Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

poruka: 131
|
čitano: 43.779
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i".
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

ovakvo nešto, nažalost ima smisla u potpunom apsurdu sisuacije. koje fakin "prijelazno razdoblje"?! pokušajmo zamisliti kako bi to izgledalo 3. rujna 1967. kad je švedska na "hop!" promijenila stranu vožnje cestom s lijeve u desnu (kao i ostatak jevrope, osim onih mutavaca tamo s otočja, potariihsvetikriž). u 4:50 ujutro su se svi zaustavili a u 5:00 već su nastavili voziti (dotad) kontra stranom. e, sad, zamislimo da su im ostavili dva tjedna da se voze kak kome paše jer ... jebiga ... tranzicija. mislim, znam kako je narod u ovoj nadridržavi većinom glup k'o q i nekima ne bi pomogla ni "tranzicija" od 10 godina, jer još razmišljaju u njemačkim markama (ili austrougarskim krunama). ono, prelazili smo već u rvacke dinare pa u ćune pa sad i ovo i pitajboga što će još biti (polinezijske školjke? voda? nafta? plutonij?) ali sad mora biti tranzicija. netko u ovom lopovskom leglu ima debele koristi od toga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 11:05 (Ajar).
Moj PC  
14 23 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
O kojim je otocima riječ? Malti i Gozu ili Cipru?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

Usporedujes kruske i jabuke. Promjena strane voznje ne moze imati prijelazno razdoblje i to je jasno. Za valutu je to moguce izvesti i napravljeno je da se rasterete banke i mjenjacnice i ljudima olaksa zamjena kuna eurima. Da nije tako euro bi mijenjao po puno nepovoljnijem tecaju jer bi ih falilo. Sto se i dogodilo, vidi tecaj u mjenjacnicama.

7 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

"Svima, dakle, koji će morati svakodnevno obračunavati plaćanja u jednoj, a kusur vraćati u drugoj valuti, namijenjena je jednostavna besplatna aplikacija domaće tvrtke Monianto."

 

Eh, da im je bilo pameti, ova aplikacija vrijedi određenim državnim ustanovama barem 275.000,99 kuna....

A ne ju ovak džabe na store.

 

pan y agujas
 
12 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

a šta ako kupac za 20 evra račun dade 3 evra i 100 kn? Šta onda?

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

a šta ako kupac za 20 evra račun dade 3 evra i 100 kn? Šta onda?

 Nedovoljno bi dao... :D

100 kn je malo više od 13 eura...

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

ja već plaćam hibridno...

 

23. uletim u 6 podvečer prodavaču jelki, odaberm jelku kad u šaretoflinu samo 100 kn, a jelka ide za 250...

 

pa sam se dovinuo lukavstvu i volšebno izvukao 20 ojra..

 

može mešte? - Može !

 

Lastane, hoću li dobiti pohvalnicu od čikoja Plenkya ?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 10:51 (Stric_Jura).
Moj PC  
4 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

a šta ako kupac za 20 evra račun dade 3 evra i 100 kn? Šta onda?

 izvrstan primjer rvackog apsurda. nema tebi tko šta više vraćati ćune od 1.1., već samo cente i ojro. i dosad se godinama sve preračunavalo neslužbeno u ojre (kao prije u marke - "daj ti to meni u pravom novcu"). pravi problem je u tome što se odavna zanemaruju ("zaokruživanje") manji novčarski apoeni i nekakav razuman odnos prema vlastitoj valuti nikad nije zaživio (u smislu rešpekta). sve se zaokruživalo, "u redu je", "ma jebeš te lipe" i takve stvari. narod je jednostavno neobrazovan, neodgojen i glup (uostalom, neka si nastave cente zaokruživati na ojro pa da vidiš belaja) a povlačenje sredstva plaća iz sustava ima svoje monetarne mehanizme i pravila. dakle, povlačenje, zamjena, ne nastavljanje životarenja (makar i u "tranziciji"). jednostavno, od 1.1. SVE u ojrima/centima. vraćanje "koosoora" u centima/ojrima. nikakve kune više. službeni konverzijski tečaj postoji i toga se svi moraju pridržavati. ćune idu van iz optjecaja i amen. nema više. papala maca. kome ostalo, nek si mijenja po jadnim opterećenim sirotim bankama i mjenjačnicama ali plaćanje - nemeže. to što je čitav sustav dezorganiziran i lopovski i masovno se lovi u mutnom je drugi par kobasa. po dućanima već neko vrijeme masovno dižu cijene prije 1.1. a tzv. "vlada" apelira na poštenje i fer odnos. u rvackoj! e, da. 

 

@Spiridon: poslije 1.1. 100 kuna više nije ništa. nada. zilch. postoji samo ojri i centi prema službenom tečaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 10:55 (Ajar).
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
A cuj, period prilagodbe da se u mutnom izvuce jos koja para od raje....

Trgovina mora vracati u eurima, iako je placeno u kunama. Osim iznimno.

A iznimka ce postati pravilo cini mi se. Sjecam se nase kune, u pocetku je svima, i kupcima i trgovcima bilo pravo neugodno ako nemaju sitnih lipa, pa su izvinjavanja pocimala vec od 2 lipe - jao, izvinjavam se, nemam za vratiti 3 lipe...

Sad.... Sad im vec nije ni kunu neugodno zaokruziti. Placam u trgovini, 48.36. Dajem 50, ocekujem barem kunu i pol nazad. Kad ono, kuna. A ostalo? Znate, nemamo sitnog....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Pa vrli Aj(v)are, prva dva tjedna ćemo moći plaćati i kunama... E,e...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Ma proći će tih 14 dana brzo, a i ljudi podižu novac na tjednoj bazi ili češće (izuzev nekih penzića koji svoju mirovinu uvijek podignu u cijelosti), pa oćekujem da će se u kunama stvarno plačati samo prvi tjedan.

E sad dali će netko ići okolo s novčanicama od 500kn i na svakom kiosku kupiti po jednu žvaku da nebi morao biti kao u mjenjačnici i banci legitimiran i dokazivati porijeklo novca... 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
do 15.01. nije nada, nista ili zero vec je 100 Kn 100Kn
Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Prvih 15 dana svi će prodavači morati imati jako velike količine eura, jer će ih masu plaćati još sa kunama da ih se riješi .. a oni moraju vraćati eure, koje ne dobivaju od kupaca za račune ...  bit će cirkus

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ne moraju, i dalje imaju opciju vracanja kusura u kunama.....

Iznimno, jelte :)

U biti, totalno mi je nejasna ta koncepcija "da se rijese kuna"....

Ono sto covjek ima, ima na racunu, kartici, moze imati neki iznos kod kuce, za prvu pomoc, ali to kod vecine nisu desetci ili stotine tisuca.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 17:00 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
bus kaže...

Prvih 15 dana svi će prodavači morati imati jako velike količine eura, jer će ih masu plaćati još sa kunama da ih se riješi .. a oni moraju vraćati eure, koje ne dobivaju od kupaca za račune ...  bit će cirkus

 a svi prodavači dobili naputak - ne prihvaćajte novčanice veće od 50 eura....

 

upravo jer nema dovoljno eura u opticaju...

 

uz to, one kadice u registar kasama, imaju samo 7 podjela za kovanice (5, 10, 20, 50 lp i 1, 2 i 5 kn), a euro ima 8 kovanica...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Staviš 1 i 5 centi zajedno i riješen problem
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Kn je imala 9 kovanica...

1lp, 2lp, 5, 10,20,50,1,2,5.....

Tako da, ako bas budu zeljeli, lako ce zaobici taj problem :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Damir22 kaže...
Ne moraju, i dalje imaju opciju vracanja kusura u kunama.....

Iznimno, jelte :)

U biti, totalno mi je nejasna ta koncepcija "da se rijese kuna"....

Ono sto covjek ima, ima na racunu, kartici, moze imati neki iznos kod kuce, za prvu pomoc, ali to kod vecine nisu desetci ili stotine tisuca.....

 Pa nemaju desetke i stotine tisuca kuna sigurno, ako imaju to imaju u eurima, dolarima... tko ne zeli imati u bankama... a ima ih iz raznih razloga.

 

Ali ajmo reci neka svatko ima 2-3k kn, kojima ce placati sitnice prvih 15 dana, nastace cirkus, ako se ne bude placalo karticama.. pekare, kiosci, kafici.. i ti mali koji primaju po 50-100-200 kn, a vracaju u eurima... ufff ako im se bude placalo i u eurima, onda ok, ali u pocetku vjerujem da ce biti kune.

8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Cirkusa ce biti, neizbjezno....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Tko god ima malo mozga sve će kune prebaciti u banku, i koristit će od 1.1. eUre i cente...

 

Za ostalo; "Neka pati kome smeta, Hrvatska je prvak svijeta" 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Pa hoce, jer je to najprakticnije da polozi vece iznose, ali nek ti samo 2 mil stanovnika ima doma po 1.000 kn, sto vecina ima... bas ce sad za milju kuna ici u banku  i cekati red da to polozi, potrosit ce ih i tako u sljedecih 15-tak dana... dolazis do 2 milijarde kuna

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Dobro je to s Eurima..čiste se podrumi, sefovi, čarape, jastuci od kuna, pa da vidimo; "okle ti tolko para", ili po pljugoslovenski; "imaš kuću, vrati stan"

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Jel to ona aplikacija koja dođe 270 tisuča kuna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ajar kaže...

... netko u ovom lopovskom leglu ima debele koristi od toga. 

 Flashback!

https://express.24sata.hr/top-news/tajne-milijuna-kako-su-se-obogatili-najbogatiji-hrvati-21002

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Zaporožac kaže...

Dobro je to s Eurima..čiste se podrumi, sefovi, čarape, jastuci od kuna, pa da vidimo; "okle ti tolko para", ili po pljugoslovenski; "imaš kuću, vrati stan"

 Bez brige, ti koji ne zele da se vidi sigurno nemaju kes u kunama u carapama 😉🤣🤣🤣

 

Sta mislis zasto se toliko kupuju i rade kuce, apartmani? Rohbau kupis fno kreditom... a dalje zna se, tko je nekog pitao od kud ti lova za uređenje interijera, exterijera,  opremanje ....

A mi izvodimo cirkus jel netko ima par desetaka tisuca kn u kešu? Pa logicno da ima ekipa, tko je prezivio '90 i zamrznutu stednju u bankama, sigurno nema sve u banci. To ima samo ova mlada zelena ekipa, koja ce to tek iskusiti.

9 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

 

ja uopće ne vidim čemu tu tolika strka i problemi. Ja sam si uzeo onaj jedan paketić 13,28 eura, da imam za pekaru prvih nekoliko dana, a sve drugo ću plaćati karticom. Ta pekara u koju odem najčešće je doslovno jedino mjesto za koje znam da prima isključivo gotovinu. Dobro, to i kafići, a za to me boli tuki jer odem možda jednom mjesečno na kavu. Možda. Najbolje da lihvarima plaćam 12 kuna za šrot od kave iz prljavog aparata sa polukiselim mlijekom.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
bus kaže...

Prvih 15 dana svi će prodavači morati imati jako velike količine eura, jer će ih masu plaćati još sa kunama da ih se riješi .. a oni moraju vraćati eure, koje ne dobivaju od kupaca za račune ...  bit će cirkus

 Neće biti ništa. Ljudi će i u prva dva tjedna koristiti eure. Neće svi imati kune. Čak će većina imati eure. Dizat će Eurne na bankomatima. Ja već skoro mjesec dana nemam kune gotovine.

Radio sam u Sloveniji kad su oni prelazili na euro. Nije bilo nikakve drame, dva tjedna je prošlo brzo. nakon tri dana će rijetko tko imati više kune.

I druge su zemlje tako prelazile. Čemu te drame kad nikakve drame nema?

2 godine
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Sve se razumije...pišem o satiri od cijele blesave situacije oko prelaska na euro.

Normalno je da su se "pravi" lopovi odavno pobrinuli za svoj novac, pa da i imaju keš.

Smiješno mi je što država dozvoli mjenjačnicama da ljudima prodaje Eure po 7,70 kn.

 

Poslije 1.1 slijedi valuta Euro, i ne znam čemu uopće ta prijelazna sranja s kunama ?

Imali su i firme i građani preko godinu dana prilagoditi se tomu...

 

Kumice na placu su najinteligentnije kad se tiče vraćanje kusur.

Ne bu njih niko zajebal, ni s tim novim sitnim novčićima.

 

We wish you a merry Christmas
We wish you a merry Christmas
We wish you a merry Christmas and a happy New Year la.la.la.la. 🎤 🎼 🎼🎸 🎶🎵🎶🎵

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Zaporožac kaže...
..

Poslije 1.1 slijedi valuta Euro, i ne znam čemu uopće ta prijelazna sranja s kunama ?

Imali su i firme i građani preko godinu dana prilagoditi se tomu...

...

 Pretpostavljam da je logika:

Ako ne bi bilo prelaznog razdoblja:

Ljudi do 31.12. imaju i troše kune

Ljudi od 01.01. moraju imati i koristiti samo Eure.

Cijela HR bi trebala zamjeniti novčanice u jednom danu, pogotovo oni koji plačaju samo gotovinom, a koliko vidim po dućanima, takvih ima iznenađujuće mnogo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Tko legalno ima kune, vec ih je spremio u banku, a za.prvih par dana si je osigurao onoliko eura koliko misli da ce mu trebati, ako mu bas treba gotovina.

Uostalom, cijela ova godina je prakticki bila prijelazni period, u kojem se moglo rijesiti kuna i nabaviti euro. Uostalom, ne sjecam se kad sam zadnji put vidio novcanik bez eura (svoj jedino)... Cak i u vrijeme kad stvarno nista nisi mogao s njima, opet....

Tih 15 dana je prakticki iskljucivo za pranje novaca, da kroz trgovinu i maloprodaju proturis sve ono sto ne mozes preko poste/banke/mjenjacnice...

Amen.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice