Hardver Google Glass

poruka: 30
|
čitano: 3.018
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hardver Google Glass".
12 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass
Da mi je samo znat kako ce radit to onda. Imam 512 rama i mono procesor 1ghz i sluzbeno ICS, UZASSS!! Sporo, steka, neupotrebljivo skoro!
 
0 52 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hardver Google Glass

Dečko ovo je TI OMAP 4430 Dual Core na 1Ghz sa PoverVR SGX440 grafom.
I vjerovatno kvalitetno napravljenim ICS-om
Imam navedeni procesor u GTAB-u 2,i nije baš najmočniji no sa pravim kernelom i CM 10.1 pokreće sve bez problema

 

I nema potrebe za nekom velikom snagom već malom potrošnjom

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 10:58 (robimarko).
16 godina
offline
Hardver Google Glass

Pa ne služi Glass za igranje igrica. Valjda si vidio čem služi, stoga i ne treba imati najjači i najbrži procesor na tržištu.

Moj PC  
22 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass
Dajete mi palceve dole a nista nisam lose rekao ili neistinito. Ja sam rekao kako moja prvitna stvar radi, a isto ne igram igrice pa ga ne opterecujem uopce. OS-u jednostavno treba jos najmanje par godina da to bude nesto kako treba.
 
1 40 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hardver Google Glass

Nisi onda trebao ni komentirati jel to netreba nikome.A za spajanje na mrežu i prikazivanje informacija je i više nego dosta

U našim balkanskim krajevima bi mogao samo popit batine glupirajuči se s tim na cesti

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
miki-os kaže...
Dajete mi palceve dole a nista nisam lose rekao ili neistinito. Ja sam rekao kako moja prvitna stvar radi, a isto ne igram igrice pa ga ne opterecujem uopce. OS-u jednostavno treba jos najmanje par godina da to bude nesto kako treba.

A ti imaš glass pa znaš kak rade? Te naočale nisu mobitel.

14 godina
offline
Hardver Google Glass

Bože dragi mutavih li ljudi...{#}

 

Ontopic: Nakon dugo godina malo prave revolucije u tehnologiji. Hoće li uspjeti ili ne, vidjet ćemo. Ali jako zanimljivo i hrabro od Googlea...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hardver Google Glass

Tko se proseta ovim naocalama po gradu svaka mu cast. Platim mu piva kolko oce.

http://isvijet.com.hr
 
2 6 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass
Vi koji ste opsjednuti s tim androidom, covjek ne smije nista reci. Meni osobno jos ne valja sustav! Netko je rekao nije glas mobitel, oke sve to stoji, ali tko jamci da ce to radit dobro kad vec godinama mobiteli s androidom jos imaju debelih problema. Sad cete se javit opet i pitat, kojih problema kma, sto ne valja... Opet kazem, govorim za sebe i svoje iskustvo!
 
3 26 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass

Vrijeme je da Bug uvede test inteligencije kao uvijet za forum. Nek donja granica IQ bude 80. Ipak je ovo informatički forum,a ne index.hr,hvala lijepo. {#}

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
30 1 hvala 0
15 godina
offline
Hardver Google Glass

Al ono što sam čitao drugdje je da je opet baterija problem. Sa punom baterijom možete nekih 30-ak minuta snimati. 

Ideja je super, ali trebat će još puno vremena da to zaživi kako spada i da se to počne koristit(prvotno gledam sebe jer ja nosim naočale znači trebala bi biti mogučnost stavlanja dioptrijeske leće na njih inače nema nikakvog smisla. Ali glavno da se radi na nećemu{#}

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver Google Glass
Stoja kaže...

Al ono što sam čitao drugdje je da je opet baterija problem. Sa punom baterijom možete nekih 30-ak minuta snimati. 

Ideja je super, ali trebat će još puno vremena da to zaživi kako spada i da se to počne koristit(prvotno gledam sebe jer ja nosim naočale znači trebala bi biti mogučnost stavlanja dioptrijeske leće na njih inače nema nikakvog smisla. Ali glavno da se radi na nećemu{#}

 

Eto to gvorim!!
16 godina
offline
Hardver Google Glass

HMD ilitiga Helmet Monunted Display je u upotrebi već 40 godina u vojnom zrakoplovstvu, a za pješadiju aktivni razvoj je počeo 90tih prošlog stoljeća. I prvi put je operativno upotrebljen  2007.  u Iraku.

 

Eto da ne mislite, da je Google Glass nešto iznimno i orginalno.

 

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
Edge kaže...

Tko se proseta ovim naocalama po gradu svaka mu cast. Platim mu piva kolko oce.

Šetat ćeš se i ti - za koju godinu...

15 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
memulica kaže...

HMD ilitiga Helmet Monunted Display je u upotrebi već 40 godina u vojnom zrakoplovstvu, a za pješadiju aktivni razvoj je počeo 90tih prošlog stoljeća. I prvi put je operativno upotrebljen  2007.  u Iraku.

 

Eto da ne mislite, da je Google Glass nešto iznimno i orginalno.

 

E ali je to u kacigi a ne u naočalama svega desetke grama teško. Osim ako postane moda da se počnemo sa kacigama na glavi šetat onda nema problema :D

 

Uvijek ima nešto što je prije postojalo, ali kada govorimo o proizvodu za široke mase, onda se ipak mora na drugačiji način pristupit problemu, i drugi faktori su bitni. A poogotovo ako uzmemo naočale koje su danas kao vidno pomagalo također i modni dodatak(čak više ovo drugom kad vidim masu hipstera sa naoćalama bez dioptrije) tako da uz funkcionalnost, to mora biti i atraktivno za nosit jer to ćeš ipak imati stalno na glavi(mob uvijek možeš u đep spremit ako je ružan{#}

 

 

Stoja
16 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
Stoja kaže...

E ali je to u kacigi a ne u naočalama svega desetke grama teško. Osim ako postane moda da se počnemo sa kacigama na glavi šetat onda nema problema :D

 

 

Osim kod zrakoplovnog HMD-a koji je integriran u samu kacigu, pješadijski nema veze s kacigom i malo je veći od Google Glassa.

 

SLIKA

 

 

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 14:33 (memulica).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hardver Google Glass
Bakaluar kaže...
Edge kaže...

Tko se proseta ovim naocalama po gradu svaka mu cast. Platim mu piva kolko oce.

Šetat ćeš se i ti - za koju godinu...

 

Da, fakat mi treba GPS u trgovackim centrima, fotic na glavi i sat kojeg mogu gledati svake sekunde.

http://isvijet.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass

Nije to slab procesor. Vjerovatno će bit goli android koji će bit umrežen sa mobitelom. Sa mobitela će se pokrečat aplikacije a na naočalama samo prikazivat. To ujedno i znači da će se u budučnosti moći koristiti i kad aplikacije budu pre zahtjevne za taj procesor u naočalama. vjerovatno je taj procesor samo za osnovne funkcije tipa umrezavanje, kamera...

Uglavnom kad dođe na tržište bit ćemo pametniji

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 15:14 (Ja_ne_znam).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver Google Glass
Ni ja ne znam kome ovo treba u svakodnevnom zivotu ali sijecam se u 80-ima (SAM ili Moj mikro), mozda i malo kasnije (BUG) pisalo je o kompjuteru kojeg nosis i ispred nosa ti je ekran. To su zvali wearable computer, podrucje primjene: terenski poslovi, kad ti ruke moraju biti slobodne a moras istovremeno citati upute kao npr.kod servisiranja. Mislim da je to bilo od IBM-a. Malo kasnije, naocale s kamerom koje dan i noc sve snimaju i onda ako si nesto zaboravio 'di stavio(hehe) di si bio i o cemu si s kim pricao s pretrazujes snimljeno, to je bilo sigurno od IBM-a vise kao koncept.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver Google Glass
miki-os kaže...
Dajete mi palceve dole a nista nisam lose rekao ili neistinito. Ja sam rekao kako moja prvitna stvar radi, a isto ne igram igrice pa ga ne opterecujem uopce. OS-u jednostavno treba jos najmanje par godina da to bude nesto kako treba.

Stari moj, kad bi ti znao sto 1GHz i 512Mb memorije moze u rukama polu-sposobnog programera...

They say freak, when you're singled out...
14 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
Deus ex machina kaže...
miki-os kaže...
Dajete mi palceve dole a nista nisam lose rekao ili neistinito. Ja sam rekao kako moja prvitna stvar radi, a isto ne igram igrice pa ga ne opterecujem uopce. OS-u jednostavno treba jos najmanje par godina da to bude nesto kako treba.

Stari moj, kad bi ti znao sto 1GHz i 512Mb memorije moze u rukama polu-sposobnog programera...

 

Osim kad ga usosiš lošim osom
Potpis!
13 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass

za par godina, prosjecni pomodar

ce doc doma nakon dana posla i kavica

i provest pola sata do sat spajajuci sve gadgete na punjace

da bi bio integriran iduci dan

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver Google Glass
apoteka kaže...

za par godina, prosjecni pomodar

ce doc doma nakon dana posla i kavica

i provest pola sata do sat spajajuci sve gadgete na punjace

da bi bio integriran iduci dan

Mislim da nece biti potrebmo.Bit ce neki novi nacini napajanja.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
13 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass

ma je, bit ce bezicno valjda, ako se usuglase oko standarda

malo karikiram, toliko tehnike cemo nosit po sebi da je to strasno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardver Google Glass

Stvarno moraš biti idiot da daš 1500 dolara za ovo , jednostavno nevidim svrhu tog uređaja u životu normalnog čovijeka .

Mekani
Moj PC  
0 4 hvala 2
13 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
Pa ovo je kao developer preview zasada.Poznavajući google neće biti 1500 dolara u finalnoj verziji
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver Google Glass
Zašto bih želio nositi na sebi nešto sto osim sto bilježi svaki moj pokret još to i snima? Ne treba mi stvarno da netko negdje vidi osim gdje sam bio, i sto sam radio. I s kime, i koliko. I onda još to ljudi plaćaju soma baksi haha i kazu hvala i svadjaju se na forumima i ne znam što kao da se radi o nečem što je dobro za njih. Majke ti, ode svijet stvarno u qrac..
15 godina
odjavljen
offline
Hardver Google Glass

Koliko zaglupljenih komentara "šta će to meni"...

 

Očito nije za vas, preskupo, beskorisno, sramotit ćete se po gradu, itd, itd... Tko vas tjera da kupite?

 

Recimo, radnik rastavlja neki TK ormar i ima otvorenu shemu i slobodne ruke za rad. Glasovnim komandama se kreće po shemi, lista stranice, traži pinout po potrebi... Automehaničar otvori sliku nekog dijela motora, Glass izmjeri na kojoj mu je udaljenosti od oka i skalira sliku u 1:1 omjer sa predmetom - mehaničar može vidjeti jel razmak odgovara, debljina, itd... Pilot ima "pravi" HUD sa osnovnim podacima, ne mora gledati po instrument tabli ili dobije brzo upozorenje o promjeni nekog parametra.

 

Uglavnom, savršeno za svaki posao gdje su obje ruke potrebne a treba listati neki manual, pratiti shemu ili tako nešto za što je poprilično nezgodno (ili nemoguće u tom trenutku) pogledati u pravom priručniku ili na nekom "normalnom" ekranu. Postoji milijun situacija gdje bi ovo bilo savršeno - sve informacije u vidnom polju, upravljano glasom.

 

Nisu svi besposličari koji ovo vide samo kao igračku.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hardver Google Glass
Sum_of_all_fears kaže...

 

Nisu svi besposličari koji ovo vide samo kao igračku.

To i je igračka.

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hardver Google Glass
Ezio kaže...
Osim kad ga usosiš lošim osom

Ma mozemo pricati napamet koliko hoces ;-) 

They say freak, when you're singled out...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice