske sise, a sve bez ikakve stvarne veze s radnjom."

 

 

Meni je od činjenice kako je homoseksualnost "revolucinarna" u 2017 fascinantnije to kako nam pokušavaju te homoseksualne likove predstaviti kao revolucionarne u radnji koja je smještena u 23 stoljeće. Pa majke ti mile do sad smo gledali likove koji su imali 15 života i bili malo muško malo žensko, veze između tekućina koje se pretvaraju u ljude, zatelebane androide i holograme i sad bi nam trebalo bit fascinantno kako se 200 godina u budućnosti dva frajera pale jedan na drugoga. Neš ti revolucije.  

 Bingolica draga moja.

 

Da je Worf oplodio modru galicu nitko ne bi "A" rekao, ali eto, serija koja je turbo progresivna i komInistička nekako dira krkane u samu bit.

 

Da si tu poljubio bih te u čelo. Na totalno hetero način .

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 15:56 (DarthMarkus).
6 godina
neaktivan
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Bilo je i u DS9 homo pusica, pa se nitko nije bunil.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Dakle serija je tesko smece! Necu vise ni rijeci trositi i objasnjavati zasto! Toliko od mene
Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise

The Orville, sad zamislite ova dva gej lika. Još elijeni...

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
x18x05x kaže...

The Orville, sad zamislite ova dva gej lika. Još elijeni...

 Oni si vrsta koja je samo muska i nose jaja.

14 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
NEW_MAN kaže...
x18x05x kaže...

The Orville, sad zamislite ova dva gej lika. Još elijeni...

 Oni si vrsta koja je samo muska i nose jaja.

 A kako dobiju ta jaja?

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

uskršnja zečina ih dofura?

What could possibly go wrong?
 
6 0 hvala 0
14 godina
online
Noć kad sam vidio klingonske sise

a možda samo "propupaju" ?!?!

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Hornet_93 kaže...

uskršnja zečina ih dofugura?

 Hvala ti na slici Karamulca kojeg ne mogu izbit iz glave.

16 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Ta scena je tamo da shvatimo kako je Tyler zapravo Voq i da ce vjerojatno biti "spavac" dalje (malo battlestar galactica atmosfere).

 

Btw, serija je dobra i mislim da ce bit jos bolja sada kada ih je Lorca namjerno (prije skoka je napravio override koordinata) izgubio negdje:

a) u nasem svemiru

b) u paralelnom svemiru

c) u mirror svemiru

d) u buducnosti / proslosti

 

 

Pred nosom vam se odvija jako zanimljiva radnja a vi se opterecujete "gramatikom klingonskog" (glupostima).

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Drago kaže...

Orville je na Kodiju po popularnosti pretekao Discovery i to za nekoliko mjesta, a bio je debelo iza njega.

 

 S obzirom na kvalitetu filmova i serija koji su u vrhu na Kodi listama popularnosti, što niža pozicija znači što bolji materijal.

Pošto se vuku usporedbe s ranijim sezonama Star Treka bilo bi zanimljivo usporediti i njihovu gledanost u vrijeme izlaska.

 

12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Visak kaže...
'Discovery je infantilno i seljačko "promišljanje" budućnosti koja je sadašnjost + teleport.'

Dobra definicija, ali meni je ST to bio oduvijek.

Ono što su danas gejevi prije toga su bili žene i crnci. Serija je oduvijek prvoloptaški nametala političku korektnost i ideale. To moraliziranje je toliko jeftino, da iako podržavam same ideje, realizacija me uvijek odbijala od serije.

 Ja još imam proljev od kapetanice Janeway.

Čak mi se čini da Discovery najmanje boluje od političke patetike.

16 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Kakva je ovo diktatura na forumu?! Brisu se postovi koji nisu podobni vladajucoj garnituri ?? Obrisan mi post bez ikakvog obrazlozenja,a tako sam ga divno sročio,svaka majka bi bila ponosna na mene. Pljuc i dole diktatura Drage Buržoazije Galića !

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Il' se pokvario SF, il' sam se pokvario ja. Logičnije mi je da sam se ja pokvario. Ali, sve me strah da sam u krivu.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 17:50 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Procital sam vecinu vasih misljenja i samo cu vam reci da me boli tutlek. Dobre cice. Nisam naocit muskarac ali za mrknut klingonku treba fakat skarnicl... i jabuka u ustima, ali dalo bi se.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
BlueMax kaže...

 

 S obzirom na kvalitetu filmova i serija koji su u vrhu na Kodi listama popularnosti, što niža pozicija znači što bolji materijal.

 

 

 

Ovo zvuci kao kriticarsko preseravanje, bez uvrede.

Serije se rade za publiku, a ne kriticare.

 

Jasno je da se svima ne moze svidjeti sve, no kad za Orville na Rottentomatoes imas toliku razliku izmedju gledaoca(93%) i kriticara (21%) onda, ili kriticari i gledaoci gledaju razlicitu seriju, ili kriticari ne zive na ovom planetu, ili jednostavno kriticari su postali seronje kod kojih je sramota reci da im se nesto svidja ukoliko se kosi sa SJW stajalistem (koje nuzno ne mora biti njihovo, nego eto to je sad moderno). Skoln sam prikloniti se ovoj trecoj opciji kao najvjerojatnijoj.

 

Sto se tice Kodijevih lista, reci cu samo da pri vrhu popularnih filmova je The Shawshank Redemption. Film iz 1994!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Drago kaže...

Gej par u seriji je isto što i Token u South Parku, s tim da se Parker i Stone s time zajebavaju na vlastiti račun, a tvorci Discoveryja su smrtno ozbiljni i "radikalni" - u svojim glavicama. A to da je Discovery "aktualan" - apsolutno se slažem i nigdje to i ne poričem. 

 

Samo što ja to ne bih nazvao "aktualnim" već vizurom budućnosti po mjeri sadašnjosti, dok je originalni ST bio točno tome suprotan - maštanje o daleko boljoj budućnosti nekoga tko se usudi zamisliti svijet koji ne mora biti ovoliko loš, odnosno, radikalno je drukčiji. 

 

Discovery je infantilno i seljačko "promišljanje" budućnosti koja je sadašnjost + teleport.

 

Ovo je kao da u feudalno doba netko piše "SF" i onda mu se "daleka budućnost" sastoji od toga da svaki kmet ima pravo na dva odijela u različitim bojama.  Ne treba živjeti s odmakom od 200 ili 300 ili 500 godina da bi svakome mislećemu takvo promišljanje bilo redikulozno.

 

 

 

 

 

 Najbolji komentar ovdje, Hollywood je očito zaboravio kako se radi SF. Umjesto da daju viziju o budućnosti oni ispunjavaju tamo neke njihove kvote iz današnje perspektive, tako je pre dvadesetak godina moralo imati barem jednog crnca a sada barem jednog pedera, sutra samo bog zna šta će morati da ispunjava te njihove glupe kvote, valjda pravi vanzemaljac .  

Do You Feel Lucky...Punk ?!!
10 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
DarthMarkus kaže...

 Bingolica draga moja.

 

Da je Worf oplodio modru galicu nitko ne bi "A" rekao, ali eto, serija koja je turbo progresivna i komInistička nekako dira krkane u samu bit.

 

Da si tu poljubio bih te u čelo. Na totalno hetero način .

 Pa kad gledaš Worf je totalno mogao oplodit modru galicu. Onaj simbiont unutar ove njegove je imao po sebi kristaliće koji neodoljivo podsjećaju na modru galicu. 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Worf vs modra galica - ok

 

Crnci vs bijelci - abort, abort

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
DarthMarkus kaže...

Worf vs modra galica - ok

 

Crnci vs bijelci - abort, abort

 

 

 

Crnac vs white naive housewife -

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
dado kaže...

 

Btw, serija je dobra i mislim da ce bit jos bolja sada kada ih je Lorca namjerno (prije skoka je napravio override koordinata) izgubio negdje:

a) u nasem svemiru

b) u paralelnom svemiru

c) u mirror svemiru

d) u buducnosti / proslosti

 

 

 Upravo to, mislim da je ovo sa Klingoncima zapravo bio jedan veliki uvod, te da su sada negdje zapeli slično kao Voyager i da se u biti nikad ni neće vratiti, pa zato budući star trek ni nema ovu spore tehnologiju kretanja (jer je izgubljena skupa s Discoveryjem). 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise

Ovaaaj, po ST kanonu, warp 10 je svebrzina - brz prelazak iz jedne točke svemira u drugu za vrlo malo vremena, što nije moguće pod nižim warp "brzinama". A i to su ukomplicirali u Voyagerovoy epizodi "Treshold" (S02E15)...

Sve je dobro, osim onoga što nije...
12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...

 

 

 

Ovo zvuci kao kriticarsko preseravanje, bez uvrede.

Serije se rade za publiku, a ne kriticare.

 

Jasno je da se svima ne moze svidjeti sve, no kad za Orville na Rottentomatoes imas toliku razliku izmedju gledaoca(93%) i kriticara (21%) onda, ili kriticari i gledaoci gledaju razlicitu seriju, ili kriticari ne zive na ovom planetu, ili jednostavno kriticari su postali seronje kod kojih je sramota reci da im se nesto svidja ukoliko se kosi sa SJW stajalistem (koje nuzno ne mora biti njihovo, nego eto to je sad moderno). Skoln sam prikloniti se ovoj trecoj opciji kao najvjerojatnijoj.

 

Sto se tice Kodijevih lista, reci cu samo da pri vrhu popularnih filmova je The Shawshank Redemption. Film iz 1994!

 Bez uvrede, naravno, pogledaj koji su najgledaniji filmovi 2017, 2016, 2015... i što imaju zajedničko (skoro svi su krajnji produkt probave).

 

Drago je govorio, a ja odgovorio, o listama popularnosti. Od filmova trenutno je prvi Thor - Ragnarok.

 

Što se tiče The Orville, meni je serija ok, jednako kao što mi je i Discovery ok. Ni u jednoj ni u drugoj ne namjeravam tražiti neki umjetnički pečat ili dublji smisao. Orville ima dobar humor, Discovery dobru akciju i to je to.

Rottentomatoes i njihove ocijene neću komentirati ali kad smo već kod SF-a pogledaj njihovu listu najbolje ocijenjenih SF filmova u povijesti. Ako ti se ne da, reći ću ti samo da im je Gravity (jedan od najglupljih filmova koje sam ikad gledao) na 4. mjestu a na prvom Mad Max i to Furry Road.

 

To što se serije, filmovi, glazba... rade za publiku stoji, no isto tako stoji i da se meni može ne sviđati ono što se 90% drugih ljudi sviđa. Da imam pravo iznijeti svoje mišljenje koje je rezultat moga ukusa a ne želje da se izdvajam iz mase. Primjer toga ti može biti činjenica da su Severina i Rozga najprodavaniji hrvatski glazbenici, da mogu napuniti stadion, a jedan Matija Dedić ne može ni malo veću birtiju. Ti stvarno misliš da su svi oni koji su u toj birtiji tu kako bi se izdvajali iz mase. Da im se više sviđa Rozga ali ih je to stid reći?

 

 

 

13 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Izuzetno površan tekst gde se iz gotovo svake primedbe jasno vidi da autor teksta seriju gleda bez trunke pažnje. Toliko je detalja i easter egg-ova sakriveno bukvalno pod nosom, i svi oni se odnose isključivo na TOS i onaj glavni timeline. Kostimi su savršeni, kao i dizajn unutrašnjosti brodova. To se čak mnogo bolje vidi na zvaničnim fotkama sa snimanja, nego prilikom brzih pokreta kamere. Kao mega ljubitelju Star Treka izuzetno mi je drago što su Kingonce konačno napravili realno i što više ne izgledaju kao hibridi Ron Jeremy-ja i KISS-ovaca. 

 

Takođe, koliko god ja voleo i one starije ST serije morate ipak sami sebi priznati da ste tamo po sezoni imali 4-5 baš dobrih epizoda, ostatak je globalno gledajući bio skoro pa besmislen. Čitava jedna epizoda Voyagera prati Harry Kima u "avanturi" pokušaja pogađanja prave note na klarinetu. Na Enterprise-u Sato pokušava da ustanovi šta Reed voli da jede od slatkiša ... dajte molim vas, pa jel nam to stvarno nedostaje? Jel to ta srž Star treka :D :D :D 

Moj PC  
5 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Sta fali Ron Jeremy-ju???

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Friday kaže...

Sta fali Ron Jeremy-ju???

 

Otpali mu brkovi...

16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
DowlaBoy kaže...

Toliko je detalja i easter egg-ova sakriveno bukvalno pod nosom, i svi oni se odnose isključivo na TOS i onaj glavni timeline.

 

U zadnjoj epizodi se cuje na razglas "Cadet Decker - please report to the ready room" :D 

 

Opis cloak tehnologije je identican kojeg je Spock imao kada je objasnjavao Kirku.

 

Ima jako puno detalja na koje paze. Recimo kuce klingonaca "u nastajanju" su jako pazili da odgovaraju TNG-u.

 

 

Anyhow, old school Trekkie here. And I love it.

16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Friday kaže...

Sta fali Ron Jeremy-ju???

bas nista :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

meni je serija super. Nemam visoka očekivanja, nego da me zabavi. Doduše super je samo onda kad ne koriste isprane Star Trek gluposti i političku korektnost i prikazuju seriju kao SF. Samo tada mi je serija zanimljiva.

Gledao sam dugi niz godina fanatično sve do sada izašle serijale i skoro sve epizode, sa čelavcem, sa kapetanicom, s crncem i sa kapetanom Archerom. Probao sam i gledati ono iritantno smeče iz 1960ih s kapetanom Kirkom ali nisam uspio više od 30 minuta.

 

Ako mislite da je ova serija loša, probajte samo još jedanput pogledati bilo koja 2-3 nastavka prijašnjih serijala, da vidite što je to priča šuplja kao švicarski sir, corny dijalozi i cringeworthy gluma. Serijal je općenito govoreći nekvalitetno smeće koje rado, iako možda i na silu gledamo jer nemamo ništa bolje.

 

Ovo je "klingonac"

 

a ovo "vanzemaljac"

 

A tko može zaboraviti fascinantnu scenu borbe hrabrog kapetana Kirka s ovim tu ovdje

 

 

I onda kad se sve stavi u kontekst ove nove serije, vama ona ispada bezvezno smeće? Meni osobno do sada najbolja Star Trek serija napravljena s najviše truda i to povrh svega jer ima najmanje "star trekkiranja" u njoj.

 

 

Ovo je jedan od najglupljih komentara koje sam iakd pročitao na internetu a pročitao sam ih puno.

Proglasiti orginalni Star Trek smećem može samo trol ili klinac od 11 godina kojemu ako serija nema 500 ubojstava i CGI na kompu od 200 tisuća dolara ne valja.

Samo zato što je serija snimana u vremena kad nije bilo moguće ostvariti kvalitetne specijalne efekte, ona je smeće negledljivo za tebe?

To je kao da kažeš da je Ferrari F40 smeće jer nema klimu i utor za punjenje Iphona.

Serija je imala odlične likove i priču, zanimljivu dinamiku između njih, stvari i događaje puno ispred svog vremena.

Nije bitno ako je alien pas sa umjetnim rogom na glavi, bitno je što će to značiti za priču i kvalitetu samog lika i serije.

Još malo i budući klinci će sve filmove i serije snimane prije 2000 proglasiti smećem jer nemaju kvalitetne i moderne specijalne efekte.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice