Uradi sam projekt: optički pick-up za gitare s naj

poruka: 4
|
čitano: 2.619
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uradi sam projekt: optički pick-up za gitare s naj".
15 godina
offline
Uradi sam projekt: optički pick-up za gitare s naj

relativno dulje razdoblje to već radi ibanez, "industrijski": 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Uradi sam projekt: optički pick-up za gitare s naj

Fora kako koncept iako ništa spektakularno i na prvu mi pada na pamet nekoliko drugih rješenja. 

Ali osim za zabavu čemu to.

Ovime se potpuno gubi zvuk same gitare, boju koju daje tijelo gitare, a to je cijeli smisao akustične gitare. Mali mikrofon je daleko bolje i jednostavnije rješenje za akustičnu gitaru

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Uradi sam projekt: optički pick-up za gitare s
mozda u live uvjetima di je pre glasno na pozornici, pa je zvuk manje los nego priko gate-a i ostalih live kerefeka tipa mikrofon u kutiji gitare ili elektricne s procesorom da zvuci ko akusticna i sl..
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 9:29 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Uradi sam projekt: optički pick-up za gitare s naj

Zanimljio, moglo bi se upotrijebiti, ali da - kako kaže korisnik Pixel, to više nije zvuk same gitare.

A vezano za ovaj dio:
"Pojačavanje zvuka s gitara s najlonskim žicama može se ostvariti mikrofonom, no to više nije nužno jer je netko osmislio – optički pick-up za najlonske žice gitare."

Postoje i piezo pickupovi koji skupljaju vibracije žica. Jedan od primjera je i Ibanez kojeg je korisnik Ajar spomenuo.
Piezo pickupove koriste i drugi proizvođači gitara (npr. Gibson, Ernie Ball Music man, Godin, ... ima ih i nisu novost)

Ta optika ide u smjeru da se koristi sa synthevima, a tu već postoji ali na bazi pieza - primjer:
Godin ACS Slim gitara ima 13 pinski konektor preko kojeg se može povezati sa nekim synthom za gitare poput Roland GR-55.
Signal svake žice ide kroz određeni pin pa je moguće mijenjati zvuk gitare tako da npr. šesta žica ima zvuk bass gitare, peta zvuk klavira, četvrta bubanj i prve tri violina (razne kombinacije):


 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice