Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo

poruka: 72
|
čitano: 17.234
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo".
12 godina
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
lllnuclearlll kaže...

Čašica, a ne litra dnevno 

 isto kazu i za vino, ljudi neznaju mjeru, kazu casa ili 2 deca max. Oni udri po litri minimum, a da im drobina izraste jos od pustog cukra ker nepiju domace vino nego iz konzuma za 20 kn na "akciji"

14 godina
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
picajzla0707 kaže...
Colossus7 kaže...
fredii kaže...

Zato ja samo derem rakiju, slaninu i bijeli luk. I nema bakterija.

 Od to troje, samo je bijeli luk zaslužan za masu zdravstvenih dobrobiti, ali dobro valjda da podmažeš :)

 

 

 ne podcjenjuj moć dobre slanine, nisu zabadava eskimi bili jedni od najzdravijih ljudi na svijetu, bez kolesterola, šećera ili karcinoma, a generacijama jedu samo slaninu i kobasice

 

također, i u moć rakijice uvjeravao me godinama lik koji je istovremeno udarao temelje mojem ugostiteljskom biznisu svakodnevnim i redovitim ispijanjem iste (doduše, nekako sam manje uvjeren u to otkako je odjednom požutio i izvrnuo se u svega nekoliko tjedana )

 

 

:D

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
Svoj peradi i stoci "preventivno" svaki dan daju antibiotike šakom i kapom dijele, zdravoj stoci da slučajno ne oboli a onda i mi kroz meso pijemo te antibiotike. Rezistencija garantirana.
16 godina
neaktivan
offline
Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo

 

Biće skoro propast sveta, nek propadne nije šteta.

 

Šta roda donese, to vrana odnese.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo

Narodna medicina, da nije istina ne bi ovaj dedo ovoliko doživio.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo

da se stoka na farmama ne kljuka antibioticima ne bi mogla prezivjeti, meso bi bilo 10+ šuta skuplje ,jer prirodni uzgoj ne moze namiriti potraznje populacije ,meso bi postalo luksuz i rezervirano samo za bogatu elitu

 

Rijesenje je GMO stoka , samo sto bi opet  ekolozi pizdili kako je to nezdravo a u stvari GMO je u svakom slucaju zdraviji od antibioticima nakljukane stoke .Ljudima se ne moze nikako udovoljti,takav je mentalitet  nase vrste!

waaagh
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo

A zašto ne bi preživjela? Jer je stoka nagurana na tako malu površinu da bi se bakterije raširile enormnom brzinom. Ta smrtnost bi se mogla daleko efikasnije smanjiti povećanjem životnog prostora, čime bi se otežalo širenje zaraze, a antibiotici bi postali funkcionalno rješenje pri pojavi bolesti, pri čemu bi kad se pojavi jedna zaražena jedinka i dalje čitava farma mogla primiti preventivnu dozu bez da se postiže ovaj efekt.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
warhammer kaže...

da se stoka na farmama ne kljuka antibioticima ne bi mogla prezivjeti, meso bi bilo 10+ šuta skuplje ,jer prirodni uzgoj ne moze namiriti potraznje populacije ,meso bi postalo luksuz i rezervirano samo za bogatu elitu

 

Rijesenje je GMO stoka , samo sto bi opet  ekolozi pizdili kako je to nezdravo a u stvari GMO je u svakom slucaju zdraviji od antibioticima nakljukane stoke .Ljudima se ne moze nikako udovoljti,takav je mentalitet  nase vrste!

 Problem čovječanstva je da rješavajući jedan ili više problema dugoročno se uvaljujemo u nove probleme od kojih će jedan zasigurno biti master problem koji će nam totalno ugroziti egzistenciju.

Takva je naša priroda, industrijski napredak, globalno zagrijavanje, nuklearno oružje, nastavi niz i vidit ćeš da konstantno rješavajući jedan problem, postajemo svjesni da smo generisali novi problem.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
boxer kaže...

 Problem čovječanstva je da rješavajući jedan ili više problema dugoročno se uvaljujemo u nove probleme od kojih će jedan zasigurno biti master problem koji će nam totalno ugroziti egzistenciju.

Takva je naša priroda, industrijski napredak, globalno zagrijavanje, nuklearno oružje, nastavi niz i vidit ćeš da konstantno rješavajući jedan problem, postajemo svjesni da smo generisali novi problem.

 

Malo pretjeruješ. Početkom 20. stoljeća prosječan ljudski vijek na svijetu je bio 30 godina, a sada je 70. Svaka tehnologija donosi i nove probleme, ali smo ih do sada uglavnom uspješno rješavali. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo

Kroz rat imaš najveći pomak tehnologije. Uglavnom najveći problem korištenja antibiotika je lijenost ljudi da sami uzgajaju hranu jer im je jednostavnije otići do trgovine i okrenuti na tavi. Isto tako imaš problema sa monokulturama na velikim površinama gdje bez trunke raslinja imaš nestanak ptičje populacije odnosno povećani broj štetočina koji se tretiraju sa pesticidima. Nije više pitanje da li će nego kada dođi do nove kuge koja će počistiti dobar dio populacije. Jednostavno sa takvim tempom je neizbježno. Svijet očekuje do 2050. 10 milijardi ljudi što je abnormalno povećanje populacije dok tehnologija uzgoja hrane stagniraju. Ne treba zaboraviti i platežnu moć koja isto tako opada iz razloga jer se ne mogu stvoriti radna mjesta, kao i novac pa na broj siromašnih dođe postotak rođenih to se najviše prepoznaje u Kini, Indija i ostalim siromašnim državama.

 
Netko je spomenuo GMO hranu. Koja kao takva ne stvara opasnost za ljude. Problem je u tome s čime se tretira te se stvara monopol proizvođača koji na spoj aktivne tvari djeluje samo njegovim patentiranim proizvodom. 
 
Prije antibiotika bilo je bolesti koje su ubijali ljude. Da li je svijet tj. trenutna civilizacija izumrla? Nije iz jednostavno razloga jer smo koliko toliko kroz mutaciju prilagodili životu na ovoj zemlji. Imate istu stvar bila nedavno sa Ebolom. Koja je došla kao šlag na tortu za medije da stvaraju paniku, a sama ebola godinama izbija. 
Što želim reći da postoji velika vjerojatnost da će izbrisati dobar dio ljudi neka mutacijska bolest, ali vjerujem da će prije toga desiti rat koji će potaknuti zbog nedostatka posla, hrane i pitanje kakvih monopola koji će smanjiti osnova ljudska pravka kao voda možda zrak poguranih u budućnosti. 
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
Drago kaže...
boxer kaže...

 Problem čovječanstva je da rješavajući jedan ili više problema dugoročno se uvaljujemo u nove probleme od kojih će jedan zasigurno biti master problem koji će nam totalno ugroziti egzistenciju.

Takva je naša priroda, industrijski napredak, globalno zagrijavanje, nuklearno oružje, nastavi niz i vidit ćeš da konstantno rješavajući jedan problem, postajemo svjesni da smo generisali novi problem.

 

Malo pretjeruješ. Početkom 20. stoljeća prosječan ljudski vijek na svijetu je bio 30 godina, a sada je 70. Svaka tehnologija donosi i nove probleme, ali smo ih do sada uglavnom uspješno rješavali. 

 Pa o tome i pričam i mislim da uopće ne pretjerujem. To si i sam potvrdio ovim što sam ti boldirao.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Antibiotici – bilo je lijepo dok je trajalo
boxer kaže...

Đumbir sitno nasjeckan i ubačen u med i tako 2-3 kašičice dnevno ujutro odmah čim se sredim za posao i  prvi puta u životu od kada znam za sebe nisam imao gripu ili prehladu tokom zime.

Domaći med, đumbir i bijeli luk su dobitna kombinacija u ishrani i jačanju imuniteta. Ko ne vjeruje neka proba uvesti barem redovnu konzumaciju pravog domaćeg kvalitetnog meda. Med konzumirati drvenom ili plastičnom kašičicom (ne znam zbog čega ali taj mi je savjet dao iskusni pčelar), ne stavljati ga u čajeve ili vodu topliju od 40 stepeni, jer pri većim temperaturama gubi svoja svojstva. Tijelo med brže apsorbira i ljekovite tvari ubacuje u krvotok nego što alkohol ulazi u krvotok.

Još da dodam da med ne kupujem u trgovinama, šopinzima itd, nego samo od provjerenih domaćih pčelara sa sela.

 Mogu ti ja kao pčelar objasnit zasto med nebi trebao konzumirati metalnim zlicama.

Stvar je u tome sto med vrlo lako "navlaci" vlagu te se zbog glukoze i fruktoze u medu vrlo brzo na metalu stvara kiselina koja nagriza žlicu. Stvar je u tome sto je to ponesto zastarjela teorija zbog cinjenice da se davno nije koristio inox pribor za jelo vec razne legure mekanijih metala pa je taj efekt bio jako izrazen. U danasnje vrijeme nema brige oko toga. Slobodno uzmi obicnom zlicom...

Jedini med u hrv koji valja je direktno od pcelara. 

Kako prepoznati falsifikat? Jako lako. Probaj i ako ima izrazen okus po limunskoj kiselini koji se jos pol sata zadrzava u ustima, baci ili nemoj kupiti..

 

(G)jokaCRO ingame
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice