HGSpot ima smartfone

poruka: 85
|
čitano: 15.257
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGSpot ima smartfone".
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...
stef kaže...

Još jednom ... nema 3G

Jesi li ti siguran u to? Nisam isprobavao na brzinskim testovima ali negdje u magli se sjećam da sam vidio 3G postavke i da iznad crtica VIP signala pokazuje oznaku da je 3G dostupan.

 

Sad sam isprobao i spaja se na Edge brzini, i prvo sam pomislio da imaš pravo, ali onda sam probao s 4s i vidio da se i on spaja na Edge brzini s iste lokacije, tako da trenutno ne mogu reći što je.

12 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Trebalo bi jer je i 900MHz za UMTS mrežu, tako da možda ali malo vjerojatno jer i GSM/edge radi na 900 MHz.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...
miki-os kaže...

ma to je bacenih 500 kn u vjetar, mozete vi pricati sto hocete... drlog i po koji ce stekat i lagat u samome startu a za kasnije da ni ne govorim... covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo... ne pricajte gluposti. je da je niska cijena, koliko para toliko muzike, ali opet... 500 kn u danasnje vrijeme nije malo, a dat za ovakav srot je za plakat kasnije.

Gle, ja sam taj uređaj isprobao i mogu reći da su mu performanse prihvatljive, što znači da je brz/spor otprilike kao HTC Desire (1GHz, jedna jezgra), kojeg je moj kolega koristio za sasvim ozbiljan posao sve dok mu nije pao i razbio se, a ako on nije zahtjevni korisnik, ne znam tko je. Bih li to ja sebi kupio, ne bih. Zašto, zato što za današnjim kriterijima za high end kasni nekoliko godina, a ja sam za razliku od mog sina napredni korisnik. Bih li ga kupio klincu radije nego da mu kupim nekakvu Nokiu iz Asha serije s bugovitim softverom - isti čas. I nije "koliko para toliko muzike", stvar se ponaša kao bitno skuplji uređaji. Zašto kupiti android a ne običan jeftini mobitel? Prvo, te jeftine Nokie više nisu ono što su nekad bile, dakle jednostavni "to the point" uređaji, nego sve imaju kolor ekran po kojem biraš nekakve ikone kursorima, softver je nepraktičan i spor, pun bugova i općenito, to više nije to. Osim toga danas je korisno imati opciju da s mobitelom odeš na net i nešto pogledaš, ili u konkretnom slučaju, klincu sam složio php sandbox na webu tako da može uzeti mobitel i nekome pokazati najnoviji program koji je napisao. Jesam li mu mogao kupiti nešto bolje, recimo polovni Huawei P1? Jesam. Ali to bi bilo bacanje novaca budući da mu ovaj uređaj od 500kn radi sve što mu treba (i sto stvari koje mu ne trebaju). Siguran sam da to nije jedini takav slučaj, da nekome treba smartphone ali ne nužno top model. 

 

 

Sto znaci biti zahtjevan ili nezahtjevan korisnik? Pa ti slabi sa slabim hardwearom stekaju i lagaju cak kod osnovnih stvari
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
miki-os kaže...
dturina kaže...
miki-os kaže...

ma to je bacenih 500 kn u vjetar, mozete vi pricati sto hocete... drlog i po koji ce stekat i lagat u samome startu a za kasnije da ni ne govorim... covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo... ne pricajte gluposti. je da je niska cijena, koliko para toliko muzike, ali opet... 500 kn u danasnje vrijeme nije malo, a dat za ovakav srot je za plakat kasnije.

Gle, ja sam taj uređaj isprobao i mogu reći da su mu performanse prihvatljive, što znači da je brz/spor otprilike kao HTC Desire (1GHz, jedna jezgra), kojeg je moj kolega koristio za sasvim ozbiljan posao sve dok mu nije pao i razbio se, a ako on nije zahtjevni korisnik, ne znam tko je. Bih li to ja sebi kupio, ne bih. Zašto, zato što za današnjim kriterijima za high end kasni nekoliko godina, a ja sam za razliku od mog sina napredni korisnik. Bih li ga kupio klincu radije nego da mu kupim nekakvu Nokiu iz Asha serije s bugovitim softverom - isti čas. I nije "koliko para toliko muzike", stvar se ponaša kao bitno skuplji uređaji. Zašto kupiti android a ne običan jeftini mobitel? Prvo, te jeftine Nokie više nisu ono što su nekad bile, dakle jednostavni "to the point" uređaji, nego sve imaju kolor ekran po kojem biraš nekakve ikone kursorima, softver je nepraktičan i spor, pun bugova i općenito, to više nije to. Osim toga danas je korisno imati opciju da s mobitelom odeš na net i nešto pogledaš, ili u konkretnom slučaju, klincu sam složio php sandbox na webu tako da može uzeti mobitel i nekome pokazati najnoviji program koji je napisao. Jesam li mu mogao kupiti nešto bolje, recimo polovni Huawei P1? Jesam. Ali to bi bilo bacanje novaca budući da mu ovaj uređaj od 500kn radi sve što mu treba (i sto stvari koje mu ne trebaju). Siguran sam da to nije jedini takav slučaj, da nekome treba smartphone ali ne nužno top model. 

 

 

Sto znaci biti zahtjevan ili nezahtjevan korisnik? Pa ti slabi sa slabim hardwearom stekaju i lagaju cak kod osnovnih stvari

Biti zahtjevni korisnik znači imati tristotinjak aktivnih poslovnih kontakata u adresaru i skype upaljen 24/7, a mobitel ti od standardnog korištenja izgleda kao da su s njim igrali nogomet po asfaltu. Znači da koristiš mobitel za stvarni posao umjesto za poziranje po birtijama i uspoređivanje performansi s drugim teenagerima.

12 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone
U pravu si! RH je puna velikih poslovnjaka. :D
 
1 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot radi smartfone
Keiichi kaže...
Al aj kad nes krepa bar ima valjd garancija kod njih :D

ovako kad narucujes direkt od kineza mos si dupe obrisat s garancijom xD

Kakaš bez veze. Naručio klincu Jiayu G2 (dvojezgreni), super radio 3 tjedna, zblokao mu se touchscreen (vjerojatno samo softver), poslao video s opisom i nakon 3 dana poslali novi - free of charge.

Pandawill, recommended.

Jbt kod nas moraš obarat ruke na servisu da dokažeš da nisi bacao mobitel u zid, a zamjenski ako dobiš (privremeno) - pohabana nokia iz 80-te.

10 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
assassin.st kaže...

Uz svaki kineski mobitel idu dvije baterije, tako da to nije baš nekakav poklon od HGspota.

 

Nisam niti govorio o ovakvim mobitelima koje si spomenuo, osobno za takve mobitele ne bi dao ni 200kn, a za ovoga isto tako.

 

Bez obzira koliko je netko nezahtjevan korisnik, android mobitel s 1GHz proc i 256MB rama će mu uzeti toliko živaca da će se pokajati što nije platio malo više za nešto što pristojno radi.

Ti ga isto kakaš bezzz al do daske. Naravno da uz svaki kineski mobitel ne idu 2 baterije, Osim "domaćih" Huawei, ZTE, ili rebrandanih (npr Prestigio) niti s jednim NE IDU 2 baterije, a niti po kin. webshopovima, već isključivo od dealera ovisi da ti uvali nešto sa strane s popustom tipa futrola, dodatni punjač, *baterija* i sl.

Raubao sam Huawei Sonic sa 600MHz i 256 RAM-a (gotovo identičan hardver iPhoneu 3 btw), i radio je glatko koliko je mogao. Npr Angry Birds bez trzanja, štajaznam... vidio sam deset puta skuplje mobove (ovaj je koštao 600kn u tele2 webshopu) koji su se mučili kad bi ih prefilao lošim appsovima. Sve ovisi o finom štelanju softvera, Huawei je tu zakon a npr Motorola i stari LG bili za k*.

Ti ne bi dao 200 kn, ali bi gladan bio samo da dobiš nešto što ima neki brand bleštećim slovima nasred fasade. Skini masku sa tevea, moba, svega: 90% tih stvari je mejd-in-čina, a kazna za neevoluciju su brandovi i 30%+ cijene.

10 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
miki-os kaže...
miki-os kaže...

covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo...

Sto znaci biti zahtjevan ili nezahtjevan korisnik? Pa ti slabi sa slabim hardwearom stekaju i lagaju cak kod osnovnih stvari

Daj se uozbilji, do prije godinu dana si mogao samo sanjati dual core, a sad govoriš o zastoju kod osnovnih stvari! Sve je stvar softvera, imaš single-core Androida na 400MHz koji rade glatko (zaboravi Skype ili LINE/Hangout multichat - ali to nije "osnovna" stvar) i najnovijih 4-jezgrenih 1,6 MHz mobova koji trzaju i kasne ili se ruše.

Imaš "fluidni" Winphone... pa se zamaraj s time kako je fluidan i uzaludan.

@reza ekrana: Ekran služi za gledanje, a ne dhrkicu tko ima veću retinu od rezolucije: veliki ekran bazne rezolucije je čitljiv, troši manje baterije I NE "LAG"A.
Pričamo o telefonu, a ne o nadomjestku muškosti kod kompleksaša.
(edit:typo)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 20:48 (C0rto).
13 godina
online
Re: HGSpot ima smartfone

 A baš si im dobro spakovo lega {#}.

14 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
miki-os kaže...

ma to je bacenih 500 kn u vjetar, mozete vi pricati sto hocete... drlog i po koji ce stekat i lagat u samome startu a za kasnije da ni ne govorim... covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo... ne pricajte gluposti. je da je niska cijena, koliko para toliko muzike, ali opet... 500 kn u danasnje vrijeme nije malo, a dat za ovakav srot je za plakat kasnije.

 

aj da sinapisao kako niti jedan aparat sa tim speckama ne valja, ali ovako tvoj post zvuci kao da ne valjaju samo ovi HG SPOT- ovi mobiteli, sto je po meni malo bezobzirno:).. -inace, ako pricamo o low- end androidima, malo gdje ces dobiti otkljucan aparat sa 2 baterije i (vjerojatno) 2 godine garancije za tu lovu..
12 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Evo jucer u 5 popodne domogao sam se zadnjeg primjerka,naravno za zenu koja je vristala od srece:-) mob je kaj se tice brzine i kvalitete odlican, jedino je displaj tj reza mala ali sta se moze i ocekivati s obzirom na cijenu od 499kn! Zena sretna ja jos sretniji:-)
||| Intel Core™ i7 inside |||
13 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Sramota, zvati ovo hrvatskim smartphoneom. Nije stvar u tome koliko košta nego u tome da se predstavlja kao da je to hrvatski proizvod a s tim nema veze...

 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Jbga frajeru sjeti se ti toga pa prodaj 500 komada u 1 danu:-)
||| Intel Core™ i7 inside |||
11 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Trenutno imam huawei u 8650 i mislio sam mijenjat za y300 ili da mijenjam za ovoga iz hg spota za 500 kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 9:40 (hrčak).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Hgspot nema svoj smartphone.Hgšrot naručuje proizvod od kineza, kojega iskreno boli kifla kako će se taj phone zvati.Hebe se Brus Liju, on u svojoj garaži radi mobitele, i to za hrvatske indijance.Fantastično.

 

I što se tiće ovog jeftinijeg modela.Ima samo 2G iliti EDGE, dakle net se vuče ko Grdović nakon derneka, i još k tome nema GPS, i zaslon mu je "malo tvrd", pa šta još  "ima" taj uređaj.

Izgleda da je Đekiju Čenu u garaži ostalo viška "malo zastarjelog" hardwarea pa će to sada distribuirati Cro Indijancima plićeg đepa.

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
5 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
@dturina daj molim te, i moja nokia 3110c iz 08' ima 3G
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Stjepanj kaže...
Jbga frajeru sjeti se ti toga pa prodaj 500 komada u 1 danu:-)

Točno takav dojam sam imao i zato sam se zaletio do HGspota isti čas kad sam vidio da su ih počeli prodavat, a pametnjakovići s foruma neka slobodno frkću nosom kako su oni predobri za to. Ja sam klincu kupio mobitel koji mu radi sve što mu treba i riješio sam problem za 500kn umjesto za 1500, a kad bude u poziciji da mu trebaju nekakve napredne funkcije poput satelitske navigacije i 3g interneta, već će imati više godina i bit će odgovorniji pa ću mu kupiti top model. Što se tiče nedostatka 3g, s obzirom da ima ograničeni mobilni paket preko vipme bonova, to nije nikakav problem. Svi se ponašaju kao da je top model smartphonea odgovor na sva pitanja a naprosto nije. Nema smisla klincu od devet i pol godina kupovati top model smartphonea, kad mu trebaju samo osnovne funkcije ali realizirane na civilizirani način, a ovaj mobitel je upravo savršen za to.

10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
C0rto kaže...
miki-os kaže...
miki-os kaže...

covjece, uredjaji sa dual core i 1gb rama stega kao ludo a kamoli ovo...

Sto znaci biti zahtjevan ili nezahtjevan korisnik? Pa ti slabi sa slabim hardwearom stekaju i lagaju cak kod osnovnih stvari

Daj se uozbilji, do prije godinu dana si mogao samo sanjati dual core, a sad govoriš o zastoju kod osnovnih stvari! Sve je stvar softvera, imaš single-core Androida na 400MHz koji rade glatko (zaboravi Skype ili LINE/Hangout multichat - ali to nije "osnovna" stvar) i najnovijih 4-jezgrenih 1,6 MHz mobova koji trzaju i kasne ili se ruše.

Imaš "fluidni" Winphone... pa se zamaraj s time kako je fluidan i uzaludan.

@reza ekrana: Ekran služi za gledanje, a ne dhrkicu tko ima veću retinu od rezolucije: veliki ekran bazne revolucije je čitljiv, troši manje baterije I NE "LAG"A.
Pričamo o telefonu, a ne o nadomjestku muškosti kod kompleksaša.

Točno tako. Na kakvim smo sve mobitelima radili prije par godina, ovi moderni su čisti Star Trek. Meni je prvi mobitel bio polovni Ericsson SH888, a možda najbolji mobitel koji sam ikad imao je bila Nokia 6310i, na kojem mi je voice dial radio sto puta bolje nego na ičemu modernom, i baterija je trajala tjedan dana. A danas teenageri ne mogu bez retina displaya, HSDPA+ mobilnog interneta i 1.5GHz dualcore procesora. 

12 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Kak se kaze s konja na magarca neide,a u nas hrvata je to jos teze jer mi tog magarca i popljujemo a da nismo niti probali sijesti na njega!treba biti obziran i kad imas i kad nemas...no nastranu to, evo trenutno imam nokiux2 koju sam platio polovnu 500kn jbte ,pa da sam ranije vidio ovaj hgspotov smart nebi mi palo na pamet uzeti ovo,naravo da nitko normalan ovaj smart nece usporedivati s nesto skupljim mobitelima( citaj 2 do 3x skupljim) jer doticni to niti ne pokusava sto se ljepo vidi u prezentaciji u kojoj kazu low segment trzista,tako da ekipo s ijfonovima i kvazi cudovistima od par hiljada kuna da se skulirate s debilnim komentarima nema ovo,nema ono!naravno da nema:-)!!lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
13 godina
online
Re: HGSpot ima smartfone

 Nema smisla klincu od 9 i pol godina kupovati mobitel uopće.

10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
itomic009 kaže...

 Nema smisla klincu od 9 i pol godina kupovati mobitel uopće.

Obično nema, ali obično klinci od 9 godina ne rješavaju informatičke probleme za dob od 13 godina i nemaju netbeans na laptopu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
@dturina tvom klincu bi bilo puno pametnije da se igra vani kao i sva ostala djeca, a da ne visi pred laptopom rjesavajuci nekakve probleme.
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
forum user kaže...
@dturina tvom klincu bi bilo puno pametnije da se igra vani kao i sva ostala djeca, a da ne visi pred laptopom rjesavajuci nekakve probleme.

Možda, ali to su govorili i meni a sad tuku glavom u zid misleći "što nam je trebalo igrat nogomet po cijele dane dok je ovaj programirao na C64 i čitao knjige".

Tvoji klinci neka se igraju vani kao sva ostala djeca, a moji će učiti logo, php i c, kao mali Kinezi njihove dobi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
forum user kaže...
@dturina tvom klincu bi bilo puno pametnije da se igra vani kao i sva ostala djeca, a da ne visi pred laptopom rjesavajuci nekakve probleme.

offtopic: blesavo je da si uzimate pravo da čovjeku govorite kako da odgaja djecu na temelju toga što mu kupuje mobitel... ko kaže da uz korištenje mobitela ne trenira neki vrag il visi s djecom po vani, ali to ionak nije vaša briga

 

ontopic: dvoumim se da li da kupim il ne, al debilno mi je da se rebranding naziva proizvodnjom kod nas, to je i lažno oglašavanje kolko znam

10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
kiletina kaže...
forum user kaže...
@dturina tvom klincu bi bilo puno pametnije da se igra vani kao i sva ostala djeca, a da ne visi pred laptopom rjesavajuci nekakve probleme.

offtopic: blesavo je da si uzimate pravo da čovjeku govorite kako da odgaja djecu na temelju toga što mu kupuje mobitel... ko kaže da uz korištenje mobitela ne trenira neki vrag il visi s djecom po vani, ali to ionak nije vaša briga

Glede offtopica, klinci trenutno s mamom šetaju po Dotrščini kao i obično kad je lijepo vrijeme, banda je u boljoj kondiciji od mene koji po cijele dane radim dok se oni za&bavaju okolo. :)

 

Glede ontopica, danas se manje-više svi mobiteli rade u par tvornica u Kini, svi non-major brandovi su vrlo slična stvar kao ovaj iz HGspota, dakle stavljena naljepnica i eventualno maska na generički proizvod, ali to nije nikakvo čudo kad znamo da "vrhunski švicarski satovi" nastaju stavljanjem drugačije maske na generički ETA werk. To su danas pravila igre, to je kao da se netko čudi što svi kompjutori imaju iste generičke hard diskove, ekrane ili grafičke čipove. "Proizvođač" odabere dizajn kutije a ostalo po istom principu kao ja kad odem u dućan s informatičkim komponentama i velim, daj mi ovu matičnu, ovaj cpu, ovaj ram, ovaj disk i ovu grafičku, i sad sam ja kakti proizveo PC, moš si mislit.

12 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
C0rto kaže...
assassin.st kaže...

Uz svaki kineski mobitel idu dvije baterije, tako da to nije baš nekakav poklon od HGspota.

 

Nisam niti govorio o ovakvim mobitelima koje si spomenuo, osobno za takve mobitele ne bi dao ni 200kn, a za ovoga isto tako.

 

Bez obzira koliko je netko nezahtjevan korisnik, android mobitel s 1GHz proc i 256MB rama će mu uzeti toliko živaca da će se pokajati što nije platio malo više za nešto što pristojno radi.

Ti ga isto kakaš bezzz al do daske. Naravno da uz svaki kineski mobitel ne idu 2 baterije, Osim "domaćih" Huawei, ZTE, ili rebrandanih (npr Prestigio) niti s jednim NE IDU 2 baterije, a niti po kin. webshopovima, već isključivo od dealera ovisi da ti uvali nešto sa strane s popustom tipa futrola, dodatni punjač, *baterija* i sl.

Raubao sam Huawei Sonic sa 600MHz i 256 RAM-a (gotovo identičan hardver iPhoneu 3 btw), i radio je glatko koliko je mogao. Npr Angry Birds bez trzanja, štajaznam... vidio sam deset puta skuplje mobove (ovaj je koštao 600kn u tele2 webshopu) koji su se mučili kad bi ih prefilao lošim appsovima. Sve ovisi o finom štelanju softvera, Huawei je tu zakon a npr Motorola i stari LG bili za k*.

Ti ne bi dao 200 kn, ali bi gladan bio samo da dobiš nešto što ima neki brand bleštećim slovima nasred fasade. Skini masku sa tevea, moba, svega: 90% tih stvari je mejd-in-čina, a kazna za neevoluciju su brandovi i 30%+ cijene.

  Ma daaaj molim te. Jesi li malo gledao po tim stranicama pandawill, geekbuying, androidsmartworld itd, svaki  NO NAME  kineski mobitel dolazi sa dvije baterije.

 

Ne ubrajam tu nikakve marke koje dolaze iz Kine kao što su Huawei, ZTE itd.. Dakle govorio sam da HGspot ističe kako poklanja dodatnu bateriju, a ustvari dodatna baterija već dolazi s mobitelom koji oni naručuju od Kineza..

 

Izvlačiš zaključak da se ja povlačim za nekakvim markama, što si zaključio bez ikakvog razloga i što nema veze s ničim. Vrlo dobro znam da postoji itekakva razlika od NO name kineskih mobitela te marki tipa Huawei i ZTE koji imaju itekakve udjele u svjetskom tržištu mobitela i telekomunikacijske opreme i ne bih imao nikakav problem kada bih posjedovao jedan od njihovih top modela. Štoviše, smiješno mi je kada netko radije za cijenu od 900kn ide uzimati nekakav Sony/LG/Samsung šrot uređaj kada može uzeti npr. dual core Huawei Y300..

 

I DA, ne bih dao niti 200kn za uređaj ovakvih specifikacija i ne znam što je tu problem, i to nema nikakve veze koji "logo" se nalazi na fasadi mobitela. Radi se čisto o performansama takvog hardvera na Androidu 4.0 pošto imam iskustava s uređajima daleko boljih specifikacija koji su štucali na ICS-u. Ako takvo nešto kupuješ djetetu ili ti nije bitna fluidnost, samo naprijed.

 

A Huawei Sonic ne radi glatko, ma što ti govorio, možda prije 2 godine kada su ljudi imali malo drugačije viđenje fraze "gladak rad"..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
11 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Ali kak ih nije sramota tako lagat i govorit da je to produkt hrvatskih inžinjera itd. Kak ih nije sram pričat da su oni napravili taj telefon. Mislim stvarno se hvalit kako su uložili u razvoj 100 miljuna kuna, a nema 3G, mislim stvarno se sjete gluposti pričat.

Samo da nisu takve gluposti izjavili sve bi bilo dobro, a ovako pričat jedno te lagat u oči ljudima, sramotno, ali drugo od njih nismo očekivali.

 

Da su napisali više manje istinu nikom ništ, telefon ko telefon, koliko para toliko muzike.

 

http://www.mobil.hr/novosti/ostaligsm/forcebook-ultraphone-40-upoznajte-prvi-hrvatski-pametni-telefon-5844

 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
O B O kaže...

Ali kak ih nije sramota tako lagat i govorit da je to produkt hrvatskih inžinjera itd. Kak ih nije sram pričat da su oni napravili taj telefon. Mislim stvarno se hvalit kako su uložili u razvoj 100 miljuna kuna, a nema 3G, mislim stvarno se sjete gluposti pričat.

Samo da nisu takve gluposti izjavili sve bi bilo dobro, a ovako pričat jedno te lagat u oči ljudima, sramotno, ali drugo od njih nismo očekivali.

 

Da su napisali više manje istinu nikom ništ, telefon ko telefon, koliko para toliko muzike.

 

http://www.mobil.hr/novosti/ostaligsm/forcebook-ultraphone-40-upoznajte-prvi-hrvatski-pametni-telefon-5844

A Jeb'ga, to je Hrvatska, popljuvat će te bez obzira jesi li stvarno sam napravio stvar ili si samo nalijepio naljepnicu, pa onda lažeš, ionako je svejedno. 

13 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

@ O B O xxxxxxxxxxxxxxxxxx,

 

telefon ko telefon, al nemojte pričat o proizvodnji ako se ne dodaje ama baš nikakva ekstra korist. Ne slažem se niti s politikom velikih proizvođača koje ovdje svi spominju, ali oni bar dodaju nešto svoje proizvodu, pa makar to bio dizajn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 14:27 (kiletina).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
kiletina kaže...

@ O B O xxxxxxxxxxxxxxxxxx,

 

telefon ko telefon, al nemojte pričat o proizvodnji ako se ne dodaje ama baš nikakva ekstra korist. Ne slažem se niti s politikom velikih proizvođača koje ovdje svi spominju, ali oni bar dodaju nešto svoje proizvodu, pa makar to bio dizajn.

Sve to stoji, ali informacija da je HGspot iza branda Forcebook je meni bila razlog zašto sam odmah otišao do HGspota, pogledao mobitel uživo i na kraju ga i kupio. Zašto? Zato što to znači da je niskoj cijeni razlog to što su jako blizu proizvođaču u distribucijskom lancu, odnosno da je cijena niska zato što ima manje posrednika. Da to nije slučaj, po toj cijeni bih očekivao da taj uređaj mora biti najgori šrot, a daleko od toga. Uostalom dovoljno je pogledati razliku u komentarima ljudi koji su ga imali u ruci i ljudi koji nisu. Ali kad velim da nije najgori šrot, onda neki počnu raditi usporedbe s top modelima što je opet totalno promašeno. Nije top model, nije totalni šrot, ima u osnovi fine karakteristike i par nedostataka, i pitanje je jesu li ti nedostaci podnošljivi za nečije potrebe. Ako nekome treba adresar koji se synca s googlom, mogućnost instaliranja android aplikacija (recimo da može pokrenuti ssh klijent na mobitelu da pogleda logove na serveru), mogućnost pristupa internetu s mobitela na razini da može nešto za nuždu pogledati na netu dok je vani, skinuti mail i imati otvoren skype chat, a nema love, to je to. Ja sam baš imao problem da su androidi uglavnom preskupi i overkill za klince, a obični mobiteli su zapravo dosta loši i nije mi se dopalo kako to u praksi funkcionira, nakrcali su ih s hrpom opcija a hardver to nije u stanju žvakati tako da je sve presporo i uz sve to je softver loše dizajniran. Android je u tom smislu bitno poboljšanje, ergonomski je bitno čišći i lakši za korištenje od low end Nokie.

Ako nekome treba GPS navigacija i brzi internet, neka ga uopće ne razmatra.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice