Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za

poruka: 27
|
čitano: 3.902
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za".
11 godina
neaktivan
offline
Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za

Ovaj telefon je cisti shit, bit ce totalni fail zbog svoje cijene.

Nije sad da ne mozes naci boljih telefona za jeftinje novce.

 
4 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug

A i sve pixel funkcije ce portati za nexus telefone za par dana samo da ih se docepaju ovi sa xda ;) Mada pixel aplikacije nama ovdje i ne znace bog zna sta....

12 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
kingofthenight kaže...

Ovaj telefon je cisti shit, bit ce totalni fail zbog svoje cijene.

Nije sad da ne mozes naci boljih telefona za jeftinje novce.

 Na primjer?

12 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
kingofthenight kaže...

Ovaj telefon je cisti shit, bit ce totalni fail zbog svoje cijene.

Nije sad da ne mozes naci boljih telefona za jeftinje novce.

 Apsolutno se slazem... kome uopste treba telefon od 700 crknutih zapadno europskih kovanica pored Xiaomija koji isto nudi za duplo manje novaca koji i dalje donose masni profit.

Nexus 5 sam platio 300 eura, HighEnd telefon po izlasku. Kako ovo moze vriejditi vise?

 

Google se rasirio pa se i umislio, tako to biva sa kapitalistickim divovima.... budu lijepi i simpaticni ako ih naivno gledas ali kada mogu, zbog marketinga (magija za budale) ce nabiti cijenu i zaraditi dodatno, nezasluzeno!

 

Za mene su Xiaomi telefoni nova Nexus linija, nude sve sto i Nexus pa i mnogo, mnogo vise :D

12 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
BlueMax kaže...
kingofthenight kaže...

Ovaj telefon je cisti shit, bit ce totalni fail zbog svoje cijene.

Nije sad da ne mozes naci boljih telefona za jeftinje novce.

 Na primjer?

 Xiaomi stari, Xiaomi :D

14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
LudaRajcica kaže...

 Xiaomi stari, Xiaomi :D

 Xiaomi mi nije nikako prihvatljiv jer jedini od kineza ne drže microSD nego se povode za Appleom (a i Samsungom S6) i miču utor.

 

Imam class10 karticu od 64gb i dovoljan mi je jeftiniji model mobitela od 16GB što je nemoguće sa Xiaomijem.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
Ne znam o čemu pričaš. Ovo ti pišem sa Xiaomi Redmi 3 modela. Isti ima utor za dvije sim kartice i micro sd karticu.
15 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
LudaRajcica kaže...

 Xiaomi stari, Xiaomi :D

 

Iako su i meni dragi i imam preko nekoliko njihovih proizvoda (router, power bank, mi band 1s/2) imaju oni isto puno mana.

Mi5s (pošto je najnoviji model) nema OIS, pa ni elektronički (bar ne za 4k, samo za 1080p). Ima odličan procesor i chipset koji je u rangu i zapravo bolji od drugih flagshipova ali ta kamera koja je stara boljka Kineza, je mnogima velika stavka.

 

Senzor je Sony-ev i u načelu je odličan, fotke su super pri normalno dnevnom svjetlu, čak i pri maaalo slabijem osvjetljenju. Po noći je to totalno druga priča, kvaliteta drastično pada, pojavljuje se hrpa noisea.

Znam da još ne podržava jedan spektar 4G LTE-a i to može nekima biti problem (vidio sam da su neki sa ovog foruma odustajali od kupovine zbog toga). Meni osobno nije dealbreaker jer 4G je podržan i raditi će.

 

Opet, to je sve očekivano i to se dobije za tu cifru jer stvarno je izuzetno povoljan za ono što nudi, ali teško je reći da je bolji u apsolutno svemu od konkurencije.

Tako je i Mi5 bio kao flagship killer ali kada bolje pogledaš i shvatiš da je kamera bila još lošija, kućište slabašno kao suha dašćica a da ne spominjem glupost kod koje moraš prvo stisnuti gumb da bi upalio čitač otiska. E to je za mene dealbreaker ;)

 

Bez daljnjeg, ovi Pixeli su smeća, em su ružni, em su skupi...Google si svakako može priuštiti da ih prodaje po nižoj cifri i bude opet debelo u profitu, ali je ljepše probat must kao i ostatak tržišta...

Osobno se premišljam između Oneplus 3 i Mi5s... Razlika u cifri je oko 100eura što i nije malo a vjerujem da Mi5s neće razočarati kako po izgledu i kvaliteti kućišta, tako i po pitanju performansi.

 

Među ostalim, ta kamera je za tu i tamo, za sve ostalo tu je DSLR 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
BlueMax kaže...
kingofthenight kaže...

Ovaj telefon je cisti shit, bit ce totalni fail zbog svoje cijene.

Nije sad da ne mozes naci boljih telefona za jeftinje novce.

 Na primjer?

 Nexus 6p marginalno losiji a skoro duplo jeftiniji....

13 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
sirka666 kaže...
LudaRajcica kaže...

 Xiaomi stari, Xiaomi :D

 Xiaomi mi nije nikako prihvatljiv jer jedini od kineza ne drže microSD nego se povode za Appleom (a i Samsungom S6) i miču utor.

 

Imam class10 karticu od 64gb i dovoljan mi je jeftiniji model mobitela od 16GB što je nemoguće sa Xiaomijem.

Oneplus 3 također nema microSD, a isto je kinez. Pored svih brutalnih specifikacija, ima 64GB interne i košta 3 000kn. Di ćeš bolje.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
mrxa1 kaže...
LudaRajcica kaže...

 Xiaomi stari, Xiaomi :D
Osobno se premišljam između Oneplus 3 i Mi5s... Razlika u cifri je oko 100eura što i nije malo a vjerujem da Mi5s neće razočarati kako po izgledu i kvaliteti kućišta, tako i po pitanju performansi.

 

Među ostalim, ta kamera je za tu i tamo, za sve ostalo tu je DSLR 

 Proteklih par mjeseci sam proučio taj Oneplus 3, pa mislim, do najsitnijeg detalja. Od kad je izašao Mi5 i 5S povukao sam paralelu i po mom mišljenju, Oneplus 3 je daleko bolji mob. Istina, protekli modeli imali su jako loš support, te se za izbacivanje novog updatea čekalo i više od god dana, pa im se to odbilo o glavu. Sa ovim modelom kolko pratim po forumima nije tako. Napokon počinju slušati korisnike i ne događa im se kao kod npr. Xiaomia da jednu stvar poprave, a onda druge dvije zaje**. Baš zbog tih 100e razlike sam i ja razmišljao o kupovini Mi5, ali kad sam pročitao kakvih problema ljudi imaju oko njihovih ROM-ova, smučilo mi se. Dvije vrste ROM-a, jedan njihov kineski službeni koji ima kineski i engl jezik, dok je drugi global rom ali ga na mob stavljaju preprodavači (Honorbuy, AliExpress, ... ). Pa problemi oko otključavanja bootloadera, flashanja, instaliranja Google Playa, fake romovi. Ma nikad nisi na čisto. Mob je lijep ali poleđina mu je preskliska (skliskija od Oneplus 3) i podložna lakom oštećenju. O MIUI-u da i ne govorim. Mješavina čistog Androida i iOS-a. Čak bi to i prožvako jer se moš organizirat pomoću mapa na Home Screenu ali samo kompliciranje do dolaženja do neke opcije u settingsima prava je muka. Imaš tu na forumu temu za Xiaomi Mi5 Oneplus 3 pa vidi šta ljudi kažu. Opet, to je moje mišljenje :) 

Mana Oneplus 3 je kvaliteta snimljenog videa (trenutno) i njegova veličina (zavisi kako kome). Po svemu ostalom, "jede" druge telefone za doručak. Jer niti jedan mob ne vrijedi cca. soma eura, pa kakav god on bio.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
maleni.99 kaže...
Ne znam o čemu pričaš. Ovo ti pišem sa Xiaomi Redmi 3 modela. Isti ima utor za dvije sim kartice i micro sd karticu.

 OT, ali zar na Redmiju 3 drugi SIM i microSD kartica ne zauzimaju isti slot?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za

he,, stvarno mi nisu jasni ovi koji toliko plate android mobitel uz odlične kineze  za 100-200 eura

 

aj za ajfon nemaš alternativu pa hbga,, al android??  to si onda turboooo   android ovca,,, gora od ovih šta su na ajfonu,, oni bar nemaju izbora :)

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
bus kaže...

he,, stvarno mi nisu jasni ovi koji toliko plate android mobitel uz odlične kineze  za 100-200 eura

 

 

Možda oni koji trebaju Plug&play mobitel oko kojeg nema brige oko update-a i garancije.

Ili recimo žele imati što bolju kameru jer im je mobitel zamjena za fotoaparat.

Kinezi ipak zaostaju debelo s kamerama za high end mobitelima.

Dugo sam gledao kineze ali kamere su im smješne za te novce. za 3000 kn radije uzmem S7 s HR garancijom nego OP3.

Kinez za 100 EUR je igračka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2016 16:17 (CroDexter).
16 godina
offline
Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za

S7 je i na Njuškalu preko 3000kn.

 

Uostalom, svakom svoje. Moje razmišljanje je da ću, ako mi je kvalitet fotografija toliko bitan, onda kupiti pravi fotoaparat.

 

Uzgred, pošto imam Kineza koji je koštao 115€, ne razumem opasku da su u pitanju igračke. U izvesnom smislu svakako, ali u tom smislu su igračke i skuplji modeli. ;) I na koje Kineze misliš kad kažeš da su im kamere smešne za te novce, na one od 300€, ili te od 100? Evo par sličica urađenih pomenutim (i sada već iz prodaje povučenim) Kinezom - link. Nisu nešto, ali za te pare, za ad hoc fotkanje, meni ok. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
Ivan(4) kaže...

S7 je i na Njuškalu preko 3000kn.

 

Uostalom, svakom svoje. Moje razmišljanje je da ću, ako mi je kvalitet fotografija toliko bitan, onda kupiti pravi fotoaparat.

 

Uzgred, pošto imam Kineza koji je koštao 115€, ne razumem opasku da su u pitanju igračke. U izvesnom smislu svakako, ali u tom smislu su igračke i skuplji modeli. ;) I na koje Kineze misliš kad kažeš da su im kamere smešne za te novce, na one od 300€, ili te od 100? Evo par sličica urađenih pomenutim (i sada već iz prodaje povučenim) Kinezom - link. Nisu nešto, ali za te pare, za ad hoc fotkanje, meni ok. :)

Nadje ih se za 3000-3200.

Te priče o fotoaparatima su dosadne. Bolje rečeno tko to nije skužio uzaludno mu trud svirači.

Fotke na danjem svijetlu sa statikom su uglavnom na svim današnjim mobitelima ok.

Čak i Kinezi od 2000-2500 kn zaostaju s kamerama. Max f/2.0, senzori 1/3" i takve stvari

15 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
Da, ali sam vidio neke modifikacije. Ako se netko želi igrati.

14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
A ako ces koristit fotke za fejs to je dobar bilo koji noviji smartphone, a ako cu prave fotke to necu raditi sigurno sa mobitelom,
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
Aha. Skuzili su da je applov nacin bolji. Trebalo im je.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za

Kao da Andorid nije već dovoljno podijeljen, sad su se i oni sjetili još to malo pogoršat.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
bus kaže...
A ako ces koristit fotke za fejs to je dobar bilo koji noviji smartphone, a ako cu prave fotke to necu raditi sigurno sa mobitelom,

 Ovo je klasično pametovanje. Recimo 95% ljudi koristi kompaktne fotiće, a mobiteli su danas na razini kompaktnih fotića od prije par godina. Čak možda i novijih. Osim toga 95% situacija je kada ne želiš vući veliki fotoaparat sa sobom. Niti trebaš dslr kvalitetu. Može se postaviti pitanje tko je danas glup da kupi fotić za 3000-4000 kuna koji koristi 2x godišnje.

14 godina
offline
Dva različita Androida - jedan za Pixele, drugi za

Da im barem ti pixeli liče na nešto... Imaju dizajn koji će za par mjeseci izgledati dosadno i zastarjelo

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
CroDexter kaže...

 Ovo je klasično pametovanje. Recimo 95% ljudi koristi kompaktne fotiće, a mobiteli su danas na razini kompaktnih fotića od prije par godina. Čak možda i novijih. Osim toga 95% situacija je kada ne želiš vući veliki fotoaparat sa sobom. Niti trebaš dslr kvalitetu. Može se postaviti pitanje tko je danas glup da kupi fotić za 3000-4000 kuna koji koristi 2x godišnje.

 

Sorry, ali nije tako...95% ljudi koristi mobitel za fotkanje jer su dovoljno dobri i u velikoj većini slučajeva bolji od prosječnog kompakta. 

Kompakte koriste ljudi jako rijetko i to ljudi uglavnom preko 40tak godina pošto mlađi ne vide smisao nositi drugi uređaj kad mobitel može to isto i ono što je njima najbitnije, odmah to podijeliti sa ostalim.

 

Pitanje da tko je danas glup pa dat 4000 kn za fotić je isto tako glupo jer ljudi ne koriste te fotiće za fotkat npr. dijete (ok neki koriste).

Ti uređaji su dovoljno dobri za neke polu-profi stvari ili za snimanje videa, spotova i slično. Razne su namjene...ne ubrajamo tu ljude koji kupe DSLR pa onda stoji ili jer im je fora kaj je veći i da se mijenjat objektiv.

 

Isto kao da se pitaš zašto je netko glup da kupi fotić od 30 000kn (samo tijelo). Očito mu treba i od njega ima koristi.

Al u načelu da, Pixel je baš fail 

14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
CroDexter kaže...
Može se postaviti pitanje tko je danas glup da kupi fotić za 3000-4000 kuna koji koristi 2x godišnje.

 Zašto bi bio glup? Kud sa novcima? U grob?

Potpis!
14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
Ezio kaže...
CroDexter kaže...
Može se postaviti pitanje tko je danas glup da kupi fotić za 3000-4000 kuna koji koristi 2x godišnje.

 Zašto bi bio glup? Kud sa novcima? U grob?

 Ma naravno. To pišem kao odgovor na pitanje tko je lud kupiti Android mobitel od par tisuća kuna pored kineza. Svatko ima svoje razloge i može trošiti novce kako želi na Pixel, S7, iPhone ili kineza.

16 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug
CroDexter kaže...
bus kaže...
A ako ces koristit fotke za fejs to je dobar bilo koji noviji smartphone, a ako cu prave fotke to necu raditi sigurno sa mobitelom,

 Ovo je klasično pametovanje. Recimo 95% ljudi koristi kompaktne fotiće, a mobiteli su danas na razini kompaktnih fotića od prije par godina. Čak možda i novijih. Osim toga 95% situacija je kada ne želiš vući veliki fotoaparat sa sobom. Niti trebaš dslr kvalitetu. Može se postaviti pitanje tko je danas glup da kupi fotić za 3000-4000 kuna koji koristi 2x godišnje.

 Sad ti pametuješ! :p Ako pričaš o 95% ljudi, onda sigurno ne pričaš o ciljnoj grupi telefona kao što je S7. A kada pričaš o 95% situacija, u kojima korisnik niti želi vući veliki fotoaparat sa sobom, niti treba DSLR kvalitet (tvoje reči), onda upravo ulaziš u ono što je bus napisao: "ako ces koristit fotke za fejs to je dobar bilo koji noviji smartphone". Jer onda govoriš o 95% slučajeva u kojima me je baš briga da li bi se, ako bih gledao fotografiju na PC monitoru uz 100% zoom, primetitili gubici detalja usled kompresije i postprocesiranja. U tih 95% slučajeva, ako fotka izgleda dobro umanjena sa svojih 13MP na 2MP koliko ima monitor, korisnik je apsolutno zadovoljan. I ogroman broj današnjih smartphonea to odradi ok.

 

To za 90% nas. A za one koji "moraju" imati bolje, tu su uređaji od 400, 500, 600 ili više €.

 

P.S. Svako sa svojim parama radi šta hoće, ali (kad se već pita ko je glup) postavlja se pitanje ko je gluplji, neko ko voli da može da napravi dobre fotografije, pa onda upuca 3000-4000kn u telefon, ili neko ko isto tako voli da može da napravi dobre fotografije, pa onda kupi telefon od 1000kn, a 3000kn upuca u fotoaparat. Recimo, na svom kompaktu imam optički zum koji ide do 20X (ekvivalent 500mm) i optičku stabilizaciju, što mi povremeno dobro dođe. Star je 3 godine, koštao je ~1500kn i šalje tople pozdrave svim današnjim smartphoneima koji koštaju k'o bubreg i hvale se fotografskim mogućnostima u rangu ili boljim od kompakta:

 

7x zoom

slika u punoj rezoluciji

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 16:34 (Ivan(4)).
14 godina
offline
Re: Dva različita Androida - jedan za Pixele, drug

Dobre fotografije su relativan pojam. Za mene S7 radi dobre fotografije, a za tebe prosječne jer uspoređuješ s fotoaparatom od 4000+ kn.
S7 sigurno radi puno bolje fotografije pri lošijem osvjetljenju u stanu od bilo kojeg mobitela od 1000-2000 kn. Kad snimam klince tokom posljepodnevnog odmora ili u parku sigurno neću koristiti DSLR. A tu savršeno dolazi mobitel poput S7. Nigdje nisam napisao Fejs. Trebam dnevne fotke djece i zabavnih trenutaka. Dakle, meni, a i većini ljudi se isplati kupiti dobar mobitel s dobrom kamerom. Naravno ako si čovjek može priuštiti. BTW, vezano za temu. Imao sam Nexus 5x i video snimke su mi bile katastrofa.  Valjda jer nema OIS.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice