Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

poruka: 65
|
čitano: 9.019
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC".
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

Zamjena za punokrvno računalo...buahaha netko mora da se šali i to gadno

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 12:05 (Igor150).
Moj PC  
16 7 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

Cak fora i nije u procesorskoj snazi koliko u prakticnosti te ideje...

16 godina
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

nekad je sutnja zlato al dobro 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Sva sreca da se, recimo, Chromebookovi koriste masovno za posao... za zahebanciju imamo dovoljno nepotrebni gluposti na trzistu, bizuterija sa cijenom aviona.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Pa ovu funkciju je imala još davno i Motorala koja je imala dock smješaj i povezan na monitor. Po meni ovo može super poslužiti kao zamjena za PC ali više kao sekundarni PC koji bi služio za svoje specifične stvari.Ništa novo reklo bi se ali kada su S serija toliko skupi neka ponude i to riješenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Igor150 kaže...

 Mini Zamjena za računalo

 Ovako već može i nikako drugačije 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

I kako vi to zamisljate? Da imate poseban monitor tastaturu i mis na koji ce te prikopcati mob? Koja je poenta toga?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Zašto bi imao poseban monitor ako ga možda dijeliš sa glavnim PC i imaš usput višak video izlaza na njemu kao i wirelles periferiju onda ima smisla.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

Pa recimo imaš firmu od 50-tak ljudi, gdje su većinom svi na terenu, kod klijenta ili nešto drugo. Poslovanje ti je takvo da ti za rad treba ništa drugo do pristup dokumentima. 

 

U prosjeku ti je u firmi u svakom trenutku maksimalno 10 ljudi koji nisu na terenu ili su došli u firmu zbog nekog drugog razloga. 

 

Imaš 15tak "radnih stanica" na koje se prikačiš mobitelom i radiš sa njega.

 

Samo jedan "use case", a možeš ih u 5 minuta smisliti 50.

 
18 1 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

Hoće li biti kakav gaming model sa GTX 1080?

 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

But can it run crysis?

Moj PC  
24 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Igor150 kaže...

Zamjena za punokrvno računalo...buahaha netko mora da se šali i to gadno

 

Negdje se mora krenuti :) Big things have small beginnings -David8

 

Za 5-10 godina, ne vidim zasto ne

15 godina
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

po meni, bitno je da je ideja tu. ako sve više proizvođača to ponudi, Google će vidjet da je ideja dovoljno zrela da se unovči, i možda ponude 8.0 android (ili neka poslije verzija) sa punokrvnim desktop okruženjem.

 

trenutno ono što sam vidio su programi za mobitele, ali ništa drugo. i dalje radiš na njima kao da si na mobitelu. što nije poanta desktop okruženja gdje se koriste miš i tastatura umjesto tačpeda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

za cijenu ovakvog telefona može se složiti i dobar pc i još nabaviti monitor i ostalo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

Zamjena za tek 5% punokrvnog stolnog računala.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

Ma nooo...samo kupiš note s7

Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
3n3m1 kaže...
Zašto bi imao poseban monitor ako ga možda dijeliš sa glavnim PC i imaš usput višak video izlaza na njemu kao i wirelles periferiju onda ima smisla.

 

ChupaviM kaže...

Pa recimo imaš firmu od 50-tak ljudi, gdje su većinom svi na terenu, kod klijenta ili nešto drugo. Poslovanje ti je takvo da ti za rad treba ništa drugo do pristup dokumentima. 

 

U prosjeku ti je u firmi u svakom trenutku maksimalno 10 ljudi koji nisu na terenu ili su došli u firmu zbog nekog drugog razloga. 

 

Imaš 15tak "radnih stanica" na koje se prikačiš mobitelom i radiš sa njega.

 

Samo jedan "use case", a možeš ih u 5 minuta smisliti 50.

 Ne vidim smisao jer profi aplikacije koje moza nemas na tom kompu od kojeg ces posuditi monitor ionako nemas za mobitela a za office i sl imas cloud kojem lako pristupis sa PC-a i opet nema svrhe kaciti na mobitel tastaturu misa i monitor.....

To ce imati smisla tek kad budes mogao vrtiti profi aplikacije na mobitelu tipa adobe CC ili autodeskove aplikacije za koje su licence skupe i nemas ih na svakom kompu. Za sad je to potpuno nepotrebno i neupotrebljivo. Vidim da se raja na W10M patformi pali an to ali nikad niko mi nije dao primjer kako se to konkretno koristi u svakodnevnoj upotrebi. Nosanje dokumenata sa sobom je potpuno glupo i nepotrebno u eri cloud servisa.....

13 godina
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Igor150 kaže...

Ma nooo...samo kupiš note s7

Da! 

Da je netko, tko je već kazao takvo nešto ustvari kazao da će to moći delati neki Note gadget, hajde još bih mu i povjerovao, ovako, jako teško skorom pa nikako! 

U obrazloženje ću staviti jedan pomalo ipak radikalan primjer, video igre, konkretno RR3 ili ZyngaPoker! 

Da je u pitanju makar 8.0 incha, ili koji veći tablet gadget, hajde de ali nešto sa 5 i kusur incha a FullHD rezolucijom ili čak 2K, nekako teško pa nikako! 

No tko voli neka izvoli, ali ja bih njega nazvao i ovcom, i skorojevićem, i metro nečim, možda "mazohistom", ali da bi nekome takvo nešto stvarno trebalo, trebalo bi puuuuuno debelih argumenata da se mene uvjeri u opravdanost istog. 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Torent kaže...

 Ne vidim smisao jer profi aplikacije koje moza nemas na tom kompu od kojeg ces posuditi monitor ionako nemas za mobitela a za office i sl imas cloud kojem lako pristupis sa PC-a i opet nema svrhe kaciti na mobitel tastaturu misa i monitor.....

To ce imati smisla tek kad budes mogao vrtiti profi aplikacije na mobitelu tipa adobe CC ili autodeskove aplikacije za koje su licence skupe i nemas ih na svakom kompu. Za sad je to potpuno nepotrebno i neupotrebljivo. Vidim da se raja na W10M patformi pali an to ali nikad niko mi nije dao primjer kako se to konkretno koristi u svakodnevnoj upotrebi. Nosanje dokumenata sa sobom je potpuno glupo i nepotrebno u eri cloud servisa.....

 

Slažemo se... ne treba ti nekakav storage kad imaš sve dokumente u nekakvom eteričnom oblaku. Samo ti treba platforma preko koje ćeš joj pristupiti. Umjesto da imaš za svakog zaposlenika 2 platforme, daš mu jednu i neka uživa. Smanjiš troškove, a imaš istu funkcionalnost.

 

Podrazumijeva se, usput, da velika većina korisnika niti ne treba niti zna koristiti aplikacije čije korištenje zahtjeva procesorsku moć veću od one koju pružaju današnji flagship uređaji.

 

Uostalom, evo još jedan "use case". Prosječna obitelj od 4 člana ima 4 mobitela i stalno visi za njima. Ne treba im realno ekran, miš i tipkovnica u 90% svog korištenja uređaja kroz dan. Treba im eventualno da urede nekakvu excelicu, dokument ili .ppt prezentaciju za školu. Umjesto da kupiš još 4 kompa, 4 ekrana i periferije i nađeš 4 prostora za te iste uređaje, imaš samo jedan.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

Ne razumijem te. Koju jednu platformu das zaposleniku? Mobitel? Jer ne vjerujem da si mislio lap bez mobitela... Isto tako u kuci.... Hoces reci da ti u kucine treba pc kad imas mobitele vec samo monitor tastatura i mis?

Ako je tako ne slazemo se.....

16 godina
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

Ovo ima tonu primjena... Sad je to sve još u začetku... Ali kasnije...

 

Bilo bi odlično kad bi se x86 procesor nagurao u mobitel, onda bi dobio punokrvno računalo. 

 

Ali znam stvarno puno ljudi kojima bi ovo već sad bez problema zamijenilo računalo. Ljudi koji koriste računalo za Internet, otvaranje i stvaranje dokumenata, filmovi, glazba, mail, IM...

 

Spojiš na periferiju i vozi...

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

A sto bi kacio periferiju? Pa sve to mozes i na tabletu od 100 EUR a za periferiju ti treba daleko vise....

16 godina
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Torent kaže...

A sto bi kacio periferiju? Pa sve to mozes i na tabletu od 100 EUR a za periferiju ti treba daleko vise....

Šta ti pričaš? Na tabletu ne možeš normalno radit... Pa brži sam na računalu 10x. Imam preglednost, tipkovnicu, miša.

 

Da gledam film na tabletu umjesto na projektoru ili velikom TVu? Ne hvala.

 

Ovako dođeš doma, tutneš telefon u Dock i imaš funkcionalno računalo povezano s čim god hoćeš.

 

Ak ideš na posao gdje držiš prezentacije (tipa profesori, predavači) gurneš telefon u dock i vozi. Postoji tona toga što možeš na ovaj način.

 

Tablet ni nemam, što će mi tablet pored telefona od 5.5"

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 14:54 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

Kao da sam ovo negdje već vidio prije jedno 4-5 godina

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

Spojiš tablet preko HDMIa na monitor/TV, a preko USBa spojiš miš i eventualno tipkovnicu..nezz kakvi su trenutni tableti, al moj tablet star 3 godine ima 1 HDMI i 2 USB priključka, jedino što ti treba je female USB to male uUSB adapter i vozi..tablet vrti filmove na 720p i možeš uređivat wordove/exelice bez problema.

16 godina
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
osta_os kaže...

Spojiš tablet preko HDMIa na monitor/TV, a preko USBa spojiš miš i eventualno tipkovnicu..nezz kakvi su trenutni tableti, al moj tablet star 3 godine ima 1 HDMI i 2 USB priključka, jedino što ti treba je female USB to male uUSB adapter i vozi..tablet vrti filmove na 720p i možeš uređivat wordove/exelice bez problema.

 pa to mogu sve i s mobitelom i još neke stvari koje tablet ne može... a da ću nosit sa sobom tablet u džepu negdje... teško.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 15:12 (lllnuclearlll).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
Al ces nositi dock i kablove?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za

Evo gledam, baš i ne postoji puno mobitela sa HDMIem, a pogotovo ne sa 2 uUSBa..Šmasu nema niti 1 mobitel sa HDMI dok njegova konkurencija ima..dakle Šmasu izmišlja toplu vodu kao i njegov konkurent Jabuka

8 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za
lllnuclearlll kaže...
osta_os kaže...

Spojiš tablet preko HDMIa na monitor/TV, a preko USBa spojiš miš i eventualno tipkovnicu..nezz kakvi su trenutni tableti, al moj tablet star 3 godine ima 1 HDMI i 2 USB priključka, jedino što ti treba je female USB to male uUSB adapter i vozi..tablet vrti filmove na 720p i možeš uređivat wordove/exelice bez problema.

 pa to mogu sve i s mobitelom i još neke stvari koje tablet ne može... a da ću nosit sa sobom tablet u džepu negdje... teško.

 Koje to stvari mobitel moze a tablet ne moze???????????? Konkretno................

13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S8 bi mogao poslužiti i kao zamjena za PC

Mobiteli i tableti već dugo vremena mijenjaju klasični PC.

 

Cijela industrija gura velike poslovne sustave u browser okruženje da bi informacije bile dostupne u svakom trenutku i olakšan rad neovisno o platformi.

USB periferija, stickovi i slične spomenute stvari su priče iz davnine.

Danas, kad imamo WiFI Direct povezivanje s ekranima, Blutooth periferiju koja radi s više uređaja istovremeno, bežični ispis na mrežne printere u poduzećima, cloud file servere s dvostupanjskom zaštitom, tu se priča o nekakvom slaganju računala. Da nije tragično, bilo bi smiješno.

 
3 8 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice