Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

poruka: 139
|
čitano: 19.126
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu".
7 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

 

@fer de lance

 

Dragi kolega, moja politika je iznošenje argumenata i trazenje uzročno-posljedične povezanosti a ne ignoriranje.

 

Dosta koristim razne web analitičke alate ( radi potreba administriranja web stranica i usmjeravanja kampanja i sl ) i brojke govore da mobilni uredjaji prevladavaju u svakodnevnom korištenju. Zato će tvoj nevoljnik sa zmrdanom desetkom uzeti jedan od 3 smartphonea ( toliko ih je prosječno u svakom kućanstvu ) i taj čas naći temu gdje će podijeliti svoje nevolje i tražiti spas. Ja možda i 80% radnji obavljam sa smartphonea a pc koristim u preostalih 20% gdje bi neke stvari bile nezgrapne ili nepraktične za obavljanje na mobu.

 

Ajmo s druge strane razmotriti potrebu i motiviranost većine od onih 800 miliona korisnika kojima sve dobro radi i svoje pc vrijeme provode gledajući filmove, igrajući igre, traženju komada, online se klade, proučavaju ispitne materijale ili recepte za kolače.... Shvaćaš da njima forum, bar ne ovakvog tehničkog tipa nije niti u daljnjem fokusu ? Oni su na fb, yt, gledalici, wordpresu, lidlu, ikei, colinarki, emezeti, ekupi, iskrici, sport arenama , kodiju....

 

😀

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Slažem se sa svime, ali mislim da ovo fakat nema smisla.

Taman i da imamo pravu statistiku, a ne ovu mini anketu, opet se dolazi do toga da je za nekoga tko traži odgovor koji želi sve krivo, tj. i da ima anketu, i taman da 49,9999999% ljudi glasa da ima problema, rekao bi, to je manjina (i je).

A kad bi ih bilo iznad 50%, onda anketa nije točno, tj. ljudi su lagali zato jer su valjda linuksaši (ili nekaj gore ak postoji, ali jednako nevjerovatno).

Zato  kažem da raspravljamo bezveze, svatko ima svoj stav koji ne može ničime dokazati, i trubimo tak jedno te isto u krug zabave radi .

Ali neka, treba ubit vrijeme, bilo mi dosadno na poslu pa sam tipkao 

Idem spat malo.

 

Lijep pozdrav.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 15:23 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
bunker kaže...

...i plaćati će osobe koje to administriraju.

Zaboravio si najbitnije, os je interface izmedji apk i hardver a apk su ono najbitnije jer u njima radiš.

 

 

ne kužim smisao te rečenice, to je tema koje se uopće nisam dotakao, jer aplikacije su jedna potpuno druga priča u koju ovdje ne ulazim. ono na šta ja ciljam je da microsoft otežava život nama koji vrtimo male šarafiće koji omogućavaju korisniku da može normalno raditi, i na koncu kao MSP-ovi i partneri prodajemo tim korisnicima velike količine njihovog softvera i licenci.

 

bunker kaže...

Koliko je doktoru bitan desni klik u osu, kad taj doktor koristi cezih a kaj je ispod niti zna niti ga briga...

 

nije bitan, ali zašto maknuti feature koji ima logiku, namjenu i smisao i koji je postojao godinama prije.. to što doktor ne treba taj feature i dalje ne znači da ga NITKO ne treba.

 

što je najgore, to je samo jedna kap u moru takvih primjera gdje microsoft izvodi kojekakve eksperimente za ui-em koji zapravo unazađuju funkcionalnosti.

win8/server2012 start meni i onaj čudni sidebar, anyone? 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

 

@nine

 

Smisao one rečenice je da nije os sam sebi svrha nego je os samo dio slagalice. 

 

Valjda ms ima povratne informacije ( telemetrija i sl ) i onda na osnovu njih donosi neke odluke i povlači poteze. Sigurno je da ponekada i fulaju te povuku krivi potez, no brojka od 800 miliona i rok u kojem je to postignuto itekako pokazuju da su generalno na dobrom tragu i da uspješno pogadjaju želje korisnika. 

 

Tebi će možda nedostajati neka od ukinutih funkcionalnosti, no kaj ako je takva odluka donijeta zato što je telemetrija pokazala da se to rijetko koristi ili čak da navede korisnike u radnje čije posljedice nerazumiju pa je manje zlo ukinuti to kaj paše manjem oostotku a time neki veći postotak spasiti muka ? Jesi slučajno kad koristio kontekstni izbornik dolphin file managera na plasma sučelju unutar neke linux distre ? Nakon friške instalacije, jedna od prvih radnji je da onemogućim 90% tih funkcionalnosti jer si pol korisnika igrajući se time kriptira particiju ili stvori virtualne particije i sl... Da se mene pita, to bi sve trebalo defaultno biti onemogućeno pa nek si aktivira ko kaj treba, a ne ovako da te brzopleti klik uvali u nevolje iz kojih se neznaju izvući...

 

Logično da je jedan os jeftinije razvijati i krpati nego 3 osa, i win10 bu vjerojatno za koju godinu jedini microsoftov home desktop os, i još puno toga bude izbačeno ili promijenjeno u cilju da je čim manja mogućnost korisnikovog krivog poteza. Ovakvi kao ti i ja smo kolateralne žrtve, mi možda nebi pogriješili no i nama bu to uzeli da spriječe bilo koga da tu pogriješi.

 

Nemoj ovo shvatiti bukvalno, jer primjer desnog klika sam upotrebio samo da lakše objasnim zašto bi netko donio neke odluke.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

eo, ja bum probal to nekak sumirati s motrišta možda unešto natprosječnijeg korisnika:

 

- if it ain't broken, don't fix it. w7 (x64, SP1) je radio i radi (i radit će!) dobro za sve potrebno. obavlja posao. svaki mu je softver ("trećih strana") usklađen. ne baviš se njime nego poslom (za koji je on podloga). ne sumnjam da mu je trebalo štogod pokrpati no moglo se samo to. et voila! sp2 i bajbaj sljedećih 10 godina (najmanje).

- w10 ima potencijal jednom biti ok no... kao prvo nasilno se nameće (3. newtonow zakon, meni smislen i ovdje - neš majci!) svima, svemu, svugdje i svakome. još ima živih partizana i la resistance fašizmu. prava statistika bila bi: koliko je od tih 800 milijuna instalaciju obavilo i na njoj ostalo svojevoljno (uz mogućnost odabira, posebno na novom hardveru).

- vezano uz ovo iznad, nasilje je počelo s onim primatom i izgubljenom karikom evolucijskog lanca ballmerom (gatesova fatal unrecoverable error) - osmicom, 8.1 i sad 10, kad sama funkcionalnost, rasprostranjenost i zadovoljstvo korisnika postaju nebitni i sve se podređuje meni omrznutim marketingašima i njihovim mutavim iživljavanjima. stvorila se neka vrst monopola u os-u i to se nemilice zlonamjerno iskorištavalo (nesvršen glagol, still in progress). dok je gates prsnli kolo vodio, napredovalo se polako ali suvislo. mudro. mic by mic. bilo je popiknuća ali se rješavalo. novo je doista bilo novo i, začudo (nije uvijek tako) bolje. tranzicije su bile nekako bezbolnije.

- potpun je apsurd nametati w10 kao posljednji (pozlatilo im se, što prije) a prijašnje zatrti. zašto to nisu učinili sa sedmicom? postojale su sve pretpostavke. čak i prije, za za XP. nije sramota priznati pogrešku koliko je bolesno i maliciozno bezobzirno forsirati je i dalje.

- što se prosječan korisnik manje mora baviti os-om (a idealno bi bilo da uopće nije svjestan njegova postojanja - slično kao kod mac os-a do osmice pa i w7 s vremenom), više mu "resursa" ostaje za "produktivnost", odn. uporabu računala za ono čemu mu služi (igranje, posao, internet, votevr). 

- izdrkavanje nametanjem "novih rješenja" stvara nesigurnost, slično kao i stalne promjene zakona. a alternativa baš i nema (što je još strašnije).

 

konjklužn: problem je ms kao takav no da je jedini, još bih se i zabrinuo. slično je i s eplom, otkad je prešao na intel (power pc bijaše zakon). linuks je, nažalost, bio i ostao u domeni entuzijasta. solaris, unix i ostali ... ah. za "farizeje i zvjezdoznance". "biznis" (posebno marketing) je poždrao svu pamet i razum (nije isto: drugo je iskutvena posljedica primjene prvoga). od izvornog zadovoljavanja potreba korisnika brzo se prešlo na nasilno uvaljivanje + reklame + minska polja i ograničenja. i nije tako samo u softveru. svugdje metastazira (hardver, hrana, odjeća, auti, telefoni ...). eto, to je to. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
bunker kaže...

Smisao one rečenice je da nije os sam sebi svrha nego je os samo dio slagalice. 

 

pričamo o OS-u, ostali dijelovi slagalice tu uopće nisu bitni..

 

bunker kaže...

Valjda ms ima povratne informacije ( telemetrija i sl ) i onda na osnovu njih donosi neke odluke i povlači poteze.

 

iz moje perspektive to izgleda više kao gomila brainfartova, a ne potezi.

 


bunker kaže...

no brojka od 800 miliona i rok u kojem je to postignuto itekako pokazuju da su generalno na dobrom tragu i da uspješno pogadjaju želje korisnika. 

 

brojka ne raste jer korisnici misle da je 10ka objektivno bolja, nego zato što se 7mici ukida support i jer nova računala ne dolaze sa starijim verzijama OS-a. 8 i 8.1 je većina i ovak i onak preskočila (pričam o svojim korisnicima).

također poznavajući svoje korisnike, znam da bi radije gurali postojeća računala zadovoljavajućeg hardvera sa 7micom još neko vrijeme, nego do kraja godine prelazili na 10ku, pa i konzekventno tome kupovali i novi hardver.

a kad smo već kod zadovoljstva korisnika, nitko, ni admini ni korisnici nisu sretni zbog random problema sa 10kom koji se svakih toliko pojave, tu pričam prvenstveno o broken update-ovima, ali i nekim promjenama funkcionalnosti koje ne budu najavljene

Slika: MS in a nutshell zadnjih par godina.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Sve bih podnio ovdje, ali opetovana glupost tipa "najbolji Windowsi ikad" me previše štrecnulo, pa još dokazivati to gomilom ljudi koji to koriste...
Možete se vi vlažiti kako je to sad sve super, ali - nije. Realno, Win 10 nema bitnijih funkcionalnih prednosti nad Win 7. NEMA.

One koje su opravdane, zbog npr razvoja tehnologije, mogle su biti dodane i u Sedmicu.
Međutim, ima dosta isforsiranih gluposti koje su se, vremenom, dokazale kao takve - gluposti.

 

Nabrojat ću par, koje mene osobno nerviraju.
Metro / Modern GUi je propali koncept, to je valjda svima sad jasno. Uključuje i "live tiles" i ostale pripadajuće gađeterije. Taman da dijele svoje tablet/laptop hibrid Surfejse, desktop računalo nije tablet niti će ikada biti. Promašen koncept. No "tablet mod" je tu, čuči, nerijetko se neki average user smrzne jer su mu Windowsi "poludili" (kad to slučajno upali). O ostalim "fičrima" da ne pričam - kao što je kolega gore naveo, drk*nje po izborniku na desnu tipku miša je upravo to - jalova masturbacija. Zato jer mogu.

 

Nakon desetljeća forsiranja IExplorera, forsirao se Edge. A sad se i od njega odustaje, odn. preuzima se Chromeov engine. Čemu onda ne koristiti izvorni, stabilni, ažurirani Chrome browser? Zato da bi imao MS logo gore, ili zato da strepim kada će opet nešto zasrati?

Nakon desetljeća MSN searcha, forsirao se Bing. Valjda je svima jasno da je i to propalo. No i dalje se trude gurati ga.

 

Moj favorit debilizma: rashjebavanje Control Panela. Plus, kao da im je dosadno, pa onda svaki drugi-treći update opet nešto "pomakne". Čemu? Radilo je kako treba, desetljećima, sav info na jednom mjestu gdje i treba biti. Traženje pravog "managementa" naokolo - katastrofa. Danas valjda svaki moderni Linux ima praktički kopiju starog Control Panela (kako god se ista zvala), s bitnim detaljem - sve je na tom mjestu gdje i treba biti.


O opravdanjima telemetrije koju ne možeš ugasiti i nasilnim apdejtima koje ne možeš zaustaviti besmisleno je raspravljati.
I onda ti ihush provali "nije kriv OS, kriv je apdejt"... mda. Nije šupak nego prkno. Koincidencijom, za isti ne možeš birati hoćeš li ga ili ne, već ti ga uvale.

Da odgovorim i Bunkeru na "no nije slučajnost da je (Win10) najprihvaćeniji os ikada".
Nije slučajnost niti da je jedan Trump predsjednik USA, niti da Theresa May brexita po Otoku, niti da je Živi stid u našem parlamentu. Da ne pričam o Medvedima, Crnojama i ostalim Krstičevićevima. I antivax i ravnozemljaški pokret ti je najrašireniji ikad, pa sad to poveži u vlastiti zaključak:
"Jbg, kotač povijesti bu se teško zaustavio..."
Nije slučajnost da su Win10 najprihvaćeniji, imaš izbora kao i na izborima u Sj. Koreji.
Mogao si napisati i: "otkako se win apdejti nasilno provode, najprihvaćeniji su"...
Je li bar slučajnost da ITKO uopće raspravlja o deset godina starom OSu kao alternativi, GLOBALNO, unatoč svim mogućim trikovima da Win10 bude jedini Win ali baš svugdje?
Ili: je li slučajno da u Redmondu kasne sa svojim, vlastitim projekcijama za bar 200 milijuna korisnika, bar dvije godine? 

Zaključno:
DA, slažem se, Windows 10 su dobar, ozbiljan, funkcionalan OS. Ima svojih mušica kao i svaki, i odličan je kad radi kako treba.
No trebali bi se zapitati nešto drugo: Zamislite proizvođača automobila, perilica, bilo čega; da ti nakon 30+ godina iskustva drmanja po jednoj te istoj stvari, kao korisnik moraš strepiti hoće li ti nova verzija raditi probleme, i to nakon što su onu od prije 10 godina već izbrusili gotovo do maksimuma? Za mene je to poražavajuće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 1:53 (Zechina).
 
13 0 hvala 5
8 godina
odjavljen
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Zašto se windowsi 10 stalno yebeno updateaju, koji vrag rade iza

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
Zechina kaže...

 Najbolji windowsi IKAD napravljeni su Windows 10  (to ti je amen u očenašu)

 

Ako ja i ti ne koristimo Bing jer nije lokaliziran , koristi ga ostatak svijeta i tu se ništa ne siluje.  Cortana, ista stvar (a moćna stvarčica i ne možeš je ko plugin ugurat u win7)

 

Igranje sa upravljačem xboxa, tj strimanje igre sa konzole na PC (isto to neće izvest plugin na win7)

 

Windows defender...eno ga, gura se prema top5 antivirus rješenja po testovima  (koliko je tu spašenih amatera koji bi na win7 odavno bili zaklani malwareom)

 

Forsirana ažuriranja su prednost. isti razlog kao gore oko defendera napisano u zagradama.

 

Koja je alternativa?  Nema je!  Jeli MS za to kriv...po vama vjerojatno jest.

 

Ajmo okrenut pilu na ovu stranu.  Postoji tvrtka koja se zove Microsoft i ima zastrašujuć OS. Zove se windows 7. Toliko ga svi vole , DA ĆE OSTATI TAKAV SLJEDEĆIH 15G uz eventualne male nadogradnje, više sigurnosne. Nema potrebe da se paralelno piše kod za novi. Jeli to normalna odluka za tvrtku koju čine dioničari željni profita?  Jeli normalno da živiomo u najnaprednijem tehnološkom trenutku i da imamo softversku tvrtku koja će odlučiti nastaviti staru vešmašinu jer ona dobro centrifugira već 10g?

 

Priča sa ControlPanelom ista ko histeriziranje oko Starta. Bespotrebno. Evo još brže , dolje upišeš Co i tu je..bilo što

 

 

 

Edge.  Sve štima sve radi, sve syncano između uređaja...hrpica lijepih mogućnosti.  Treba ga koristit da bi ga se komentiralo. Da ,imaju potrebu za ispadima i ovo je čisti užas što ga prebacuju na chromium. Ne zato što neće valjati, nego su to trebali napraviti prvi dan.

 

Što fali univerzalnim aplikacijama (i pored smrti WP) ili centru za notifikacije koji bi isto mogli pluginat u win7 :)

 

Gaming je u potpunosti fokusiran na 10, od developera do igrača na Steamu...bla bla directx 12...

 

Što se ima negodovat oko touchscreena ...opet kao sa Bingom, samo mi nismo financijski optimizirani, pa nećemo imat najmoćnije prijenosne uređaje poput surfacea...e onda je to fensi govno, koje se...jelte isto ne može pluginat u win7

 

.

 

.

 

.i ovako u nedogled....

 

Ne valja tako istovarat kipere govana na nešto što se tebi ili meni ne sviđa iz ne baš uvjerljivih razloga.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
torrente kaže...
Zechina kaže...

 Najbolji windowsi IKAD napravljeni su Windows 10  (to ti je amen u očenašu)

 

.

.

.

.

.

 

 

 Vidim da si fanbojizam sa wp-a prebacio na Windowse jer je isti umro.

Jedna od najgorih osobina ljudi je tupljenje po svom.

Znači par ljudi već u ovoj temi jasno obrazloži stvarne probleme sa w10 i svejedno postoje ljudi koji će pravdati svaku mu manu, meni je to fascinantno, aj fanbojizam prema appleu, on bar ajd, radi lijepe stvari pa ne želiš da ti neko vrijeđa šajni ting, ali fanbojizam prema OS-u koji nema svoju jasnu dizajnersku filozofiju (malo metro, malo desktop, malo modern ui, malo prozirno, malo dark theme, malo ne, malo spartanski minimalizam malo minimalizam...) i jedan dan jedno izgleda tako ili je na jednom mjestu, drugi dan na drugom mjestu, ili ga nema.

Pravdati tako nešto je ludost, al dobro, živimo u dobu kad se pravda i fanbojue Trump pa bih se više trebao prestati čuditi i jednostavno prihvatiti sve to..

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
EZY-E kaže...

 Nitko ti ne brani da mene ne podnosiš organski, kao što me ne podnosiš. Ja osobno korisnika foruma nikada ne vezujem za njegove postove. Recimo, meni je Zečina drag lik od starih vremena dok nije bio zečina. Samo se ne slažemo ok MS materije.

U prošlom postu nisam tupio, već iznio činjenice spram zečine.

Potpis mog nicka oko WP je sarkazam za desetine temna oko WP u kojima sam sudjelovao.  

 

Vidiš ti se u svakoj MS Windows temi pojavljuješ i pritiskaš TD svakom tko napiše da je Win10 ok.  To su frustracije.  Ajar je isto simpa lik i on se ne ljuti kad mu ja kažem da pretjerano kipuje govna po APSOLUTNO svakoj temi Win10.

 

Dakle frustracije imaju manjinci..minorci...marginalci koji nisu u statistici 800 milijuna. Nisam ja toliki šupak ko što ti se čini ;)

 

btw mogli bi za buduća kenjkanja okačit plaćeni račun za licencu win10 koja vas toliko uznemiruje neispravnim radom OS-a da imate potrebu na svaku Win10 vijest vršit pritisak "ne valja". 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 13:34 (torrente).
14 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
torrente kaže...
EZY-E kaže...

 Nitko ti ne brani da mene ne podnosiš organski, kao što me ne podnosiš. Ja osobno korisnika foruma nikada ne vezujem za njegove postove. Recimo, meni je Zečina drag lik od starih vremena dok nije bio zečina. Samo se ne slažemo ok MS materije.

U prošlom postu nisam tupio, već iznio činjenice spram zečine.

Potpis mog nicka oko WP je sarkazam za desetine temna oko WP u kojima sam sudjelovao.  

 

Vidiš ti se u svakoj MS Windows temi pojavljuješ i pritiskaš TD svakom tko napiše da je Win10 ok.  To su frustracije.  Ajar je isto simpa lik i on se ne ljuti kad mu ja kažem da pretjerano kipuje govna po APSOLUTNO svakoj temi Win10.

 

Dakle frustracije imaju manjinci..minorci...marginalci koji nisu u statistici 800 milijuna. Nisam ja toliki šupak ko što ti se čini ;)

 

btw mogli bi za buduća kenjkanja okačit plaćeni račun za licencu win10 koja vas toliko uznemiruje neispravnim radom OS-a da imate potrebu na svaku Win10 vijest vršit pritisak "ne valja". 

 Wat? Ne podnosim te organski? Ja nisam tolko tu na forumu niti sudjelujem toliko da nekoga ne bih mogao podnositi, osim onog pkzg... lika koji se uvlači u guzu bugovcima.

Kolko sam dobio dojam o tebi, znaš imati pametnih komentara ali se i primjeti da si fanboy.

Ja kada se ne slažem s nekim stisnem na TD ne gledajući tko ga je napisao ili koliko ima TU, simpl.

Frustracije? Nemam ih pošto sam na W8.1 koji funkcionira isto već godinama i sa svim postavkama nepromjenjenim, ono što mi digne živac je ljudska tvrdoglavost i konzistentno tupljenje po svom iako je nešto očito zasrano.

Taman mi se jučer dogodila slična situacija gdje je lik tvrdio da su njegove gamerske budget slušalice bolje od A-T slušalica duplo veće cijene, tu nije stvar o tome tko je u pravu, čije su slušalice bolje, stvar je u glupavom nemicanju od vlastitog uvjerenja i nedopuštanju uopće vjerojatnosti da nisi u pravu.
Sve je dosad rečeno i sve se zna i stvarno mi se ne da ponavljati ono šta je rečeno već nebrojeno puta.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Onda se ispričavam. Meni je dojam da si uvijek na win10 temama.

Moj grijeh. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

 

@ezy e

 

A zašto bi mišljenje 100 000 osoba bilo bitnije ili ispravnije od mišljenja preostalih 800 000 000 korisnika ? Pa nitko neporiče činjenicu da postoji taj 1 promil korisnika koji imaju nekih problema ili im se nesvidjaju neke promjene, no nemoj niti ti negirati da postoji 800 miliona osoba koji su zadovoljni.

 

Da nisu zadovoljni, misliš da nebi promjenili platformu ? U 2019 godini tvrditi da nema alternative... 

 

I kako je netko gore lijepo sročio, ms nije caritas nego tvrtka, a cilj tvrtke je zarada. I čemu onda čudjenje kaj će poduzimati korake u cilju zarade a u tu filozofiju se sigurno neuklapa imati proizvod koji će ti prodati jednom u 15 godina... Uspavanost konkurencije je čiji problem...?

 

 

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
Ajar kaže...

eo, ja bum probal to nekak sumirati s motrišta možda unešto natprosječnijeg korisnika:

 

- if it ain't broken, don't fix it. w7 (x64, SP1) je radio i radi (i radit će!) dobro za sve potrebno. obavlja posao. svaki mu je softver ("trećih strana") usklađen. ne baviš se njime nego poslom (za koji je on podloga). ne sumnjam da mu je trebalo štogod pokrpati no moglo se samo to. et voila! sp2 i bajbaj sljedećih 10 godina (najmanje).

..

-bla-bla.. :)) gori nego ja.

-već po izdvojenom dijelu u kvotanju je vjerojanto jasno.. -griješiš.

-slažem se, soft je vječan, nepoderiv, teoretski može raditi vječno.. no ne baš. Postane beskoristan, osim ako si u zatvorenom sustavu (ne interenet i sl.), a tad nemaš nikakve veze s prosjekom, korisnicima i sl nego si tad izuzetak, slučaj za sebe i uopće ne spadaš u bilo koju temu povezanu s ostalim juzerima ili usporedbama.

-npr xp može jednako vječno raditi.. no ne može npr fisklaizirati, ne može playati yt klipiće itd. ne zato jer to ne može OS, nego appsi, dodatci, support-nadogradnje koje MS više ne želi, gasi, kao i ostali proizvođači softwae+hardwaea.. npr FF ili neki driver. Soft je vječan, ali ništa ostalog nije, sve se mijenja i to OS mora pratiti ili ga nema, osim zatvorenog ustava.

-sljedećih 10 godina? ne može ni sljedećih 10 mjeseci.. probaj, demantiraj.. i koristi koji OS želiš, tvoja stvar, pogotovo ako radi. XP je mrtav, w7-8 su pred eutanazijom (odumiru).. i za 2god se možeš prisjetiti ove teme.. pa tad nastavimo.

-tužno je vidjeti osobu koja mrzi nešto, npr OS ili MS ili win10... besmisleno.

-mogu se pridružiti u pljuckanju MSovih gluposti kao modern-ui i bezbrojne druge.. no to je njihova odluka i ne mogu ništa, koristiš-prilagodiš (sebe ili drugu stranu).. ili ne koristiš. Ne vidim smisao prigovarati nečemu što ne koristim, što me ne zanima i sl.

 

Zechina kaže...

Sve bih podnio ovdje, ali opetovana glupost tipa "najbolji Windowsi ikad" me previše štrecnulo, pa još dokazivati to gomilom ljudi koji to koriste...
Možete se vi vlažiti kako je to sad sve super, ali - nije. Realno, Win 10 nema bitnijih funkcionalnih prednosti nad Win 7. NEMA.

One koje su opravdane, zbog npr razvoja tehnologije, mogle su biti dodane i u Sedmicu.
Međutim, ima dosta isforsiranih gluposti koje su se, vremenom, dokazale kao takve - gluposti.

 

Nabrojat ću par, koje mene osobno nerviraju.
Metro / Modern GUi je propali koncept, to je valjda svima sad jasno. Uključuje i "live tiles" i ostale pripadajuće gađeterije. Taman da dijele svoje tablet/laptop hibrid Surfejse, desktop računalo nije tablet niti će ikada biti. Promašen koncept. No "tablet mod" je tu, čuči, nerijetko se neki average user smrzne jer su mu Windowsi "poludili" (kad to slučajno upali). O ostalim "fičrima" da ne pričam - kao što je kolega gore naveo, drk*nje po izborniku na desnu tipku miša je upravo to - jalova masturbacija. Zato jer mogu.

 

Nakon desetljeća forsiranja IExplorera, forsirao se Edge. A sad se i od njega odustaje, odn. preuzima se Chromeov engine. Čemu onda ne koristiti izvorni, stabilni, ažurirani Chrome browser? Zato da bi imao MS logo gore, ili zato da strepim kada će opet nešto zasrati?

Nakon desetljeća MSN searcha, forsirao se Bing. Valjda je svima jasno da je i to propalo. No i dalje se trude gurati ga.

 

Moj favorit debilizma: rashjebavanje Control Panela. Plus, kao da im je dosadno, pa onda svaki drugi-treći update opet nešto "pomakne". Čemu? Radilo je kako treba, desetljećima, sav info na jednom mjestu gdje i treba biti. Traženje pravog "managementa" naokolo - katastrofa. Danas valjda svaki moderni Linux ima praktički kopiju starog Control Panela (kako god se ista zvala), s bitnim detaljem - sve je na tom mjestu gdje i treba biti.


O opravdanjima telemetrije koju ne možeš ugasiti i nasilnim apdejtima koje ne možeš zaustaviti besmisleno je raspravljati.
I onda ti ihush provali "nije kriv OS, kriv je apdejt"... mda. Nije šupak nego prkno. Koincidencijom, za isti ne možeš birati hoćeš li ga ili ne, već ti ga uvale.

Da odgovorim i Bunkeru na "no nije slučajnost da je (Win10) najprihvaćeniji os ikada".
Nije slučajnost niti da je jedan Trump predsjednik USA, niti da Theresa May brexita po Otoku, niti da je Živi stid u našem parlamentu. Da ne pričam o Medvedima, Crnojama i ostalim Krstičevićevima. I antivax i ravnozemljaški pokret ti je najrašireniji ikad, pa sad to poveži u vlastiti zaključak:
"Jbg, kotač povijesti bu se teško zaustavio..."
Nije slučajnost da su Win10 najprihvaćeniji, imaš izbora kao i na izborima u Sj. Koreji.
Mogao si napisati i: "otkako se win apdejti nasilno provode, najprihvaćeniji su"...
Je li bar slučajnost da ITKO uopće raspravlja o deset godina starom OSu kao alternativi, GLOBALNO, unatoč svim mogućim trikovima da Win10 bude jedini Win ali baš svugdje?
Ili: je li slučajno da u Redmondu kasne sa svojim, vlastitim projekcijama za bar 200 milijuna korisnika, bar dvije godine? 

Zaključno:
DA, slažem se, Windows 10 su dobar, ozbiljan, funkcionalan OS. Ima svojih mušica kao i svaki, i odličan je kad radi kako treba.
No trebali bi se zapitati nešto drugo: Zamislite proizvođača automobila, perilica, bilo čega; da ti nakon 30+ godina iskustva drmanja po jednoj te istoj stvari, kao korisnik moraš strepiti hoće li ti nova verzija raditi probleme, i to nakon što su onu od prije 10 godina već izbrusili gotovo do maksimuma? Za mene je to poražavajuće.

-točno, slažem se.. itd. .. pa dodaci, npr browser ie-edge i budući chrome. Stvar je u Msovom planu, roadmapu-cilju, usluga (ne soft-os-app, čak free..). Boli Msa kiki ako zarađuje na npr linuxu istom naplatom usluge,.. a upravo zato će uzeti chrome, odavno imaju taj modusoperandija.. defrag-symantec, Rusinović, hyperv, itd.. MSu je nevažno kojim browserom, kao što je to jednako nevažno googleu-faceu i to ih ne priječi u zarađivanju milijardi.. a to je ultimativni cilj, sveti gral.

-paradox, najveći protivnik windowsa je MS, ne linux-osx.. i više se trudi onemogućiti svoje starije OSeve, što će uskoro biti vidljivo na novom HWu-BIOSu.. pa probaj instalirati npr XP, za par godina probaj w7.. wintel, interes, cilj.

-točno, kasne s brojkama.. milijarda, jer je u prvom originalnom planu cilj bio mobilna platforma, na kojoj su spušili-odustali.. kao što je sav UI prilagođen uprvo mobačima, ne desktop-vulgaris PCju... a to što kasne ima veze s win10? Osim što se WP jednako nazivao i što je roadmap predviđao ujedinjenje desktop-mobil osa? Jedno ime-naziv, dva odvojena OSa, svijeta.. a da im je uspjelo, od zakupa nokije i izlaska w8 prije +5g.. bili bi na još većim brojkama. Podbacili su u mobilnom, tamo su bili mala girica-plankton i ispali iz igre. (koliko btw Canonical kojem je to jednako cilj, core biz, zarđuje na ubuntu, objedinjavanju ideje uređaja, od kojeg MS prepisuje godinama ... ni postotak MSa, pa pri tome ne kritiziramo OS ili posljednji upgrade fičer kao novi set ikona.. a u svemu je ubuntu=win, u ideji, polugodišnjim cikljusima, osim zaradi..).

-što će ti npr chrome ako ne radi eporezna-fiskal-banke.. u poslovnim potrebama, jer nije samo face-yt kriterij.. itd. A chrome je upravo to, tj na MSovom osu i browseru to ''mora'' raditi jer to traži klijent-biz.. kao što gamer traži da radi igra, driver, vga.. Google kao vlasnik chromea nasuprot nema nikakvu obvezu kompatibilnosti pa je prije par godina jednostavno u updateu isključio javu-banking.. danas radi, sutra ne i ne možeš mu njurgati niti google ima takvu obezu. Koristš chrome ako ti odgovara, ili ne.. isto je za sve, os, sladoled, auto, japanke..

-želje, naše želje? -možemo se samo prilagoditi i njurgati.. možemo koristiti andorid ili možemo u budućnosti korisititi 'uređaj' uopće ne razmišljajući o nazivu-veziji softwarea kao što to ne znamo u autokočnici pa svejedno stisnemo papučicu i auto stane ili ne stane..

 

Glavas_ZG kaže...

Zašto se windowsi 10 stalno yebeno updateaju, koji vrag rade iza

- jer je to jedna od requirementsa OSa, stalna veza, mandatorni update, osim provjere licence i ostale sitnice, kao i telemetrija. OS nisu dodatne app, svaki PC-juer je za sebe, pa ovisi imaš li prazan win ili dodatne appse.. i njihove postavke. Teorsetski je odlična stvar automatika, u praksi ponekad loša.. kao i svako drugo pravilo pa i jackpot na lotu.

- izbor koji postoji u w7 za update je ok, šteta ali tako je MS odlučio i to više nije izbor od w8 nadalje nego uvjet. Prihvaćaš ga ili koristi drugi os (kao i svaki requirements koji niki soft traži). Ako imaš problema s updateom, ako je nešto neobično.. tad je 99% šansa da to nema veze s OSom nego tvojim HWom, driverima, appsima, postavkama u njima. Ako ti stalno nešto updejta, ako imamo isti win ja i ti.. kako to da meni ne updejta stalno? Isti win, to je jedino što imamo ili možemo imati isto, hw je drugi, postavke druge, appsi treći.. i juzer koji to sve instalira-koristi-podešava. Jedina ista stvar je win, jer nemam ja neki svoj ''bolji'', imam isti 1809 skinut s MSa.. a ako ti imaš neki uberedišn tad je i to odgovor.

 

torrente kaže...
EZY-E kaže...

.. 

 

Vidiš ti se u svakoj MS Windows temi pojavljuješ i pritiskaš TD svakom tko napiše da je Win10 ok.  To su frustracije.  Ajar je isto simpa lik i on se ne ljuti kad mu ja kažem da pretjerano kipuje govna po APSOLUTNO svakoj temi Win10.

 

Dakle frustracije imaju manjinci..minorci...marginalci koji nisu u statistici 800 milijuna. Nisam ja toliki šupak ko što ti se čini ;)

 

btw mogli bi za buduća kenjkanja okačit plaćeni račun za licencu win10 koja vas toliko uznemiruje neispravnim radom OS-a da imate potrebu na svaku Win10 vijest vršit pritisak "ne valja". 

 -da.

-jedino više začuđuje prigovaranje w10 dok koriste neki drugi-stariji os kao npr w7. Čemu? Koja logika? Prigovarati i ne koristiti, jer preduvijet je da bi nešto znao, da bi bili relevantni, koristiti.. tek tad 'imaju pravo' prigovarati, ovako je besmisleno, no tako je s funboyizmima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
bunker kaže...

A zašto bi mišljenje 100 000 osoba bilo bitnije ili ispravnije od mišljenja preostalih 800 000 000 korisnika?

 

ovo je srsly glup argument, jer 99% "korisnika" nije kompetentno dati realnu i relevantnu kritiku.

 

bunker kaže...

Da nisu zadovoljni, misliš da nebi promjenili platformu ? U 2019 godini tvrditi da nema alternative...  

 

iz mog iskustva dobrih 95+% poslovnih korisnika na žalost nema alternativu zbog softvera i hardvera koji koriste. rijetki su oni kojima je dovoljno natipkati dokument/tablicu i poslati e-mail. da ne spominjem koliko je legacy junka (hw/sw) u ulozi kritičnog dijela poslovanja u opticaju..

gameri imaju donekle alternative (Linux/Wine, SteamOS, Mac), ali ništa nema podršku hardvera i softvera kao windozeri.

da, microsoft nema pravu konkurenciju, tko god kaže drugačije je u teškoj zabludi.

 

windows 10 je dobar proizvod, ali reći da je u svakom slučaju superioran starijim verzijama je teški long shot.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

 

@nine

 

Može link na neku zvaničnu statistiku za tih 95% ?

 

Znaš li da na desetke tisuća računala pokreće ubuntu, u tvrtkama poput facebooka, googlea, cern-a...? 

 

Ako si u nekom većem privrednom subjektu, onda znaš sa stuku milione na sap, win i office licence i sl... Za možda trećinu od te cifre bi im neki develop team razvio apk točno za njihove potrebe sa izlaznim formatom koji bi bio kompatibilan sa softverima koje koriste druge tvrtke ili institucije sa kojima razmjenjuju komponente.

 

Kakva ti je to logika da 99% korisnika nije kompetentno da donosi mišljenje? Pa njihovo mišljenje i stav se očituju u tome da nešto kupe ili koriste, i dok ti kao tvrtka imaš 800 miliona korisnika tvog proizvoda je pokazatelj da si dobro pogodio trendove koji se očekuju. Ako sutra zavlada trend i kupci počnu tražiti i kupovati samo raznobojne tenisice, budeš krivio adidas kaj bu pojačao proizvodnju raznobojnih tenisica ? 

 

Bar danas imaš načina da širiš svoje mišljenje i probaš kreirati trendove, pa probaj... Možda uvjeriš ovih 800 miliona da predju na win7 i time prisile ms na neke odluke. Neuspiješ li u tome značiti će da je tvoje mošljenje manjinsko, a tvrtke svojim proizvodima takve ne targetiraju.... Zato buš teško di našao cipele broj 52....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
ihush kaže...
Prigovarati i ne koristiti, jer preduvijet je da bi nešto znao, da bi bili relevantni, koristiti.. tek tad 'imaju pravo' prigovarati, ovako je besmisleno, no tako je s funboyizmima..

Neiscrpne su teme gdje se komentira nešto što se ne koristi.

 

1. Top teme browseri.  Veliča se jedan browser kojeg koristiš i blati se 10 ostalih koje ne koristiš (ili si ih koristio prije 5g).  

2. Sad gledam, imam 8300 postova na forumu i niti jedan u temama Apple. Nikad nisam imao od njih nikakav uređaj. Onda šutim. Zbilja sasvim suprotna...lita se samo da se lita  po nečemu što ne koristiš.

3. Ajar kralj na 850 vijesti oko win10, uredno je istovario cisterne fekalija po istom i zakleo se u svoj Win7.  Urnebesno i komično,ali nije relevantno....i što se dobije...dobije se na temi još 20 istih koji ne koriste win10 i pritiskaju mu 20 TU. Cirkus.

 

Sve u svemu...poželjno je tu i tamo uletit dok orgijaju sa suludim komentarima i napisat Cut the shit.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
13 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
bunker kaže...

Može link na neku zvaničnu statistiku za tih 95% ?

 

tih 95% je izvučeno iz guzice na osnovu field experience-a  ne postoji realna statistika koja uključuje samo poslovne korisnike. Ako pogledaš ukupnu statistiku, Google, Cern i štatijaznam su tu statistička pogreška u odnosu na Windozere.

 

 

bunker kaže...

Ako si u nekom većem privrednom subjektu, onda znaš sa stuku milione na sap, win i office licence i sl... Za možda trećinu od te cifre bi im neki develop team razvio apk točno za njihove potrebe sa izlaznim formatom koji bi bio kompatibilan sa softverima koje koriste druge tvrtke ili institucije sa kojima razmjenjuju komponente.

 

i call bullshit..

 

bunker kaže...

Kakva ti je to logika da 99% korisnika nije kompetentno da donosi mišljenje? Pa njihovo mišljenje i stav se očituju u tome da nešto kupe ili koriste, i dok ti kao tvrtka imaš 800 miliona korisnika tvog proizvoda je pokazatelj da si dobro pogodio trendove koji se očekuju. Ako sutra zavlada trend i kupci počnu tražiti i kupovati samo raznobojne tenisice, budeš krivio adidas kaj bu pojačao proizvodnju raznobojnih tenisica ? 

 

ova usporedba sa tenisicama samo dokazuje da ne čitaš moje postove, ali da probam tvojom logikom objasniti. netko tko se specializirao za materijale, ergonimiju, tehnologiju i efikasnost izrade tenisica može kritizirati tehničku izvedbu dotične tenisice, a takvih je malo na svijetu. za boju, trend i prodaju ga zaboli kiki.

ako sam ja MCSE Infrastructure, onda smatram da je moje mišljenje i te kako vrijednije od mišljenja nekog klinca koji samo game-a ili neke babuskare koja klika po office-u i soltaireu.. ili ti misliš da nije?

 

bunker kaže...

Bar danas imaš načina da širiš svoje mišljenje i probaš kreirati trendove, pa probaj... Možda uvjeriš ovih 800 miliona da predju na win7 i time prisile ms na neke odluke...

 

pa eto ja širim trend prelaska na 10ku, ne zato što je bolja od prošlih verzija, nego zato što 7mici izlazi support. ne kužim od kud čupaš to da želim da se ljudi vrate na 7 i ne kužim tvoj mindset u kojem prodajne rezultate i popularnost uspoređuješ sa kvalitetom proizvoda. već sam nekoliko puta probao to objasniti ali i dalje tupiš po svome (zaključak - ne čitaš ili ne pokušavaš shvatiti).

ja koristim 10ku na privatnom računalu i workstationu u firmi, na firminom notebooku držim 7micu jer mi neke stvari na 10ki jednostavno ne rade.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 18:14 (nine).
15 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
torrente kaže...

Neiscrpne su teme gdje se komentira nešto što se ne koristi.

 

1. Top teme browseri.  Veliča se jedan browser kojeg koristiš i blati se 10 ostalih koje ne koristiš (ili si ih koristio prije 5g).  

2. Sad gledam, imam 8300 postova na forumu i niti jedan u temama Apple. Nikad nisam imao od njih nikakav uređaj. Onda šutim. Zbilja sasvim suprotna...lita se samo da se lita  po nečemu što ne koristiš.

3. Ajar kralj na 850 vijesti oko win10, uredno je istovario cisterne fekalija po istom i zakleo se u svoj Win7.  Urnebesno i komično,ali nije relevantno....i što se dobije...dobije se na temi još 20 istih koji ne koriste win10 i pritiskaju mu 20 TU. Cirkus.

 

Sve u svemu...poželjno je tu i tamo uletit dok orgijaju sa suludim komentarima i napisat Cut the shit.

 istina, ne koristim ga. no stjecajem okolnosti gnjave me (često, osobito oko ažuriranja) oko porihtavanja i postavki oni koji su se u to (= w10) uvalili (najčešće silom - kupnjom novog računala, predinstalirano) pa ga dobro znam. sva sreća da firme imaju svoje službe koje mogu maltretirati. pa si mislim - kaj mi to treba u životu. lijepo je baka govorila: pametan uči na tuđim, a budala na svojim pogreškama. ponavljam: ne brine me w10 (na koncu konaca i hdz je neminovan, ma kako ja glasao) već ms. no to sam već iznad argumentirao. istodobno, budi spomenuto, znam preko nekoliko naroda koji je i dalje (silom hardvera/softvera specifične namjene) na XP i nikad ni trc od njih - sve radi violinski. jednako sa sedmicom. jedini koji piju sedative su sretnici s w10. ne zaboravimo kako su tzv. power useri  (i programerski educirani), kojima je to trivijalno, manjina opsega židova u hrvatskoj. većina (koju ionako nikad nitko, a najmanje ms, pita za mišljenje - ili predlaže amandmane kao oporba u saboru, koji se redovno odbijaju) realno koristi jedva 5% (ako i toliko) mogućnosti svega toga: office (zapravo, samo word, malo više powerpoint), pasijans (državne službe), igre, mail i internet za to je dobro bilo što. u tom smislu ms ne da ništa nije učinio nego je postupio podlo, pokvareno i svinjski (isprike dragim i pametnim živinama pajcekima - ovo je uvriježena metafora). država treba donositi i provoditi zakone (pa i prisilu) - ne nekakva luftbrenzerska multinacionalka puna sebe (i govana). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 20:04 (Ajar).
7 godina
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

 

@nine

 

Pa daj se stavi u kožu proizvodjača/trgovca : on će gledati da ponudom obuhvati što veći dio publike. Što misliš, koliki je broj i medjusobni brojčani odnos vas ( kako ti reče ) msce infrastructure naspram babuskara ( tako ti reče ) koje pimplaju po fejsu ?  Naravno da broj tih babuskara ( a to su ti sve struke kojima it ništa neznači: kućanice, prodavačice, sportašice, konobarice, plesačice, šljakerice u pogonima, prosvjetni djelatnici, medicinska struka, drzavni zaposlenici .....) daleko daleko nadmašuju broj vas kojima su bitne stvari koje navodiš.... I sad da ti radiš devices, koju bi skupinu targetirao ?..

 

😀

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
nine kaže...
bunker kaže...

Može link na neku zvaničnu statistiku za tih 95% ?

 

tih 95% je izvučeno iz guzice na osnovu field experience-a  ne postoji realna statistika koja uključuje samo poslovne korisnike...

 -desetljećima je win dominirao desktopom +90/92%... ostalo su ostali, ali se sad mijenja definicija što je računalo ili desktop, kategorije, ako se uključi mobilna-tablet-mob, tad su brojke drugačije i tad dominira andorid, koji je derivat linuxa i tek tad ništa nije jasno, tj MSO i usluge u cloudu rade, nevažan OS, poslovno, gamerski.. sve se može, na bilo kojem osu-platformi (ako oni koji to žele/posjeduju/mogu tako odluče). Već par godina postoji i renta-licenca, pa se soft može rentati kao i HW, postaje usluga. Sve online može, dok destkop ostaje za razvoj, offline i sl. Sve već radi na i linuxu, win ima i wls. Još da npr adobe dozvoli svoj soft-licence, skoro da ne bi bilo nečeg što se ne može (legitimni, licence, jer to može samo vlasnik, ne da se nešto ne može kopirati-programirati..) i tad win više nije only supported ili mac (koji je opet derivat linux-BSDa ili *nix kao i SonyPleka..).

 

isti HW, isti sw, tad je nevažno koja platforma jer su u osnovi iste-identične i zapravo sve je to jedna platforma s varijacijama, karikirano, razlike kao razne linux distre koje su čak nekompatibilnije s linuxom nego WLS :)) ... x86.

Naravno, support npr proizvođača HWa je bolji za win, mada praktički za sve posotji drver za svaki os.. ali tad su važne poluge ne sam OS nego dijelovi koji nisu OS nego dodatak, nešto kao .net, directx, office.. najmanje je sam OS taj koji je nešto bitno za rad appsa, tj to je sve jednako važno-potrebno. OpenGL je pandan directxu.. ali spor, kaska, dok je MS pametno gurao svoje. .net je platforma-framework za appse kao office, juzeri ne znaju ili ne razmišljaju da dev na npr win ili mac pc-ju radi appse u MS-VSu za sve platforme pa i andorid-mobače, paradox da će se možda za kompajliranje korsititi linuxov gcc i sl. no juzer to ne vidi, ne zna niti treba nešto posebnog znati (jer on samo koristi). .. no to je platforma za razvoj a sve je zapravo isto, više ograničeno licencama nego nekim drugim problemom. Više problema ima linux distra i gui-frontend appsa ovisno o korištenom x-serveru nego mobač app, apk.. i zato MS ide na linux, ubija os, prelazi na uslugu i free soft. MSu je pri tome nevažno koji os će koristiti juzer (zapravo apps koje juzer želi-treba), važno mu je samo da MS od tog dobije dio kolača i u tome su vrlo dobri pa ne treba sumnjati da neće uspjeti.

 

w7? nije mrtav kao XP, ali to je pitanje datuma.. ne zato što je loš (kako bi to rekao us-prezidente..) nego zato jer je takav biz-plan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
bunker kaže...

 ( a to su ti sve struke kojima it ništa neznači: kućanice, prodavačice, sportašice, konobarice, plesačice, šljakerice u pogonima, prosvjetni djelatnici, medicinska struka, drzavni zaposlenici .....)

 Prosvjetnim bi radnicima poznavanje informacijsko-komunikacijskih tehnologija trebalo biti vrlo važno. Također, tvrdnja da interes za napredniju informatiku imaju samo informatičari sasvim je deplasirana u suvremenome svijetu. Problem je svih tvojih odgovora gotovo pa bezobrazna generalizacija na kojoj gradiš sve argumente, pritom podržavajući sveopće idiotiziranje društva. Što je najgore od svega, retorika ti je odvratno samodopadna, a stil je pisanja svojstven pojedincima koji su ozbiljniju školu vidjeli samo na televiziji. Ohladi malo.

frajerica
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
torrente kaže...

 Ako ja i ti ne koristimo Bing jer nije lokaliziran , koristi ga ostatak svijeta i tu se ništa ne siluje.

 Statistike govore drukčije. Microsoftove su želje jedno, a stvarnost je nešto drugo.

 

torrente kaže...

 Windows defender...eno ga, gura se prema top5 antivirus rješenja po testovima  (koliko je tu spašenih amatera koji bi na win7 odavno bili zaklani malwareom)

 Zaboravljaš da se Microsoft Security Essentials, koji rabi istu definiciju virusa kao i Windows Defender, može normalno instalirati na Windows 7.

 

torrente kaže...

 Forsirana ažuriranja su prednost. isti razlog kao gore oko defendera napisano u zagradama.

 Zašto onda mnogi ljudi strahuju od automatskih ažuriranja? Možda zato što često nakon ažuriranja sustav više ne radi kako spada - i sasvim je svejedno je li to zbog upravljačkih programa, starijega hardvera ili problema u samome operacijskom sustavu - što znači da treba trošiti vrijeme na rješavanje softverskih problema umjesto na rad ili zabavu. Nije lijepa situacija kad isplaniraš ujutro pisati seminarski rad, a umjesto toga izgubiš tri sata na popravljanje štete koju je uzrokovalo nenadano automatsko ažuriranje. Takva se situacija dogodila više puta različitim osobama, čemu sam osobno svjedočila. I ne, nisu svi glupi ni informatički nepismeni.

 

torrente kaže...

Koja je alternativa?  Nema je!  Jeli MS za to kriv...po vama vjerojatno jest.

 Triput hura za idiotiziranje društva!

 

torrente kaže...

Priča sa ControlPanelom ista ko histeriziranje oko Starta. Bespotrebno. Evo još brže , dolje upišeš Co i tu je..bilo što

 Namjerno se praviš glup. U tom Control Panelu više se ne nalazi gotovo ništa korisno. Budući da je Microsoftova misija sve postavke iz upravljačke ploče premjestiti u Settings, postojanje nekorisne i anakrone sjene nekadašnjega Control Panela zapravo je dokaz njihove nesposobnosti ili gluposti. Naravno, lakše je nekritički hvaliti nešto o čemu nemaš pojma.

 

torrente kaže...

 Što se ima negodovat oko touchscreena ...opet kao sa Bingom, samo mi nismo financijski optimizirani, pa nećemo imat najmoćnije prijenosne uređaje poput surfacea...e onda je to fensi govno, koje se...jelte isto ne može pluginat u win7

 Ovakav se primjer isposničkoga mentaliteta rijetko viđa. Hoćeš da te malo gazim martama prije spavanja s obzirom na to da tako voliš biti gažen? Uostalom, podrška za zaslone osjetljive na dodir postoji u Windowsu 7 - i radi sasvim dobro.

frajerica
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 21:59 (Mary Sue).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Biblijsko qvotanje bez ikakve veze. NULA!

Nema ništa ružnije od žena u martinsicama. U stvari ima...takvu još dovest u kuću ili da ti napravi restore ažuriranja nakon što te unakazio MS.

Aj prođi me se...

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
torrente kaže...

Nema ništa ružnije od žena u martinsicama.

 Ako želiš reći da su muškići u martama ljepši i seksepilniji, onda se barem u nečemu slažemo. Premda nisam očekivala da ćemo se oko toga složiti. 😘

frajerica
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
Mary Sue kaže...

 Ako želiš reći da su muškići u martama ljepši i seksepilniji, onda se barem u nečemu slažemo. Premda nisam očekivala da ćemo se oko toga složiti. 😘

 Zašto ne? Želiš se narugat mojoj gay sklonosti?  

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Nipošto! Želim javno (pro)slaviti tvoje liberalne vrijednosti. Nisi valjda pomislio što drugo?

frajerica
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu
Mary Sue kaže...

Nipošto! Želim javno (pro)slaviti tvoje liberalne vrijednosti. Nisi valjda pomislio što drugo?

 Ne. Moja jedina mana je što nisam otvarao clonove svako 12 mjeseci za slične potrebe.  LP

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 na 800 milijuna uređaja u svijetu

Mogu staviti u životopis da provociram ljude na forumima još od... odavno. Na Bugu, s kraćim stankama, ozbiljnije od 2015.

frajerica
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice