The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

poruka: 79
|
čitano: 20.938
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos".
9 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
disco kaže...

Mah, meni ovo nikad nije leglo..

Ali mi je zato Sillicon Valey odlična geekovska serija

 Silicon madafaking Valey.... obozavam tu seriju i tko ju nije pogledao puno je propustio.

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
neaktivan
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Ja nisam ni znao da je to humorističke serija.

Only real programmers collect their own garbage.
 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
picajzla0707 kaže...
ITman kaže...

...To je najveći hendikep Hollywood-a, oni ne znaju prekinuti kad je vrijeme, nego "muzu mrtvu kravu" dokle god mogu, do te mjere da se serija zgadi publici. TBBT je odavno umro...

hollywood je biznis i dok god nešto donosi novac nema smisla prekidati

plakanje o razvodnjavanju investitore previše ne zanima, da si sam investirao u takvo što i ti bi "muzao mrtvu kravu" dok god možeš

 Kaj ti znači snimati dalje i plaćati glumcima milijun $ po epizodi ako ti gledanost pada.

Trust me, I'm a Jedi!
13 godina
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Generalno su vam dosta loša ta naklapanja o serijama i filmovima, a i hrani kad smo kod toga. Autori obično zabrazde u neke aspekte koji nemaju veze sa samom serijom ili filmom, pa tako i tu. Podnaslov članka bi mogao biti i "saznajte sve o glumicima iz serije koju ne biste trebali gledati (spoiler alert: nisu ono što glume)". Point?

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
Zemljanin kaže...
disco kaže...

Mah, meni ovo nikad nije leglo..

Ali mi je zato Sillicon Valey odlična geekovska serija

 Silicon madafaking Valey.... obozavam tu seriju i tko ju nije pogledao puno je propustio.

 

Na žalost bila nekoć odlična. Sad se već vrte u krug par sezona. Formula: smisle neku genijalnu novu ideju, pivotiraju cijeli proizvod prema tome, nalete na problem, riješe problem, Richard nešto kolosalno zahebe i opet su na nuli.. Na žalost, u procesu su izgubili i onu humornu komponentu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 13:14 (Chronosus).
16 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
ITman kaže...

Apropo IT-crowda koji se spominje negdje u tekstu -  ta serija je bar dva koplja bolja od TBBT-a. To je ko da uspoređuješ Top Gear prije i nakon odlaska Clarksona, Captain slow-a i Hammonda - neusporedivo. To je najveći hendikep Hollywood-a, oni ne znaju prekinuti kad je vrijeme, nego "muzu mrtvu kravu" dokle god mogu, do te mjere da se serija zgadi publici. TBBT je odavno umro...

Što bi reko Ćaća: "Vi dovodite u vezu sa svezom nešto što je nedovedivo u vezu sa svezom!"

 

Potpisujem - uspio sam se natjerati da pogledam par epizoda Teorije i ustanovio da je obicna limunada u odnosuj ITCrowd... IT Crowd je pojam. 

(Doduse i oni su vec prilicno zabrljali cetvrtu, posljednju sezonu, ali su zato bar znali kad prestati snimati).

 

OK, dobra je i Silicon Valley, ali to je skroz drugacije - manje smijesna, ali ima upravo svoju vrijednost u dozi ozbiljnosti i realisticnosti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
TBBT je sitcom i zadovoljava sve uzuse žanra, a po kvaliteti je među boljima svoje vrste. E sad, to što bi neki htjeli da je to zapravo nešto sasvim drugo, a ne sitcom, nije problem same serije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Gledljiv je kad nemaš niš bolje...ali daleko od jednih Mućki.

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
knight kaže...

 

Potpisujem - uspio sam se natjerati da pogledam par epizoda Teorije i ustanovio da je obicna limunada u odnosuj ITCrowd... IT Crowd je pojam. 

(Doduse i oni su vec prilicno zabrljali cetvrtu, posljednju sezonu, ali su zato bar znali kad prestati snimati).

 

OK, dobra je i Silicon Valley, ali to je skroz drugacije - manje smijesna, ali ima upravo svoju vrijednost u dozi ozbiljnosti i realisticnosti.

 IT Crowd je dobar jer ga je pisa Graham Linehan, a sa geekovima otprilike ima veze ka i serija iz teme.

Mislim prekarikirana je, nisu to baze vezane samo za IT koje će skužit uzak sloj ljudi. To moš skontat ako imaš zrno u glavi da nikad nisi vidija komp ili ako si ijedanput nazva korisničku službu. Nakon prvih 5 min serije promislija sam "ovo je garant radija isti tip šta i Father Ted"... iman osjećaj da napravi seriju o čistačima prozora da bi bila jednako dobra...

Njegovu Black Books nisam pogleda, ali namjeravam uskoro.

16 godina
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

To celebrate The Big Bang Theory ending. They should do the last season without a laughing track.

 

 

O prelosem eksploatiranju geekova da ne pricam. 

 

Slika sve docarava, about smart people for dumb people

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 14:09 (nixass).
Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
om-prat kaže...
knight kaže...

 IT Crowd je dobar jer ga je pisa Graham Linehan, a sa geekovima otprilike ima veze ka i serija iz teme.

Mislim prekarikirana je, nisu to baze vezane samo za IT koje će skužit uzak sloj ljudi. To moš skontat ako imaš zrno u glavi da nikad nisi vidija komp ili ako si ijedanput nazva korisničku službu.

 

Nisam bas siguran sta ti zapravo ocekujes od serije o geekovima? Da je niko drugi ne razmumije? :) Nije serija ZA, nego O geekovima.

Mislim da ima puno vise veze sa geekovima nego sto 'Alo 'Alo ima s drugim svjetskim ratom - pa je svejedno 'Alo 'Alo odlicna...

 

"Prekarikirana je..." - u tom i jeste fol.

 Mislim OK, mozda je stvar ukusa - ali meni upravo lezi to britansko pretjerivanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 14:59 (knight).
11 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
ITman kaže...

 Kaj ti znači snimati dalje i plaćati glumcima milijun $ po epizodi ako ti gledanost pada.

 dok god donosi profit nešto valjda znači

svaki biznis ima svoje uspone i padove, nekad to ide konstantno prema dnu, no dok god donosi pare samom inercijom i bez prevelikih dodatnih ulaganja, nastavljaš musti mrtvu kravu

7 godina
protjeran
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Pare nisu problem, samo ove godine su zaradili preko 300Mil samo od repriziranja epizoda u cijelom svijetu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Pogledao sam to sranje od serije, par puta. Sheldon je toliko iritanta mi osoba i da se kojim slučajem nađemo u istoj prostoriji, zakucao bih ga s guštom.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
Čitatelj kaže...
moraosam kaže...

 Err?!? Zena je umrla u stvarnom zivotu. Da su ostavili lik sa drugom glumicom/glasom piz_ili bi da producenti samo hoce musti novac i nemaju postovanja prema mrtvoj umjetnici i sl.

Imas tolike voice actere koji mogu imitirati taj glas - nebi bio nikakav problem.

 

 

Ajmo jos jednom procitat sto sam napisao u drugoj recenici. Ovaj put s razumijevanjem.

7 godina
protjeran
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos
fredii kaže...

Pogledao sam to sranje od serije, par puta. Sheldon je toliko iritanta mi osoba i da se kojim slučajem nađemo u istoj prostoriji, zakucao bih ga s guštom.

 

Ma on je mila majka od lika - trebas vidjeti kakav je Barry Kripke. On je lik kojeg bi ja zakucao za zid i ostavio ga da visi dok ne dobije mlade.

 

Usput, jedini zenski lik koji je bio imalo dobar i zanimljiv je bio lik Leslie Winkle - prava zanimljiva streberica. Steta sto je trajala samo jednu sezonu. Moj tip zene definitivno (karakterno ali i izgledom).

 

moraosam kaže...

 

Ajmo jos jednom procitat sto sam napisao u drugoj recenici. Ovaj put s razumijevanjem.

 

Osoba moze umrijeti, ali s obzirom da NIKAD nije prikazan izgled, i da je lik vec razradjen, bilo koji dobar voice actor bi mogao zamijeniti. Neovisno dali je ta osoba mrtva ili ne.

I to nema sta dirati gledaoce - ako je scenarij napisan za lika do kraja sezone ili vise, onda se toga drzi - osobito u takvim slucajevima gdje je lik zapravo samo glas/narator.

 

Pogledaj film The Crow sa pokojnim Brandonom Leejem - ubijen je na snimanju filma, a film je zavrsen sa dvojnikom, i nigdje ne primjecujes da to nije Brandon (kutevi kamere su odigrali dobru ulogu u tome),

i mislis da se netko ljudi radi toga? Da bi ljudi bili sretniji da film nikad nije zavrsen zbog Brandonove smrti? Osobno smtram bas suprotno - to je njegova ostavstina svjetu u filmskoj umjetnosti.

 

Ali gle - sve dobre uloge su morali ubiti u TBBT-u, da bi zamijenili losim ulogama zena.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 16:54 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
MrBlc kaže...

Malo biografskih podataka teško može uništiti tekst, a pogotovo ako služe kao uvod u zanimljivu činjenicu o Mayim Bialik.

 

 

Što se same serije tiče, gledam je isključivo zato što je blizu kraja i malo se popravila od onog minimuma na kojem je bila kad su pošteno zadramili, kad sam skoro odustao. U svakom slučaju, hvala Dragi jer me podsjetio kako lako mogu osloboditi par desetaka GB s prepunog diska, jedino mi je dilema da li ostaviti prvih par sezona ili da brišem sve.

 Uglavnom, više sam pogledao ove serije nego pročitao ovog teksta. Toliko o promašajima. Ipak, odustao od oboje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
Generalno se slazem sa Dragom i iznesenin stavom oko TBBT. Isto to govorim vec godinama: nelosa zabava (prije spavanja dok se ne zaspe) do trenutka kad su uveli zensku celjad i romantiku. Nakon toga su me toliko poceli nervirat da vise nisam ni gledao.
Istaknuo bi glumca Simona Helberga koji utjelovljuje lik Howarda kao meni najbolje odglumljenog lika u seriji.

Neko je dobro napisao da ameri ne znaju stat kad treba nego mrcvare do kraja (2 ipo muskarca, the office...).

Ipak TBBT po meni ne moze nikako ici u istu recenicu sa serijama poput: Red Dwarf, IT Crowd, Mucke, Black Adder (ne znam jel iko od vas gledao prvu sezonu srpske verzije?), Futurama, Al Bundy... :)

Za kraj jedno pitanje. Bilo je govora da se razmislja o spinoff seriji po liku Douglasa Reynholma iz IT Crowda, zna li itko nesto vise o tome?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred

Mali off topic, kad već spominješ stajanje i Red Dwarf u istom postu: sljedeće godine izlazi 13. sezona.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
Pa stali su 99-te nakon jedanaeste sezone :)
Sta su drugo mogli kad su skoro sve bile dobre
15 godina
odjavljen
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
donEuro kaže...
Pa stali su 99-te nakon jedanaeste sezone :)
Sta su drugo mogli kad su skoro sve bile dobre

Ne, tada stali nakon 8 sezone.

 

2009. izlazi relativno loša, prema standardu serije čak i očajna, 9. sezona koja je udarila temelje za nastavak, te su nakon nje izašle 3 sezone koje se mogu mjeriti s originalnim sezonama.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
U pravu si moje isprike, govorio sam iz glave pa sam sve pobrkao.
16 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
Meni su prve tro sezone najbolje. Razvodni se to kada uđe u previše sezona, ali unatoč svemu i dalje su simpatični i za opustit mozak bez obzira na prigovore.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
Bazunga
Svaka akcija ima svoju reakciju.
11 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
@Drago Glavić, da je serije snimat lahko,radio bi to svahko
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Sve u svemu loš članak, izrazito subjektivan i pun negativnosti... i to potpuno nepotrebno, puno je serija koje zaslužuju takav članak, ali TBBT je daleko od toga.

I još nešto mi smeta kod članka, ako se piše kritički osvrt od strane jednog autora onda bi trebalo pisati "Serija mi je glupa radi bla bla...", a ne "Serija nam je glupa radi bla bla...". Koga to sve Drago predstavlja? Je li to mišljenje kompletnog BUG uredništva? Čitajući članak ispada da svi isto mislimo i jedva čekamo kraj tog velikog mučenja, jer smo kao prisiljeni gledati TBBT i dalje???

 

Osobno mi je žao što će serija završiti jer sam se već navikao na njene likove, ali opet svemu dođe kraj pa je tako vrijeme i da se Sheldon i ekipa umirove.

 

Postoje serije koje htjeli ili ne postanu dio naših života, čiji likovi su toliko karakterni i uvjerljivi da djeluju stvarno. Nekad davno to su za mene bili prijatelji, a sada je to ekipa iz TBBT. Naravno da ima boljih i lošijih epizoda, ali sve u svemu TBBT je već sada postala serija jedne generacije.

 

TBBT je sitcom koji ili gledate ili ne, u startu sam na preskokce odgledao par epizoda i dojam o seriji mi je bio nikakav, nikako nisam kužio što gledaoci vide u tim čudnim 'geek' likovima. Tek nakon što sam odlučio odgledati cijelu prvu sezonu sve mi je sjelo i porepoznao sam i dio sebe u svakom od likova, što je zanimljivo jer se nikad nisam nisam smatrao geekom :D

 

Genijalne mučke, kao i Seinfielda, Raymonda i slične serije nema smisla uspoređivati sa TBBT jer su u pitanju različiti koncepti i tip humora.

 

Sillicon Valley je zabavna serija, ali meni osobno daleko dosadnija od TBBT-a, prvenstveno jer se stalno sve vrti u krug i bez obzira što mi je cijeli današnji koncept startupova jedan veliki umjetni balon za moj ukus serija je malo prekarikirana. Previše 'last second' trenutaka.

 

I kad smo već kod mučenja gledatelja, TBBT je prvu sezonu u US imao gledanost od 8.4mil., špica su bile 7 i 9 sezona sa 20.4mil., a trenutno zadnja sezona (11) ima gledanost blizu 19mil. Ili su gledatelji mazohisti ili im je serija i dalje zabavna.

 

Bilo kako bilo ja ću i dalje uživati u seriji i kasnije u reprizama, a svima kojima serija budi negativne emocije, bijes i nezadovoljstvo bi svakako preporučio da si pronađu seriju u kojoj će uživati i prebace se na pozitivu. ;)

 
8 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
mzopg kaže...

Sve u svemu loš članak, izrazito subjektivan i pun negativnosti... i to potpuno nepotrebno, puno je serija koje zaslužuju takav članak, ali TBBT je daleko od toga.

I još nešto mi smeta kod članka, ako se piše kritički osvrt od strane jednog autora onda bi trebalo pisati "Serija mi je glupa radi bla bla...", a ne "Serija nam je glupa radi bla bla...". Koga to sve Drago predstavlja? Je li to mišljenje kompletnog BUG uredništva? Čitajući članak ispada da svi isto mislimo i jedva čekamo kraj tog velikog mučenja, jer smo kao prisiljeni gledati TBBT i dalje???

 

Osobno mi je žao što će serija završiti jer sam se već navikao na njene likove, ali opet svemu dođe kraj pa je tako vrijeme i da se Sheldon i ekipa umirove.

 

Postoje serije koje htjeli ili ne postanu dio naših života, čiji likovi su toliko karakterni i uvjerljivi da djeluju stvarno. Nekad davno to su za mene bili prijatelji, a sada je to ekipa iz TBBT. Naravno da ima boljih i lošijih epizoda, ali sve u svemu TBBT je već sada postala serija jedne generacije.

 

TBBT je sitcom koji ili gledate ili ne, u startu sam na preskokce odgledao par epizoda i dojam o seriji mi je bio nikakav, nikako nisam kužio što gledaoci vide u tim čudnim 'geek' likovima. Tek nakon što sam odlučio odgledati cijelu prvu sezonu sve mi je sjelo  negativne emocije, bijes i nezadovoljstvo bi svakako preporučio da si pronađu seriju u kojoj će uživati i prebace se na pozitivu. ;)

 Svi tako mislimo, ako ti ne mislis to je tvoj problem. P. S. Sigurno jos gledas reprize Dadilje.

8 godina
neaktivan
offline
The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osrednjos

Mislim da bi se trebalo biti objektivan. Serija BBT nije ni zamišljena kao znanstvena emisija već kao opuštajući show koji geekove koristi samo kao element radnje. Kao i svaka komedija tako i ova fosira stvari preko mjere, a komedije su takve od pamtivjeka. Mislim da je komentar serije krajnje subjektivan od strane autora članka. Kao što rekoh mnogima bi i Dundo Maroje i Novela od stanca bili jeftini šund... Serija u kojoj glumci dobivaju 1mil po epizodi(naravno da je to rasipanje novaca u bilo kojoj seriji dok god ima gladnih i nezaposlenih), takva serija se nikako ne može nazvati šabloniziranom. Dokazano je da seriju gledaju iznadprosječno inteligentni ljudi u prosjeku, a osobno sam se uvjerio da je odbojna svima koji se ne kuže u teme o kojima se govori. Osobno meni je ova serija mnogo bolja, pa rekao bi da ima i više retro elemenata od provikane Strange Things serije i još mnogo gore Altered Carbon. Čak i u novom Blade Runneru ima više gluposti i nebuloza nego u BBT. Mnogobrojni znanstvenici i prvoklasni glumci su hvalili ovu seriju. Meni je serija odlična, mislim da je više gledaju generacije 35, 40, 50+ nego mlađi jer sam sadržaj je više retro iako povremeno prati i nove trendove. Jednako dobra serija je i Young Sheldon iako je ona svedena na uglavnom jednog lika dok ovdje govorimo o avanturama više likova. Svi oni koji su čitali serijal knjiga "5 prijatelja" , gledali Goonise i slične filmove i serije 90tih lako će primjetiti old school komediju. A svima onima koji su od ove serije tražili poludokumentarznu-znanstvenu seriju predlažem da umjesto dobrih komedija i sitkoma, gledaju šahovski komentar i tv kuću Cnbs... Serija je odlična i tu se nema što reći, toliko je tema obrađeno u njoj da u svojoj komičnosti nudi i priliku potsjetiti se na djetinjstvo i naše stripovske, filmske i znanstvene junake... svi mi smo znali da čovjek ne može letjeti, pa smo voljeli gledati Supermena, Star Trek, Star Wars, ako hoćete i Alfa bez da je nekome palo na pamet iste serije nazvati nekvalitetnima i sundom... Tko nije gledao, preporuka.... Ja sam pogledao sve i jednu epizodu... Nema loše...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 3:41 (MimiXXX).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
GranDaddo kaže...

E i navodno se priprema neki prequel o Sheldonu dok je bio mlad. Toliko o muznji...

 Da. Mladi Sheldon, već je snimljena prva sezona , ima na hbo, pogledao sam, serija je odlična, likovi su se odmah odlično ufurali u uloge

16 godina
neaktivan
offline
Re: The Big Bang Theory – priča o šablonskoj osred
MimiXXX kaže...

. Dokazano je da seriju gledaju iznadprosječno inteligentni ljudi u prosjeku, a osobno sam se uvjerio da je odbojna svima koji se ne kuže u teme o kojima se govori. 

 

 Hoćeš reći da je Drago ispodprosječno inteligentna osoba :)

Only real programmers collect their own garbage.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice