Hrvatski električni motobicikl

poruka: 78
|
čitano: 13.979
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski električni motobicikl".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
logik kaže...
Deawood kaže...

Osobno mi se ne sviđa. Smisao bicikla je da se ljudi rekreiraju, a ovdje je poteže ta crta i još k tome će koštati 50.000kn {#}

A i čisto sumnjam da se može mjeriti sa kvalitetom high-end modela tipa Trigger Carbon 1.

I ja sam to prvo pomislio al pogledaj video. Može bit bicikl i motor. Kako kad želiš.

 

Bas me zanima kakva to bicikla moze biti sa ravno 50 kila. Ukoliko nisi u slavoniji na ovo mozes zaboraviti bez rada motora.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Matijasever kaže...

Ma kakve vesmasine...da proizvodi neku vrstu automobila koji ce biti kvaltetni a ne preskupi, moglo bi proci. On proizvodi neki "supercar" pokraj kojeg svaka osoba koja se kuzi u automobile prođe, pogleda, i onda produži do Ferrarija, Lamborghinija, Porschea...Bicikl koji je težak, ružan, skup i lošiji od onoga sto nudi konkurencija.

Za kraj, ja ti se uvjek držim poslovice "nisam toliko bogat da kupujem jeftino" i zato sve sto kupim, kupim da je od neke pouzdane firme...od čarapa, gača, košulja, do bicikla ili automobila. Radije ću kupiti 3 Ralph Lauren majica nego 10 sa placa...tako i sa automobilima...Živim u Italiji i sa 7000€ sam si mogao kupiti rexton-a 2009 ili Saab 9-3 2.2 TiD 2007 god...kilometraža je bila slicna...uzeo sam Saab i prezadovoljan sam autom, i 100% sam siguran da sam točno izabrao.

 Razumiješ li ti što znači pojam "manufaktura"? Rimac je manufaktura, a ne serijski štancer. Zbog toga ne može ići na nisku cijenu jer mu se ne isplati, lakše je prodati proizvod ljudima s parama nego onima bez njih.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...
Matijasever kaže...

Ma kakve vesmasine...da proizvodi neku vrstu automobila koji ce biti kvaltetni a ne preskupi, moglo bi proci. On proizvodi neki "supercar" pokraj kojeg svaka osoba koja se kuzi u automobile prođe, pogleda, i onda produži do Ferrarija, Lamborghinija, Porschea...Bicikl koji je težak, ružan, skup i lošiji od onoga sto nudi konkurencija.

Za kraj, ja ti se uvjek držim poslovice "nisam toliko bogat da kupujem jeftino" i zato sve sto kupim, kupim da je od neke pouzdane firme...od čarapa, gača, košulja, do bicikla ili automobila. Radije ću kupiti 3 Ralph Lauren majica nego 10 sa placa...tako i sa automobilima...Živim u Italiji i sa 7000€ sam si mogao kupiti rexton-a 2009 ili Saab 9-3 2.2 TiD 2007 god...kilometraža je bila slicna...uzeo sam Saab i prezadovoljan sam autom, i 100% sam siguran da sam točno izabrao.

 Razumiješ li ti što znači pojam "manufaktura"? Rimac je manufaktura, a ne serijski štancer. Zbog toga ne može ići na nisku cijenu jer mu se ne isplati, lakše je prodati proizvod ljudima s parama nego onima bez njih.

Lako je biti manufaktura kad tatica uzme iz drz blagajne i sredi sinceku tvornicu sa najboljim komponentama...u Concept One je ulozeno 15 milijuna kuna. automobil se prodaje po cijeni od 900.000$ i prodano ih je 2-3 komada...gdje je tu zarada? Rimac nije ulozio svoju lovu nego tuđu, do koje je dosao muljanjem. Potrazi malo tko je tatica i vidi gdje najcesce stanuje (u čuzi), a sin je dobio novu tvornicu sa novim uređajima i inžinjerima, koji su prakticki "zaslužni" za sve to. Znam osobe koje ga poznaju i rekle su kako je mali Mate bahati i bezobrazni vlaj koji se igra šefa tvornice, kao što je Sanader kupovao satove. To za Hrvatsku nema nikakvog dobitka. Samo gubitak. Ponavljam...tko će kupiti Rimac pokraj Ferrarija?

16 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
jozef kaže...

Ma ima to svoje tržište i za više od 6k €, ali onda mora izgledati bar 3 puta bolje nego izgleda. Dizajn je katastrofalan. Izgleda da su nekome platili da dizajnira što gadniji proizvod, a taj se stvarno potrudio.

Gledajuć u promo videu onu ženu što se vozi po gradu stekao sam dojam da je ovjes za dobit morsku bolest, a to je onda sranje za urbano korištenje.
Nigdje se u videu ne vidi jel to isključivo elektro ili ljudski pogon, ili ipak postoji i mogućnost hibridnog pogona tj. pedaliranja potpomognutog elektromotorom, jer ako nema to je takav minus da ga čini skoro sasvim neupotrebljivim. Sudeći po obliku na raspored mase vjerojatno ne treba trošiti riječi. Poprilično razočaravajuće.

Zaključak: Rimac, drži se ti automobila.

Istina, gadan je toliko da ga je ružno za gledat. Ali za ovo boldano nisi u pravu - pogledaj video malo bolje i vidjet ćeš da se spominje i takav mod vožnje.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
oipoi kaže...
logik kaže...
Deawood kaže...

Osobno mi se ne sviđa. Smisao bicikla je da se ljudi rekreiraju, a ovdje je poteže ta crta i još k tome će koštati 50.000kn {#}

A i čisto sumnjam da se može mjeriti sa kvalitetom high-end modela tipa Trigger Carbon 1.

I ja sam to prvo pomislio al pogledaj video. Može bit bicikl i motor. Kako kad želiš.

 

Bas me zanima kakva to bicikla moze biti sa ravno 50 kila. Ukoliko nisi u slavoniji na ovo mozes zaboraviti bez rada motora.

bicikl*

Voze osim svega po Maksimiru. Ako ga nemoraš nosit u rukama dobar je. Startat možeš s motorom i kad dostigne brzinu dovoljnu da svojim nožicama nastaviš bez muke onda počneš lamatat i isključiš motor.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski električni motobicikl

swing..... and a miss.

 
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Matijasever kaže...

Lako je biti manufaktura kad tatica uzme iz drz blagajne i sredi sinceku tvornicu sa najboljim komponentama...u Concept One je ulozeno 15 milijuna kuna. automobil se prodaje po cijeni od 900.000$ i prodano ih je 2-3 komada...gdje je tu zarada? Rimac nije ulozio svoju lovu nego tuđu, do koje je dosao muljanjem. Potrazi malo tko je tatica i vidi gdje najcesce stanuje (u čuzi), a sin je dobio novu tvornicu sa novim uređajima i inžinjerima, koji su prakticki "zaslužni" za sve to. Znam osobe koje ga poznaju i rekle su kako je mali Mate bahati i bezobrazni vlaj koji se igra šefa tvornice, kao što je Sanader kupovao satove. To za Hrvatsku nema nikakvog dobitka. Samo gubitak. Ponavljam...tko će kupiti Rimac pokraj Ferrarija?

 Ajde ti lijepo dokaži to što kenjaviš o čovjeku.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Nije tolko bitno odakle mu lova, vec da je on taj novac u nesto ulozio, zaposlio desetak vrhunskih inženjera i svi skupa nešto i rade. Uostalom, Rimac je prodao nekakve patente BMWu pa i odatle dio love...
 -- || \o/
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...
Matijasever kaže...

Lako je biti manufaktura kad tatica uzme iz drz blagajne i sredi sinceku tvornicu sa najboljim komponentama...u Concept One je ulozeno 15 milijuna kuna. automobil se prodaje po cijeni od 900.000$ i prodano ih je 2-3 komada...gdje je tu zarada? Rimac nije ulozio svoju lovu nego tuđu, do koje je dosao muljanjem. Potrazi malo tko je tatica i vidi gdje najcesce stanuje (u čuzi), a sin je dobio novu tvornicu sa novim uređajima i inžinjerima, koji su prakticki "zaslužni" za sve to. Znam osobe koje ga poznaju i rekle su kako je mali Mate bahati i bezobrazni vlaj koji se igra šefa tvornice, kao što je Sanader kupovao satove. To za Hrvatsku nema nikakvog dobitka. Samo gubitak. Ponavljam...tko će kupiti Rimac pokraj Ferrarija?

 Ajde ti lijepo dokaži to što kenjaviš o čovjeku.

Evo ti jedna vijest od hrpa njih...http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/137929/Kako-je-skromni-poduzetnik-zavrsio-u-zatvoru-s-Kruljcem.html

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Agent Rico kaže...
Nije tolko bitno odakle mu lova, vec da je on taj novac u nesto ulozio, zaposlio desetak vrhunskih inženjera i svi skupa nešto i rade. Uostalom, Rimac je prodao nekakve patente BMWu pa i odatle dio love...

 Točno. A čovjek uredno plaća i porez i isplaćuje plaće.

 

A u isto vrijeme, "megakorisne" tvornice tekstila, ploči ca, obuće itd. zatvaraju vrata. Tako da Rimac nije loš kako god da okreneš.

 

EDIT:

 

Matijasever, ja tu ne vidim apsolutno ništa. Sve nekakva nagađanja-imaš li išta konkretno?

 

A i ne vidim gdje se tu spominje tvrtka Rimac Automobili?!

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 19:25 (Pranja).
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...
Matijasever kaže...

Lako je biti manufaktura kad tatica uzme iz drz blagajne i sredi sinceku tvornicu sa najboljim komponentama...u Concept One je ulozeno 15 milijuna kuna. automobil se prodaje po cijeni od 900.000$ i prodano ih je 2-3 komada...gdje je tu zarada? Rimac nije ulozio svoju lovu nego tuđu, do koje je dosao muljanjem. Potrazi malo tko je tatica i vidi gdje najcesce stanuje (u čuzi), a sin je dobio novu tvornicu sa novim uređajima i inžinjerima, koji su prakticki "zaslužni" za sve to. Znam osobe koje ga poznaju i rekle su kako je mali Mate bahati i bezobrazni vlaj koji se igra šefa tvornice, kao što je Sanader kupovao satove. To za Hrvatsku nema nikakvog dobitka. Samo gubitak. Ponavljam...tko će kupiti Rimac pokraj Ferrarija?

 Ajde ti lijepo dokaži to što kenjaviš o čovjeku.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ivan-rimac-opet-sudu-zamaglili-333-mil-kuna-tvrtke-slavonija-di-clanak-318377 evo jos...sam si trazi ostale...nemam vremena ti dokazivati nesto sto vrane na stablima znaju...zaposlio je vjerojatno sve blizne familiji kako to inace u hrv ide...rodjake...ali opet zataskavate najbitniju stvar, a to je da te "njegove" izmisljotine nemaju smisla...

11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...
Agent Rico kaže...
Nije tolko bitno odakle mu lova, vec da je on taj novac u nesto ulozio, zaposlio desetak vrhunskih inženjera i svi skupa nešto i rade. Uostalom, Rimac je prodao nekakve patente BMWu pa i odatle dio love...

 Točno. A čovjek uredno plaća i porez i isplaćuje plaće.

 

A u isto vrijeme, "megakorisne" tvornice tekstila, ploči ca, obuće itd. zatvaraju vrata. Tako da Rimac nije loš kako god da okreneš.

Lako je placati radnike sa drzavnom, tj nasom lovom...to je svatko u stanju {#}

12 godina
odjavljen
offline
Hrvatski električni motobicikl

Pa čovječe, tu ne piše ništa što ti tvrdiš.

 

Ja da si tražim?

 

A ovo-zaposlio rođake? Opet nešto bez dokaza?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
1 10 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Matijasever kaže...
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...

 Da Bill Gates dođe u HR i počne ulagati lovu, našli bi se ljudi kao ti da se poseru po njemu iz čiste zavisti.

 

To je taj Balkan.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
13 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Matijasever kaže...
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...

Šta je lik našiljio komada koji ti se sviđa da ga toliko okapaš.

 

OK pokazao si da mu je otac tipični HR biznismen ali kakve to veze ima s ovim proizvodom? Ajde ti probaj napraviti nešto za što će trebati više od dva čovjeka u proizvodnji, pokušaj patentirati nešto i prodati taj proizvod nekom drugom, posebice na tržištu auto-moto proizvoda.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
mario.L_hr kaže...
Matijasever kaže...
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...

Šta je lik našiljio komada koji ti se sviđa da ga toliko okapaš.

 

OK pokazao si da mu je otac tipični HR biznismen ali kakve to veze ima s ovim proizvodom? Ajde ti probaj napraviti nešto za što će trebati više od dva čovjeka u proizvodnji, pokušaj patentirati nešto i prodati taj proizvod nekom drugom, posebice na tržištu auto-moto proizvoda.

U Italiji ako ti otac završi u zatvoru zbog organiziranog kriminala, tvoja imovina prolazi kroz detaljnu provjeru i u 90% slučajeva država plijeni kao ilegalno stečenu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
MrBlc kaže...

U Italiji ako ti otac završi u zatvoru zbog organiziranog kriminala, tvoja imovina prolazi kroz detaljnu provjeru i u 90% slučajeva država plijeni kao ilegalno stečenu.

Da nakon pravomoćne presude. Koliko ja znam ista još nije donešena. Nije da mu branim oca niti imama neko dobro mišljenje o njemu samo mi je pun kufer znalaca koji pohvataju sve detalje i znaju sve činjenice na osnovu izvora iz četvrte ruke.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
mario.L_hr kaže...
MrBlc kaže...

U Italiji ako ti otac završi u zatvoru zbog organiziranog kriminala, tvoja imovina prolazi kroz detaljnu provjeru i u 90% slučajeva država plijeni kao ilegalno stečenu.

Da nakon pravomoćne presude. Koliko ja znam ista još nije donešena. Nije da mu branim oca niti imama neko dobro mišljenje o njemu samo mi je pun kufer znalaca koji pohvataju sve detalje i znaju sve činjenice na osnovu izvora iz četvrte ruke.

Ništa ne prejudiciram, samo si tražio odgovor kakve veze ima otac s ovim proizvodom, pa sam ti napisao jednu mogućnost koja može postojati, ako se utvrdi da je takva situacija.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
protjeran
offline
Hrvatski električni motobicikl

Ovo je ustvari oslabljeni Greyborg s kojim rimac suraduje.Znaci nije njegov dizajn nego je on samo nakacio dodatne gluposti i predstavio kao svoj proizvod.Orginalni greyborg je imao motor od 5.5KW i maksimalnu brzinu od 110 kmh.

 

 

 

 

 

The world is just illusion
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
ah, isto kao i koncept one gdje je na sasiju iz bugarske nakacena elektronika i par elektromotora. a to da je prodan makar i jedan ne vjerujem dok ne vidim da je bilo gdje homologiran i registriran.
cini se da mali mate po savjetika s verna puno vise trosi na marketing nego na razvoj. a bitno da smo se sprdali sa jugo firmama kad su nesto proizvodile i razvijale.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Odlican bicikl na struju se kupi vec za 10-tak tisuca kuna,cemo ovo ?
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Pranja kaže...
Matijasever kaže...
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...

 Da Bill Gates dođe u HR i počne ulagati lovu, našli bi se ljudi kao ti da se poseru po njemu iz čiste zavisti.

 

To je taj Balkan.

Naravno, ne znas sto odgovoriti, pa okreces pricu na drugu stranu.  Ja nisam zavidan jer mi apsolutno nista ne fali u zivotu. Samo pokusavam na pametni nacin objasniti ljudima kao sto si ti, kako im lopovi mazu oci. Balkan u meni nije nikad bio jer sam sa 4 god dosao u Italiju i zivio do 20. God dana sam proveo u Hrvatskoj na strojarskom fakultetu. Preselio sam se iz Italije da okusim zivot u Hrvatskoj i zato sto sam imao tamo djevojku. Polozio sam prvu godinu bez problema ali sam odlucio to napustiti jer sam se sreo sa nekim stvarima preko kojih nisam mogao preci. Trazio sam posao u jednom kaficu za ljetni period i mene su odbili (visok metar i 90, 90 kg misica dobiveni nakon 12 godina plivanja i teretane), a posao je dobio masni hercegovac visok metar 70 sa nekih 20kg viska. Vlasnik kafica, brat od Fani (zena od keruma) mi je rekao da djelujem previse autoritativno i da bi se mislilo da sam ja tu sef. Na kraju sam ovdje u it nasao super posao i ne pada mi na pamet krociti u hrv. Ova cijela stvarna prica je samo primjer kakve osobe vode kolo u Hrvatskoj.

Matijasever kaže...
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...

Šta je lik našiljio komada koji ti se sviđa da ga toliko okapaš.

 

OK pokazao si da mu je otac tipični HR biznismen ali kakve to veze ima s ovim proizvodom? Ajde ti probaj napraviti nešto za što će trebati više od dva čovjeka u proizvodnji, pokušaj patentirati nešto i prodati taj proizvod nekom drugom, posebice na tržištu auto-moto proizvoda.

Komada ima koliko god hocu. Ne patim ja za time. Lik ti je ispod napisao kako stvari stoje i sto bi dozivio u Italiji. Ugl, nas mali mate nije nista smislio. Ponavljam, otac mu je izgradio tvornicu, napunio je najmodernijim uredjajima i zaposlio neke inzinjere da rade, a mate pobire vrhnje. Sve to nije njihov izum nego su cak pokupovali patente od firmi koje su imale ideju, ali ne kapital, koji je mate, tj njegov otac imao, i tako je to doslo do svega toga. Mate je jedan zaigrani deckic kojem tatica kupuje autice (u ovom slucaju prave) i onda se on igra sa njima nakon sto ih ekipa malo priredi. Sve ovo znam jer imam poznanika koji zna biti u kontaktu sa matom. Ako sam tocno procitao, prodan je jedan jedini primjerak. Naravno, za 900.000$ cu prije kupiti Bugatti Veyron i bti prava faca, nego baciti tu lovu za Rimca koji k ne vrijedi. Aj mi reci dali bi ti kupio Bugatti Veyron kao tri Lamborghinija Aventador, ili Rimca? Sam Rimac se ne vozi u tom svom autu nego u Audiu R8 i A8...Jel ti treba nesto vise?

MrBlc kaže...
mario.L_hr kaže...
Matijasever kaže...
lik je lovu dobio na ilegalan nacin...gotova prica...pametnom je dovoljno jednom reci...ti i sam znas da sam u pravu...jedini odgovor je da grabljas lovu sa rimcom ili se nadas da ce on ovo citati, pa ces se tako uvuci u dupe...

Šta je lik našiljio komada koji ti se sviđa da ga toliko okapaš.

 

OK pokazao si da mu je otac tipični HR biznismen ali kakve to veze ima s ovim proizvodom? Ajde ti probaj napraviti nešto za što će trebati više od dva čovjeka u proizvodnji, pokušaj patentirati nešto i prodati taj proizvod nekom drugom, posebice na tržištu auto-moto proizvoda.

U Italiji ako ti otac završi u zatvoru zbog organiziranog kriminala, tvoja imovina prolazi kroz detaljnu provjeru i u 90% slučajeva država plijeni kao ilegalno stečenu.

Zivim u Italiji vec skoro 17 godina i potvrdjujem napisano. Nije niti ovdje pravosudje savrseno, ali hrvatsko je stvarno ocajno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 0:47 (Matijasever).
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski električni motobicikl

ako je napredniji od ovoga onda svaka čast.

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

Mislim da porjeklo imovine Rimca nije predmet posta pa bi stvarno bilo u redu ili da raspravu prekinete ili ju prebacite u drugi thread. Nepobitna činjenica jest da mu je otac u zatvoru zbog gospodarskog kriminala, ali nema potrebe da se na osnovu toga donose bilo kakvi zaključci. Naravno da on proizvodi ekskluzivne stvari jer kao mala manufaktura jedino s takvima može konkurirati na tržištu. Ovdje se spominje nekakva masovna proizvodnja - kako mislite da bi Rimac konkurirao Mercedesu ili GMu?!?
Tema je bicikl koji je naročito obzirom na reputaciju Rimca razočarao. Tehnički i vizualno zaostaje za konkurencijom bar nekoliko godina, što je u tako mladoj vrsti proizvoda jaaaaaaako puno. 

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
Matijasever kaže...

Komada ima koliko god hocu. Ne patim ja za time. Lik ti je ispod napisao kako stvari stoje i sto bi dozivio u Italiji. Ugl, nas mali mate nije nista smislio. Ponavljam, otac mu je izgradio tvornicu, napunio je najmodernijim uredjajima i zaposlio neke inzinjere da rade, a mate pobire vrhnje. Sve to nije njihov izum nego su cak pokupovali patente od firmi koje su imale ideju, ali ne kapital, koji je mate, tj njegov otac imao, i tako je to doslo do svega toga. Mate je jedan zaigrani deckic kojem tatica kupuje autice (u ovom slucaju prave) i onda se on igra sa njima nakon sto ih ekipa malo priredi. Sve ovo znam jer imam poznanika koji zna biti u kontaktu sa matom. Ako sam tocno procitao, prodan je jedan jedini primjerak. Naravno, za 900.000$ cu prije kupiti Bugatti Veyron i bti prava faca, nego baciti tu lovu za Rimca koji k ne vrijedi. Aj mi reci dali bi ti kupio Bugatti Veyron kao tri Lamborghinija Aventador, ili Rimca? Sam Rimac se ne vozi u tom svom autu nego u Audiu R8 i A8...Jel ti treba nesto vise?

Zivim u Italiji vec skoro 17 godina i potvrdjujem napisano. Nije niti ovdje pravosudje savrseno, ali hrvatsko je stvarno ocajno.

Zar ti sam ne vidiša apsurdnost ovoga što tvrdiš. Ti znaš to što znaš jer "imaš poznanika koji zna biti u kontaktu s Matom", na ovo mogu samo reći {#}. Tu barataš podacima i činjenicama kao da mu osobno vodiš knjigovodstvo i istovremeno nadgledaš što se radi u firmi.

 

Da li automobil vrijedi ili ne vrijedi nemam pojma, nisam ga isprobao, čak ga nisam ni vidio da bi mogao dati neki sud o istom. Jedino što sam vidio je po portalima i filmiće s prezentacijama. Da li će biti uspješan ili ne, u prodaji onoga što radi ni to nemam pojma ali ćemo vidjeti u dogledno vrijeme. Sam uspjeh prodaje (u automobilskoj industriji a i u ostalima) često nije vezan uz kvalitetu samog proizvoda i revolucionarnost ideje (googlaj Wankel motor) već je puno popratnih faktora u igri. Zbog samog stanja tržišta i gužve na istom te nedostatka prave marketinške podrške, velika je šansa da će propasti cijeli projekt (ne bi bio prvi).

 

Što se tiče patenata, ne vidim problema u kupnji istih, danas je to normalna stvar, Google je kupio Motorolu većim dijelom zbog patenata. U auto industriji nema šanse da napraviš automobil bez da licenciraš neki od patenata, zbog toga je logičan njegov interes u kupnji istih jer ih u nekoj fazi može iskoristiti za povoljnije licence ili naprosto prodati i unovčiti.

 

Ne znam da li je iko od vas koji pljujete po njemu svjestan činjenice koliko je teško proizvoditi bilo što u HR. Zemlja je, skoro pa u potpunosti, deindustrijalizirana i svi partneri na koje se trebaš osloniti (jer ne možeš sve sam) su vanjski. Ponekad to i nije loše, kad je proizvodnja uhodana, ali kad startaš od 0 to je vrlo veliki problem. Sve moraš avansirati (platiti unaprijed) i moljakati da dobiješ u razumnom roku, da ne pričamo o teretu financiranja takve proizvodnje koja tek u budućnosti treba donijeti dobit. Osobno skidam kapu svakom mazohistu koji se upusti u tako nešto.

 

Da ponovim još jednom osobno ne poznajem ni njega ni njegovog oca, o njegovom ocu (na temelju onoga što sam pročitao) nemam baš neko osobito mišljenje ali to ne znači da treba postaviti znak jednakosti između njih dvojice.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
njofra86 kaže...

ako je napredniji od ovoga onda svaka čast.

Ako ti veliki ekran na biciklu znaci, onda je napredniji {#} Dovoljno je znati da rimac ima preko 50kg, znaci zaboravi sve sto ovaj radi, zaboravi voznju po terenu. Zamisli ti da se zenska vozi, i padne sa te gluposti rimceve. Kao prvo ne bi to mogla dignuti, a kao drugo, ne daj Boze da padne na nju to cudo. Znaci, ruzan, tezak, sa ekranom koji je mogao bez probema biti duplo manji, bez inovacija i sa velicinom baterije gdje bi Audi uspio ugurati 500-600km voznje a ne 150 kao ovaj "nas strucnjak". Nema ti tu naprednosti. {#}

jozef kaže...

Mislim da porjeklo imovine Rimca nije predmet posta pa bi stvarno bilo u redu ili da raspravu prekinete ili ju prebacite u drugi thread. Nepobitna činjenica jest da mu je otac u zatvoru zbog gospodarskog kriminala, ali nema potrebe da se na osnovu toga donose bilo kakvi zaključci. Naravno da on proizvodi ekskluzivne stvari jer kao mala manufaktura jedino s takvima može konkurirati na tržištu. Ovdje se spominje nekakva masovna proizvodnja - kako mislite da bi Rimac konkurirao Mercedesu ili GMu?!?
Tema je bicikl koji je naročito obzirom na reputaciju Rimca razočarao. Tehnički i vizualno zaostaje za konkurencijom bar nekoliko godina, što je u tako mladoj vrsti proizvoda jaaaaaaako puno. 

Tocno. To sam izvukao samo zato sto je puno njih ovdje velicalo taj "bicikl", "el. bicikl", "motobicikl", "k od ovce" (ne znam kako da ga nazovem {#}) i pricalo kako je napredan, kako je super ideja i kad bi im rekao da je totalna budalastina, onda bi mi odgovorili da pokusam ja to napraviti, i morao sam im objasniti kako je on to izradio, da se zna...jer puno ljudi zivi u zabludi ovdje, kao u cijeloj Republici Hrvatskoj.

16 godina
offline
Hrvatski električni motobicikl

Kao bicikl ovaj stroj ne funkcionira prije svega zbog svoje težine zbog čega ga sigurno nije lako kontrolirati. Ovo je prometalo, nikakav bicikl, a ako se biciklom naziva sve što ima pedale onda su i stari Tomosi zapravo bicikli.

 

S druge strane, iako se kao biciklist zgrožavam nad idejom električnog bicikla, realnost je takva da su praktični. Naravno, tu ne govorim o zvijerima poput ovog, već o standardnim biciklima s električnim pogonom koji je tu po potrebi.

 

Svaka čast Rimcu, al mislim da niš od ovoga. Naći će se vjerojatno koji entuzijast koji će ga kupiti, al to će biti to.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
 
7 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
logik kaže...

Voze osim svega po Maksimiru. Ako ga nemoraš nosit u rukama dobar je. Startat možeš s motorom i kad dostigne brzinu dovoljnu da svojim nožicama nastaviš bez muke onda počneš lamatat i isključiš motor.

 Ne bi vjerovao ali nismo svi iz Zagreba i sa nozicama bi po Kvarneru mogao eventualno napraviti dzir po korzu koji je jedini komad ravne zemlje u ovom djelu hrvatske. Ali imas i ti Sljeme pa nadji neko zgodno djevojce pa ga smjesti na svoj bicikli i probaj uspedalirati uzbrdo par kilometara cisto da dobijes dojam sto znaci 50 kilometara dodatnog tereta na bicikli.

11 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatski električni motobicikl
mario.L_hr kaže...

Zar ti sam ne vidiša apsurdnost ovoga što tvrdiš. Ti znaš to što znaš jer "imaš poznanika koji zna biti u kontaktu s Matom", na ovo mogu samo reći {#}. Tu barataš podacima i činjenicama kao da mu osobno vodiš knjigovodstvo i istovremeno nadgledaš što se radi u firmi.

 

Da li automobil vrijedi ili ne vrijedi nemam pojma, nisam ga isprobao, čak ga nisam ni vidio da bi mogao dati neki sud o istom. Jedino što sam vidio je po portalima i filmiće s prezentacijama. Da li će biti uspješan ili ne, u prodaji onoga što radi ni to nemam pojma ali ćemo vidjeti u dogledno vrijeme. Sam uspjeh prodaje (u automobilskoj industriji a i u ostalima) često nije vezan uz kvalitetu samog proizvoda i revolucionarnost ideje (googlaj Wankel motor) već je puno popratnih faktora u igri. Zbog samog stanja tržišta i gužve na istom te nedostatka prave marketinške podrške, velika je šansa da će propasti cijeli projekt (ne bi bio prvi).

 

Što se tiče patenata, ne vidim problema u kupnji istih, danas je to normalna stvar, Google je kupio Motorolu većim dijelom zbog patenata. U auto industriji nema šanse da napraviš automobil bez da licenciraš neki od patenata, zbog toga je logičan njegov interes u kupnji istih jer ih u nekoj fazi može iskoristiti za povoljnije licence ili naprosto prodati i unovčiti.

 

Ne znam da li je iko od vas koji pljujete po njemu svjestan činjenice koliko je teško proizvoditi bilo što u HR. Zemlja je, skoro pa u potpunosti, deindustrijalizirana i svi partneri na koje se trebaš osloniti (jer ne možeš sve sam) su vanjski. Ponekad to i nije loše, kad je proizvodnja uhodana, ali kad startaš od 0 to je vrlo veliki problem. Sve moraš avansirati (platiti unaprijed) i moljakati da dobiješ u razumnom roku, da ne pričamo o teretu financiranja takve proizvodnje koja tek u budućnosti treba donijeti dobit. Osobno skidam kapu svakom mazohistu koji se upusti u tako nešto.

 

Da ponovim još jednom osobno ne poznajem ni njega ni njegovog oca, o njegovom ocu (na temelju onoga što sam pročitao) nemam baš neko osobito mišljenje ali to ne znači da treba postaviti znak jednakosti između njih dvojice.

To sto sam napisao i potvrdjujem. Ukratko, lik iz Splita zivi u zgradi gdje mi je cura. Sredjivao sam mu laptop i tako smo se bolje upoznali. Radi za jednu televiziju i upoznao rimca. On zna dosta toga sto mi nije niti rekao, ali opet podrzava rad tog rimca.

Znam dobro za wankel motor jer mi je Mazda RX-8 bila u planu kupnje. Jos je davnih 90ih god RX-7 vec bila opremljena takvim motorom. Znam da je izumljen negdje u 50ih ili 60ih godina i ugl je rasiren medju kartinzima, trkacim automobilima. Mana je sto trosi mnogo goriva, tako da za automobile serijske prizvodnje nije bas pogodan, i upravo me to odbilo od kupnje, jer auto je vrhunski.

Stvar je u tome sto on nije startao od 0. Nije poceo skromno kao velika vecina danasnjih proizvodjaca. Saab je krenuo sa jednom malom avioindustrijom. Dobili su neku malu pomoc od drzave jer je to bila stvar sto je drzavi trebalo. Dan danas proizvode avione. Tek su kasnije krenuli automobilskom industrijom, i to automobilom koji nije imao namjere se probiti medju lamborghinije ili ferrarije. Kasnije su pokrenuli proizvodnju Scania kamijona i definitivno su navrhu proizvodjaca. U automobilskoj industriji su takodjer vrhunski i to ti mogu potvrditi iz prve ruke posto vozim jedan 9-3 iz 2007 godine. Otac mi je imao Bmw 5icu 2006 god kupljenu prakticki novu, prije Passata, Audia A6. Sada ima Mitsubishi Outlander ali niti jedan se meni ne svidja sveukupno kao Saab. Cube je firma osnovana od oca i sina, koji su 1993 poceli popravljati tudje bicikle u nekom podrumu. Poceli su samo kombinirati neke vlastite bicikle i malo po malo su stvorili vrhunsku firmu u njemackoj. Rimac je krenuo u proizvodnju nekog propalog Supercar-a kojeg je vec neka firma osmislila, ali zbog manjka love nisu bili u mogucnosti ga gurnuti. Tu nastupa "genijalni" rimac koji za pojedinacne hrvatske drzavljane je hrvatski genije. Od kuda se taj pojavio i od kuda mu lova nikoga nije briga, ali se svi zale na ekonomsko stanje drzave. Da on to vadi iz svog dzepa, ne bi bilo problema. Imao bi svoje misljenje o tom proizvodu i tocka. Ovako je stvar drugacija. Gore sam stavio 2 linka, a mogao bi ih naci hrpu. Mali mate se voli igrati auticima. Zna i sam da se ne mora brinuti dali ce imati za jest jer tatica sve podmiruje. Svaka firma koja nakon prvog pokusaja, kao on, nije uspjela barem izbalansirati financije, je propala. Varanjem svatko moze doci do necega, ali tko visoko leti, nisko pada. Ja sa 21 god sam si kupio taj Saab 9-3 2007 god. Da mi je otac kupio novoga, kakav bi ja cilj u zivotu imao? Ovako cu ja za 10 godina uz familiju i sve ostalo doci u autosalon i sam sebi kupiti novoga za kes lovu. Za 30 godina mozda kupim autosalon. Ali poanta je u tome da se pocinje od malih stvari. To je stvar koju sam naucio i nitko mi ne moze osporiti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice