Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez zuba

poruka: 5
|
čitano: 2.415
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez zuba".
16 godina
offline
Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez zuba

Zanimljivi su mi kineski mobiteli, ali pušem i na hladno zbog iskustva sa njima.

Istina, bilo je prije 3 godine, kupio sam Umi Iron Pro, mobitel na review-ima solidno hvaljen.


Kamera je bila katastrofa, vjerojatno iz razloga što su nakon prve serije odlučili staviti drugu kameru. U specifikacijama je pisalo Sony, no bila je od nekog lijevog proizvođača (ali driver su stavili u folder "Sony", provjeravao sam boot log da vidim što je točno u njemu). Problem je bio što Sony kamera sama radi denoise slike, ova lijeva nije imala tu funkcionalnost, što je rezultiralo zrnatom slikom. Što se vjerojatno moglo riješiti post processingom, ali zašto da troše vrijeme na to ako kamera koju po specifikacijama imaju to već radi. I onda promjene hardver... A za dodatni bonus sa kamerom je bila nevjerojatna sporost, kliknem da okine sliku i moram stajati mirno još 1-2 sekunde inače ću imati samo motion blur, mada napravi zvuk "klik" zapravo nije bio okinuo sliku...

Drugi issue je softverska strana. Origigi je radilo manje više sve OK, ali je imao neke probleme sa google aplikacijama. Izdali su jedan update koji je to ispravio, ali i smrdao druge stvari. "Zaboravili" su u firmware ubaciti APK-ove za inicijalni setup OS-a, što je manji problem, google account se može i ručno dodati pa sve fercera, ali su "zaboravili" i komponentu koja sinkronizira adresar sa gmail-om... Pa sam morao raskopavati prvu verziju firmware-a, vaditi APK-ove i ubacivati ih u ovu noviju da vratim OS na funkcionalni nivo.

Eh da, skener za unlock sa otiskom prsta je radio OK, čak i bolje nego na Galaxy S6ici koju sam kupio nakon tog dva mjeseca iskustva. Na S6 bi morao upaliti ekran i onda staviti prst na skener, često i 2-3 puta da me skuži i otključa mobitel. Na ovome bi nakon prepoznavanja (što je bilo u barem 90% slučajeva iz prve) upalio ekran i otključao ga. Uglavnom, u cca 50% slučajeva bi otključao mobitel (čuo bih klik iz zvučnika), ali ne bi upalio ekran...

 

Od onda sam ekstremno skeptičan prema tim mobitelima, proizvođači tipa Huawei, Xiaomi i slični su mi OK, ali ovi lijevi, Oukitel, Cubot, Umi i kompanija više ne bih, ni review-i mi nisu mjerilo jer su i ovaj Umi nahvalili da je dobar. I vjerojatno je bio, prije nego su ispod pulta promjenili hardver...

Sorry za zid teksta, samo moje iskustvo. Koje možda više ni nije relevantno pošto su ipal prošle tri godine i možda su kinezi skužili što im nije pametno za raditi.

Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez zuba

Nisu se naučili, osim par velikih koje si nabrojao, ostalo sranje je vrijedno točno toliko koliko košta i nema šanse da te male kvazi firmice imaju i para i znanja za išta više.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez
Solo761 kaže...

Zanimljivi su mi kineski mobiteli, ali pušem i na hladno zbog iskustva sa njima.

Istina, bilo je prije 3 godine, kupio sam Umi Iron Pro, mobitel na review-ima solidno hvaljen.


(...)


Sorry za zid teksta, samo moje iskustvo. Koje možda više ni nije relevantno pošto su ipal prošle tri godine i možda su kinezi skužili što im nije pametno za raditi.

 Puno, puno puta sam se skoro "poskliznuo" i kupio takav mobitel. Sve neke akcije, popusti, mobitel za 99 dolara, pa za 120 dolara, pere, kuha, pegla, super procesor, hrpa memorije, već spomenuti Sonyjev senzor u kameri...

 

A onda sam pogledao popriličan broj prikaza tih mobitela na Youtubeu i oni su mi svaki put iznova otvorili oči i spustili me na zemlju. Tako da bih radije u prvoj pošti kupio mobitel s tipkama, nego neke od tih mobitela koje si nabrojao (a neki od njih se također nude u poštama).

 

Imam Huaweija, i jako sam zadovoljan njime. To je ipak za klasu bolji mobitel.

16 godina
offline
Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez zuba

Od ovih oko $100 ne bih ni očekivao puno, to bi bio telefon koji bi koristio tamo gdje bi bila velika šansa da mu se nešto dogodi.

 

No ovaj je trebao biti viša klasa, nahvaljen i na review-ima i na youtube-u. No mislim da je to sve bila prva serija koja je još odgovarala reklamiranim specifikacijama, a onda kasnije su supustili troškove...

 

Jedina pozitivna stvar u čitavoj priči je bila da se shop gdje sam to kupio zaje*ao i poslao mi u paketu dva komada... Tako da nisam bio u minusu kada sam ih prodao .

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Oukitel K8 imat će veliki, 6-inčni zaslon bez
Solo761 kaže...

Od ovih oko $100 ne bih ni očekivao puno, to bi bio telefon koji bi koristio tamo gdje bi bila velika šansa da mu se nešto dogodi.

 

No ovaj je trebao biti viša klasa, nahvaljen i na review-ima i na youtube-u. No mislim da je to sve bila prva serija koja je još odgovarala reklamiranim specifikacijama, a onda kasnije su supustili troškove...

 

Jedina pozitivna stvar u čitavoj priči je bila da se shop gdje sam to kupio zaje*ao i poslao mi u paketu dva komada... Tako da nisam bio u minusu kada sam ih prodao .

 Evo jednog od 93 dolara tj. 600 kuna.

 

https://www.tomtop.com/p-pz0297b-eu.html

 

Na prvi pogled ima sve.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice