4G za četvrtinu građana EU

poruka: 6
|
čitano: 2.391
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "4G za četvrtinu građana EU".
12 godina
offline
4G za četvrtinu građana EU

S obzirom da četvrtina građana EU živi na manje od 1% ukupne površine EU, onda je jasno kolika je pokrivenost...

 

LTE uopće nije teško pokriti kao 3g primjerice jer radi na nižim frekvencijama, a čak i ako ga ponude, naplaćuju ga koda je suho zlato. Apsolutno nelogično. Trebali bi davati subvencije da se svi rješimo 3G-a i pređemo na LTE.

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 9:37 (EchoOne).
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G za četvrtinu građana EU
Super mi je drago kaj cetvrtina ljudi ima 4G ali ja kad sam doma u Varazdinu nemam ni 3G!
FFS
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G za četvrtinu građana EU
NEW_MAN ne lazi :) VIP i TCom imaju pokrivenost 98% :)
Sala mala! Ni ja u Vz nisam imao kvalitetan 3G, a u Zg ga moram gasit jer stvara probleme. Uzasno mi na jetra ide suludo prebacivanje s BTSa na BTS - 2G signal full, pa padne na 20%, pa skoci... Vani se tako nesto ne desava.
Recimo, baterija dulje traje ako se vozite od, npr, Zg do St nego da stojim na jednom mjestu u Zg. Velesajam je divan primjer.
15 godina
neaktivan
offline
Re: 4G za četvrtinu građana EU
EchoOne kaže...

LTE uopće nije teško pokriti kao 3g primjerice jer radi na nižim frekvencijama, a čak i ako ga ponude, naplaćuju ga koda je suho zlato. Apsolutno nelogično. Trebali bi davati subvencije da se svi rješimo 3G-a i pređemo na LTE.

LTE može raditi na kojoj god hoćeš frekvenciji. 800MHz se koristi samo zato što je taj spektar oslobođen za korištenje + što je pokrivanje bolje, dok su ostale predviđene frekvencije zauzete.

Cijene su ko suho zlato jer su (npr kod nas) operateri pljunuli oko 150milja kuna za frekvenciju i valjda hoće namaknut te pare čim prije. A pokrivanje im je za k*, više za reklamu nego za ozbiljno korištenje.

Još jedan veliki problem za veće širenje je što samo high end terminali za sad nude podršku za LTE tako da onaj tko hoće LTE uglavnom to traži zajedno sa "stickom" za mobilni internet.

Uglavnom, očekujem da bi se vremenom pokrivanje i dostupnost terminala povećalo i cijene malo stabilizirale (snizile).

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
13 godina
protjeran
offline
Re: 4G za četvrtinu građana EU

Cijene su ko suho zlato jer su (npr kod nas) operateri pljunuli oko 150milja kuna za frekvenciju i valjda hoće namaknut te pare čim prije. A pokrivanje im je za k*, više za reklamu nego za ozbiljno korištenje.

Da se mene pita ja bi im  za guljenje naroda i neulaganje u infrastrukturu nabio 500milja eura kazne.i onda imo oduzeo dozvole.

A ne kod nas onaj Mudrinić(t..scum) proziva premijera šta se ne ulaže i da se vrtimo po kružnom toku a on lipe nije uložio u Hrvatsku.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
14 godina
offline
4G za četvrtinu građana EU

Na vipu je potpuno ista cijena za 3G ili LTE preko sticka, lte naknada je uračunata u tarifu; u početku je bilo da dodatnih 30kn ali više nije.

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice