Google gradi 180 satelita

poruka: 23
|
čitano: 2.816
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google gradi 180 satelita".
14 godina
offline
Google gradi 180 satelita

Još jedno mazanje očiju javnosti. Prokleti Ameri i njihovo špijuniranje ljudi..

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
Moj PC  
1 23 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google gradi 180 satelita

Kolike budu brzine?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
Prije ce google napravit te satelite za tri milijarde i ponudit nam bolji net neg kaj ovi nasi razvuku optiku looool
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
neaktivan
offline
Google gradi 180 satelita

let's call it...   Skynet! {#}

iddqd
 
22 2 hvala 0
15 godina
offline
Google gradi 180 satelita

("premotati" na 0:40). tak bu to izgledalo {#}

Moj PC  
6 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
Ajar kaže...

("premotati" na 0:40). tak bu to izgledalo {#}

Ne bas tako.
Vise kao u filmu gravity, gdje se to smece krece brzinom od 20 000 kmh. 

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
g12356 kaže...

Kolike budu brzine?

Sale_ds kaže...
Prije ce google napravit te satelite za tri milijarde i ponudit nam bolji net neg kaj ovi nasi razvuku optiku looool

Satelitski internet ima visoku latenciju čisto zbog problema udaljenosti koju paket mora prevaliti (jednostavna fizika).

 

Najmanje 36K kilometara do gore, pa onda opet 36K kilometara do bazne stanice, i onda opet 36K kilometara do satelita i 36K kilometara natrag od satelita do korisnika. Približno 144K kilometara sveukupno prijeđenog puta za jednostavan upit serveru i onda odgovor od tog istog servera. Brzina svjetlosti je 300K km/s, i kada se sve to uzme u obzir latencija je najmanje oko 500 ms.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
neaktivan
offline
Google gradi 180 satelita

Niska orbita znaci da ce pocet padat, pa se postavlja pitanje kak ce dugo pozivit.

 
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
rustweaver kaže...

Najmanje 36K kilometara do gore, pa onda opet 36K kilometara do bazne stanice, i onda opet 36K kilometara do satelita i 36K kilometara natrag od satelita do korisnika. Približno 144K kilometara sveukupno prijeđenog puta za jednostavan upit serveru i onda odgovor od tog istog servera. Brzina svjetlosti je 300K km/s, i kada se sve to uzme u obzir latencija je najmanje oko 500 ms.

Pise niska orbita, LEO. Ovo sto si ti napisao vrijedi za geostacionarne satelite. LEO je puno nizi, i latencija je daleko manja.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita

govoriš o geostacionarnim, ovi googlovi su u low orbit

 

Edit: pretekao me commander

iddqd
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 12:54 (badmad).
16 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
bio je nedavno clanak na arstechnica.. brzina se ne sjecam no znam da nisu bile male, jedini problem je bio ping..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita

Ovo bi moglo biti zanimlivo :) svatko bi mogao imati internet ako ovo google omoguči. bilo bi još zanimlivije kada bi te satelite mogli koristiti i kao GPS. Čitao sam da Glonass tj ruski gps sustav ima puno više satelita i da je zbog toga glonass bolji u određivanju lokacije. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
rustweaver kaže...
g12356 kaže...

Kolike budu brzine?

Sale_ds kaže...
Prije ce google napravit te satelite za tri milijarde i ponudit nam bolji net neg kaj ovi nasi razvuku optiku looool

Satelitski internet ima visoku latenciju čisto zbog problema udaljenosti koju paket mora prevaliti (jednostavna fizika).

 

Najmanje 36K kilometara do gore, pa onda opet 36K kilometara do bazne stanice, i onda opet 36K kilometara do satelita i 36K kilometara natrag od satelita do korisnika. Približno 144K kilometara sveukupno prijeđenog puta za jednostavan upit serveru i onda odgovor od tog istog servera. Brzina svjetlosti je 300K km/s, i kada se sve to uzme u obzir latencija je najmanje oko 500 ms.

 

36 TISUĆA km??

15 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
Drazen kaže...

Niska orbita znaci da ce pocet padat, pa se postavlja pitanje kak ce dugo pozivit.

Dovoljno dugo.

darko_sam kaže...
rustweaver kaže...
g12356 kaže...

Kolike budu brzine?

(...)

(...) Najmanje 36K kilometara do gore, pa onda opet 36K kilometara do bazne stanice, i onda opet 36K kilometara do satelita i 36K kilometara natrag od satelita do korisnika. Približno 144K kilometara sveukupno prijeđenog puta za jednostavan upit serveru i onda odgovor od tog istog servera. Brzina svjetlosti je 300K km/s, i kada se sve to uzme u obzir latencija je najmanje oko 500 ms.

36 TISUĆA km??

35 786 da budemo precizniji.

 

 

O3b ima četiri satelita u MEO, na visini od oko 8062 km; slijedeća četiri će lansirati za mjesec dana. Omogućavaju punu pokrivenost na širinama +/- 45 stupnjeva i ograničenu na širinama između 45 i 62 stupnjeva.

 

Round-trip latencija (klijent->teleport->satelit->teleport->server i natrag) je ispod 150 ms. Daju primjer usporedbe veze između Lagosa u Nigeriji i LINX-a (London Internet EXchange) putem teleporta u Španjolskoj - RTT je 80 ms za optički kabel, 132,5 ms za O3b i 496,1 ms za geostacionarni komunikacijski satelit.

 

Za IP trunking, nude propusnosti od 100 do 1200 Mbit/s po zraci (max. 10 zraka po regiji, svijet je podijeljen na 7 regija) s RTT-om ispod 150 ms. Standardni paketi su 100, 150, 200, 400, 600, 800 i 1000 Mbit/s ukupne propusnosti, standardna raspodjela je 75% download, 25% upload - moguće ju je konfigurirati prema želji korisnika. Po jednoj TCP konekciji, propusnost je 2,1 Mbit/s.

 

Googleovi sateliti bi trebali biti u LEO, ispod 2000 km, te bi samim time latencije trebale biti manje.

 

Sateliti sustava Iridium su na oko 781 km visine; od 95 lansiranih satelita na Zemlju se vratilo njih 5, svi u razdoblju između 2000 i 2003. godine; od tada nije pao niti jedan.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 16:08 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
darko_sam kaže...

36 TISUĆA km??

Da, 36 tisuća. Jedino što sam fulao je da Google ove svoje satelite ne misli postaviti u geostacionarnu orbitu, što će pretpostavljam stvoriti cijeli niz tehničkih komplikacija (već je i sama brojka od 180 satelita jedna od tih komplikacija).

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
neaktivan
offline
Google gradi 180 satelita

Ako sam ja dobro skonta ovo je zbog zemalja lose pokrivenih infrastrukturom za net tj za nerazvijenim zemljama, google ce sigurno to masno naplatiti jer ce ubiti drzati monopol a i brzina naravno nece bit normalna, nego cisto mizerna da imaju pristup svijeta,a i reklame ce se vrtit na jos vise ekrana. Boli google k isto ko tcom i ove nase pi*dune za infrastrukturu i to sta se mi hebemo sa malim brzinama, kad oni dizu dobre pare, a kolko vidim i narod se tolko nebuni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 17:35 (someguy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
rustweaver kaže...

Satelitski internet ima visoku latenciju čisto zbog problema udaljenosti koju paket mora prevaliti (jednostavna fizika).

 

Najmanje 36K kilometara do gore, pa onda opet 36K kilometara do bazne stanice, i onda opet 36K kilometara do satelita i 36K kilometara natrag od satelita do korisnika. Približno 144K kilometara sveukupno prijeđenog puta za jednostavan upit serveru i onda odgovor od tog istog servera. Brzina svjetlosti je 300K km/s, i kada se sve to uzme u obzir latencija je najmanje oko 500 ms.

Ma uopce nije stvar u tome nego gle kaj ovi rade i kolke pare trose, a nasi nisu u stanju kablove po zemlji razvuc.. {#}

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
nixass kaže...
bio je nedavno clanak na arstechnica.. brzina se ne sjecam no znam da nisu bile male, jedini problem je bio ping..

evo još malo teksta..

---------------------------

 

Google is an investor in O3b, which is putting satellites into orbit 5,000 miles above the Earth, and says it will be able to provide gigabit per second data rates. O3b claims to "deliver latencies faster than long haul fiber with a round trip latency of less than 150 milliseconds."By comparison, the satellites used by Internet provider HughesNet are 22,000 miles from the ground.O3b's satellites weigh about 1,500 pounds each, but Google intends to build ones that weigh less than 250 pounds, according to the Journal report. Google's initial fleet of 180 satellites "could be launched for as little as about $600 million," but the project could end up costing up to $3 billion.

 

http://arstechnica.com/information-technology/2014/06/google-to-deploy-180-low-orbit-satellites-that-provide-internet-access/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
rustweaver kaže...
darko_sam kaže...

36 TISUĆA km??

Da, 36 tisuća. Jedino što sam fulao je da Google ove svoje satelite ne misli postaviti u geostacionarnu orbitu, što će pretpostavljam stvoriti cijeli niz tehničkih komplikacija (već je i sama brojka od 180 satelita jedna od tih komplikacija).

 

Iridium radi tako već duži niz godina.

Što se tiče primjene sada se za nas civile osim za komunikaciju (satelitska telefonija) koriste i za praćenje vozila i raznoraznog tereta.

Cijena ovog zadnjeg sada i nije toliko visoka ako moraš pratiti nešto što putuje preko cijelog kontinenta ili malo dalje.

Naročito kada pogledaš koliko te na GPRS-u oderu za roaming i prijenos nekakve siće od podataka svakih pola sata ili sat vremena.

Ako te zanima malo više potraži još i Globalstar i Orbcomm.

Kada pogledaš o čemu se tu radi i kako radi prijem i predaja, biti će ti jasnije i što će ovi iz Gugleta napraviti.

11 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
Drazen kaže...

Niska orbita znaci da ce pocet padat, pa se postavlja pitanje kak ce dugo pozivit.

 

Od 90'tih godina do danas gomilu njih u baš takvoj orbiti drži što? Manitu? Prana? Leteće špageti čudovište?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google gradi 180 satelita
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Drazen kaže...

Niska orbita znaci da ce pocet padat, pa se postavlja pitanje kak ce dugo pozivit.

 

Od 90'tih godina do danas gomilu njih u baš takvoj orbiti drži što? Manitu? Prana? Leteće špageti čudovište?

 

Najcesce mali raketni motori koji se periodicno pale kako bi kompenzirali gubitak orbitalne brzine uslijed atmosferskog trenja. Recimo ISS godisnje potrosi 8 tona goriva na odrzavanje orbite.

 

Mali sateliti naravno osjecaju daleko manje trenje, ali u LEO orbiti i dalje dovoljno jako da duze misije zahtjevaju "altitude" motor na  satelitu. Rakeni motori su skoro standardna oprema na satelitima jer i u svim ostalim orbitama dolazi do malih ali nezeljenih promjena orbite zbog raznih drugih faktora.


http://www.nasa.gov/mission_pages/station/expeditions/expedition26/iss_altitude.html 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 19:09 (DanijelX).
15 godina
offline
Re: Google gradi 180 satelita
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Drazen kaže...

Niska orbita znaci da ce pocet padat, pa se postavlja pitanje kak ce dugo pozivit.

 

Od 90'tih godina do danas gomilu njih u baš takvoj orbiti drži što? Manitu? Prana? Leteće špageti čudovište?

Fora je sto su takvi sateliti vjecno u slobodnom padu. Gravitacija ih privlaci kao da bi trebali past na Zemlju, ali imaju dovoljnu horizontalnu brzinu da umjesto da stvarno padnu na zemlju, oni je promase. I tako stalno u krug.

14 godina
offline
Google gradi 180 satelita

Ako budu u niskoj orbiti, vjerovatno će se koristiti neusmjerene antene. Nemoguće je postići bandwidth kao sa geostacionarnim satelitima, a zbog gubitka paketa i ponovnog slanja ni latencije neće biti nešto dobre.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice