Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj

poruka: 15
|
čitano: 3.038
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj".
15 godina
neaktivan
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj

koliko sam ja shvatio, oni su 5. uređaj po prodaji kod DNA, a ne u cijeloj Finskoj, to je kao da t-com objavi rezultate prodaje u njihovim dućanima za telefone koje ljudi uzimaju kod njih sa ugovorom.

Svejedno, dobar rezultat, nadam se da će se ta prodaja proširiti i dalje.

Ja sam naručio svoj primjerak, sada kad mi N9 više nema podršku.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj

kad je transkontinentalni balistički nuklearan projektil napokon pogodio moju kasicu (sa samo [!] 42 metra odstupanja), od mojih samo [!] 399 € u njoj (kao ni kasice) nije ostalo niti prah nebeski pa kupnju odlažem za neka bogatija vremena. šmrc. {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj

Samo naprijed.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj

Samo pogledaj prva 2 najprodavanija.  Da kod nas ljudi imaju plaće kao u Finskoj niko nebi kupovao mobitel jeftiniji od 1000€. Izgleda da finci ne pate od kompleksa kao mi hrvati.

 
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj

Pametni ljudi, kupuju mobitele za 100 eura radi potrebe, a ne kurčenja.

Izgleda da smo mi hrvati žrtve vlastite inteligencije.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
Ja_ne_znam kaže...

Samo pogledaj prva 2 najprodavanija.  Da kod nas ljudi imaju plaće kao u Finskoj niko nebi kupovao mobitel jeftiniji od 1000€. Izgleda da finci ne pate od kompleksa kao mi hrvati.

Ni ostali sjevernjaci (Norvezani, Danci, Svedani). Sestra i stari su bili gore. Ti ljudi se ne voze u autima na posao (vecinom) - bicikl i role bez obzira na hladnocu, jeftinije i zdravije. :D

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 20:28 (1domagoj1).
15 godina
protjeran
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
Ne razumijem sto vas toliko muci tko koji mobitel kupuje... Ja mijenjam mobitele svakih dviju godina i uglavnom je to uvijek nexus (neparne zasad). Netko izlazi vani i to sve lijepo zalije u mjesec par tjedana ili cak izlazak dva :) stvar izbora i potreba :)

Da budem ontopic.
Nadam se za Jollu i uspijeh Sailfisha da ce portane verzije biti dovoljno dobre za svakodnevnu uporabu... to bi im bio dobar marketing za OS i stjecanje feedbacka i daljnju optimizaciju a kad vrijeme dodje back to papa odnosno akvizicija Jolle od strane Nokie i povratak diva u svoje vode :) sa modelima Nokia Jolla vs Microsoft Lumia :) bit ce zabavno :P
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
http://www.usporedi.hr/teme/najprodavaniji-mobiteli-u-hrvatskoj

koliko ja vidim jedan flagship prosle generacije i sve ostalo low end telefoni... prilicno slicno fincima...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
TranceMight kaže...
...
Da budem ontopic.
Nadam se za Jollu i uspijeh Sailfisha da ce portane verzije biti dovoljno dobre za svakodnevnu uporabu... to bi im bio dobar marketing za OS i stjecanje feedbacka i daljnju optimizaciju a kad vrijeme dodje back to papa odnosno akvizicija Jolle od strane Nokie i povratak diva u svoje vode :) sa modelima Nokia Jolla vs Microsoft Lumia :) bit ce zabavno :P

Mislim da su sanse za to minimalne. Nije rijec o bilo kakvoj startup kompaniji, nego o startup kompaniji koja proizvodi svoj vlastiti telefon i pokusava se probiti u vec ustaljenom trzistu gdje bas i nema nekog mjesta za nove igrace. Da dobe neki znacajniji udio i onda da prodaju kompaniju? Nakon sve te muke? I to Nokiji, tj. MS-u koji su odavno otpisali bilo sto osim WP-a? I da na taj nacin ubiju i Sailfish? Sumnjam...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
protjeran
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
Nokia != MS
Nokia prodaje svoj biznis vezan za mobitele i obvezuje se dvije godine ne ulaziti ponovo u njega ponovo...

Pitanje je jel moze Sailfish do znacajnog trzisnog udjela bez branda u svijetu u kojem se brandovi radjaju ko iz nikud... to je samo moj bet :) ali btw. jedan od financijera tog startupa je nokia :P
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
TranceMight kaže...
Ne razumijem sto vas toliko muci tko koji mobitel kupuje... Ja mijenjam mobitele svakih dviju godina i uglavnom je to uvijek nexus (neparne zasad). Netko izlazi vani i to sve lijepo zalije u mjesec par tjedana ili cak izlazak dva :) stvar izbora i potreba :)

Da budem ontopic.
Nadam se za Jollu i uspijeh Sailfisha da ce portane verzije biti dovoljno dobre za svakodnevnu uporabu... to bi im bio dobar marketing za OS i stjecanje feedbacka i daljnju optimizaciju a kad vrijeme dodje back to papa odnosno akvizicija Jolle od strane Nokie i povratak diva u svoje vode :) sa modelima Nokia Jolla vs Microsoft Lumia :) bit ce zabavno :P

microsoft da radi linux phone?! 

*jolla je startup koja se po nečemu razlikuje od androida ili wp. naime, to je mobilni os koji starta sa cca milijun aplikacija za razliku od potonjih koji su morali startati od nule

**inače, odlično je ovo što se može i iz hrvatske naručit, konačno nismo baš zadnja rupa na svirali. eh da je marseille dobio večeras, tko zna možda bi i kliknio ... ;)

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 2:09 (hrvooje).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
TranceMight kaže...
Nokia != MS
Nokia prodaje svoj biznis vezan za mobitele i obvezuje se dvije godine ne ulaziti ponovo u njega ponovo...

Pitanje je jel moze Sailfish do znacajnog trzisnog udjela bez branda u svijetu u kojem se brandovi radjaju ko iz nikud... to je samo moj bet :) ali btw. jedan od financijera tog startupa je nokia :P

Pa samo taj biznis vezan uz mobitele i jest bitan. Odjel za mobitele je MS-ov, dakle Nokia == MS. Ostali odjeli nisu toliko bitni. Dvije godine su cijela vjecnost, nema teorije da se vise vrate.

 

A vidjet cemo, ako se Jolli sreca malo osmjehne (a u Aziji se osmjehnula po svemu sudeci), bude tu nesto. Istina, dala je Nokia kintu, kao i ostalim 300 startupa koje su pokrenuli otpusteni zaposlenici (zbog otpustanja su im i financirali startupe - Nokijin Bridge program).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 2:13 (1domagoj1).
13 godina
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
Ja_ne_znam kaže...

Samo pogledaj prva 2 najprodavanija.  Da kod nas ljudi imaju plaće kao u Finskoj niko nebi kupovao mobitel jeftiniji od 1000€. Izgleda da finci ne pate od kompleksa kao mi hrvati.

 

Možda su samo škrti?

Na nešto moraš potrošit pare. Neko troši na tehniku, neko na alkohol, neko na kurve...

A ima ih koji i ne potroše, pa potroše drugi umjesto njih.

15 godina
protjeran
offline
Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
Nokia != MS... Vi ste totalni fikusi... LOL

Nokia prodaje mobilni odjel MSu ergo rjesava se bez potrebnih tvornica, viska radne snage i za uzvrat jos i dobija 4 miliarde...
Kada MS preuzme taj odjel Nokia nakon dvije godine moze oformirati novi odjel...

a bit of logic :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla peti najprodavaniji telefon u Finskoj
TranceMight kaže...
Nokia != MS... Vi ste totalni fikusi... LOL

Nokia prodaje mobilni odjel MSu ergo rjesava se bez potrebnih tvornica, viska radne snage i za uzvrat jos i dobija 4 miliarde...
Kada MS preuzme taj odjel Nokia nakon dvije godine moze oformirati novi odjel...

a bit of logic :)

Ok ok, Nokia je Nokia. Imaju tri odjela. Jedan od njih je odjel za telefone. Njega su prodali MS-u. Ostalo im je sto? Markets odjel? Heh.

Koja je logika u ponovnom oformljivanju odjela koji je prije toga prodan? Zasto bih prodavao nesto i za dvije godine (ili nekad vec) ponovno isao oformiti to isto nesto?

Ne vjerojem da cemo vidjeti taj novooformljeni odjel.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice