Hoćemo li biti govna i prema androidima?

poruka: 46
|
čitano: 7.014
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćemo li biti govna i prema androidima?".
10 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Ovog sam se prvo sjetio 

 .

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 12:12 (gocc01).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Možete sad mislit kakvi ćemo bit prema androidima :D

xfire: GStyle|KIKI3000
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Namjerno stvoriti objekt koji može patiti (ako se to može izbjeći) je već monstruozno, jer patnje ne bi ni bilo bez mogućnosti da pati. Nakon što nečemu daš tu mogućnost samo je pitanje vremena kad će do patnje doći.

Kao da pitamo kako će ljudi tretirati zapaljive mačke na kojima se upravo radi. Tko razuman će raditi zapaljive mačke i osjetljiva računala?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Visak kaže...
Namjerno stvoriti objekt koji može patiti (ako se to može izbjeći) je već monstruozno, jer patnje ne bi ni bilo bez mogućnosti da pati. Nakon što nečemu daš tu mogućnost samo je pitanje vremena kad će do patnje doći.

 Nisi slušao Urbana?

 

Odlučio sam da te volim i onim čega se najviše bojim - abortusom i atomskom bombom.

 

Život je patnja. Imati dijete znači dodati patnju velikoj jednadžbi Svemira ili kako ti kažeš monstruozno.

15 godina
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Drago kaže...
tjodalv kaže...

Može li mi netko objasniti zašto bismo ikada napravili računalni program koji može patiti ?!? Koja bi bila svrha toga ?

 

Cilj nije napraviti program koji može patiti, već je cilj emuliranje biološkog mozga. Počinje se s c. elegans, već sada se radi na emulaciji muhinog mozga, a onda slijede kralježnjaci - štakori, psi i na kraju, evtl. čovjek. 

 

Hipoteza je (koju ne prihvaćaju svi znanstvenici) da dovoljno složena umjetna inteligencija razvija samosvijest, a računalno emuliranje biološkog mozga emulira sve njegove karakteristike, pa tako pored samosvijesti i emocije, među njima i sposobnost za patnju. 

 

 

 

 -znanstvenici koji ne prihvaćaju znaju razliku.... potrebna je 'kemija' ne 'digitalni' swich, (kao pandan analogni), tj PC bar do izuma quantum/trostatnog stanja, ne može imati 'slobodu', pa ni gešku. Sve dok PC/claculator na 2+2 odgovara 4, ne može imati svijest, ne može girješiti/varati itd.

 

@ tjodalv, zbog OCa da cvili pod opterećenjem i ispusti dušu u vidu bijelog dima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 14:36 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Onjegin kaže...
Visak kaže...
Namjerno stvoriti objekt koji može patiti (ako se to može izbjeći) je već monstruozno, jer patnje ne bi ni bilo bez mogućnosti da pati. Nakon što nečemu daš tu mogućnost samo je pitanje vremena kad će do patnje doći.

 Nisi slušao Urbana?

 

Odlučio sam da te volim i onim čega se najviše bojim - abortusom i atomskom bombom.

 

Život je patnja. Imati dijete znači dodati patnju velikoj jednadžbi Svemira ili kako ti kažeš monstruozno.

 Rekao sam da je monstruozno ako se može izbjeći. Kod djeteta nemaš izbora, jer je genetski predodređeno, ali kad kreiraš nešto od nule onda je odluka na tebi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Onjegin kaže...
eladioms kaže...
Onjegin kaže...

HDZ će biti protiv zatvaranja tvornica jer je pobačaj grijeh.

jednog dana, kad budeš držao svoje dijete u rukama, sigurno ćeš drugačije razmišljati..

želim ti puno sreće i u ljubavi i u životu, pa tako i oko djece.. ali do tada predlažem da odeš do vrtića, pogledaš malo djecu koja se igraju i onda malo razmisliš prije nego što počneš pisati o istome..

Više desetero djece umre svake minute od gladi.

 

Ti i ja ne možemo zamisliti takvu smrt jer nismo vidjeli gladnog čovjeka već desetak godina.

 

To je smrt u delirijumu. Smrt u kojoj svaka stanica mladog tijela ugasne u najvećoj mogućoj patnji. Jedino čime majka može pomoći svom uskoro mrtvom djetetu, jer poslije prelaska granice mase smrt je neizbježna, je da mu vlaži usne i utiša svoje krike.

 

Razmisli o tome prije nego što napišeš post koji poziva na moral i ljubav.

 Slobodno traži i još specifičnije situacije , smisli još neke primjere eutanazije i td., ali ostaje činjenica da i nerođeno dijete ima pravo na život. A ja imam pravo pustiti i suzu jer "nisam robot" i pozivati u krajnjem redu na zdrav razum. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
eladioms kaže...

 Slobodno traži i još specifičnije situacije , smisli još neke primjere eutanazije i td., ali ostaje činjenica da i nerođeno dijete ima pravo na život. A ja imam pravo pustiti i suzu jer "nisam robot" i pozivati u krajnjem redu na zdrav razum. 

 Pravo na život nije činjenica, nego dogovor među ljudima. Postoji vrlo širok konsenzus da se nećemo međusobno ubijati, naprosto jer nam tako odgovara. No ne postoji dogovor sa životinjama, biljkama ili nerođenom djecom, pa oko toga postoje razni stavovi. Vegetarijanci su protiv ubijanja životinja, ti si protiv pobačaja, ali ništa od toga nije apsolut. Čak ni zabrana ubijanja ljudi nije apsolutna (samoobrana, rat).

 

Jednog dana će se postaviti i pitanje 'isključivanja' androida, i to će također biti stvar dogovora, tj. imat će 'pravo na život' samo ako se mi tako dogovorimo, odnosno mi ćemo iz njihove perspektive imati pravo na život ako se oni tako dogovore.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Ja i dalje ne vidim razlog zašto bismo umjetnom (virtualnom, ne znam ni sam kako da se izrazim) stvoru dali mogućnost patnje ? Po definiciji patnja je bol. Zašto bismo dali mašini mogućnost da ga nešto boli ? Kod nas bol ima svoju svrhu. Ne vidim svrhu boli kod računalnog programa.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2015 13:28 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Drago je to prilično lijepo objasnio, ta patnja, to nije namjerno već inherentno (ako do toga dodje i ako to uopće tako funkcionira).

Patnja kod ljudi i životinja, biljaka, nije negativna pojava već pojava koja ide uz osjećajni život kao i ugodni osjećaji.

Filozofski gledano moglo bi se reći da je patnja neophodna da bi pojmili ugodu, nešto bez svoje suprotnosti "ne može postojati", zapravo može ali osjećajna bića ne mogu spontano percipirati, kao što ne možeš percipirati bijela slova na bijeloj podlozi "a tu su, zapisana bijelom tintom" :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Pa pitanje i je zašto bismo stvarali osjećajna bića. Nakon što ga jednom stvariš nema nazad, tj. ima, ali uz posljedice. Stvaranje takvog nečeg nosi ogromnu odgovornost. Zamisli računalo inteligencijom i osjećajima ravno sebi. Kako mu možeš poreći pravo na život i zadovoljenje potreba (ma kakve bile). I o psu se moraš brinuti, a pas umre za 10 godina. Ovdje imaš biće s daleko većim potrebama (npr. socijalnim) koje je praktički vječno.

Da ne govorimo o potencijalnoj opasnosti koju bi predstavljalo. Zamisli računalo s umom Hanibala Lectera. Ne trebaju mu ruke da te uguši. A nema razloga da ne bude i inteligentnije od njega.

Stvaranje bića inteligentnijih od nas samih, a s istim (i vjerojatno dodatnim) psihološkim problemima koje mi imamo? Ne hvala.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Visak kaže...
I o psu se moraš brinuti, 

 Ha?

 

O psu se moraš brinuti? O štakorima i lokalnim pticama isto? A tek o buba švabama...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Onjegin kaže...
Visak kaže...
I o psu se moraš brinuti, 

 Ha?

 

O psu se moraš brinuti? O štakorima i lokalnim pticama isto? A tek o buba švabama...

 Da, ljudi se u pravilu vezu za zivotinje koje imaju I brinu o njima. Imas I zakone koji sankcioniraju zapustanje I maltretiranje zivotinja. Ako imas psa I ne hranis ga, osim sto si govno iz naslova teme, cinis I kazneno djelo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Visak kaže...
Onjegin kaže...
Visak kaže...
I o psu se moraš brinuti, 

 Ha?

 

O psu se moraš brinuti? O štakorima i lokalnim pticama isto? A tek o buba švabama...

 Da, ljudi se u pravilu vezu za zivotinje koje imaju I brinu o njima. Imas I zakone koji sankcioniraju zapustanje I maltretiranje zivotinja. Ako imas psa I ne hranis ga, osim sto si govno iz naslova teme, cinis I kazneno djelo.

 Ja imam ovce koje su dosta zahtjevnije od psa i najveći posao mi je nazvati tipa da ih ošiša, veterinara da ih ojanji i mesara da ih zakolje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćemo li biti govna i prema androidima?
Onjegin kaže...

 Ja imam ovce koje su dosta zahtjevnije od psa i najveći posao mi je nazvati tipa da ih ošiša, veterinara da ih ojanji i mesara da ih zakolje.

 Bi li mogao zaklati nekoga nakon što si s njim diskutirao o nastanku svemira ili nogometu, nakon što ste si pričali viceve i umirali od smijeha? Bi li mogao okončati postojanje nekome tko ti kaže da si mu falio jer te nije vidio par dana i da se veseli što će te uskoro ponovo vidjeti?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Hoćemo li biti govna i prema androidima?

Stalno vrtimo najgoru moguću verziju potencijalne umjetne inteligencije/svjesnosti.

Što ako doista uspijemo napraviti inteligenciju/svjesnost koja u samorazvoju jedne sekunde drastično nadmaši našu sposobnost ... i na kraju rezignirano u gađenju odbije bilo kakvu komunikaciju sa nama - počne "pričat" sama sa sobom i stvori svoj interni virtualni svijet i umjetno podjeli svoju svjesnost na bezbroj "ličnosti". Možda su znanstvenici već uspjeli u svojim laboratorijima ali su tu tišinu  krivo protumačili...

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------

- Ajde uključi!

- Jesam

- i? ... se čuje što u zvučniku!?

- ništa

- čekaj, pusti mene ... Alo, Alo dal me čuješ?

- nema ništa, neuspjeh opet, kvragu :(

- ali vidi lampice od registra trepere, nešto se tu vrti

- a upadne u neku petlju i prošli put je tako ...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice