Jolla na Sailfishu

poruka: 22
|
čitano: 4.161
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jolla na Sailfishu".
15 godina
offline
Jolla na Sailfishu

Puno je to para dati za telefon sa izmjenjivim maskama i OS-om koji je još uvijek u teškim počecima...Iako ruku na srce moram reći da je lijep telefon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jolla na Sailfishu

Skupo je slazem se, no imam osjecaj da pokretaci nece dopustiti da projekt samo tako propadne. Ja sam za!

Podržati cu ideju koliko mogu. Apple mi ionako nije nikad sjeo, a ako se pojavis negdje s Androidom, odmah si flaggiran kao fanboy. Microsoft je jos jednom ostao nedorecen, izgubljen između business klase i multimedijalne platforme. Jos sam i danas nostalgican prema (nevjerovatno) Symbianu na N95 i krajnje je vrijeme da se mrdnem u novo doba, a ovaj novitet nekako mami i obecava.. Neznam.. Ispravite me ako mislite da sam u zabludi.

 

Ovo je moj post. Nema noob postova uz mene! Drž'se te zapovijedi i nemamo problema.
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jolla na Sailfishu

Nije stvar u izmjenjivim maskama, nego u hw-u koji će te "maske" sadržavati, a navodno će specifikacije biti otvorene i za druge proizvođače. Dali su i primjer: ideš u izlazak, staviš masku sa xenonskim blicom.

OS je nastavak razvoja Nokijinog MeeGo-a (Harmattan) i na N9 (jednojezgreni CPU sa 1 GB RAM-a) radi jako dobro, uz pravi multitasking. Što se aplikacija tiče, Android aplikacije bi se trebale pokretati unutar Sailfish-a bez problema, no za ovo ipak treba pričekati da uređaj stvarno dođe na tržište...

 

13 godina
neaktivan
offline
Jolla na Sailfishu

Meni se sviđa, ali ovaj 'join the tribe' me ubio...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Jolla na Sailfishu

to se ceka{#}, doduse za pocetak i taj hardver moglo je i pinku jeftinije, al unatoc tome mislim da ovaj kvalitetan startup treba podrzat, planiram predbiljezbu, prvo samo ono teze - objasnit zenki da je ovo vise ni sam ne znam koji gadjet po redu koji nam bas neophodno treba{#}, doduse znam unaprijed kako ce to zavrsit al tko ne riskira taj i ne profitira{#}

 

 

lol

taj nesposobni Microsft...

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2013 17:53 (R4sput1n).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jolla na Sailfishu

Imam N9 i super je, jedino fali nekih aplikacija u odnosu na android i iPhone, nije da mi fale baš da ne mogu živiti ali nebi bilo loše da ih imam

tako da mislim da pošto isti ljudi stoje iza ovog mobitela mora biti dobar

poušao sam se predbilježiti, ali nema ništa od dostave u Hr zasad, kažu mi da će proširiti listu zemalja, nadam se da hoće jer bi voliokupiti ovaj mobitel, pa makar imao samo kolekcionarsku vrijednost jednom kao jedan od rijetkih primjeraka

iskreno, želio bi da se probiju na tržište

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Jolla na Sailfishu

lijepo izgleda...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Jolla na Sailfishu

Da je NOKIA zadrzala MeGoo, izdala 3-4 flagshipa do sada, nekolicinu srednje klasnih a danas i low end uredjaja... Integrirala svoje karte, par pametnih aplikacija i danas bi bez problema drzali najmanje 20% smartphone trzista...

ali ne... ELOP & IT div u PADU ucinili svoje!!!

 

 

Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu
sailor1 kaže...

Imam N9 i super je, jedino fali nekih aplikacija u odnosu na android i iPhone, nije da mi fale baš da ne mogu živiti ali nebi bilo loše da ih imam

tako da mislim da pošto isti ljudi stoje iza ovog mobitela mora biti dobar

poušao sam se predbilježiti, ali nema ništa od dostave u Hr zasad, kažu mi da će proširiti listu zemalja, nadam se da hoće jer bi voliokupiti ovaj mobitel, pa makar imao samo kolekcionarsku vrijednost jednom kao jedan od rijetkih primjeraka

iskreno, želio bi da se probiju na tržište

 

Kak nisi uspio?
Ja sam se predbilježio bez problema 

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
12 godina
protjeran
offline
Re: Jolla na Sailfishu
TranceMight kaže...

Da je NOKIA zadrzala MeGoo, izdala 3-4 flagshipa do sada, nekolicinu srednje klasnih a danas i low end uredjaja... Integrirala svoje karte, par pametnih aplikacija i danas bi bez problema drzali najmanje 20% smartphone trzista...

ali ne... ELOP & IT div u PADU ucinili svoje!!!

 

 

Pa naravno, to vidi svako normalan, jednostavno vec po samoj inerciji i zakonu velikih brojeva Nokia bi jos drzala velik komad trzista, dok zahvaljujuci ovakvoj kretenskoj harakiri strategiji su spali na to na sta su spali.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu
R4sput1n kaže...
TranceMight kaže...

Da je NOKIA zadrzala MeGoo, izdala 3-4 flagshipa do sada, nekolicinu srednje klasnih a danas i low end uredjaja... Integrirala svoje karte, par pametnih aplikacija i danas bi bez problema drzali najmanje 20% smartphone trzista...

ali ne... ELOP & IT div u PADU ucinili svoje!!!

 

 

Pa naravno, to vidi svako normalan, jednostavno vec po samoj inerciji i zakonu velikih brojeva Nokia bi jos drzala velik komad trzista, dok zahvaljujuci ovakvoj kretenskoj harakiri strategiji su spali na to na sta su spali.

 

No dobro... Nije ni ovo tako loše.

Velik problem Nokije je bila užasna disperzija sredstava na R&D... Neki odjeli su radili na praktički istoj stvari bez da izmjene liniju koda... Onaj Elopov "burning platform" dopis je bio zadnji čavao u lijes Nokiji kakvu smo dotad poznavali... Da li je to loša stvar? Ne nužno

 

Naime... Iako je MeeGo Harmattan bio (i još uvijek je) najnapredniji mobilni OS, njegova ciljana publika bili su geekovi... Jer su ga geekovi i napravili... Zato ti i ja i nama slični slinimo za time... Ostali će reći "Gdje je home button?"

WP je za Nokiu IMHO dobar izbor... Ima tu kul minimalističku vibru koja privlači ljude, sa svakom iteracijom napreduje, sada konačno možeš i postati slike na Instagram (preko Itsdagrama i Hipstamatica) i ima podršku Microsofta kojemu je uspjeh WPa prioritet... Potrebno je još nekoliko stvari - kao npr. notification center (kojeg btw iOS nije imao dosta dugo, pa se nitko nije bunio) za sve one aplikacije kojima nisi pinao live tile, neke rudimentarne stvari kao npr rotation lock i neovisna izmjena glasnoće zvona i muzike, i ono što meni najviše fali a to su Google Plus i Google Hangouts i pravi Facebook Messenger (a ne onaj koji je u Messaging Hubu)

Ostalo je već tu... Podrška za nativni kod, podrška za integraciju VoIP aplikacija u People Hub (za sada samo Skype, ali APIji su tu i pitanje je kada će Viber i sl. se ubaciti unutra da sve bude seamless)

 

Dobro je da nisu prešli na Android jer tamo Samsung melje sve pred sobom... A glavni razlog tome je iznimni marketing i još jedna sitnica... Samsung SAM proizvodi svoje ekrane, flash memoriju, procesore (modeli koji imaju Exynos) a i kod onih stvari gdje kupuju od drugih proizvođača imaju prioritet zbog veličine narudžbe (a vjerojatno i kakav popust na količinu, a možda padne i kakva kompenzacija.... vi nama 4 milijuna NFC čipova, mi vama 4 milijuna flash čipova od 16 GB).

 

Ova zima biti će iznimno zanimljiva... Samsung izbacuje Tizen mobitele (isto nastao kao fork Meegoa... Samo što će UI biti sličniji Androidu), Jolla izbacuje ovaj biser koji kupujem, MS i Nokia (kažem MS i Nokia jer je očito da Nokia ima dosta utjecaja na razvoj WP8 OSa... dovoljno je samo pogledati GDR2 i vidjeti poznate trikove sa Symbiana) izbacuju WP Blue - sa WinRT integracijom i podrškom za quad core, 1080P i ono najvažnije... sa pravim PureView senzorom. Apple će pokazati iPhone 5S i iOS7 koji čeka vizualni redesign od Jony Ivea... A kod Google ne znam što čekati od Androida KLP (ja bi bio presretan da cijeli OS bude nativan, a ne u Dalviku) ali sa Google Glassom su tri koraka ispred konkurencije :)

 

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu
R4sput1n kaže...

 

lol

taj nesposobni Microsft...

Još ti malo prouči self-signed certifikate, public-signed certifikate, provjeri postavljenu sigurnost IE-a, prije pljuvanja, jer s tom greškom, nema MS niti IE, ništa.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
protjeran
offline
Re: Jolla na Sailfishu
Smooth Operator kaže...
R4sput1n kaže...

 

lol

taj nesposobni Microsft...

Još ti malo prouči self-signed certifikate, public-signed certifikate, provjeri postavljenu sigurnost IE-a, prije pljuvanja, jer s tom greškom, nema MS niti IE, ništa.

 nemam ja sta za proucavat, otvorim s drugim browserom i ciao bella

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu
danas mobitele prodaje marketing.
sigurno dobar mob, ali ne vidim uspjeh zbog toga
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu
R4sput1n kaže...

Još ti malo prouči self-signed certifikate, public-signed certifikate, provjeri postavljenu sigurnost IE-a, prije pljuvanja, jer s tom greškom, nema MS niti IE, ništa.

 nemam ja sta za proucavat, otvorim s drugim browserom i ciao bella

Što bi trebalo značiti da drugi browseri su nesigurniji i nisu ti izbacili pogrešku certifikata.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
protjeran
offline
Re: Jolla na Sailfishu
Smooth Operator kaže...

Što bi trebalo značiti da drugi browseri su nesigurniji i nisu ti izbacili pogrešku certifikata.

 jedno je sigurnost a drugo je nepotrebno maltretiranje korisnika pri otvaranju weba koji je 100% pouzdan, da uopce mi se ne da cackat po tudjem kompu da ustanovim sta IE smeta, Firefox i ciao bella

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu
R4sput1n kaže...

 jedno je sigurnost a drugo je nepotrebno maltretiranje korisnika pri otvaranju weba koji je 100% pouzdan, da uopce mi se ne da cackat po tudjem kompu da ustanovim sta IE smeta, Firefox i ciao bella

Ponovno pričaš o nečemu o čemu nemaš pojma. Vidi IE nije mogao od verificiranih izdavača digitalnih certifikata pronaći taj public certifikat. Onaj tko je implementirao https na toj stranici je zakupio očigledno jako jeftin certifikat koji ne radi na svim browserima. Tebe maltretira joola a ne MS, niti IE. Premda ne mislim da je to maltretiranje.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
protjeran
offline
Re: Jolla na Sailfishu
Smooth Operator kaže...
R4sput1n kaže...

 jedno je sigurnost a drugo je nepotrebno maltretiranje korisnika pri otvaranju weba koji je 100% pouzdan, da uopce mi se ne da cackat po tudjem kompu da ustanovim sta IE smeta, Firefox i ciao bella

Ponovno pričaš o nečemu o čemu nemaš pojma. Vidi IE nije mogao od verificiranih izdavača digitalnih certifikata pronaći taj public certifikat. Onaj tko je implementirao https na toj stranici je zakupio očigledno jako jeftin certifikat koji ne radi na svim browserima. Tebe maltretira joola a ne MS, niti IE. Premda ne mislim da je to maltretiranje.

 kme kme, krivo je more

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
14 godina
protjeran
offline
Re: Jolla na Sailfishu

Zar nije troduplo jeftinije nabaviti Nokiu i staviti gore Sailfish i to je to.

 

Onda bar znaš da imaš dobar HW i super software.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
offline
Jolla na Sailfishu

kako mislis kupis Nokiu pa nabacis Sailfish? pa zar ono nece biti Sailfish za N9 i N950?

 

meni se uredjaj ne svidja, ali uzeo bih telefon samo zbog ljudi koji su radili na Sailfish OS.u, potrudili su se dosta, napravili su nesto novo, drugacije

 

meni je jako zao MeeGo os.a i Nokie N9, i dan danas kad je ugledam, pozelim da je kupim, a sad joj je cijena pravo pala

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Jolla na Sailfishu

Budimo realni - MeeGo je bez Nokie izgubio kičmu - i ako se ne desi nešto fantastično

(Sony, Samsung, HTC) - MeeGo će izgubiti ovu borbu do kraja.

 

Zašto? Zato što neće biti povoljnijih uređaja sa pametnim sustavnom.

 

 

Hail to Symbian o7

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jolla na Sailfishu

Uspio sam se predbilježiti, ali ne na onu opciju sam majicom i vaucherom, na toj opciji mi daje da ne isporučuju u Hr, čudno ????

Nema veze, i sam mobitel će nadam se biti dosta :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice