E ink smartfon

poruka: 6
|
čitano: 2.131
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "E ink smartfon".
14 godina
offline
E ink smartfon

Nakon što smo došli do vrha sa 1080p ekranima, vraćamo se na monokromatske. {#}

Swedish latin super funk.
Moj PC  
19 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
E ink smartfon

da al ovo skoro da i ne trosi bateriju, a s obzirom da su smartphone-i sve jaci i trose sve vise energije, negdje ce se s vremenom morati ustedjeti na energiji, a ovi ekranceki mi se cini ok za to, jos kad bi samo velke firme zeljele dati pare za razvoj e-ink ekrana, vjerujem da bi se vec naslo i rjesenje u boji, a cini mi se da sam vec vidio neki prototip u boji...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E ink smartfon

e ink u boji ima al boje su jako lose na razini buble jet printera iz 1990. medjutim bolje rjesenje je spojit oba ekrana u 1 kao 2 sloja, gornji tft touch prozirni i donji e ink mono.tak bi se dobilo na funkcionalnosti i ustedi energije.kad ne treba gornji color sloj samo e ink prikazuje mono/dual color sliku, (95% vremena uporabe) a color sloj se koristi samo za fotkanje, video i igrice, a tad donji sloj bude bijeli kao pozadina samo. jednostavno i prakticno)). nesto slicno vec ima LG al koristi prozirni ekran kao izlog, uz paprenu cijenu. tak da je ovo puno logicnija primjena obje tehnologije u 1))

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 9:08 (qwwerty11).
16 godina
odjavljen
offline
Re: E ink smartfon
qwwerty11 kaže...

e ink u boji ima al boje su jako lose na razini buble jet printera iz 1990. medjutim bolje rjesenje je spojit oba ekrana u 1 kao 2 sloja, gornji tft touch prozirni i donji e ink mono.tak bi se dobilo na funkcionalnosti i ustedi energije.kad ne treba gornji color sloj samo e ink prikazuje mono/dual color sliku, (95% vremena uporabe) a color sloj se koristi samo za fotkanje, video i igrice, a tad donji sloj bude bijeli kao pozadina samo. jednostavno i prakticno)). nesto slicno vec ima LG al koristi prozirni ekran kao izlog, uz paprenu cijenu. tak da je ovo puno logicnija primjena obje tehnologije u 1))

 

To ce imat iPhone 6, pa ce Samsung kopirat.

http://isvijet.com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: E ink smartfon

@qwwerty11

 

Domaća zadaća :)  - potražiti informacije o Pixel Qi ekranima. Ne rade onako kako si opisao, ali rezultat je sličan.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 19:13 (hrx).
15 godina
offline
E ink smartfon

ovo je dobra stvar koju bi najlogicnije bilo vidit na blackberryu - korisnici kojima nije bitna boja ba ekranu, ali je citljivost i trajanje baterije prioritet. Citanje i pisanje mailova je uglavnom sve za sto se taj ekran koristi... predobra shema... na iPhoneu to ne bi zazivilo

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice