Geohot traži pomoć

poruka: 322
|
čitano: 47.470
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Geohot traži pomoć".
14 godina
protjeran
offline
Geohot traži pomoć

Da se vratimo na topic. Citirano sa http://en.wikipedia.org/wiki/George_Hotz 

 

On January 26, 2010, Hotz released the exploit to the public. It requires the OtherOS function of the machine, and consists of a Linux kernel module and gaining control of the machine'shypervisor via bus glitching. Hotz wrote that "Sony may have difficulty patching the exploit". On March 28, 2010, Sony has responded by announcing to release a PlayStation 3firmware update that removes the OtherOS feature, a feature that was already absent on the newer Slim revisions of the machine. Hotz had then announced plans of a custom firmware, similar to the custom firmware for the PlayStation Portable, to enable Linux and OtherOS support, while still retaining the features of newer firmwares.

 

Ako je ovo istina, to bi značilo da je on prije pokušao probiti konzolu, iako je imao opciju Other OS-a, tj. da je baš preko te opcije pokušavao probiti. To bi značilo da konzolu želi probiti  zato da bez nekog razloga uzdrma Sonyu prihode uništivši PSN i omogućivši pirateriju. Ako je ovo istina, onda je veliki licemjer kada govori da je htio vratiti Other OS feature. I neka ga Sony tuži. Kad radiš nešto takvo, onda bar imaj muda i reci: "Jesam, htio sam igrati pirate, bar sam pokazo da sam jedini u svijetu dovoljno pametan i uporan da otvorim konzolu", a ne budi peečkica.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Geohot traži pomoć
Sinatra kaže...
Ezio kaže...
Tko ima love za ps3 može si kupiti samostalni player koji bitno bolje odrađuje posao gledanja svih mogućih formata od ps3.

Player koji čita mkv i titlove s DVD-a ili USB-a košta 150 kuna u Pevecu.

A zašto bi dao još 150kn kad mi stoji PS3 na raspolaganju?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...
civicar kaže...

 

U pravu si. Ispricavam se, trebamo se ugledat u Somaliju i bit sretni sto imamo sta jest i gdje lec.

 

Duboka isprika.

Ne izvlači iz konteksta, to nisam nigdje rekao. Malo socijalne inteligencije i osjetljivosti prema drugima ne bi škodilo.

 

Neznam kako bi drukcije covjek shvatio tvoj post, i sta iscitao iz njega?

 

Ne treba se ugledat na par milijuna skandinavaca, nego na koga?

 

 

 

 

@hvatskfarkasevac -> da, voda je osnovna zivotna potreba.

 

Racunalo je postalo osnovna drustvena potreba, osnovan alat za ucenje, napredak, komunikaciju, informacije.

 

Znanje koristenja racunala je danas osnovna vjestina ( bar bi trebalo biti ) kao nekada citanje i pisanje.

 

 

Tako da se se mogu sloziti s autorom koji tvrdi da je racunalo postala osnova zivljenja.

 

 

Sve ostale napise, izmedju da je nelagalan softver ok jer se nema para necu previse komentirat.

 

 

Samo cu rec da je to samo izraz nepostovanja prema ljudima koji su potrosili svoje znanje, rad i trud u neki proizvod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...
Tony kaže...

Ja bi dodao da igranje uopće nije luksuz nego je PS3 jedan veliki luksuz. Uređaj i igre su jednostavno preskupi. Djeca se mogu igrati i na kompiću gdje ima mali miljun besplatnih i zabavnih igara. A kompjuter i internet odavno nisu luksuz nego ljudski minimum kao i voda i struja.

Nisu preskupi. Tebi jesu, nekome nisu. To što ti nemaš novca za takvu vrstu zabave ne znači da je ona preskupa. Računalo i internet nisu luksuz? Reci to onoj ekipi od 3 milijarde ljudi koja nema struju, a ni ne znaju što je računalo. Previše ograničeno razmišljaš.

 

Njima nije ni bitno jel neko provalio ps3  ili je crackiral igricu. i boli ih ona stvar za uopce za takve stvari.

 

Malo si otišao predaleko

14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć

Backup manageri i ftp serveri upravo imaju namjenu u piratizaciji. To sto americko zrakoplovstvo koristi ps3 za svoje potrebe nema apsolutno nikakve veze sa jailbreakanjem ni zastitom protiv hakera. Americko zrakoplovstvo nije jailbreak balavac iz kvarta i ne mora uopce imati komercijalnu verziju ps3. A i ako ima , ne mora dizati firmware na verziju koja ne dopusta instalaciju linuxa. Kao sto su se u nasa-inim projektima u doba pentiuma koristile 286 tako ni americko zrakoplovstvo nema apsolutno nikakvu potrebu koristiti firmware ciji update donosi nove opcije logiranja na picasu a skida njima potrebnu opciju other os-a koja je maknuta zbog hakera.

namjena PS3 nije emuliranje drugih konzola. Kao sto vec rekoh, koga zanima ista drugo osim igranja i multimedije promasio je ceo fudbal kupovinom ps3.

O nekakvim eksperimentalnim upotrebama ps3 konzola koje bi imale smisla samo u drugim korporacijama, agencijama ili ustanovama necu ni raspravljati. Pitao sam sto je vama kucnim jailbreakerima korisno. Izgleda da se svodi na ftp i backup koji sluze za pirateriju.

 

 

14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Sum_of_all_fears kaže...
Sinatra kaže...
Ezio kaže...
Tko ima love za ps3 može si kupiti samostalni player koji bitno bolje odrađuje posao gledanja svih mogućih formata od ps3.

Player koji čita mkv i titlove s DVD-a ili USB-a košta 150 kuna u Pevecu.

A zašto bi dao još 150kn kad mi stoji PS3 na raspolaganju?

A onda ga ti lijepo jailbreakaj. Riskiraj time i ko zna kakve gluposti u custom firmwareu koje "dobroćudnim" hakerima šalju tvoje privatne informacije.

Samo mi nemoj dolaziti na psn sa tim svojim modificiranim sranjem.

14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...

Da se vratimo na topic. Citirano sa http://en.wikipedia.org/wiki/George_Hotz 

 

On January 26, 2010, Hotz released the exploit to the public. It requires the OtherOS function of the machine, and consists of a Linux kernel module and gaining control of the machine'shypervisor via bus glitching. Hotz wrote that "Sony may have difficulty patching the exploit". On March 28, 2010, Sony has responded by announcing to release a PlayStation 3firmware update that removes the OtherOS feature, a feature that was already absent on the newer Slim revisions of the machine. Hotz had then announced plans of a custom firmware, similar to the custom firmware for the PlayStation Portable, to enable Linux and OtherOS support, while still retaining the features of newer firmwares.

 

Ako je ovo istina, to bi značilo da je on prije pokušao probiti konzolu, iako je imao opciju Other OS-a, tj. da je baš preko te opcije pokušavao probiti. To bi značilo da konzolu želi probiti  zato da bez nekog razloga uzdrma Sonyu prihode uništivši PSN i omogućivši pirateriju. Ako je ovo istina, onda je veliki licemjer kada govori da je htio vratiti Other OS feature. I neka ga Sony tuži. Kad radiš nešto takvo, onda bar imaj muda i reci: "Jesam, htio sam igrati pirate, bar sam pokazo da sam jedini u svijetu dovoljno pametan i uporan da otvorim konzolu", a ne budi peečkica.

 

Uzdrma Sonyu prihode..... Kolko je ljudi kupilo PS3 od kada je izašao jailbreak?

 

Ja znam minimalno 4 čovjeka koji su kupili PS3 sa jailbreakom samo zbog GT5. Potpuno nove PS3. a GT5 fanova ima par miliona i od njih 5% je sigurno napravilo istu stvar. I to je jako uzdrmalo sonyu prihode. A ti ljudi nisu imali namjeru kupit ps3 jer treba još par sto novaca da kupi igru, a klincu jedna igra nije dosta.

 

Kupi legalno PS3 i to je bitno sonyu, a dao bi se kladit da u jailbreaku ima sony svoje "prstiće"

15 godina
odjavljen
offline
Re: Geohot traži pomoć

Službena OtherOS opcija je imala hrpu restrikcija. Jednima je svrha bila sprječavanje zloupotrebe te mogućnosti u svrhu igranja piratskih, a druga je bila umanjivanje performansi sustava kako bi se Sony zaštitio od negativnih financijskih posljedica čina zbog kojeg bi trebao imati pravne posljedice - dumpinga cijene. Zaobilaženje ovih drugih restrikcija podržavam jer a) onaj tko je kupio PS3 kupio je kompletan njego HW; b) ako već nisu pravno odgovarali za dumping, bilo bi mi drago da im se barem na taj način odbilo o glavu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

Backup manageri i ftp serveri upravo imaju namjenu u piratizaciji....

 -al ga lupaš..

 

dodao bi u kontekstu 'vode' i PCa kao potrebe, naravno da kod nas nije PC potreba, kad Jaca nudi posao ovčarima, da se svi zaposlimo kao ovčari (njih 150), što bi smo tad radili s računalima. Problem u toj Jacinoj priči je nedostatak ovaca klasičan spin ''jedan poduzetnik joj je rekao da mu nedostaje 150 ovčara..'' hmm, dali ga je Jaca uopće dobro razumjela? Možda je rekao njemačkih ovčara ili škotskih? Jer neznam koji to poduzetnik s premijerkom ćakula o stadu ovaca, što bi bila količina usporediva s Australijom i Novim Zelandom..

btw. prije godinu dana na Pagu, spominjala se plaća od 7.000kn za ovčara. Pa nije loše ako je netko zainteresiran, ali je dobro imati barem BlackBerry ili GPS (stara reklama).

Naravno, netrebaju računala. Za školu, posao, za plaćanje računa, u trenutcima kad je izdavanje recepata napokon u sistemu,  ... samo za igre?

To je na nivou pismenosti.

 

Dobar jingle, kaže od Sanaderove eHrvatske, do Jacine pune ovčara. (možda bi vlada mogla platiti prekvalifikaciju, za VKV Ovčar-a, ...?).

Neznam što je gore, možda upravo ovakvi stavovi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 18:11 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

Backup manageri i ftp serveri upravo imaju namjenu u piratizaciji

WTF?!

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
ihush kaže...
Ezio kaže...

Backup manageri i ftp serveri upravo imaju namjenu u piratizaciji....

 -al ga lupaš..

 

Šta lupam? Backup managerom se radi dodatna kopija igre, čitaj - piratska kopija. Priču o backupiranju za vlastite potrebe pričaj maloj djeci. ftp serverom se prebacuje kopirana igra sa kompa na ps3 disk. šta nije jasno?

btw. uz pomoc tversitya instaliranog na kompu mogu kopirati video, slike i muziku na ps3. jel mozda za to treba jailbreak??

15 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć

jel izaso cfw 3.56?

15 godina
protjeran
offline
Geohot traži pomoć

ako taj costum firmware nije za piratstvo namjenjen zasto se onda stalno update.a na najnoviju verziju 

tj tako da se moze igrat online

za linux i domace aplikacije to nije potrebno 

http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

Šta lupam? Backup managerom se radi dodatna kopija igre, čitaj - piratska kopija. Priču o backupiranju za vlastite potrebe pričaj maloj djeci. ftp serverom se prebacuje kopirana igra sa kompa na ps3 disk. šta nije jasno?

 

Stvarno lupas, i to opako.

 

Po tvojoj logici su i PC programi za kreiranje i citanje ISO fileova onda samo za piratizaciju i treba ih zabranit, jel tako?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 19:08 (civicar).
15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...
Ezio kaže...

Šta lupam? Backup managerom se radi dodatna kopija igre, čitaj - piratska kopija. Priču o backupiranju za vlastite potrebe pričaj maloj djeci. ftp serverom se prebacuje kopirana igra sa kompa na ps3 disk. šta nije jasno?

 

Stvarno lupas, i to opako.

 

Po tvojoj logici su i PC programi za kreiranje i citanje ISO fileova onda samo za piratizaciju i treba ih zabranit, jel tako?

 

 

 

nisu al se 90% za to koriste isto kao i na ps3 u tome je stvar 

http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
hrvatskafarkasevec kaže...
civicar kaže...

 

Stvarno lupas, i to opako.

 

Po tvojoj logici su i PC programi za kreiranje i citanje ISO fileova onda samo za piratizaciju i treba ih zabranit, jel tako?

 

 

nisu al se 90% za to koriste isto kao i na ps3 u tome je stvar 

 

Trebali bi stvarno malo korigirat stavove.

 

90 posto softvera u firmi, i svog privatnog softvera drzim u ISO formatu.

 

Zasto?

 

1. Ne unistavam originalne medije, vec ih drzim arhivirane u ormaru i koristim samo u slucaju da stvarno nemam izbora.

 

2. Puno je prakticnije i jednostavnije

 

3. Brze dolazim do trazenog softvera, jer sa hrpom CD/DVDa ma kako dobro organizirani, jednostavno s vremenom postaju problem.

 

4. Eliminiram potrebu (eventualno neispravnog ) CD/DVD citac.

 

Zasto to isto ne bih mogao i na PS3.

 

Ako imam 50ak svojih kupljenih naslova, zasto ih nebi mogao koristiti kako zelim?

 

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
civicar kaže...

 

Stvarno lupas, i to opako.

 

Po tvojoj logici su i PC programi za kreiranje i citanje ISO fileova onda samo za piratizaciju i treba ih zabranit, jel tako?

 

 

nisu al se 90% za to koriste isto kao i na ps3 u tome je stvar 

 

Trebali bi stvarno malo korigirat stavove.

 

90 posto softvera u firmi, i svog privatnog softvera drzim u ISO formatu.

 

Zasto?

 

1. Ne unistavam originalne medije, vec ih drzim arhivirane u ormaru i koristim samo u slucaju da stvarno nemam izbora.

 

2. Puno je prakticnije i jednostavnije

 

3. Brze dolazim do trazenog softvera, jer sa hrpom CD/DVDa ma kako dobro organizirani, jednostavno s vremenom postaju problem.

 

4. Eliminiram potrebu (eventualno neispravnog ) CD/DVD citac.

 

Zasto to isto ne bih mogao i na PS3.

 

Ako imam 50ak svojih kupljenih naslova, zasto ih nebi mogao koristiti kako zelim?

 

 

jel ti citas uopce ja nisam niti rekao da je to lose niti dobro niti dal smijes ili nesmijes (zapravo briga me)
rekao da se takav software u 90% slucajeva koristi za piratstvo i ti si u tih 10%(lol)

http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 19:24 (hrvatskafarkasevec).
15 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...
Ako imam 50ak svojih kupljenih naslova, zasto ih nebi mogao koristiti kako zelim?

Pa i smiješ, bar je tako s glazbenim CD-ima i fileovima.

Distributer čak po zakonu mora maknuti DRM, osim kad se radi o Appleu koji to uredno naplaćuje 30c.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
15 godina
protjeran
offline
Geohot traži pomoć

ja sam isto za te domace aplikacije 
bas si planiram instalirat backup manager za bluray filmove jer nemam bluray drive na kompu

pa samo film prebacim na HDD

 

no samo nas ima jako malo koji bi koristili ps3 za nesto drugo osim za piratske igre i tu je veliki problem 

http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
A ti civicar stvarno imas problema sa stavljanjem stvari u pravi kontekst. Da ne ponavljam farkasevca, sve ti je on rekao.
Cudis se ko pura dreku a dobro znas za sto se koristi ftp server i backup manager u slucaju ps3.
15 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

Šta lupam? Backup managerom se radi dodatna kopija igre, čitaj - piratska kopija. Priču o backupiranju za vlastite potrebe pričaj maloj djeci. ftp serverom se prebacuje kopirana igra sa kompa na ps3 disk. šta nije jasno?

btw. uz pomoc tversitya instaliranog na kompu mogu kopirati video, slike i muziku na ps3. jel mozda za to treba jailbreak??

 Jel i HEP sukrivac? Možda i Tesla, ponajviše Microsoft i Norton.

Kopija (na koju misliš, da čarobna kugla je proradila) se ne radi backup softwareom nego image-cloning softwareom ili jednostavnije Copy. To što se zove backup je samo u kontekstu potreban pravni naziv jer bi inače bilo zabranjeno. Vidi recimo CloneCD koji je simbolički vrlo prikladan (ovca!), uz recimo DT, Alcohol itd.

Dodatno ti softwarei imaju i emulaciju neke od zaštita kao securom.

Vidi sad zanimljivost, nisu nelegalni, mada (vjerojatno na to misliš i s tim se slažem) znamo čemu služe...

Ja maloj djeci pričam priče za spavanje ili u odgojno-edukativne svrhe, pričam im iz zabave, iz gušta.. s tobom nevidim ništa korisnog, potrebnog ili zanimljivog pa ti ni neču 'prodavati priču', jer je često pouka priče ono što je važno. Djeca je trebaju razumjeti, ali ponekad ni kod odraslih ''ne pali''...

- nismo djeca. Ponašajmo se u skladu u suprotnom smo djetinjasti.

Backup manager +ftp, je legalno korištenje (u skladu sa zakonom) na koji ni Sony nemože prigovoriti (mada i to želi)... 'jer ZNA SE'' -što se zna?

Zna se da je taj software potreban zbog zaštite koju Sony protivno zakonu ugrađuje.

-možeš sudski tražiti uklanjanje npr DRMa i dobit ćeš, upravo zato je potreban i takav software jer imaš pravo kopiranja (inače bi bio dvoljan običan copy).

 

Raspravljaj argumentima umjesto trolanja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Geohot traži pomoć
hrvatskafarkasevec kaže...

ako taj costum firmware nije za piratstvo namjenjen zasto se onda stalno update.a na najnoviju verziju

tj tako da se moze igrat online

za linux i domace aplikacije to nije potrebno

Ali je potrebno da bi mogao igrati legalne igrice na istoj konzoli na kojoj kada ne igraš pokrećeš linux ili domaće aplikacije. Imaš ljude kojima PS3 služi isključivo za proračune - oni su ionako na starom firmware-u. Imaš ljude koji žele igrati pirate - oni će uvijek pokušavati naći kako, ali zbog poteza koji je Sony majstorski izveo korisnici iz sljedeće kategorije im svojim radom pomažu željeli oni to ili ne. Imaš ljude koji žele igrati orginal igre, ali kada ne igraju, žele upisliti PS3 nekim drugim zadatkom što je njihovo legitimno pravo. I na kraju imaš ljude koji žele igrati i samo igrati orginalne igre.

 

Zadnje dvije kategorije Sony-u donose zaradu, a najviše pate zbog nadogradnji. Da je Sony pametnije osmislio sigurnosnu politiku konzole, ovi predzadnji bi mogli koristiti PS3 kako žele, ali bi igranje piratskih i modificiranih igara i dalje bilo onemogućeno (ili barem online).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ihush, pricas djecje price koje su svima jasne. Ako je i 10% ljudi koji od prije imaju ps3 napravilo jb, rekao sam previse. Od tih 10% zbog piraterije napravilo ga je 99.99% a onih sirotih par desetaka ljudi mozda ima panicnu potrebu raditi backup svojih blu-raya. Zbog te sacice ljudi nema smisla braniti modifikaciju koja je tu radi piraterije i tocka.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
hrvatskafarkasevec kaže...

 

 

jel ti citas uopce ja nisam niti rekao da je to lose niti dobro niti dal smijes ili nesmijes (zapravo briga me)
rekao da se takav software u 90% slucajeva koristi za piratstvo i ti si u tih 10%(lol)

 

Ma procito sam te, al sam te quotao nasumicno :D

 

@Ezio - necudim se ja nicemu, osim tvojoj logici koja apsolutno sve podredjuje piratstvu, i iskljucivo piratstvu.

 

Osudjujes Geohota, a bez da si se imalo detaljnije sagledao situaciju, i upoznao se s dosadasnjim radom tog klinca a i pojmom jailbreaka.

 

Branis Sony i PS3 svim silama, i u ovom slucaju definitivno nisi u pravu.

 

Piratstvo je losa stvar definitivno i tu nema spora, tocka.

 

A ono sto Sony radi u ovom slucaju je jos gore.

 

Zadire u privatno vlasnistvo, daje si za pravo da bilo kome na vrata posalje policiju iz bilo kojeg razloga, pretrese i oduzme njegovo privatno vlasnistvo a za sta?

 

Odvuce te na sud i zatvori, za sta?

 

 

Po tvojoj logici i gledanju na ovaj slucaj je i Nobel ratni zlocinac koji je pocinio genocid.

 

 

 

Shvati vise da to sto je PS3 probijen je rezultat Sonyjevog loseg rada.

 

Logika zastite samog sustava PS3 je iznimno losa, oslanja se na samo jednan nivo zastite za cijeli sustav ( konzolu i PSN) i to je uzasno lose.

 

Pogotovo lose kad se uzme u obzir kolika je Sony firma, koliko ima ljudi, sredstava i tehnike.

 

To sto ti nemozes koristiti taj PSN nije Geohotova krivnja, vec krivnja Sonyja.

 

Online sustav treba/mora imati poseban nivo zastite, i sve sto se dogadja u trenutku kada se ti logiras na PSN nebi trebalo imati (skoro) nikakve veze s konzolom.

 

Konzola s koje pristupas bi trebala biti jednostavno terminal, a PSN cijeli zaseban online ekosustav koji ima svoju zastitu, ne oslanja se u potpunosti na mehanizme konzole

i sam evaluira legalnost korisnika i njegova prava.

 

Svi tvoji podaci za PSN/igrice/online igranje bi trebali biti negdje "u oblaku" kod Sonyja i minimalno se oslanjat na sustave konzole. Na taj nacin je Sony osigurao tebi kao

kupcu maksimalnu zastitu i sveo na minimum mogucnost razvaljivanja takvog sustava ( sve je kod Sonyja, na njegovim serverima pod 100% kontrolom ).

 

Isto tako bi na samoj konzoli moralo biti moguce podici/poboljsati/promjeniti razinu i sustav zastite.

 

Sa takva dva sustava zastite -  offline ( na samoj konzoli ) i online ( na PSNu) cijela ova prica bi bila drukcija, i manje bitna.

 

Sony ocito u cetiri godine nije napravio nista na poboljsanju usluge, unaprijedjenju i osvjezavanju zastite, sto je u danasnje vrijeme u IT svijetu tragedija.

 

Napao si me za Xbox, kao fanboy, ovo ono...

 

Umjesto prizemnih osnovnoskolskih uvreda, jesi se probao mozda zainteresirati kako funkcionira XBL?

 

Znas li sta je AP 2.5?

 

Svatko tko se danas zeli igrati online na konzoli i cijeni svoju investiciju, razmotrit ce XBL kao ozbiljnu soluciju, pogotovo u svjetlu najnovijih dogadjaja sa Sonyjem.

 

 

Geohotovo otkrice je samo alat, ( ne radjen u losoj namjeri ) i nista drugo. Stvar je pojedinca kako ce ga koristiti, dali legalno, ili ne.

 

Sonyjeva reakcija bi u normalnom svijetu trebala biti sta - krpanje sustava. Sto recimo Apple radi s iPhoneom.

 

Ali nemaju sta pokrpat.

 

Svakom tko se bavi informatikom bi trebalo biti jasno da se ni jedan sustav u danasnje vrijeme nemoze oslanjati na samo jednu tocku zastite.

 

Isto tako bi dosad svima trebalo biti jasno da je piratizaciju softvera nemoguce iskorijeniti. Smanjiti da, iskorijeniti ne.

 

 

Tvrtke koje drze do svoje sigurnosti, placaju specijalizirane firme da im probiju sustav, ili probaju probiti, ili otkriju slabe tocke, upravo da bi mogli poboljsat, usavrsit zastitu.

 

Sony je to dobio dzaba.

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...
Ihush, pricas djecje price koje su svima jasne. Ako je i 10% ljudi koji od prije imaju ps3 napravilo jb, rekao sam previse. Od tih 10% zbog piraterije napravilo ga je 99.99% a onih sirotih par desetaka ljudi mozda ima panicnu potrebu raditi backup svojih blu-raya. Zbog te sacice ljudi nema smisla braniti modifikaciju koja je tu radi piraterije i tocka.

  ma da je i o jednom covjeku rijec, nije stvar broja ljudi nego slobode

bolje grob nego rob

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć

znaci objava tocne procedure i kako i zasto je štetna


a neobjava je cenzura ili ogranicavanje prava na informaciju te takodjer štetna za napredak

 

 

geo hota bi trebalo istovremeno nagraditi za doprinos razvoju a i kazniti u istoj mjeri kao sto je nagrada.

 

legalne korisnike ps3 konzole shvacam u steti koju trpe u nefer sada omogucenom online gamingu...

 

tako da bi vlasnici ps3 trebali traziti zastitu svojeg potrosačkog prava,poćevši več u Hrvatskoj od zatupnika Sony-a ,pa do obeštečenja mozda i vrijednosti konzole, naravno ,adresa je Sony.

 

Ugovorna obeveza je kavez,da slažem se, ali dobrovoljni,na koji prisatjemo kao kranji kupci-vlasnici i korisnici,a ako ugovorom proizvodjac trazi fair use(fer upotreba) i upotrebu u odredjenu svrhu ,

onda takvu vrstu upotrebe treba i omoguciti i odgovoran je ako uredjaj vise u garantnom periodu ne ispunjava svoju svrhu u potpunosti.

 

Kako,kada i gdje,pa zar je to briga kupca koji postuje ugovor o upotrebi,i pravila koristenja???

 

U ovom slucaju, da sam kupac i legitimno dokazivi vlasnik, i da trpim stetu jer mi vise nije omogucena fair play online upotreba,nego sam diskriminiran, kao legalni korisnik nemodificiranog uredjaja,i da zbog toga sam u nepovoljnom polozaju u odnosu na ostale koji imaju modificiran uredjaj kojim ostvaruju nelegitimnu prednost-cheat ,odnosno ako ne poduzmu nista u nekom razumnom roku ,trazio bi

oštetu i obestecenje od Sony -a jer više u potpunosti ne mogu koristiti konzolu u svrhu za koju je napravljena odnosno data meni u vlasnistvo i na upotrebu pod odredjenim uvjetima za korisnike,krajnje kupce.

 

A taj ugovor vrijedi i primjenjuje se  i obvezuje kako Nas tako i drugu stranu u ugovoru,proizvodjaca= SONY. *ako se nisu kakvom kluzulom ogradili,...

 

Moje,kao kupca je da platim,cuvam racun i koristim po pravilima,sto ako je sve ispostovano od strane kupca korisnika.....

 

ocito nije od strane proizvodjaca!!

 

kako ,zasto ,gdje ,i tko......legalnog i legitimnog kupca i potrošača i ne treba zanimati,jer proizvod ocito vise ne ispunjava svoju svrhu u potpunosti.

A servis ne pomaze.

Znaci povrat novca,minimalno povrat novca!(plus obestecenja)

 

Odnosno dobar dan,servis,ovo mi vise ne radi popravite,i nakon toliko dana sto nije popravljen proizvod,dobivate novi,zar ne ,ali ni novi se fizicki ne moze popraviti, pa vi opet u servis,ma ni podizete uredjaj, i tada trebali bi ste dobiti novac jer problem ne rjesava ni servis a ni i zamjena novim...... i jos na pocetku podignite tuzbu!

 

E da i povrat novca u potpunosti za svaku orginal igru koja je obuhvacena ovom stetom za feir-play korisnika.

Ima garancija..zar ne. Propust i nemar proizvodjaca!!

 

Sony ima i zatupnika u Hratskoj.

 

Jel tko od Vas probao legalno se izboriti za svoja prava...ikada u životu?!

 

ili su Vam samo puna usta pravne drzave kao floskule...

 

ako je tako ,kad se date šišati,a što drugo očekujete da če Vam se desiti,samo je pitanje kad i na cemu...ponovo...i da zorno pokazujete takvim cinom da Vas može tko stigne ,ma i onaj tko to nije mislio,ali kad ste tako podantni...sagnite se još niže...

 

i da ,takvo neregiranje je takodjer štetno za razvoj ovog potrošačnog društva i mentaliteta.

 

nemam ps3...

mislio sam ga kupiti ali posto oni ignoriraju moju potrebu da stavim legalno i linuxse  i sve legalno,ali da to bude i dugorocno,onda sam odustao i primjenio metodu ignoriraju oni mene,ja ignoriram njih!!

 

žao mi je samo istinskih online gamera koji ne žale novac ,a istinski fanovi podržavaju i novcano online gaming naslove i razvoj i brzu objavu novog nastavka  ,kupnjom.*u granicama svojih mogučnosti...

 

oni su najvise i mozda jedini NEOPRAVDANO zakinuti,...za uzitak i ravnopravno nadmetanje...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Penis Bonus Pax In Domus
16 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

 

Ako je primarna namjena upaljača da zapali cigaretu u restoranu i time ometa druge goste, onda je tužba opravdana.

Sony u ovom slučaju štiti svoje poslovanje i nas ostale korisnike, jer je primarna funkcija geohotovog exploita svima vrlo jasna. Obrana u stilu nevinašca koje je samo ispitivalo svoje programerske sposobnosti i htjelo dobrim ljudima širom svijeta omogućiti da na svoj modificirani ps3 instaliraju program za doniranje novca zemljama u razvoju je moguća. No jako je licemjerno stati na stranu takve obrane koja je u svojoj osnovi čista pravna zakonom omogućena muljaža a pljuvati po sonyevom angažiranju odvjetnika koji će takvu obranu nastojati srušiti također unutar zakonskih pravila. Geohot je pogriješio onog trenutka kad je objavio svoje djelo.

WTF? Specijalizirani upaljač koji reagira samo u prisustvu hrane/konobara/natpisa restoran? Ili možda treba raditi samo upaljače koji neće funkcionirati u restoranima?

Nije nikakva pravna muljaža ako netko kupi konzolu imajući u vidu i dodatnu funkcionalnost, kao npr. da uz računalo ima i stroj koji brže može obaviti neke specifične radnje, kao enkodiranje videa iz pripremljenih materijala. Ili možda animiranih filmova, ili specifičnih matematičkih proračuna. Priprema na PC-u, žvakanje brojeva na PS3. Iako je takovih korisnika sigurno malo, Sony nije imao prava uskratiti im tu funkcionalnost i staviti ih pred izbor: ili OS po izboru kad zatreba, ili daljnja podrška mrežnom igranju.

Nigdje još nisam vidio da je Geohot piratizirao, ili samo igrao nelegalnu kopiju neke igre, pa je licemjerno okrivljavati ga za to.

Kako nije nelegalno to što je napravio, tako nije nelegalna ni objava tog djela na svim mogućim medijima.

16 godina
neaktivan
offline
Geohot traži pomoć

ma tko sam ja ili bilo tko od vas u potrosackom drustvu, gdje je svaki shit pokriven klauzulom "zadrzava prava promjeniti ugovor ili cijenu ili firmware"?

jeli vam na svakom cjeniku bilo kojeg mobilnog operatera pise da u svakom trenutku mogu sve promijeniti?

pise!

pa sto hocete? jesi potpisao na 24 mjeseca i dobio ajfon...jesi...mogu nakon 5 mjeseci poslat ti sms ili dopis uz racun,da tvoje omiljene tarife 300min vise nema i da je sada 200minuta.

tako i sony...novi update firwera i zdravo djaci...ko te sto pita, zadrzava prava promjene na softwerskom dijelu kada ga je volja i koliko ga je volja.

vise se covjeku gadi citat 10 topica !ja kupio konzolu,ja ovo ja ono, mogu radit sto me volja"... da mozes sa plastikom...mileni kad dodjes online ide firmwer pa ti sviraj ***** jer na to imaju pravo.

 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Geohot traži pomoć
torrente kaže...

jesi potpisao na 24 mjeseca i dobio ajfon...jesi...mogu nakon 5 mjeseci poslat ti sms ili dopis uz racun,da tvoje omiljene tarife 300min vise nema i da je sada 200minuta.

tako i sony...novi update firwera i zdravo djaci...ko te sto pita, zadrzava prava promjene na softwerskom dijelu kada ga je volja i koliko ga je volja.

vise se covjeku gadi citat 10 topica !ja kupio konzolu,ja ovo ja ono, mogu radit sto me volja"... da mozes sa plastikom...mileni kad dodjes online ide firmwer pa ti sviraj ***** jer na to imaju pravo.

Ako ti operater promijeni uvjete korištenja na za tebe nepovoljnije imaš pravo u zakonskom roku od 30 dana od objave raskinuti ugovor bez plačanja ugovorene naknade za raskid!

 

Međutim, kod PS3-ce se radi o dvije odvojene stvari:

- Fizički uređaj

- PSN usluga

 

Fizički uređaj je u tvom vlasništvu, platio si ga i mora podržavati sve ono što je navedeno u službenoj specifikaciji uređaja (ako je to OtherOS nemaju ga pravo ukiniti) inaće si ti kao kupac zakinut. Ti kao vlasnik uređaja na njemu možeš raditi što god želiš, sve dok je legalno. Jedina "kazna" je gubitak garancije ako rabiš uređaj na način za koji nije predviđen da se koristi.

 

PSN usluga je besplatna i Sony je ima pravo ukiniti, osim ako za nju nije jamčio prilikom prodaje PS3-ce jer ako jer, onda je prodao doživotnu pretplatu. Međutim, Sony i dalje ima pravo određivati uvjete korištenja usluge i onemogućavati je korisnicima koji je zloupotrebljavaju. Vrijedi ti isto pravo kao i za promjenu uvjeta tarife, ali s obzirom da nisi pod ugovornom obvezom i da je pretplata 0 kn, to se svodoi na: "ako ti se ne sviđa, ne koristi je".

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...
Ihush, pricas djecje price koje su svima jasne. Ako je i 10% ljudi koji od prije imaju ps3 napravilo jb, rekao sam previse. Od tih 10% zbog piraterije napravilo ga je 99.99% a onih sirotih par desetaka ljudi mozda ima panicnu potrebu raditi backup svojih blu-raya. Zbog te sacice ljudi nema smisla braniti modifikaciju koja je tu radi piraterije i tocka.

 .. TU jer se slažem oko piraterije, sad ispravci:

-što su dječje priče? Zakon? Vidi sudsku praksu za npr EULA.

-konstantno promašuješ elementarne stvari, samo vičeš PIRAT!

Objaviti bilo koju informaciju svatko ima pravo, preduvijeti da je informacija točna (i potpuna, jer se i manipulacijom točnih dijelova može svata..).

Država pak u iznimnim slučajevima ima pravo zabraniti objavu neke informacije, kao u slučaju izbijanja panike, vojne tajne ili Kennediya, ali za to mora imati jako dobar razlog.

''Zviždači'' tako objavljuju recimo u slučaju INA-e, neke muljaže (Wikileaks, Lepej), problem nastaje što je INA jača od države, Štern je obečao povratak na radno mjesto na TVu no ipak 'šipak'... Vidiš li sličnost?

Sony je moćna korporacija, privatnom tužbom napada osobu koja nije prekršila zakon. Možda i uspije.

Dok me tvoje duševne boli ili igranje zapravo ne zanimaju, žali se Sonyju. (i preskoči na kraj...)

s1hr kaže...

..

 

tako da bi vlasnici ps3 trebali traziti zastitu svojeg potrosačkog prava,poćevši več u Hrvatskoj od zatupnika Sony-a ,pa do obeštečenja mozda i vrijednosti konzole, naravno ,adresa je Sony.

... 

Ugovorna obeveza je kavez,da slažem se, ... 

 - (slažem se, samo dodatak), EULA je samo komad papira, nije ugovor (pa time ni ugovorna obveza). Osnovno pravno svojstvo ugovora je sporazum dviju sporazumnih strana koja (na papiru) potpisom (i ovjerom kod bilježnika) da su pri punoj svijesti, kao pravni subjekti s punom pravnom sposobnošću svjesno prihvatili ugovorne stavke. Recimo nemože biti sklopljen ugovor s maloljetnikom, osobom koja ima staratelja, psihikčki ili drugačije zdravstveno ograničenoj osobi koja možda nije svjesna (može se osporavati). bla-bla...

upravo primjer odlomak ispod (mobitel) kako se sklapa ugovor za uslugu, papir-potpis. To je ugovor.

Ugovor se čak može osporavati ako je sklopljen u lošoj vjeri ili štetni ugovor. To je na sudu da prosudi, sud sudi po zakonu, ali ugovor sam nije zakon kad ga se uspoređuje s krivičnim zakonom. Kršenjem zakona sud samo treba utvrditi krivca, dokazati i presuditi u skladu sa zakonom, kod ugovora je nešto sasvim drugo.

Primjer, mogu sklopiti ugovor s Konzumom o kupnji 7tona kalifornijskih okruglih jagoda, isporuka psećim saonicama, u pakiranju po 23grama. Ukoliko je bilo koja od tih stavki prekršena po ugovoru imam pravo tužiti drugu stranu. To je ugovor.

 

MrBlc kaže...
torrente kaže...

jesi potpisao na 24 mjeseca i dobio ajfon...jesi...mogu nakon 5 mjeseci poslat ti sms ili dopis uz racun,da tvoje omiljene tarife 300min vise nema i da je sada 200minuta.

tako i sony...novi update firwera i zdravo djaci...ko te sto pita, zadrzava prava promjene na softwerskom dijelu kada ga je volja i koliko ga je volja.

vise se covjeku gadi citat 10 topica !ja kupio konzolu,ja ovo ja ono, mogu radit sto me volja"... da mozes sa plastikom...mileni kad dodjes online ide firmwer pa ti sviraj ***** jer na to imaju pravo.

Ako ti operater promijeni uvjete korištenja na za tebe nepovoljnije imaš pravo u zakonskom roku od 30 dana od objave raskinuti ugovor bez plačanja ugovorene naknade za raskid!

 

Međutim, kod PS3-ce se radi o dvije odvojene stvari:

- Fizički uređaj

- PSN usluga

 

 

 -opet samo dodatak. (ali poduži..) {#}

@ torrente, provjeri nema takvog slučaja (za vrijeme trajanja ugovora...) u suprotnom, silom zakona, automatski imaš pravo na raskid, što se obično u tim slučajevima (kad se ipak dese), rješava tako da dobiješ 'povoljniju' tarifu... Kao što je u odgovoru MrBlca, moraju te obavijestiti i tražiti tvoju suglasnost. Kalsičan 'anex'. Obično dobiješ nešto kao kompenzaciju.

Hardware je u potpunom vlasništvu, software nije, software je samo pod određenim ograničenim uvijetima dat na korištenje, vlasnik softwarea je i dalje onaj tko ima sva (autorska, vlsnička) prava. Zabranjena je svaka izmjena (jer nije tvoje vlasništvo).

Klasično je zabranjeno mijenjati bilo koji dio autorskog djela. No nije zabranjeno zamjeniti software drugim, jedno je modifikacija, drugo je drugi proizvod.

Primjer su emulatori i ROMovi, kao i kod koji se nesmije distribuirati kao .exe ili .bios.. ali zato može kao source.

U tom slučaju je source 'recept' (bez navodnika, je recept). Po receptu svatko smije napraviti jelo, naravno, nesmije to jelo prodavati kao svoj brand, distribuirati kao gotov proizvod.. (Vegeta, CocaCola..), to bi bilo plagijat, lažnjak, kopiranje (ne digitalno C/P nego imitiranje) itd.

Drugi primjer, možeš ti u svojeg Mercedesa umjesto EUdizela tankati maslinovo ulje... time ti može biti osporena garancija (na motor, nemože recimo na lim), ali nemože biti osporena ako koristiš atestirano gorivo na legalnom tržištu BP, INA, Petrol, Tiffon... proizvođača atestiranog goriva. Čak je polu-legalno preklamiranje neke marke, ali se tolerira (proizvođač auta i goriva nesmiju bit povezani, nesmije postojati dogovor).

Takvo, atestirano gorivo nemože bit uzrok gubljenja garancije, pa kad se i desi da je neka marka nekvalitetna (bilo je..), tad (trebalo bi..) svi kvarovi idu na teret tog proizvođača (jer ne zadovoljava specifikacije, lažno deklariranje, gubitak atesta...). ... naravno, osim u lijepoj našoj, (jer smo banana država).

Ista stvar bi se desila na konzoli, računalu itd.. da je recimo neka igra neispravna, baterija, joystick..., koja izaziva bilo koji problem, kvar. Odgovran je proizvođač.

Ovo nije modifikacija, ovo je ključ. Jednak ključu za automobil. Ne krši nikakva vlasnička, autorska i druga prava. (i sve ostale usporedbe s auto industrijom i ključevima vrijede).

 

-sličnost s temom ''Opasna nadogradnja...'' Tko je kriv i tko snosi posljedice (u slučaju tužbi...)?

 

Sony ipak (po mom mišljenju) ima pravo tražiti zabranu distribucije, isključivo kao damage control mjeru, isključivo zato jer (kako uspjeva formalno predstaviti, štiti sebe) štiti interese legalnih korisnika. (kao zaštita kod proglašenja stečaja). Ali to je recimo dozvoljeno ili barem opravdano -opstanak.

Ali to ne oslobađa Sony odgovornosti za propust, to je Sonyjeva greška... pa sad zašto Sony tuži (i nada se pobjedi). -Jer u suprotnom bi svaki korisnik mogao tužiti njega, tražiti povrat za konzolu i igru i sud bi tako po zakonu presuđivao.

Zato se Sony mora boriti protiv toga, ne zato jer je u pravu, nego jer nema izbora (ali je kriv). Recimo kao avio kompanije i odštete uvijek im je u interesu optužiti pilota ili nekog drugog.

Također svako ukidanje davatelja usluge može biti kažnjeno, bez obzira na cijenu usluge (tarifa nula). Jer ta usluga je (moguć) razlog kupnje igre, igra je razlog kupnje konzole, privatnom tužbom protiv Sonyja (ili izdavača igre) kupac bi dobio spor, tj. mogao bi tražiti povrat novca. Cijena usluge nema veze (besplatno.. -ništa nije besplatno), zna se da je Sony dampingom prodavao konzolu, sad je po tržišnim zakonima vrijeme da mu se to obije o glavu. Tying je također kažnjiv, pošto je Sony (za razliku od recimo MSa) taj koi stoji iza kompletnog proizvoda (hw+sw).

Dovoljno je da se negdje na reklami spominje ta usluga....

No i država je 'praktična', ukoliko sud (neke države, kao USA) presudi u korist kupca, tad taj kupac dobija novac os Sonyija, što za državu nije nikakva korist, nasuprot mogućim izdašnim poticajima koje Sony može dati, Sony plaća poreze, Sony je the Brad. Sony može sve (kao i djeca obitelji 'prihvaćenog statusa' koja smiju gaziti autom).

 

Bit će zanimljivo pročitati sudsku izjavu-presudu...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 11:45 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice