Domaća aplikacija za pomoć vozačima

poruka: 11
|
čitano: 3.013
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaća aplikacija za pomoć vozačima".
15 godina
neaktivan
offline
Domaća aplikacija za pomoć vozačima

hmmm drzati se propisa u granici tolerancije i to je to, a ne zujiti u pametni telefon di ce sljedeca sacekusa

osim toga old school 'blendanje' je true  

 
17 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Domaća aplikacija za pomoć vozačima

Inače naša je država tako razvijena da imamo besplatan wifi na svakoj cesti/autocesti :)  Ili će se uplodati putem mobilne mreže što će koštati ili će čovjek prvo trebati doći doma da uploda info :) Inaće uključen gps to će pojesti bateriju samo tako, moramo onda kupiti i punjač da punimo mob u autu :p

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
15 godina
offline
Re: Domaća aplikacija za pomoć vozačima

Ni najrazvijenije države na svijetu nemaju besplatan (ili plaćeni) WiFi na svojim cestama, jer je domet WiFi tehnologije poprilično kratak, tako da bi auto u pokretu prije izišao iz dometa nego što bi se uspostavila komunikacija sa istom.

 

Većina ljudi koji su na pretplati uglavnom u paketu imaju i određenu količinu mobilnog interneta, pa korištenje ovakve aplikacije nije nikakav problem.

 

U pravu si, GPS troši bateriju tolikom brzinom da kretanje na dulji put nema puno smisla bez punjača za mobitel preko priključka za upaljač, ali većina ljudi koji česće koriste navigaciju u autu imaju i punjač (ne radi se o velikoj investiciji).

16 godina
neaktivan
offline
Domaća aplikacija za pomoć vozačima

Waze - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze 

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Domaća aplikacija za pomoć vozačima

ne možeš rotirati ekran - debilizam...

osim toga oglasi iskaču i napadaju sa svih strana - trenutni uninstall, bilo mi je drago, hvala doviđenja

www.pazii.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Domaća aplikacija za pomoć vozačima
mfrankovic kaže...

Waze - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze 

Upravo je gotova lokalizacija na hr (aplikacija,web, editor...) + glasovno koje je snimio Matija Lovrec koje je još u beti, al i to bi brzo trebalo u javnost. 

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Domaća aplikacija za pomoć vozačima
Ma da, najbolje da u voznji prckamo pa smartphonu, a i ne cini se prakticno aplikacija, ideja je dobra doduse.
"If you are going through hell...keep going." - Winston Churchill
16 godina
offline
Re: Domaća aplikacija za pomoć vozačima
TheThing kaže...

Inače naša je država tako razvijena da imamo besplatan wifi na svakoj cesti/autocesti :)  Ili će se uplodati putem mobilne mreže što će koštati ili će čovjek prvo trebati doći doma da uploda info :) Inaće uključen gps to će pojesti bateriju samo tako, moramo onda kupiti i punjač da punimo mob u autu :p

Kakav WIFI, šta nemaš 3G/4G mobilni internet sa flat opcijom ko sav normalan svijet ili bar opciju sa 1024MB/mj. koju čak i bonaši imaju.

Ako nemaš za pretplatu uzmi si na bonove neku mrežu i svi ti daju bar 500MB a uglavnom je 1024 MB/mj.

Hot Rodney
10 godina
protjeran
offline
Re: Domaća aplikacija za pomoć vozačima

Bonaš sam i nikada nisam imao 3g/4g. Neznam tko je to sav normalan svijet kada svatko visi na zero facebooku,skypu i viberu samo da nemora placati što net, što besplatno slanje poruka.

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
13 godina
online
Domaća aplikacija za pomoć vozačima

viber i whatsapp također koriste data promet. ne mora nužno biti 3/4 g za koristiti aplikaciju. dovoljan je i obićan edge za mjesta koji nisu pokrivena 3g signalom. mislim da danas svatko tko ima smartphone ima jedan od paketa interneta. jer što je SP bez interneta?!

 

koristim tu aplikaciju i stvarno nije komplicirana. sjednem u auto, upalim aplikaciju, ugasim 1 (slovima: JEDAN) oglas, postavim smartphone na stalak predviđen za to (ne držim ga u ruci cijelo vrijeme da mi ometa vožnju), upalim auto i aplikacija je spremna za korištenje. nema dodatnih podešavanja itd....

 

radio podržava usb tako da mobitel punim preko usba. trošak 0 kn za mene.

 

ne jurim po cesti, ne divljam. ali negdje gdje je ograničenje 50 km/h provezem se 60/65 bez straha da će iskočiti. naravno da to ne očekujem u 3 ujutro kada nema nikoga na cesti da ih prijavi.

 

aplikacija 10/10 po meni.

 

ali ljudi danas gledaju manu u svemu što se napravi. pljujete po policiji što vas zaustavi, pljujete po programu koji vas od toga može spasiti. eh :D

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Domaća aplikacija za pomoć vozačima

I ovo je alternativa: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omgpolice.omgpolice&hl=hr 

 

Kod ovog tipa mi se sviđa da ne moraš gledati u ekran, paliti ili gasiti aplikaciju. Stalno čući u pozadini i kada vidi da se krećeš, pali data promet i provjeru okoline, a kada stojiš ništa se ne događa. Obećali su dodati da se kod stajanja gasi i GPS. Nažalost izgleda da se masovnije koristi samo u području središnje Hrvatske, a developeri su stali sa oglašavanjem pa nikako da se proširi i na moje područje. 

 

Inače vezano za raspravu, ovi data prometi su iznimno mali i zanemarivi IMHO (npr. ovo gore je generiralo nekih 10 kb u 1.5h vožnje) i nije bilo presudno da li imaš 3G ili edge vezu .. 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice