Google: Svi na KitKat

poruka: 64
|
čitano: 8.640
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google: Svi na KitKat".
12 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Ajde napokon...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
30 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

Potencijalno riskantna stvar jer bi moglo naljutiti neke proizvođače mobitela da pređu na konkurentske platforme.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
2 21 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

Kao Android slobodan software, a podliježe ucjenama. Novo ili ništa. Pa sad ti razvijaj mobitel slobodno.

 

http://www.bug.hr/vijesti/istrazivanje-o-internetskim-trolovima/130517.aspx

 
5 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

A na što bi to mogli prijeć? Puno im je jednostavnije sredit KK, nego se nositi s gubitcima prilikom prelaska na WP8. Android je ljudima najdraži, dosta njih koje znam da su uzeli WP uređaj se vraćaju na Android ili iOS, ne sviđa se ljudima, jbg.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
27 1 hvala 0
16 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Toliko o otvorenosti Androida...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
3 13 hvala 0
12 godina
offline
Google: Svi na KitKat

A nas s modelima iz prošle godine ko j..be...{#}

Moj PC  
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Jel greška u tekstu ili je meni nešto promaklo : "od veljače 2012. Google neće"... 2012??

Battlelog: D3XT3R_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 19:05 (-zip-).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Pa teško da je riskantna, nije samo tako prekonfigurirati smartphone da prijeđe
na wiphone. Imaju pravo, prevelika fragmentacija dovodi do toga, da kojekakvi
"upućeni" okolo trube da je "android" trzav, gladan resursa, nestabilan i što sve
ne, a na temelju ili prastarih priča iz začetaka OSa koji sada ima jednake veze sa time
kao i sa iOS-om (odnosno to su sada toliko različiti sistemi da nisu ni zaslužili da ih se trpa u isti koš),

ili na temelju raznih low end kineza koji i dalje kelje na svoje plastikanere 3 godine star
ICS ili JB. Da im ne priprijete, oni bi trpali staro smeće još godinama u razne fejkove.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
11 4 hvala 0
15 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Mislim sasvim je jasno da žele što više na KitKat, jer čim izbace 5.0 to će bit raspad sistema na tržištu, čisto sumnjam da će <1GB uopće biti blizu nadogradnje na 5.0 koji donosi 64-bita.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Google: Svi na KitKat

Svi pyzde oko fragmentacije Android sustava i sada kad google na polupristojan način to želi riješiti (i slažem se sa njima, dosta bi bilo ICSa i starijih), odjednom bu-hu google, ucjene, ovo-ono.

 

Aj se prvo dogovorite sami sa sobom.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
39 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

I ja se smatram slobodnim ali sve ima svoju granicu, zašto bi Android bio iznimka. Nekog reda mora biti. Oni koje ljuti ovako nešto, lol, sretan im put.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

A tko zna,možda će to imati i pozitivne učinke na sam Android ekosustav.

 

A čar otvorenosti je da ako nekome bude smetalo da uvijek može svoj android napraviti.

I čekam Ubuntu touch da vidim kako će to ispasti.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Mitsuoka kaže...

A na što bi to mogli prijeć? Puno im je jednostavnije sredit KK, nego se nositi s gubitcima prilikom prelaska na WP8. Android je ljudima najdraži, dosta njih koje znam da su uzeli WP uređaj se vraćaju na Android ili iOS, ne sviđa se ljudima, jbg.

'Bem, li ga, kad god vidim bilo koji WP uređaj, impresioniran sam koliko to sve izgleda responzivno. Daleko od toga da su već i malo pristojniji Android uređaji spori, ali WP uvek izgleda trunku "zategnutije" nego što sam navikao da vidim, i to na svakom modelu. Ne znam kakva je situacija sa besplatnim aplikacijama, ali sama platforma mi deluje vrlo ozbiljno, a lepo i raste. Svakako, tržište za Android uređaje je i dalje mnogo veće, ali opet i zasićenije.

 

No ne verujem da će nekog ova mera oterati s Androida (šta, lakše je preći sa JB-a na WP8, nekgo na KitKat?!).

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Ivan(4) kaže...

'Bem, li ga, kad god vidim bilo koji WP uređaj, impresioniran sam koliko to sve izgleda responzivno. Daleko od toga da su već i malo pristojniji Android uređaji spori, ali WP uvek izgleda trunku "zategnutije" nego što sam navikao da vidim, i to na svakom modelu. Ne znam kakva je situacija sa besplatnim aplikacijama, ali sama platforma mi deluje vrlo ozbiljno, a lepo i raste. Svakako, tržište za Android uređaje je i dalje mnogo veće, ali opet i zasićenije.

 

No ne verujem da će nekog ova mera oterati s Androida (šta, lakše je preći sa JB-a na WP8, nekgo na KitKat?!).

Tebi možda izgleda bolje, ali prodajni rezultati govore svoje, a i ljudi oko mene koji me pitaju savjete, ne žele WP8 ili bježe sa njega i preziru ga. I ja sam bio jedno vrijeme na njemu i u početku mi je bilo ludilo, kasnije, meh, pa sam proslijedio uređaj dalje. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

Valjda obratno, žele povećati fragmentaciju? Da ju žele smanjiti, tražili bi da proizvođači stavljaju koja god verzija trenutno zauzima najveći postotak na tržištu. Obzirom da to ne čine, očito, žele povećati fragmentaciju; plus najavljuju da će i u budućnosti inzistirati na specifičnim, a ne najraširenijim verzijama.

 

Moj PC  
0 18 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Mitsuoka kaže...

Tebi možda izgleda bolje, ali prodajni rezultati govore svoje, a i ljudi oko mene koji me pitaju savjete, ne žele WP8 ili bježe sa njega i preziru ga. I ja sam bio jedno vrijeme na njemu i u početku mi je bilo ludilo, kasnije, meh, pa sam proslijedio uređaj dalje. 

Pričaš slično kao što su Appleovci govorili o Androidu. Udeo WP8 na tržištu je tokom 2013. porastao za preko 100% i u Evropi su već prebacili 10%, sa tendencijom daljeg rasta. Najmlađi su, krenuli su da se probijaju od nule na tržište na kome su već postojale dva zrele platforme, no sada već realno stiču status istinskog trećeg igrača.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 20:41 (Ivan(4)).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Ivan(4) kaže...
Mitsuoka kaže...

Tebi možda izgleda bolje, ali prodajni rezultati govore svoje, a i ljudi oko mene koji me pitaju savjete, ne žele WP8 ili bježe sa njega i preziru ga. I ja sam bio jedno vrijeme na njemu i u početku mi je bilo ludilo, kasnije, meh, pa sam proslijedio uređaj dalje. 

Pričaš slično kao što su Appleovci govorili o Androidu. Udeo WP8 na tržištu je tokom 2013. porastao za preko 100% i u Evropi su već prebacili 10%, sa tendencijom daljeg rasta. Najmlađi su, krenuli su da se probijaju od nule na tržište na kome su već postojale dva zrele platforme, no sada već realno stiču status istinskog trećeg igrača.

Postojali su wp još i prije wp8.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Ivan(4) kaže...

Pričaš slično kao što su Appleovci govorili o Androidu. Udeo WP8 na tržištu je tokom 2013. porastao za preko 100% i u Evropi su već prebacili 10%, sa tendencijom daljeg rasta. Najmlađi su, krenuli su da se probijaju od nule na tržište na kome su već postojale dva zrele platforme, no sada već realno stiču status istinskog trećeg igrača.

WP uopće nije mlad, Windows mobile je postojao davno prije i jednog i drugog. Tek sa WP8 je počeo lagano napredovat, ali još to nije to, a tek sa 8.1 će možda postat user friendly kao i Android/iOS. Jedino zašto bi uzeo WP uređaj je Lumia 1020, a da Elop nije bio tu, vjerojatno bi je već imao, jer ne bi bila na WP-u, nego na MeeGo-u, Maemo-u ili kako bi se već zvao da su nastavili razvoj. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Windows Phone i Windows Mobile su dve potpuno različite platforme. WP je krenuo sa potpuno drugim kernelom, potpuno drugačijim UI-jem i praznim marketom; prema statistikama, do kraja 2012., WP nije zauzimao ni 1% tržišta. Rekao bih da se to računa kao početak od nule.

Moj PC  
5 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

Ovo se moglo i ocekivati. Nakon sto su (sudeci po reviewima) ispolirali android 4.4 da moze relativno fluidno raditi sa 512 MB rama izbili su i posljednji razlog da proizvodjaci izbacuju uredjaje na starim verzija koje nisu dovoljno optimizirane. Apple npr. ne slijedi tu strategiju kako smo to mogli vidjeti kod IOS 7 gdje (prema svjedocenjima korisnika koja sam imao priliku citati i na ovom forumu) ne radi tako dobro na iphonu 4 koji ima 512 MB rama. Kako Apple radi i software i hardware u interesu je istih da povecaju privlacnost novijih verzija iphona. Tako npr. korisnici starih uredjaja su suoceni sa nekim ogranicenjima kod nadogranje na IOS 7. http://ipod.about.com/od/iphonesoftwareterms/f/What-Devices-Are-Ios-7-Compatible.htm

U svakom slucaju dobar potez Googla, a jos bi bilo bolje kada bi se proizvodjacima nametnuo deadline do kog moraju nadograditi svoje uredjaje na novu iteraciju Androida, naravno uz mandatorni period supporta od bar 18 mjeseci. Ah, da nebih se iznenadio da Google uskoro opet prilagodi statistiku oko zastupljenosti andorida pa da prikaze  verzije 4.1. 4.2 i 4.3 objedinjeno kao Jelly Bean, a da pritom potpuno ukloni podatak o starijim verzijama. Dakle, da uskoro pocene samo da prati zastupljenost telefona koji imaju neku od verzija Jelly Beana i dalje.......

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Ivan(4) kaže...

Windows Phone i Windows Mobile su dve potpuno različite platforme. WP je krenuo sa potpuno drugim kernelom, potpuno drugačijim UI-jem i praznim marketom; prema statistikama, do kraja 2012., WP nije zauzimao ni 1% tržišta. Rekao bih da se to računa kao početak od nule.

A ne, ne bi islo. Upravo su tu i najvise ljudi nazivcirali, jer nisu krenuli od nule, nego sa WP7 koji je samo nastavak Windows mobilea.

12 godina
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Ja_ne_znam kaže...

Kao Android slobodan software, a podliježe ucjenama. Novo ili ništa. Pa sad ti razvijaj mobitel slobodno.

 

http://www.bug.hr/vijesti/istrazivanje-o-internetskim-trolovima/130517.aspx

Pa ti razvijaj android, to je open. Al neces dobit playstore, maps i gmail,  pa da vidimo koliko ce ti mob biti privlacan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 21:48 (F10EXX).
14 godina
offline
Google: Svi na KitKat

Ne znam zbog čega se toliko uzbuđujete?! Pa imamo XDA developers forum i Cyanogenmod!!!

Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Google: Svi na KitKat
Vecina ljudi koji govore da je Android trzav, bugovit itd je davno bila na androidu (na starijim uređajima) dok je u to vrijeme iP3GS picio ko lud, tada su presli na iOS i ne zele vise probati android, zato jer su ga zapamtili u losem svijetlu i ne zele riskirati. A danas je android jako fina i stabilna platforma, radi super brzo i fluidno (sa JB/KK, to su verzije koje su android lansirali u svemir). Za primjer bih naveo jedan GS2 od prije par godina, dan danas na njemu nema trzaja ( s tim da se stavlja custom ROM, neatROM ili CM10) ili sl. Ali android preporucam ljudima koji vole malo vise prckat po mobu. Dapace imao sam iP4S i mobitel je vrhunski, al jednostavno nije za mene

Sto se tice ovog Google-ovog poteza, sviđa mi se, al bi jos vise volio kad bi proizviđaci dali bolji support za low end uređaje, primjer Samsung izbaci miljune modela al nijedan low end uređaj ne dobije nadogradnju, to je krajnje prgavo i ne ozbiljno. Dok je stari iP4 dobio nadogradnju na iOS7, sto je za svaku pohvalu
Galaxy S5570-Nokia X2-Nokia Asha 302-Galaxy S6500-HTC Desire Z-iPhone 4s-GSmart Rio R1-GSmart GS202-Prestigio 4500-Xperia S-Galaxy S2-Note I-GSmart Maya M1 v2-Galaxy S3-Xperia Z
15 godina
offline
Re: Google: Svi na KitKat
phoenix2003 kaže...

Ne znam zbog čega se toliko uzbuđujete?! Pa imamo XDA developers forum i Cyanogenmod!!!

Da, nas 5.5 milijuna od ukupno 880 milijuna androidaša...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
10 godina
protjeran
offline
Google: Svi na KitKat

otvorim temu u nadi da cemo dobiti kitkat,kad ono dobili smo golituki

HOW ABOUT NO
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google: Svi na KitKat

odličan potez. nešto slično je i microsoft trebao napraviti s xp-om ranije. nema više hoćeš nećeš, prodaju samo office2013, a on ne ide na xp i vistu.  

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 23:26 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google: Svi na KitKat
.
Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 23:26 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Google: Svi na KitKat
hrvooje kaže...

odličan potez. nešto slično je i microsoft trebao napraviti s xp-om ranije. nema više hoćeš nećeš, prodaju samo office2013, a on ne ide na xp i vistu.  

Dovoljno bi bilo da nisu dijelili Vista Ready naljepnice i za Lego kocke.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google: Svi na KitKat
wyks kaže...

Dovoljno bi bilo da nisu dijelili Vista Ready naljepnice i za Lego kocke.

E, upravo to.

 

Sad bi mogao nastati problem ako se mudraci dosjete lupati KitKat na svaki uređaj koji bi ga "mogao" pokrenuti. Back to square one.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice