Hakiranje mobitela putem žiroskopa

poruka: 11
|
čitano: 2.803
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiranje mobitela putem žiroskopa".
14 godina
offline
Hakiranje mobitela putem žiroskopa

Nista ne znaci sto je korisnik "svjestan" koje podatke daje. Za aplikaciju moze biti posve legitimno da trazi pristup ziroskopu ali kako ce korisnik znati zloupotrebljava li aplikacija te podatke?

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Hakiranje mobitela putem žiroskopa

Ok. Ako pin ide na nasumicni raspored brojeva svaki put kako onda pogađaju?!

gramatika bljak
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje mobitela putem žiroskopa
UkradenNick kaže...

Ok. Ako pin ide na nasumicni raspored brojeva svaki put kako onda pogađaju?!

U tekstu negdje spominju nasumični raspored?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje mobitela putem žiroskopa
UkradenNick kaže...

Ok. Ako pin ide na nasumicni raspored brojeva svaki put kako onda pogađaju?!

 Kako mislis nasumicni svaki put? Kako to koristis?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje mobitela putem žiroskopa
Torent kaže...

 Kako mislis nasumicni svaki put? Kako to koristis?

Pogledaj mToken i mBanking aplikacije većine banki (primjerice PBZ to ima), svako paljenje aplikacije, brojevi su nasumično posloženi, pa ti je jedinica jednom u gornjem lijevom kutu, drugi put je u sredini donjeg retka... Jedina razlika u odnosu na normalnu tipkovnicu je da moraš pogledati gdje je koji broj, a ne stiskat na pamet.

 

Ova metoda može odrediti koje položaje je korisnik pritisnuo, ali ne i koji su tu brojevi bili.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Hakiranje mobitela putem žiroskopa

Beskorisno, svaki bolji mobitel se danas otkljucava otiskom prsta, daleko prakticnije i sigurnije rjesenje.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hakiranje mobitela putem žiroskopa

Puno veci problem je sto se isto moze napraviti preko maliciozne JavaScript datoteke na web stranici, bez da se instalira aplikacija i daju joj prava pristupa ziroskopu. Ovdje je cijeli tekst rada, zanimljivo za procitati: https://arxiv.org/pdf/1605.05549v1.pdf

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje mobitela putem žiroskopa
MrBlc kaže...
Torent kaže...

 Kako mislis nasumicni svaki put? Kako to koristis?

Pogledaj mToken i mBanking aplikacije većine banki (primjerice PBZ to ima), svako paljenje aplikacije, brojevi su nasumično posloženi, pa ti je jedinica jednom u gornjem lijevom kutu, drugi put je u sredini donjeg retka... Jedina razlika u odnosu na normalnu tipkovnicu je da moraš pogledati gdje je koji broj, a ne stiskat na pamet.

 

Ova metoda može odrediti koje položaje je korisnik pritisnuo, ali ne i koji su tu brojevi bili.

 To nije random pin nego isti pin ali random raspored tastature ;)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje mobitela putem žiroskopa
Nitko nije ni spominjao random pin.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiranje mobitela putem žiroskopa
MrBlc kaže...
Nitko nije ni spominjao random pin.

 Ja pogresno shvatio ;) Ne koristim te i takve aplikacije pa nisam znao o cemu pricate...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 10:20 (Torent).
7 godina
neaktivan
offline
Hakiranje mobitela putem žiroskopa

još malo pa će se moći otkriti šifra na temelju postojanja mobitela

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice