Android ima najmanje tzv. bloatwarea

poruka: 32
|
čitano: 5.091
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android ima najmanje tzv. bloatwarea".
16 godina
neaktivan
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Koji bezobrazluk...a što se može deinstalirat?  Hebo vas hangouts i ostala gomila shita.  Na lumiji možeš sve pobrisat..ostane prognoza, edge,xbox, alarm, kalendar i mail + oduvijek je korisnik imao obilje prostora jer 95% aplikacija ide u potpunosti na SD.

Trebalo je čekat android 6.0 da upare tu opciju sa SD karticom...ti prebaciš app na SD, ona se recimo ažurira za tri dana i opet je na memoriji uređaja...pa opet prebacuj itd itd.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 23:33 (torrente).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Što nisu uzeli Pixel uređaje pa rekli koliko je appova od Googlea?

 
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Zar bloatware ne trpaju Samsung, i ostali proizvođaći sa svojim edicijama Androida?

 
6 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Dex.pwn kaže...

Zar bloatware ne trpaju Samsung, i ostali proizvođaći sa svojim edicijama Androida?

 Dap, i još najdivnija stvar kad prvi put upališ novi mobitel pokrene se instalacija shita od strane operatora...

<----skorvy----> [tcbalkan.eu]
15 godina
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Kad imaš unrootan mobitel, kad je još uz to i HTC kojem moraš otključati bootloader da bi ga rootao, kad znaš da otključavanjem bootloadera gubiš sve aplikacije, kad znaš da unrootan mobitel ne možeš backup-ati na cloud, pada ti na pamet samo jedno: Nikad više Android, nikad više HTC!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Nikakav problem ne bi bio da se sve navedene aplikacije mogu deinstalirati bez rootanja.

Ovako, i da je samo jedna , previse je.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
3 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Windows na mobitelima je tak i tak mrtav pa ga opce ne treba spominjat. Kod nas u firmi su bili ljudi iz t-coma i vele da povlace windows telefone iz ponude. Vise ih ne budu prodavali.
16 godina
protjeran
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
torrente kaže...

Koji bezobrazluk...a što se može deinstalirat?  Hebo vas hangouts i ostala gomila shita.  Na lumiji možeš sve pobrisat..ostane prognoza, edge,xbox, alarm, kalendar i mail + oduvijek je korisnik imao obilje prostora jer 95% aplikacija ide u potpunosti na SD.

Trebalo je čekat android 6.0 da upare tu opciju sa SD karticom...ti prebaciš app na SD, ona se recimo ažurira za tri dana i opet je na memoriji uređaja...pa opet prebacuj itd itd.

 I bloatani Android je spaceship za mrtvi Windows Phone.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
online
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
BlackMoon kaže...

 kad znaš da unrootan mobitel ne možeš backup-ati na cloud

neš ti problema...

 

meni je divota instalirati modani andorid i onda pico gaps. smatram da je najveći grijeh gugla upravo što to nije defaultno stanje svih androida gdje bi onda ovi ne modani imali shotcut za lako instaliravanje željenog bloatwarea (da (l)useri nebi morali sami tražiti aplikacije na gplayu jelte...)

 

android ftw!

16 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Taj argument google nije koristio kada je tuzio Microsoft za bundlanje IEa SA Windowsima.

Prilikom prvog pokretanja mobilni OS bi trebao pitati koje stock apps želiš ili ponuditi alternative (isto ko MS sa IEom back in the day) I problem riješen.
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Na iOS uređajima ne možeš ni promjeniti zadane aplikacije... To nije problem, jel? Ili činjenica da svi browseri moraju koristiti Appleov rendering engine? Ili to da te pokušavaju zatvoriti u svoj ekosustav po svaku cijenu, i što se tiče softwarea i što se tiče hardwarea, te jedini ne rade aplikacije za konkurentske platforme.

Na Androidu možeš vrlo lako sakriti i onemogućiti aplikacije koje ne želiš koristiti, a ako imaš više aplikacija za istu namjenu, vrlo lagano je postaviti defaultnu. Gdje je problem?

 

 

 

 

Moj PC  
8 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Chronosus kaže...

Na iOS uređajima ne možeš ni promjeniti zadane aplikacije... To nije problem, jel? Ili činjenica da svi browseri moraju koristiti Appleov rendering engine? Ili to da te pokušavaju zatvoriti u svoj ekosustav po svaku cijenu, i što se tiče softwarea i što se tiče hardwarea, te jedini ne rade aplikacije za konkurentske platforme.

Na Androidu možeš vrlo lako sakriti i onemogućiti aplikacije koje ne želiš koristiti, a ako imaš više aplikacija za istu namjenu, vrlo lagano je postaviti defaultnu. Gdje je problem?

 Mislim da je stvar u tome što Android ima cca 80 % tržišta pa zato njih maltretiraju, a ne Apple.

 

A koliko se sjećam, prije par godina je Europska komisija pričala bajke da će svi mobiteli morati imati micro USB utore, pa se i tamo išlo na ruku Appleu i cijela priča propala.

7 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Ma jel to moguce? Bugovci niste smjeli to napisati, sad ce ajfonovci vas popljuvat i demonstrativno otic s foruma ko Pernar iz nedjeljom u 2 hahah 😂😂😂
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Ono što Aroma radi kod custom Android ROM-ova je rješenje svih problema kod tvorničkih ROM-ova. Fino kod prvog paljenja ti po defaultu ponudi recimo"easy express installation" kao i dosad a niže ti ponudi "advanced expert installation" gdje sami odaberemo koje aplikacije želimo.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Prvo ga utrpa Google, onda proizvođač moba i na kraju ga trpne operater, pa kd će više prestat da siluju taj jadan mobitel?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
syncmaster245b kaže...

Nikakav problem ne bi bio da se sve navedene aplikacije mogu deinstalirati bez rootanja.

Ovako, i da je samo jedna , previse je.

 mozes se svega rijesiti, dovoljno je app disejblati i nece se vise pojavljivati u sustavu

8 godina
neaktivan
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Disable=/=Delete.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
GNU+Linux kaže...
Disable=/=Delete.

 aj ne cjepidlaci... ako ti ista smeta disejblas.... ako ne shvacas zasto se drugacije ne moze jasno je da nisi bas bistar :) 

15 godina
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

koliko se razumijem u metaloslastičarstvo, ti "pametni" telefoni i jesu smišljeni radi uvaljivanja svega i svačega (bloatware, reklamware, kupnjaware, ovoonoware). inače ih ne bi forsirali na tržištu. i uspijeva im. uopće nije štos u tome tko ima manje, nego zašto uopće. tako, primjerice, ugrađuju senzore za drkanje, kompase, blizinu, puls, sunčeve pjege, mjesečeve faze, plodne dane, urokljive oči, mucice u pupku, bla, a ni jedan nema najobičniji termometar/vlagomjer okoliša. 

 

p.s. živjeli mi glupi, obični telefoni (kao moja asha 200). 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Dakle ako ima i gorih od njih onda je sve u redu?!

baš sam sad išao pogledat i pravi posao je uopće pobrojati sav bloatware koji imam na telefonu.

18 predinstaliranih Google aplikacija

14 predinstaliranih Samsung aplikacija

 

Ovaj telefon koristim već 2,5 godine i od te 32(!!!) aplikacije koristio sam samo 5. Da nisu predinstalirane i već tu možda ne bih koristio ni tih 5 već neku alternativu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
jozef kaže...

Dakle ako ima i gorih od njih onda je sve u redu?!

baš sam sad išao pogledat i pravi posao je uopće pobrojati sav bloatware koji imam na telefonu.

18 predinstaliranih Google aplikacija

14 predinstaliranih Samsung aplikacija

 

Ovaj telefon koristim već 2,5 godine i od te 32(!!!) aplikacije koristio sam samo 5. Da nisu predinstalirane i već tu možda ne bih koristio ni tih 5 već neku alternativu.

 2,5 godine i još ga nisi reinstalirao s custom romom? to je ko da imaš nereinstalirani winXP 2,5 godine

8 godina
neaktivan
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
LudaRajcica kaže...
GNU+Linux kaže...
Disable=/=Delete.

 aj ne cjepidlaci... ako ti ista smeta disejblas.... ako ne shvacas zasto se drugacije ne moze jasno je da nisi bas bistar :) 

 Naravno da se može. Ali ne želi se. Razloge pretpostavljam ali nije me briga za njih, tj. za google i velike igrače to jesu razlozi, za mene nisu i točka. Ja želim da svaki Android bude Nexus.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
LudaRajcica kaže...
GNU+Linux kaže...
Disable=/=Delete.

 aj ne cjepidlaci... ako ti ista smeta disejblas.... ako ne shvacas zasto se drugacije ne moze jasno je da nisi bas bistar :) 

 Ako disableaš app on je još uvijek na mobu i zauzima prostor. Dakle imaš aplikaciju  koja ti zauzima prostor a  ne koristiš ju... nikad. Ko tu koga *ebe?

 

Google bi trebao staviti onaj minimum aplikacija koje su potrebne, dakle google framework services, google app, google play i chrome. Ostalo si skineš ako ti baš treba

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 12:39 (peroko).
14 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
Ges kaže...
jozef kaže...

Dakle ako ima i gorih od njih onda je sve u redu?!

baš sam sad išao pogledat i pravi posao je uopće pobrojati sav bloatware koji imam na telefonu.

18 predinstaliranih Google aplikacija

14 predinstaliranih Samsung aplikacija

 

Ovaj telefon koristim već 2,5 godine i od te 32(!!!) aplikacije koristio sam samo 5. Da nisu predinstalirane i već tu možda ne bih koristio ni tih 5 već neku alternativu.

 2,5 godine i još ga nisi reinstalirao s custom romom? to je ko da imaš nereinstalirani winXP 2,5 godine

 Nemam vremena niti volje zamarati se s tim i razmišljati hoće li mi poslije nešto raditi ili ne. Vidiš da sam lijen čak i bacit taj stari telefon i kupit novi. ;-)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
jozef kaže...

Dakle ako ima i gorih od njih onda je sve u redu?!

baš sam sad išao pogledat i pravi posao je uopće pobrojati sav bloatware koji imam na telefonu.

18 predinstaliranih Google aplikacija

14 predinstaliranih Samsung aplikacija

 

Ovaj telefon koristim već 2,5 godine i od te 32(!!!) aplikacije koristio sam samo 5. Da nisu predinstalirane i već tu možda ne bih koristio ni tih 5 već neku alternativu.

 I nitko ti nije svo ovo vrijeme pokazao da možeš te aplikacije maknuti? Ako ne u potpunosti onda isključiti pa ostane samo nekakav minimum od par mb i više ne znaš za njih, samo ih možeš pronaći na tom jednom jedinom mjestu gdje vršiš menagement. Bez veze se kenja. Ajd, po nečemu se valjda mora kad nema ništa drugo.

 

Give a man a mask and he will show you his true face
15 godina
online
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
jozef kaže...
Ges kaže...
jozef kaže...

Dakle ako ima i gorih od njih onda je sve u redu?!

baš sam sad išao pogledat i pravi posao je uopće pobrojati sav bloatware koji imam na telefonu.

18 predinstaliranih Google aplikacija

14 predinstaliranih Samsung aplikacija

 

Ovaj telefon koristim već 2,5 godine i od te 32(!!!) aplikacije koristio sam samo 5. Da nisu predinstalirane i već tu možda ne bih koristio ni tih 5 već neku alternativu.

 2,5 godine i još ga nisi reinstalirao s custom romom? to je ko da imaš nereinstalirani winXP 2,5 godine

 Nemam vremena niti volje zamarati se s tim i razmišljati hoće li mi poslije nešto raditi ili ne. Vidiš da sam lijen čak i bacit taj stari telefon i kupit novi. ;-)

 ako te tješi, na custom romovima ti može raditi samo bolje neg prije (osim ak ne instaliravaš neke testne verzije) a da ne kažem da su osnovne karakteristike bolje, tipa trajanje baterije

12 godina
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
GNU+Linux kaže...
LudaRajcica kaže...
GNU+Linux kaže...
Disable=/=Delete.

 aj ne cjepidlaci... ako ti ista smeta disejblas.... ako ne shvacas zasto se drugacije ne moze jasno je da nisi bas bistar :) 

 Naravno da se može. Ali ne želi se. Razloge pretpostavljam ali nije me briga za njih, tj. za google i velike igrače to jesu razlozi, za mene nisu i točka. Ja želim da svaki Android bude Nexus.

 ja zelim, ja zelim, ja zelim, molim te nemoj plakati kmeeee kmeeeeeeee

ccccc :D

 

on zna :D ahahahahaa

ajd, odi se pernaru prikljuciti pa zajedno hvatajte ITeve :)

8 godina
neaktivan
offline
Android ima najmanje tzv. bloatwarea

Čuj, ako je 90% svih custom ROM-ova bolje od  smeća koje stave OEM-i onda doista postoji jedan veliki problem. 

Malo off topic, ali Galaxy S3(GTI9300) koji je zadnji službeni ROM sa Androidom imao Android 4.3, je upravo dobio custom ROM-ove sa Androidom 7.0:
http://www.cyanogenmods.org/forums/topic/galaxy-s3-cm14-cyanogenmod-14-nougat-rom-i9300/

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
NEW_MAN kaže...
Windows na mobitelima je tak i tak mrtav pa ga opce ne treba spominjat. Kod nas u firmi su bili ljudi iz t-coma i vele da povlace windows telefone iz ponude. Vise ih ne budu prodavali.

Da je mrtav nebi ga svako malo updejtirali.

15 godina
online
Re: Android ima najmanje tzv. bloatwarea
GNU+Linux kaže...

Čuj, ako je 90% svih custom ROM-ova bolje od  smeća koje stave OEM-i onda doista postoji jedan veliki problem. 

Malo off topic, ali Galaxy S3(GTI9300) koji je zadnji službeni ROM sa Androidom imao Android 4.3, je upravo dobio custom ROM-ove sa Androidom 7.0:
http://www.cyanogenmods.org/forums/topic/galaxy-s3-cm14-cyanogenmod-14-nougat-rom-i9300/

jedini "problem" je što se proizvođači dodvoravaju prosječnim korisnicima koji se ne zamaraju s potpunim iskorištavanjem uređaja već čisto da imaju aparat koji radi. naravno zbog toga smartfoni totalno gube smisao jer bi 90% korisnika bio dovoljan dumbphone sa mogućnošću surfanja. s druge strane ukoliko si zainteresiran za potpuno korištenje uređaja koji si kupio, modovi su najbolje riješenje jer omogućavaju da se vidi što istinski korisnici smartphonea žele od funkcionalnosti

 

glede S3 i A7, to su testne verzije, čeka se nešto kompletirano. ja još uvijek pikiram prijeći na A6 koji je prema ekipi s XDA vrlo stabilan. trenutno koristim A5.1.1 i imam samo riječi hvale, skroz je poboljšao telefon. jedina mana je što je S3 već star hardverski pa nemože baš streamati duže videe te se jako pregrijava na nekim igricama. no ostalo, kao telefon star 3 godine, s custom romom totalno rula

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice