HGSpot ima smartfone

poruka: 85
|
čitano: 15.259
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGSpot ima smartfone".
10 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Inače ovo će možda biti zanimljivo, sad sam na PM zahtjev skinuo i pokrenuo igricu Temple run, da vidim koji je kapacitet mobitela za takve stvari. Ukratko, nema šanse. Da se instalirati i pokrenuti, ali je toliko trzavo i lagirano da je potpuno neigrivo a nakon par pokušaja se stvar srušila i usput povukla animirani wallpaper sa sobom, pa sam ga morao ponovo postaviti. To naprosto nije zamjena za novi jaki mobitel, ni blizu nema dovoljno snage za "ozbiljne" 3d igrice. 

S druge strane, instalirao sam par korisnih aplikacija: nekoliko logo interpretera, mathlab i sl., i sve radi dobro. Skype je druga priča, chat radi, ali audio i video, ne baš, i to najvjerojatnije zbog nekakve hardverske nekompatibilnosti. Zapravo video je radio jako dobro u oba smjera ali audio trza, prekida, čak mi je u nekoj točki naprosto isključio audio i gotovo. Dakle čini se da nije do sporosti uređaja nego skype loše registrira hardver, kapaciteta ima dovoljno za normalni video, kolega veli da je slika s druge strane ok. Vjerojatno ništa što bugfix u skypeu ne bi riješio, ali puno sreće s pokušajem da se nekoga u skype/microsoftu uvjeri da podrži forcebook/panda/star mobitel. :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
assassin.st kaže...
C0rto kaže...
assassin.st kaže...

Uz svaki kineski mobitel idu dvije baterije, tako da to nije baš nekakav poklon od HGspota.

 

Nisam niti govorio o ovakvim mobitelima koje si spomenuo, osobno za takve mobitele ne bi dao ni 200kn, a za ovoga isto tako.

 

Bez obzira koliko je netko nezahtjevan korisnik, android mobitel s 1GHz proc i 256MB rama će mu uzeti toliko živaca da će se pokajati što nije platio malo više za nešto što pristojno radi.

Ti ga isto kakaš bezzz al do daske. Naravno da uz svaki kineski mobitel ne idu 2 baterije, Osim "domaćih" Huawei, ZTE, ili rebrandanih (npr Prestigio) niti s jednim NE IDU 2 baterije, a niti po kin. webshopovima, već isključivo od dealera ovisi da ti uvali nešto sa strane s popustom tipa futrola, dodatni punjač, *baterija* i sl.

Raubao sam Huawei Sonic sa 600MHz i 256 RAM-a (gotovo identičan hardver iPhoneu 3 btw), i radio je glatko koliko je mogao. Npr Angry Birds bez trzanja, štajaznam... vidio sam deset puta skuplje mobove (ovaj je koštao 600kn u tele2 webshopu) koji su se mučili kad bi ih prefilao lošim appsovima. Sve ovisi o finom štelanju softvera, Huawei je tu zakon a npr Motorola i stari LG bili za k*.

Ti ne bi dao 200 kn, ali bi gladan bio samo da dobiš nešto što ima neki brand bleštećim slovima nasred fasade. Skini masku sa tevea, moba, svega: 90% tih stvari je mejd-in-čina, a kazna za neevoluciju su brandovi i 30%+ cijene.

  Ma daaaj molim te. Jesi li malo gledao po tim stranicama pandawill, geekbuying, androidsmartworld itd, svaki NO NAME  kineski mobitel dolazi sa dvije baterije.

 

Ne ubrajam tu nikakve marke koje dolaze iz Kine kao što su Huawei, ZTE itd.. Dakle govorio sam da HGspot ističe kako poklanja dodatnu bateriju, a ustvari dodatna baterija već dolazi s mobitelom koji oni naručuju od Kineza..

 

Izvlačiš zaključak da se ja povlačim za nekakvim markama, što si zaključio bez ikakvog razloga i što nema veze s ničim. Vrlo dobro znam da postoji itekakva razlika od NO name kineskih mobitela te marki tipa Huawei i ZTE koji imaju itekakve udjele u svjetskom tržištu mobitela i telekomunikacijske opreme i ne bih imao nikakav problem kada bih posjedovao jedan od njihovih top modela. Štoviše, smiješno mi je kada netko radije za cijenu od 900kn ide uzimati nekakav Sony/LG/Samsung šrot uređaj kada može uzeti npr. dual core Huawei Y300..

 

I DA, ne bih dao niti 200kn za uređaj ovakvih specifikacija i ne znam što je tu problem, i to nema nikakve veze koji "logo" se nalazi na fasadi mobitela. Radi se čisto o performansama takvog hardvera na Androidu 4.0 pošto imam iskustava s uređajima daleko boljih specifikacija koji su štucali na ICS-u. Ako takvo nešto kupuješ djetetu ili ti nije bitna fluidnost, samo naprijed.

 

A Huawei Sonic ne radi glatko, ma što ti govorio, možda prije 2 godine kada su ljudi imali malo drugačije viđenje fraze "gladak rad"..

Lažeš i širiš gluposti. Koliko si tableta, mobitela kupio direktno iz Kine? Ja 4. Prezadovoljan sam, NITI S JEDNIM se nije nudila dodatna baterija. Ne znam ja koje ti to smeće gledaš.
Kupio sam npr HAIER 4.5" neki, i JIAYU G2 dual core mobove. Za cca 120 dolara svaki (manje od 1000kn svaki). Glatko, prezadovoljan. Nikakvi nama poznati brendovi/marke (OK Haier proizvodi klime).
Za Sonic U8650 lažeš ili nisi svoj... ako staviš facebook, skype i štajaznam koji sve ne bloatware, trzat će ti 32 jezgreni mobitel ako ne koristiš Advanced Task manager, App2SD i sl. Također, ako si glup pa stalno instaliravaš/deinstaliraš (krekane-poluispravne!) igrice itd, fragmentirat će ti se sva memorija - isto kao i Winblows npr. Samo za razliku od Winsa, ne reinstaliraš sistem već preformatiraš sd karticu ili sl.

Uostalom, glupo mi više  govorit, ljudi su si instalirali krekane igrice od pola gige i čudili se da im android štuca. Bezzz...
Imaš Antutu test (koji nije objektivan ali će te bar otprilike uvjeriti), ili još bolje: usporedi Sonic i iPhone3GS pa se usudi kakati dalje - pogledaj si usporedbu na GSM areni.

10 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...

Inače ovo će možda biti zanimljivo, sad sam na PM zahtjev skinuo i pokrenuo igricu Temple run, da vidim koji je kapacitet mobitela za takve stvari. Ukratko, nema šanse. Da se instalirati i pokrenuti, ali je toliko trzavo i lagirano da je potpuno neigrivo a nakon par pokušaja se stvar srušila i usput povukla animirani wallpaper sa sobom, pa sam ga morao ponovo postaviti. To naprosto nije zamjena za novi jaki mobitel, ni blizu nema dovoljno snage za "ozbiljne" 3d igrice.

Vidiš, zanimljivo. Ja sam dobio Temple Run preinstaliran (tablet) i skroz glatko radi  - a kupio za nekih 54$ - 300kn (akcija) "ICOOOO" {#}, isti kao i alu-"Telefunken" iz Konzuma za 500čuna. Nije alu, i ima 4GB umj. 8 flash mem, loša baterija ali npr. otg-usb radi savršeno, što god sam prištekao u njega čita - u stvari u oba (tele2 3g stick, terabajt hdd, raz. tipkovnice, usb- hubovi!...).

Guši se i usporava na npr Chrome-u, ali zato Opera radi super. Mda, stavio SuperSU (rootan je ali to treba odraditi do kraja), i Lucky Patcher {#} - pa sad više nema reklama i baterija traje bar pola sata dulje - što im je najveća mana... (edit: a možda i manje memorije reklame kradu - pa glađe radi?)

Nije mi jasno, sve u svemu jedva podnošljivo smeće od tableta, a opet 3D igrice, hd video i neki softver radi fantastično! Čak i bez (!!!) vanjske SD kartice.
Samo kad mu upališ npr, fejs, viber, skype whatsapp itd zaguti se :-) da, Advanced Task Manager je također došao predinstaliran :-)))

Umjesto sineka, supruga (!) stalno igra belu na njemu - ponekad ko autisti online odigramo, a npr. jedno ležimo do drugog i ne vidimo se {#}

 

EDIT: da nisi greškom stavio "HD" verziju Temple Run - za tablet/veliki ekran (7"+)?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 21:52 (C0rto).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
C0rto kaže...
dturina kaže...

Inače ovo će možda biti zanimljivo, sad sam na PM zahtjev skinuo i pokrenuo igricu Temple run, da vidim koji je kapacitet mobitela za takve stvari. Ukratko, nema šanse. Da se instalirati i pokrenuti, ali je toliko trzavo i lagirano da je potpuno neigrivo a nakon par pokušaja se stvar srušila i usput povukla animirani wallpaper sa sobom, pa sam ga morao ponovo postaviti. To naprosto nije zamjena za novi jaki mobitel, ni blizu nema dovoljno snage za "ozbiljne" 3d igrice.

Vidiš, zanimljivo. Ja sam dobio Temple Run preinstaliran (tablet) i skroz glatko radi  - a kupio za nekih 54$ - 300kn (akcija) "ICOOOO" {#}, isti kao i alu-"Telefunken" iz Konzuma za 500čuna. Nije alu, i ima 4GB umj. 8 flash mem, loša baterija ali npr. otg-usb radi savršeno, što god sam prištekao u njega čita - u stvari u oba (tele2 3g stick, terabajt hdd, raz. tipkovnice, usb- hubovi!...).

Guši se i usporava na npr Chrome-u, ali zato Opera radi super. Mda, stavio SuperSU (rootan je ali to treba odraditi do kraja), i Lucky Patcher {#} - pa sad više nema reklama i baterija traje bar pola sata dulje - što im je najveća mana... (edit: a možda i manje memorije reklame kradu - pa glađe radi?)

Nije mi jasno, sve u svemu jedva podnošljivo smeće od tableta, a opet 3D igrice, hd video i neki softver radi fantastično! Čak i bez (!!!) vanjske SD kartice.
Samo kad mu upališ npr, fejs, viber, skype whatsapp itd zaguti se :-) da, Advanced Task Manager je također došao predinstaliran :-)))

Umjesto sineka, supruga (!) stalno igra belu na njemu - ponekad ko autisti online odigramo, a npr. jedno ležimo do drugog i ne vidimo se {#}

 

EDIT: da nisi greškom stavio "HD" verziju Temple Run - za tablet/veliki ekran (7"+)?

Ne, barem se ne mogu sjetiti da je išta takvo bilo, rezolucija i sve su izgledali dosta skromno i rekao bih da je naprosto 3d dio čipa jako rudimentaran i nije za takve stvari. Kako je to izgledalo, pa, najviše me podsjeća na pokušaje da nekakve 3d igrice pokrenem na nekakvom starom laptopu praktički bez 3d čipa. Ono, nešto trzavo ide ali ima veliki lag u prihvaćanju eventa s ekrana i to nema nikakvog smisla. Loše preko svake mjere. Eto, da ne ispadne da ga samo hvalim, fakat postoje stvari koje mu ne idu da se na glavu postaviš i bolje se ne mučiti s tim.

12 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Meni se čini da je ovdje samo 10% korisnih komentara a sve ostalo su kokodakanja o glupostima.

Želio bih navedeni mobitel kupiti majci koja, pretpostavljam spada u skupinu NEzahtjevnih korisnika. Potrebno joj je da radi Skype, Viber i možda još koji messenger i neka aplikacija tipa "hoće li sutra kišiti".

Prijatelj mi ima neki tablet srodnog porijekla (hrvatsko-kineski Jon Snow) i ima problema sa spajanjem na WiFi tako da ga svaku malo mora resetirati... To smatram problemom i ne želim ga priuštiti majci koja je i onako tankih živaca :-)

 

Cijenio bih kad bi neki od škrtih naivaca koji posjeduju ovaj mob od 500 kuna malo opisao kakve mušice se mogu očekivati. (ovo o škrtim naivcima ne mislim ozbiljno) 

Da je spor, mislim da ne morate posebno naglašavati. Zanima me dali je pouzdan.

 

Puno Hvala

 

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Arielino kaže...

Meni se čini da je ovdje samo 10% korisnih komentara a sve ostalo su kokodakanja o glupostima.

Želio bih navedeni mobitel kupiti majci koja, pretpostavljam spada u skupinu NEzahtjevnih korisnika. Potrebno joj je da radi Skype, Viber i možda još koji messenger i neka aplikacija tipa "hoće li sutra kišiti".

Prijatelj mi ima neki tablet srodnog porijekla (hrvatsko-kineski Jon Snow) i ima problema sa spajanjem na WiFi tako da ga svaku malo mora resetirati... To smatram problemom i ne želim ga priuštiti majci koja je i onako tankih živaca :-)

 

Cijenio bih kad bi neki od škrtih naivaca koji posjeduju ovaj mob od 500 kuna malo opisao kakve mušice se mogu očekivati. (ovo o škrtim naivcima ne mislim ozbiljno) 

Da je spor, mislim da ne morate posebno naglašavati. Zanima me dali je pouzdan.

 

Puno Hvala

 

 

A gle, što se tiče pouzdanosti wifi veze, it just works. Isto tako skype chat just works. Videokonferencije bi vjerojatno isto radile da se skype nije poklao s audio sustavom mobitela; video fluidno radi u oba smjera. Cijeli networking dio mobitela je pouzdan, u smislu da nisam imao nikakva ispadanja mreže. Jedini problem s tim je što mobilni internet radi na edge brzini. Dakle što se tiče stabilnosti mobitela, nemam nikakvih prigovora, jedina stvar koja se skršila je bio Temple run, ali s obzirom kako je radio, uopće me ne čudi.

 

ps. e da, ako mami treba prognoza vremena, imaj u vidu da takve stvari koriste GPS lokaciju a iz nekog razloga izgleda da neće koristiti ni klasičnu GSM trijangulaciju tako da location services ne daju nikakvu informaciju aplikacijama, u prijevodu, mobitel ne zna za koju lokaciju da pokaže prognozu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2013 12:12 (dturina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...
kiletina kaže...

@ O B O xxxxxxxxxxxxxxxxxx,

 

telefon ko telefon, al nemojte pričat o proizvodnji ako se ne dodaje ama baš nikakva ekstra korist. Ne slažem se niti s politikom velikih proizvođača koje ovdje svi spominju, ali oni bar dodaju nešto svoje proizvodu, pa makar to bio dizajn.

Sve to stoji, ali informacija da je HGspot iza branda Forcebook je meni bila razlog zašto sam odmah otišao do HGspota, pogledao mobitel uživo i na kraju ga i kupio. Zašto? Zato što to znači da je niskoj cijeni razlog to što su jako blizu proizvođaču u distribucijskom lancu, odnosno da je cijena niska zato što ima manje posrednika. Da to nije slučaj, po toj cijeni bih očekivao da taj uređaj mora biti najgori šrot, a daleko od toga. Uostalom dovoljno je pogledati razliku u komentarima ljudi koji su ga imali u ruci i ljudi koji nisu. Ali kad velim da nije najgori šrot, onda neki počnu raditi usporedbe s top modelima što je opet totalno promašeno. Nije top model, nije totalni šrot, ima u osnovi fine karakteristike i par nedostataka, i pitanje je jesu li ti nedostaci podnošljivi za nečije potrebe. Ako nekome treba adresar koji se synca s googlom, mogućnost instaliranja android aplikacija (recimo da može pokrenuti ssh klijent na mobitelu da pogleda logove na serveru), mogućnost pristupa internetu s mobitela na razini da može nešto za nuždu pogledati na netu dok je vani, skinuti mail i imati otvoren skype chat, a nema love, to je to. Ja sam baš imao problem da su androidi uglavnom preskupi i overkill za klince, a obični mobiteli su zapravo dosta loši i nije mi se dopalo kako to u praksi funkcionira, nakrcali su ih s hrpom opcija a hardver to nije u stanju žvakati tako da je sve presporo i uz sve to je softver loše dizajniran. Android je u tom smislu bitno poboljšanje, ergonomski je bitno čišći i lakši za korištenje od low end Nokie.

Ako nekome treba GPS navigacija i brzi internet, neka ga uopće ne razmatra.

Drage HGspot obrambene snage... ovako:

Ja, da imam dovoljno novaca, mogu reći kinezu da mi napravi smartphone te i te boje, sa tim i tim logotipom, tim i tim softverom i sa svojom facom kao defaultnim wallpaperom ako mi se baš sprdne. On će mi to sve lijepo isporučiti, zajedno sa kutijom koju sam ja dizajnirao, a on odštampao i sve lijepo posložio, skupa sa uputama itd. I sve će izgledati kao da je "naše". Nije.

 

Stoga, nemojte mazat ljudima oči sa glupostima kada se zna kako se to radi, i to već jako dugo.. pa sami to radite sa laptopima već neznam koliko... jedina je razlika ta što kada ste lansirali Forcebook laptope, prezentirali ste ih kao totalno novi strani brend, čak je i sajt bio sav na engleskom i "internacionalan".

Al se netko sa malo pameti sjetio whois-at domenu i vidjet da je vlasnik domene Hrvoje Prpić. Onda je taj isti to lijepo proširio njuzima i vid belaja... odma se promijenilo ime vlasnika domene u Harry Potter itede.... da, bilo je zanimljivo gledati kako ste se koprcali. 

 

Press release je trebao biti ovakav:

 

"HGspot je počeo uvoziti noname Android smartphone uređaje po izuzetno prihvatljivim cijenama"

 

Kakvo ubacivanje "domaće pameti" u cijelu priču? Marketing vam je malo u penisu i kasni kojih 10-15 godina sa takvim spikama.

 

Sa tom izjavom ste uvrijedili svakog svog kupca ili onoga koji je to i želio postati.

 

Loša praksa deca, loša.

10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Zekoslavko kaže...
dturina kaže...
kiletina kaže...

@ O B O xxxxxxxxxxxxxxxxxx,

 

telefon ko telefon, al nemojte pričat o proizvodnji ako se ne dodaje ama baš nikakva ekstra korist. Ne slažem se niti s politikom velikih proizvođača koje ovdje svi spominju, ali oni bar dodaju nešto svoje proizvodu, pa makar to bio dizajn.

Sve to stoji, ali informacija da je HGspot iza branda Forcebook je meni bila razlog zašto sam odmah otišao do HGspota, pogledao mobitel uživo i na kraju ga i kupio. Zašto? Zato što to znači da je niskoj cijeni razlog to što su jako blizu proizvođaču u distribucijskom lancu, odnosno da je cijena niska zato što ima manje posrednika. Da to nije slučaj, po toj cijeni bih očekivao da taj uređaj mora biti najgori šrot, a daleko od toga. Uostalom dovoljno je pogledati razliku u komentarima ljudi koji su ga imali u ruci i ljudi koji nisu. Ali kad velim da nije najgori šrot, onda neki počnu raditi usporedbe s top modelima što je opet totalno promašeno. Nije top model, nije totalni šrot, ima u osnovi fine karakteristike i par nedostataka, i pitanje je jesu li ti nedostaci podnošljivi za nečije potrebe. Ako nekome treba adresar koji se synca s googlom, mogućnost instaliranja android aplikacija (recimo da može pokrenuti ssh klijent na mobitelu da pogleda logove na serveru), mogućnost pristupa internetu s mobitela na razini da može nešto za nuždu pogledati na netu dok je vani, skinuti mail i imati otvoren skype chat, a nema love, to je to. Ja sam baš imao problem da su androidi uglavnom preskupi i overkill za klince, a obični mobiteli su zapravo dosta loši i nije mi se dopalo kako to u praksi funkcionira, nakrcali su ih s hrpom opcija a hardver to nije u stanju žvakati tako da je sve presporo i uz sve to je softver loše dizajniran. Android je u tom smislu bitno poboljšanje, ergonomski je bitno čišći i lakši za korištenje od low end Nokie.

Ako nekome treba GPS navigacija i brzi internet, neka ga uopće ne razmatra.

Drage HGspot obrambene snage... ovako:

Ja, da imam dovoljno novaca, mogu reći kinezu da mi napravi smartphone te i te boje, sa tim i tim logotipom, tim i tim softverom i sa svojom facom kao defaultnim wallpaperom ako mi se baš sprdne. On će mi to sve lijepo isporučiti, zajedno sa kutijom koju sam ja dizajnirao, a on odštampao i sve lijepo posložio, skupa sa uputama itd. I sve će izgledati kao da je "naše". Nije.

To smo apsolvirali u startu i nikoga nije briga. Jedino pitanje je je li mobitel čemu i vrijedi li te novce. Ionako se sva elektronika na svijetu proizvodi u tri tvornice u radiusu parsto km u jugoistočnoj Aziji. Niti je hgspot neki brand, niti je forcebook neki brand, i što se mene tiče mogli su napisati pandawill, jedino što mene zanima je da je niska cijena rezultat malog broja posrednika između proizvođača i maloprodaje.

10 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Inače, što se tiče sličnih a boljih mobitela:

http://www.edigital.hr/Mobilni_uredaji/Alcatel_OT-5020D_MPop_Dual_SIM_White_(Android)-p39961.html

 

Slična stvar ali ima Jelly bean, GPS i hsdpa. Cijena 889kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2013 16:32 (dturina).
Moj PC  
1 2 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
HGSpot ima smartfone

Nemereš ti protiv jakih snaga ovdašnjih forumaša... makar se dosta klima promijenila nabolje (otkako se razočarala armija njih "najpametnijih" koja je slinila čekajući "provjerene" brendove - nove najbolje Metroidne Win8, WP8, Surface, Nokije, Bingove, Xboxe...)
Ovdje je bila masovna pljuvačina kad su se pojavili Huawei mobiteli: te koje je to ime, te kinesko smeće, te tko bi to kupio, te propast će za mjesec dana... Zalud bi netko rekao da je to među prvih 10 proizvođača mobova na svijetu (samo što je H. dotad preferirao Aziju pa ga nije bilo u Levoj Prknoguzini), da je glavni proizvođač npr wifi opreme za većinu ostalih marki... Nijedna od tih glava nije rekla "ooops zaletio sam se".

Sad isti melju: nije to fluidno kao WP (kojeg nitko nema a tako je super); ne valja ako nema bar 16 jezgri, jer Android naravno ne može radit da nije trzav s jednocifrenim brojem jezgri, a ekran ispod 5" i kamera manje od 41" mpix je smeće. I najbitniji forumaški tehnički argument: mobitel mora koštati iznad 1000kn inače je smeće!

Da za probu neki Prestigio, HG Spot ili štajaznam upakira neki vrhunski Samsung, LG ugl nešto pod svoj brend, ovdašnji stručnjaci bi ga rastrančirali u atome. Nemere valjat ako Štef/Stipe/Šćepan nisu čuli za nj! Osim ako neki "guru" kaže, naravno :-)

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2013 12:43 (C0rto).
 
8 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

HGSpot ima NEMA smartfone i gotovo!!

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...

Niti je hgspot neki brand, niti je forcebook neki brand, i što se mene tiče mogli su napisati pandawill, jedino što mene zanima je da je niska cijena rezultat malog broja posrednika između proizvođača i maloprodaje.

Niska cijena je još najupitniji dio... Forcebook tablet košta upola manje na Aliexpressu, skupa s dostavom iz Kine (i to u maloprodaji, dakle u veleprodaji je još jeftiniji). Nema posebnog razloga da cijene mobitela određuju bitno drukčije.

 

11 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Čitan ove komentare i nemogu virovat da 95% ljudi bez obzira na financije bi bila spremna bacit 3000 4000 5000 kuna na mobitel...A posli je kuknjava država ovo država ono ovako onako a ustvari ako si ne zahtjevan korisnik mobitel do 1000 kn će ti bit ok.....Ježim se kad ljudi idu kupovat polovni mob prije nego nnovi samo zato jer je polovni samsung a novi je prestigio (logika je da ženski rod samo zna za samsunga ili iphone koji usporkost našoj odličnoj ekonomskoj situaciji ima premali broj ljudi)...Dakako mati peri stipi i ostalima treba mobitel za 16 jezgri 17 inča 30000mb/s itd da bi poslali poruku jer on je č'ovk pa ko je to vidi da č'ovk bez obzira na sve ima fuš marku bez obzira da nema prebijene u džepu i da je na socijali...

Mob ok za 500 kn za krajnjeg korisnika poput mene kojem na mobitelu ne treba temple run fruit ninja ilitiga najveći doseg je viber nije hrvatski ali kako kupujemo 95% stranih stvari sad smo našli bit moralni pa pljuvat po svemu...Ali da je samsung stavio G***O u celofan i rekao ovo vam je to bilo bi ode kmečavaca koji bi vikali kako je to dizajnerski i iženjerski savršen proizvod....

Moj PC  
5 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

1.Nije hrvatski
2.Lažne specifikacije
3.Brick
4.Nerazumin ljude koji uopće kupuju u hgspotu i one koji misli da će za 400kn dobit neki uber mobitel...

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
kivic15 kaže...

1.Nije hrvatski
2.Lažne specifikacije
3.Brick
4.Nerazumin ljude koji uopće kupuju u hgspotu i one koji misli da će za 400kn dobit neki uber mobitel...

Snobovština izgleda nema granica. Što fali kupovanju u hgspotu? Ja kupujem u hgspotu otkad su imali onaj dućančić u podrumu i što fali, kupio sam tamo hrpu komponenti, čak i laptop na kojem ovo tipkam, i općenito su sasvim ok dućan. Imaju bolji izbor od većine ostalih gdje sam bio a cijene su ok. Ide mi na živce to bahato frktanje nosom na hrvatski način, kao, ne valja ovo, ne valja ono, samo ste vi tako super da vam raste cvijeće iz guzice.

11 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Mene nervira kuknjava kako se nema a kupuju se mobiteli od 3-4 k kuna kavice markice putovanja....Ne bi da na s4 ili i5 itko ista ozbiljno radi......Dakako plejboyi iz ulice putem takih mobitela šalju gagarina 2 put u svemir...Ma kad sve to vidim muka mi je jer ne iskorištavaju 5% mobitela i onda prodavaju pamet kako im mob lagga?? Hm meni moj prestigio 4055 nnikad nije zallaga a iinstalira sam krcato aplikacija + 4 gb muzike i slika na njemu...Da zvucnik mu nije bog zna sto ali za 1000 kn tuče sve samsunge sonyje alcatele i ostale koje su tehnički gledano puno lošiji... I smišni su mi ljudi koji kažu da ta marka nevalja ništa samo zato jer nikad čuli nisu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...

Snobovština izgleda nema granica. Što fali kupovanju u hgspotu?

Potpis!

Nikad problema s njima.

Recimo, kad sam uzimao grafu kod njih, cijenom je bila dosta pristupačna.

Recimo da je bila tu li/la sa nekim povoljnim shopovima u ZG.

 

Sa povratom robe, također nisam imao problema.

Nije mi pasalo, vratio se sutra, pokupio novce i adio.

 

Kad sam gledao tablet, čovjek mi uredno izvadio primjerak iz regala i dao mi da ga isprobam.

I po tom pitanju, nisu radili nekakve probleme.

 

Uglavnom, dosada su bili dosta fer.

 

Jbg, nekakvi problemi iz prošlosti, očigledno su udaljili određeni broj kupaca.

Ali ja osobno nisam imao problema i dosada su bili dosta susretljivi.

 

Jbg, u kvalitetu ovog smartphonea neču ulazit, jer me uređaji te razine ne interesiraju.

Ali po pitanju kupovine u njihovom shopu, ne vidim nekakvih problema, bar ne s moje strane.

11 godina
offline
HGSpot ima smartfone

kupio graf karticu agp za nećaka a on ima matičnu pci-express i kontaktirao ih i vele samo donesite i zamijenili su bez po muke :)

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Update: mobitel je danas krepao iz čista mira. Potpuni otkaz, nisam ga uspio nikako probuditi.

 

Što naglo mijenja moj stav o povoljnosti te kupovine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
dturina kaže...

Update: mobitel je danas krepao iz čista mira. Potpuni otkaz, nisam ga uspio nikako probuditi.

 

Što naglo mijenja moj stav o povoljnosti te kupovine.

Bio sam jutros u HGspotu s njim, prvo je serviser potvrdio moju dijagnozu a onda smo čisto iz zezancije isprobali par kombinacija mobitel/baterije/punjač, da vidimo je li nešto drugo, i ispostavilo se da su zapravo krepale baterije, i to za divno čudo obje. Zašto je to čudno, zato što druga baterija nije ni izašla iz kutije, tako da nije moguće da ju je recimo spalio neispravni punjač i sl.

Sad imam nove baterije i stvar opet radi, ali ono...

14 godina
odjavljen
offline
HGSpot ima smartfone

Loša elektronika u baterijama.

 

Onda se čude kada se baterija zapali {#}

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HGSpot ima smartfone
Jakovp kaže...

Loša elektronika u baterijama.

 

Onda se čude kada se baterija zapali {#}

Je, fireworks ftw. :)

13 godina
neaktivan
offline
HGSpot ima smartfone

Kupio je poznanik Forcebook Ultra 53, ovaj veci 5.3" model.

 

Dakle, istovjetan je ko Note2 dimenzijama, tj savrseno sjeda u Note2 maskicu, osim sto malo treba za tipke izrezat otvore gore desno.

 

Ekran nije los, ali nije toliko precizan, ustvari OS je kopija Samsunga, cijeli izgled i sve, i sto je najgore dobro radi.

 

Pogotovo kad sam stavio Nova Launcher, sve fino i fluidno radi, začudo. PPI isto nije toliko los, qHD, kad se uzme u obzir na 12 rata nov uredaj po oko 100 i nesto kn mjesecno, bez ugovora icega, nije lose.

 

Iako je kvaliteta izrade dosta losa, sve jako skripi, vidi se ljepila u ekranu sa strane, cudno, bas je sklepan, ali opet, kolko para...

 

 

Svakako bih rekao, probajte izbjeci brand u potpunosti. Nije to lose, ali mislim da moze biti mušićavo za poludit, radije uzmite pravi i punokrvni smartphone.

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HGSpot ima smartfone

Gle, mob je stajao negdje na skladištu u Ćini dok ga HG spot nije kupio diskontno, papirologija itd - crkla im baterija. Imaš garanciju, dešava se i na BMW-u da novom nešto zašteka. Nisi izgubio podatke kao kad ti na novom laptopu krepa HDD. Jel garancija u redu? Je. Jesu li ti zamijenili? Jesu. Jesi li probao novu bateriju ranije? Nisi, mogao si je zamijeniti kod kupovine - odmah.

Jedini problem koji vidim je da su ti rekli "čekat ćete 2 mjeseca, nemamo zamijenskih". Meni se desilo kod "brandova".

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
16 godina
offline
HGSpot ima smartfone

Meni na smartphoneu forcebook ultraphone 53 ne radi GPS (ne nalazi nikakvu lokaciju i GPS test vidi 0 satelita, sve postavke su točno naštimane) Jeli itko ovdje slučajno imao takav problem, ako da kako ga riješiti?

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice