3 GB RAM-a za smartfone

poruka: 62
|
čitano: 6.028
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3 GB RAM-a za smartfone".
15 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Za Android smartfone*

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
9 8 hvala 0
14 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Do kud ovo ide {#} Mogli su stavit 4gb pa da bude u dual channelu {#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Fake_Alert kaže...

Do kud ovo ide {#} Mogli su stavit 4gb pa da bude u dual channelu{#}

 {#}

 

Možeš imat i 1GB u dual channel, zapravo bilo koju količinu, a da se radi o dva ista modula.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...
Fake_Alert kaže...

Do kud ovo ide {#} Mogli su stavit 4gb pa da bude u dual channelu{#}

 {#}

 

Možeš imat i 1GB u dual channel, zapravo bilo koju količinu, a da se radi o dva ista modula.

Ince sprdao sam se na ove velike kolicine memorije :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
protjeran
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Fake_Alert kaže...
Mitch kaže...
Fake_Alert kaže...

Do kud ovo ide {#} Mogli su stavit 4gb pa da bude u dual channelu{#}

 {#}

 

Možeš imat i 1GB u dual channel, zapravo bilo koju količinu, a da se radi o dva ista modula.

Ince sprdao sam se na ove velike kolicine memorije :)

Ispada da si se sprdao na vlastitu gl... Nije dovoljno provaliti nešto nebulozno i staviti :facepalm: da bi bilo kul.
Standardi idu naprijed, tko kriv onima koji ostaju u pećini ili zapećku.

 

Sad znate što će biti u Samsung Galaxy 5, Tizen droidima i Ubuntu Edge (džepno mobitel-desktop računalo). Očekivano od prve božićne rasprodaje pa do 1 godinu unaprijed, živi bili pa vidjeli.

 

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
C0rto kaže...

 

Sad znate što će biti u Samsung Galaxy 5, Tizen droidima i Ubuntu Edge (džepno mobitel-desktop računalo). Očekivano od prve božićne rasprodaje pa do 1 godinu unaprijed, živi bili pa vidjeli.

 

On bi trebao imat 4GB?

 

Čini mi se nepotrebno imati toliko RAM-a na mobitelu, mislim od viška glava ne boli, ali ne razumijem zbog čega. Browser, media player, word, neki pdf, igrica i ni tad vjerojatno nebi popunio tu memoriju..

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2013 13:08 (Antonio).
14 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone
ovaj samsung stvarno misli ozbiljno. kako su krenuli, za koju godinu lagat ce na 5 giga rama. svaka cast.. ;)
Moj PC  
7 8 hvala 0
14 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

kako je krenilo, mobiteli će uskoro imat više RAMa od kompova :)

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
bus kaže...

kako je krenilo, mobiteli će uskoro imat više RAMa od kompova :)

I što je tu loše?

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
10 godina
protjeran
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Antonio kaže...
C0rto kaže...

 

Sad znate što će biti u Samsung Galaxy 5, Tizen droidima i Ubuntu Edge (džepno mobitel-desktop računalo). Očekivano od prve božićne rasprodaje pa do 1 godinu unaprijed, živi bili pa vidjeli.

 

On bi trebao imat 4GB?

 

Čini mi se nepotrebno imati toliko RAM-a na mobitelu, mislim od viška glava ne boli, ali ne razumijem zbog čega. Browser, media player, word, neki pdf, igrica i ni tad vjerojatno nebi popunio tu memoriju..

4 ili 8, i SSD od 128 GB. I nije riječ o mobitelu, već o prijenosnom desktop računalu koje izgleda kao mobitel i s kojeg se može i telefonirati. :-)

The Ubuntu Edge is the next generation of personal computing: smartphone and desktop PC in one state-of-the-art device.

http://igg.me/at/ubuntuedge

 

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2013 14:00 (C0rto).
12 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Zasto se ne radi vise na razvoju baterija???Nje valjda maksimum dosegnut???Bilo bi im bolje da umjesto 3GB rama naprave baterije koje traju dulje.

 
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
filipvk1000 kaže...
bus kaže...

kako je krenilo, mobiteli će uskoro imat više RAMa od kompova :)

I što je tu loše?

To što umjesto optimizacije OS-a, imaš Android koji će sa 3GB radit kao WP8 ili iOS na 1GB.

 

A platit ćeš ga puno skuplje, upravo zbog pumpanja hardvera.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
10 godina
protjeran
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...
filipvk1000 kaže...
bus kaže...

kako je krenilo, mobiteli će uskoro imat više RAMa od kompova :)

I što je tu loše?

To što umjesto optimizacije OS-a, imašAndroid koji će sa 3GB radit kao WP8 ili iOS na 1GB.

 

A platit ćeš ga puno skuplje, upravo zbog pumpanja hardvera.

Edge se switcha u punokrvni Ubuntu desktop Linux, koji sigurno ima manje problema sa raspolaganjem memorije od svih navedenih zajedno. Budućnost današnjih smartfon računala je da postaju snažni džepni kompjuteri.

Inače, taj hype da iOS & WP rade glatko za razliku od Androida, pali samo na starim uređajima, do 500MB. Postavi na iOS & WP nekako pravi multitasking, desetak real-time background servisa (što je normalno na androidu) pa da vidimo kako će hendlati memoriju... Zašto je Jobs ubio Flash na iOS-u? Upravo iz tog razloga. Android je šeprtljav s memorijom, ali je svakog dana sve bolji, a i hardver sve jači.

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
coso9288 kaže...

Zasto se ne radi vise na razvoju baterija???Nje valjda maksimum dosegnut???Bilo bi im bolje da umjesto 3GB rama naprave baterije koje traju dulje.

Pa razvoj baterija koce naftne kompanije.. Pa danas bi svi vozili elektricne aute samo da postoje baterije sa puno vecim kapacitetom..

15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
C0rto kaže...

Edge se switcha u punokrvni Ubuntu desktop Linux, koji sigurno ima manje problema sa raspolaganjem memorije od svih navedenih zajedno. Budućnost današnjih smartfon računala je da postaju snažni džepni kompjuteri.

Inače, taj hype da iOS & WP rade glatko za razliku od Androida, pali samo na starim uređajima, do 500MB. Postavi na iOS & WP nekako pravi multitasking, desetak real-time background servisa (što je normalno na androidu) pa da vidimo kako će hendlati memoriju... Zašto je Jobs ubio Flash na iOS-u? Upravo iz tog razloga. Android je šeprtljav s memorijom, ali je svakog dana sve bolji, a i hardver sve jači.

Jobs nije ubio Flash već Adobe jer su htjeli smanjiti uporabu Flasha na internetu.

 

Da je Jobs htio ubit flash, on ne bi bio dostupan u 2-3 browsera.

 

 

 

Na iPhoneu 5 bez problema imam 20-ak aplikacija u pozadini, nikakav lag se ne osjeti, čak su njih par "live" aplikacije i 3d igre.

Ista stvar je i na Lumia-i 920.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
nije problem androida nedostatak snage i rama
11 godina
neaktivan
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Za šta to služi?

 

Objasnite mi da i ja izađem iz pećine? 


Sjećam se vremena kad se govorilo da je OS najnebitniji dio računala i da je jedino bitno da se aplikacije na njemu izvršavaju bez problema.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Onjegin kaže...

Za šta to služi?

 

Objasnite mi da i ja izađem iz pećine? 


Sjećam se vremena kad se govorilo da je OS najnebitniji dio računala i da je jedino bitno da se aplikacije na njemu izvršavaju bez problema.

Kako je ono bila izjava nekog od poznatih pred 30-ak godina recimo, Bill Gatesa možda čak, da nikom nikad neće trebati više od 64MB RAM-a? Ili KB ili kako je ono bila da me netko sjeti...

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
12 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone

Bill Gates...

 

The source of "640kb ought to be enough for anybody." may have actually been "No one will need more than 637 kb of memory for a personal computer." and it may have been said in the early 1970s

 

Je li to sto si trazio???

 

Danas bi ta recenica isla ovako:"Nikome nece trebati vise od 8 GB RAM-a...a za 15 godina ce se smijati kako smo imali "samo" 4 ili 8GB RAM-a...hehe  :)

12 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
coso9288 kaže...

Bill Gates...

 

The source of "640kb ought to be enough for anybody." may have actually been "No one will need more than 637 kb of memory for a personal computer." and it may have been said in the early 1970s

 

Je li to sto si trazio???

 

Danas bi ta recenica isla ovako:"Nikome nece trebati vise od 8 GB RAM-a...a za 15 godina ce se smijati kako smo imali "samo" 4 ili 8GB RAM-a...hehe  :)

E baš tako nekako :)

Što više RAM-a, to nama bolje. Što se mene tiče, nek sve stoji u RAMima što popalim. Možda se čini da baterije ne napreduju nešto, ali bar pucaju veće kapacitete. Kad ispucaju sav prostor, pretpostavljam da će doć i nešto novo, bolje, tanje...

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2013 16:38 (EchoOne).
11 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
EchoOne kaže...
Onjegin kaže...

Za šta to služi?

 

Objasnite mi da i ja izađem iz pećine? 


Sjećam se vremena kad se govorilo da je OS najnebitniji dio računala i da je jedino bitno da se aplikacije na njemu izvršavaju bez problema.

Kako je ono bila izjava nekog od poznatih pred 30-ak godina recimo, Bill Gatesa možda čak, da nikom nikad neće trebati više od 64MB RAM-a? Ili KB ili kako je ono bila da me netko sjeti...

Kako je ono bila izjava onog tipa što je pitao, a nije dobio odgovor već beljezgariju?

 

"Odgovori na pitanje."

15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...

Za Android smartfone*

Sjećam se nekad kako si se svađao kad je netko od jabučara doletio u temu u kojoj nema ništa pametno za reći nego trola, e pa sad ti to isto radiš. Ako imaš iphone i nemaš potrebe za 3gb rama, šuti. Jednostavnije ne može.

 

Ili ti je stalo do toga da naglasiš kako imaš iOS ?

coso9288 kaže...

Zasto se ne radi vise na razvoju baterija???Nje valjda maksimum dosegnut???Bilo bi im bolje da umjesto 3GB rama naprave baterije koje traju dulje.

Tome su krivi korisnici mobitela, nitko drugi, imaš uređaj od 3000mah i uređaj od 2500mah, prvo ima dual core drugi ima quad core i više rama.. I kojeg će ljudi kupiti? ovog s više jezgri i više rama, samo da mogu reći kako imaju jači uređaj od nekog drugog makar ga morali svaki dan puniti.

Mitch kaže...
filipvk1000 kaže...
bus kaže...

kako je krenilo, mobiteli će uskoro imat više RAMa od kompova :)

I što je tu loše?

To što umjesto optimizacije OS-a, imaš Android koji će sa 3GB radit kao WP8 ili iOS na 1GB.

 

A platit ćeš ga puno skuplje, upravo zbog pumpanja hardvera.

Android isto tako radi i na 1GB rama.

Mitch kaže...
C0rto kaže...

Edge se switcha u punokrvni Ubuntu desktop Linux, koji sigurno ima manje problema sa raspolaganjem memorije od svih navedenih zajedno. Budućnost današnjih smartfon računala je da postaju snažni džepni kompjuteri.

Inače, taj hype da iOS & WP rade glatko za razliku od Androida, pali samo na starim uređajima, do 500MB. Postavi na iOS & WP nekako pravi multitasking, desetak real-time background servisa (što je normalno na androidu) pa da vidimo kako će hendlati memoriju... Zašto je Jobs ubio Flash na iOS-u? Upravo iz tog razloga. Android je šeprtljav s memorijom, ali je svakog dana sve bolji, a i hardver sve jači.

Jobs nije ubio Flash već Adobe jer su htjeli smanjiti uporabu Flasha na internetu.

 

Da je Jobs htio ubit flash, on ne bi bio dostupan u 2-3 browsera.

 

 

 

Na iPhoneu 5 bez problema imam 20-ak aplikacija u pozadini, nikakav lag se ne osjeti, čak su njih par "live" aplikacije i 3d igre.

Ista stvar je i na Lumia-i 920.

Da, 20 aplikacija, khm khm, jelda?

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Ja ne moram ništa opravdavat za Apple ovdje, no ipak vi očito morate sami sebi dokazat da vam uređaj koji ste platili jednako kao ja, radi "superbrzo", a zapravo sporo i nedovoljno dobro za tu cijenu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2013 19:46 (Mitch).
 
6 7 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Android se temelji na pumpanju novih hardware specifikacija (najboljih) svake godine i to kupci žele, tako da 3GB RAM-a nije ništa novo.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Moje vidjenje je ovako: Android razvija Google koji ne zna napisat optimiziranu aplikaciju jer im to nije domena. Isto vrijedi i za pisanje OSa u cemu "nisu doma".
Proizvodjaci telefona jedino sto mogu novo izbacit je hardware ili neku losu aplikaciju. Znaci, ako zele zaradjivat moraju nesto izbacivat i ne smiju cekat na Google jer bi inace imali novi telefon jedanput u godinu do godinu i pol. Drugim rijecima samo novi hardware.

MS i Apple za razliku od Googla znaju posao, pogotovo MS. WP je po mogucnostima, tj svime ugradjenim, miljama ispred drugih. Radi kasnjenja nisu gubili vrijeme na optimizacije ali ce to ispravit. A i logika vrlo zatvorenih OSova,pogotovo WP koji ogranicava full funkcionalnost na first party, daje prednost u odnosu na potpuno otvoreni Android.
Dovoljno je usporedit MSove aplikacije i one pisane u Javi.

A sto se tice Gatesove izjave, ne zaboravimo da 8086/8 nisu mogli adresirat vise od 1MB. Sve se zmenjalo koju godinu nakon pojavom 286, a pogotovo sa 386. U to doba pisalo se optimizirane aplikacije u C/C++, a ne u raznim Javama.
14 godina
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Jos 3 gige ram-a 3ghz proc  i prosljakat ce i android glatko.

Potpis!
Moj PC  
7 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
Mitch kaže...

Ja ne moram ništa opravdavat za Apple ovdje, no ipak vi očito morate sami sebi dokazat da vam uređaj koji ste platili jednako kao ja, radi "superbrzo", a zapravo sporo i nedovoljno dobro za tu cijenu.

Ne moram ja ništa dokazivati, no ovo o cijeni uređaja radije ne bi komentirao.  Uređaj koji sam kupio ne radi ni sporo  ni nedovoljno dobro inače bi ga prodao i kupio drugi.

 

Ezio kaže...

Jos 3 gige ram-a 3ghz proc  i prosljakat ce i android glatko.

Još par godina i možda se opametiš ili ti dođe iz onog mjesta u glavu.

 

 

Nije da mu treba, jer android radi isto i na jednoj i 4 jezgre, ali i kaj da mu treba 8 jezgri ili 4 gb rama? u čemu je problem? ak mmu treba, treba mu.

Dosta sam se bavio mobitelima , kako androidom , ios-om i wp-om, da znam o čemu govorim. Ranije u vrijeme 2.2 i 2.3 androida koji su s se jedva vukli se moglo tvrditi da mu treba jak procesor i dosta rama, no nakon 4.x stvari su drugačije. Stari androidi od par mhz procesora i niti pol gige rama jako dobro tjeraju 4.1 .

 

Ali vama to jako teško objasniti, ofce su ofce :)

 

Što se tiče pumpanja hardvera, korisnici su sami zakuhali:

eto primjer:

frend se nije mogao odlučiti između S4 i One, i na kraju je kupio S4, a razlog je jer ima jači procesor.

Tolko o tome zašto se pumpa hardver bezveze.

 

hobi:moj-android.net
13 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
nsoul kaže...

Nije da mu treba, jer android radi isto i na jednoj i 4 jezgre

 

 

{#}

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
14 godina
neaktivan
offline
3 GB RAM-a za smartfone

Ja ne znam zasto se neki zale da je Android spor i na manje RAM-a, kod mene super radi, bas sam zadovoljan.

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 GB RAM-a za smartfone
nsoul kaže...

Nije da mu treba, jer android radi isto i na jednoj i 4 jezgre, ali i kaj da mu treba 8 jezgri ili 4 gb rama? u čemu je problem? ak mmu treba, treba mu.

 

Pa da...radi jednako sporo na 1 i na 4 jezgre {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice