Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

poruka: 73
|
čitano: 18.733
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)".
16 godina
neaktivan
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Jako si volio ono što sam i ja volio. Bile su to simulacije, a često smo se čuli i razmjenjivali iskustva i uvijek sam naučio nešto više i kvalitetnije slušajući tebe i čitajući tvoje članke. Da, izuzetno si volio "MS Train Simulation" i nju smo derali od jutra do povečerja, bila su to lijepa vremena, sječam se prvog broja BUG-a, to je bilo nešto posebno, općenito 90-te u smislu informatike su bile nešto posebno i nezaboravno, hvala ti prijatelju još jednom i laka ti hrvatska zemlja...!

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Sasvim slučajno sam kupio Bug negdje krajem 90'ih. Čitajući tekstove cijenjenih autora, a pogotovo njega, sam razvio zanimanje za informatiku i od tada sam Bug kupovao redovito, apsolutno svaki broj. Danas, više od 15 godina kasnije svoj entuzijazam i stare Bugove prenosim sinu. 

 

Hvala. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Počivao u miru. Uživao sam u svakom slovu tvojih tekstova.

 

Next level može biti počašćen kvalitetom koja mu se pridružila.

 

Nedostajat ćeš nam... Bon voyage {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Koji šok... počivao u miru legendo.

Potpis i pečat nisu potrebni jer je post pisan na elektroničkom računalu.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Čitao sam njegove recenzije i kolumne u PC Chip-u..sjećam se da je često znao završiti tekst sa "staviti na popis za kupnju.."

R.I.P

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

R.I.P. majstore Barney

16 godina
offline
Re: Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)
Adin kaže...

Samo kad se sjetim... dok sam bio klinac i citao Bug. Bilo je ljepse vrijeme, vedrije...sad nekad cini mi se nema vise nista smisla. RIP BARNEY!

 

Osjecam se kao da je umro dio nekog vremena, dobrog vremena koji novi klinci nece nikad dozivjeti. :(

Posljednji  pozdrav Barneyu od djelatnika Edunove, see you soon on next level.

13 godina
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Ostao sam zatečen pročitavši ovu vijest ...

Možda prije par dana sam ga htio nazvati da se konačno, nakon više godina,  nađemo negdje na čevapima, pljeskavicama (nije tajna da je to volio) i pročešljamo aktualne teme ...

 

Svi ga po nečemu pamte, u jednom neobaveznom čavrljanju u doba prvih naznaka nove ere Windowsa trebalo je odlučiti kuda nakon DOS-a i Clippera, rekao mi je "idi na Delphi nećeš pogriješiti", time je odredio smjer jednom većem dijelu moga života, i bio je u pravu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

R.I.P.

 

Velikan začetaka informatičkog novinarstva u HR.

 

Pratio sam njegove tekstove "onomad" i ostao mi je u dobrom sijećanju.

 

Tužne vijesti ...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Neka mu duša počiva u miru

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

R.I.P.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Ne poznam preminulog, ali po komentarima se da zaključiti da je bio pionir informatike.

RIP 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Branko Špoljarić – Barney (1957-2013)

Malo kasnim... nisam redovito ovdje a tiskani Bug mi je tek danas u rukama... zapanjila me i rastužila vijest.

 

Njegovi tekstovi u Bugu uvijek su bili stručno sadržajni ali i puni duha, baš u stilu kakav je Bug u to vrijeme gradio i do dana današnjeg sačuvao. Svaki medij u kojem je kasnije radio ili surađivao tom je suradnjom samo profitirao.

 

U zadnje vrijeme ljudi prečesto odlaze prije nego što im je vrijeme za odlazak.

Kažu da Bog sebi bira društvo.

Očito mu je trebao i dobar stručnjak za tehnologiju. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice