Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti

poruka: 14
|
čitano: 1.864
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti".
15 godina
offline
Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti

Ne kužim ovaj naslov, pa Apple je uvijek u plusu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
Crljo kaže...

Ne kužim ovaj naslov, pa Apple je uvijek u plusu.

 zadnjih xy godina da, premda su imali dva ili tri kvartala sa negativnim yoy ( usporedba sa kvartalom od lani ). Misli se na to da su iznenadili i nadmašili i vlastitu projekciju i onu analitičara. Računaj na to da je iPhone koji nosi više od 50% prihoda na kraju ciklusa i da kupci odgađaju kupovinu očekujući "revolucionarni" iP8. Isto tako veliki je plus i iznenađenje da je iPad napokon dotaknuo dno i krenuo naprijed ... prodaja apple watch također pokazuje znakove zrelosti. sljedeća dva kvartala će bit through the roof.

 

 

16 godina
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
Apple posluje s visokim marzama oduvijek i rijetko im pada prihod.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti

Jos sljedeca 3 - 4 kvartala ce imati ovake brojke, cak ce vjerojatno jos rasti, onda slijedi down down down

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
kingofthenight kaže...

Jos sljedeca 3 - 4 kvartala ce imati ovake brojke, cak ce vjerojatno jos rasti, onda slijedi down down down

 na čemu baziraš te pretpostavke?

istina jest da već nekoliko godina nema prostora za nekakav startup rast koji su imali od kraja devedesetih do pred par godina, današnja kapitalizacija im je 828 milijardi dolara, na toj razini par posto yoy je ogromna brojka, bilo kakav rast je pozitivan. Računaj na to da su iskrcali skoro 200 od 300 predviđenih milijardi dioničarima, da rade obiman buyback svojih dionica šta je jeben strateški potez i smanjivanje obaveza prema dioničarima i da uz sve to imaju gotovo 300 milijardi casha. Ja uopće ne vidim kako to može ić down down down ukoliko netko namjerno ne sjebe ... 

ja tu vidim ogromne novce koji se ulažu u autonomne sisteme, u augumented reality i tko zna što još i koji će se počet jednom vraćat ... OSX i iOS biznis su također stabilni. Samo usluge su već na razini 50ak milijardi dolara godišnje, šta je blizu top 50 najvećih firmi na svijetu. Nema straha za apple još dugo dugo vremena, premda ne možeš očekivat da će ić riskirat kao nekad, jednostavno nemaju potrebe, ovo je zreli apple.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
Ukratko ogromne marze i prodaja godinama jedno te isto 😂
13 godina
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
Torent kaže...
Ukratko ogromne marze i prodaja godinama jedno te isto 😂

 eto, recept za uspjeh je jednostavan. :D

 

9 godina
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
grzzi kaže...
Torent kaže...
Ukratko ogromne marze i prodaja godinama jedno te isto 😂

 eto, recept za uspjeh je jednostavan. :D

 

 Da recept je jednostavan, ali realizacija bas i nije :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti

Niko i ne kaze da je jednostavan. Uvijek sam se divio appleu da to uspijeva.... Uvijek ima ljudi koji puse pricu ;) Jbg ja nisam taj ;)

10 godina
offline
Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti

Svaka čast Appleu, pogotvo što su digli prodaju iPada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
Torent kaže...

Niko i ne kaze da je jednostavan. Uvijek sam se divio appleu da to uspijeva.... Uvijek ima ljudi koji puse pricu ;) Jbg ja nisam taj ;)

Neki "puše"Appleovu priču, neki Samsungovu, a neki nešto treće 

 

iPhone u svijetu ima cijenu jednako kao Galaxy S, kolika je onda Samsungova marža?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 20:47 (southy).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
southy kaže...
Torent kaže...

Niko i ne kaze da je jednostavan. Uvijek sam se divio appleu da to uspijeva.... Uvijek ima ljudi koji puse pricu ;) Jbg ja nisam taj ;)

Neki "puše"Appleovu priču, neki Samsungovu, a neki nešto treće 

 Naravno ali appleova se najvise dimi.... Godinama prepakuju jedno te isto, inovacija ni od korova samo se pumpaju specifikacije a kupci se hvala kako apple na njima zaradjuje ubjedljivo najvise :)... Poslije 3d toucha napokon nesto novo na ipadu pro ako se ne varam... Novi ekran i koliko vidim recenzije su izuzetno pozitivne.....Svaka čast. Da je toga onoliko koliko se hvale ja bih odavno imao appleove proizvode....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
Torent kaže...
southy kaže...
Torent kaže...

Niko i ne kaze da je jednostavan. Uvijek sam se divio appleu da to uspijeva.... Uvijek ima ljudi koji puse pricu ;) Jbg ja nisam taj ;)

Neki "puše"Appleovu priču, neki Samsungovu, a neki nešto treće 

 Naravno ali appleova se najvise dimi.... Godinama prepakuju jedno te isto, inovacija ni od korova samo se pumpaju specifikacije a kupci se hvala kako apple na njima zaradjuje ubjedljivo najvise :)... Poslije 3d toucha napokon nesto novo na ipadu pro ako se ne varam... Novi ekran i koliko vidim recenzije su izuzetno pozitivne.....Svaka čast. Da je toga onoliko koliko se hvale ja bih odavno imao appleove proizvode....

A o kojim to inovacijama pričamo? Na Androidu uređajima je jedina inovacija koju sam vidio bežično punjenje (iako ni to nije njihova inovacija samo su počeli ugrađivati prije iPhonea), ekrani do ruba do ruba sa zakrivljenim rubovima i slične gluposti nisu inovacija nego moda koja kako je došla tako će i proći. Osobno korisnim iPhone radi cijelog ekosustava, ne radi uređaja i uopće me ne privlači 8-ica, kupit ću ili 7 ili 7s i bit će mi duže koristan nego tebi tvoj novi Samsung S8. Što se tiče izjave o pumpanju specifikacija - LOL! Pa Android telefoni se cijelo vrijeme reklamiraju na račun x jezgri i više RAM-a nego ima vrlo solidan PC, a još uvijek su po performansama daleko iza iPhonea sa 2 jezge i 1 GB RAM

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Apple iznenadio rastom prihoda i dobiti
southy kaže...
Torent kaže...
southy kaže...
Torent kaže...

Niko i ne kaze da je jednostavan. Uvijek sam se divio appleu da to uspijeva.... Uvijek ima ljudi koji puse pricu ;) Jbg ja nisam taj ;)

Neki "puše"Appleovu priču, neki Samsungovu, a neki nešto treće 

 Naravno ali appleova se najvise dimi.... Godinama prepakuju jedno te isto, inovacija ni od korova samo se pumpaju specifikacije a kupci se hvala kako apple na njima zaradjuje ubjedljivo najvise :)... Poslije 3d toucha napokon nesto novo na ipadu pro ako se ne varam... Novi ekran i koliko vidim recenzije su izuzetno pozitivne.....Svaka čast. Da je toga onoliko koliko se hvale ja bih odavno imao appleove proizvode....

A o kojim to inovacijama pričamo? Na Androidu uređajima je jedina inovacija koju sam vidio bežično punjenje (iako ni to nije njihova inovacija samo su počeli ugrađivati prije iPhonea), ekrani do ruba do ruba sa zakrivljenim rubovima i slične gluposti nisu inovacija nego moda koja kako je došla tako će i proći. Osobno korisnim iPhone radi cijelog ekosustava, ne radi uređaja i uopće me ne privlači 8-ica, kupit ću ili 7 ili 7s i bit će mi duže koristan nego tebi tvoj novi Samsung S8. Što se tiče izjave o pumpanju specifikacija - LOL! Pa Android telefoni se cijelo vrijeme reklamiraju na račun x jezgri i više RAM-a nego ima vrlo solidan PC, a još uvijek su po performansama daleko iza iPhonea sa 2 jezge i 1 GB RAM

E kako mi više idete na kurac s tim usporedbama iOS-a i Andorida. Andorid je OS koji radi na više različitih proizvođača i na različitim hardware-ima, dok iOS radi isključivo na iPhone-u i programiran je specifično za određeni hardware kako bi iz njega izvukao maksimum, dok kod Androida to nije slučaj jer se koristi na svemu i svačemu.

I svaki OS ima svoje prednosti i nedostatke. Time svaki kupac bira ono što mu najviše odgovara. Ne razumije čemu sad vi tu zagovarate neki OS kad te pare koji proizvođači zarade idu njima, a ne vama u džep.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 16:07 (Crljo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice