Kad će Key Lime Pie?

poruka: 17
|
čitano: 5.761
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad će Key Lime Pie?".
16 godina
offline
Kad će Key Lime Pie?

Lako za fragmentaciju zbog memorije. Neka google natjera proizvođaće da rade update-e za uređaje koji to mogu vrtiti umjesto da ovi farbaju da uređaji ne mogu podržati nove verzije. Npr. situacija sa Galaxy S, je već relativno star, ali nije da ne može vrtiti android 4.x, custom romovi to dokazuju. Na prastarom HTC Legendu imam custom rom sa 4.1.2 i radi bez problema. Istina, nije mi glavni telefon nego ga koristim kao službenog, no još nisam imao problema.

 

Baš me zanima koje objašnjenje će imati za trenutne flagship uređaje zašto ih se ne može upgradeati na 5.0 {#}.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Kad će Key Lime Pie?

Imam note 2 na stock 4.1.2. i stari SGS na CM 10.1 (4.2.2). Pošto ne planiram rootati note-a vjerovatno će mi SGS uvijek imati friškiji firmware. Nije dobio ni službeni ICS a evo sad pišu da će moći KLP moći vrtiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Solo761 kaže...

Lako za fragmentaciju zbog memorije. Neka google natjera proizvođaće da rade update-e za uređaje koji to mogu vrtiti umjesto da ovi farbaju da uređaji ne mogu podržati nove verzije. Npr. situacija sa Galaxy S, je već relativno star, ali nije da ne može vrtiti android 4.x, custom romovi to dokazuju. Na prastarom HTC Legendu imam custom rom sa 4.1.2 i radi bez problema. Istina, nije mi glavni telefon nego ga koristim kao službenog, no još nisam imao problema.

 

Baš me zanima koje objašnjenje će imati za trenutne flagship uređaje zašto ih se ne može upgradeati na 5.0 {#}.

To je problem proizvođača, koji trpaju u uređaje svoje verzije androida, a vjerojatno im se za stare uređaje ne isplati razvijat ništa novo. Sumnjan da ih Google može natjerat da updataju ono šta neće. Al volia bi vidit više uređaja sa "clean" verzijom androida. Iako je ovo moguće, volia bi ipak službenu podršku.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
13 godina
offline
Kad će Key Lime Pie?

Android treba generalno osvježenje. Baratanje memorijom nije dovoljno dobro riješeno, nedopustivo je da se telefon nakon nekog vremena uspori. Andorid nije platforma samo za geekove koji će znati prepoznati koji aplikacija stvara probleme i troši resurse. Platformu kao takvu ne bi trebalo mučiti da li je korisnik instalirao dva programa ili dvije stotine, ako se korisniku dala mogućnost instaliranja - za očekivati je da će dio korisnika to i napraviti, a na sistemu je da pametno barata s toliko aplikacija.

 

Isto tako aplikacije na Play storeu trebaju temeljitiju provjeru, jel imam osjećaj da se kojekakve neoptimizirane aplikacije odobravaju a u konačnici dolazi do toga da se s vremenom Android telefoni znatno uspore i jedino što im pomaže je factory defaults...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 9:18 (Cro0707).
 
26 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Iz vlastita iskustva update na Androidu dolazi od proizvodjaca. Proizvodjacu nije u interesu radit update vec prodat novi telefon. E pa, dok ima onih koji ce svake godine, ili dvije, kupovat nove telefone pod opravdanjem da su produljenjem ugovora profitirali nece bit promijena.

Zasto na WP7 updatei funkcioniraju drugacije? Updatei su ko na windowsima, dolaze od proizvodjaca. Npr, svi update od 7.0 do 7.8 dolazili su na taj nacin.
Mislim da tako kazu i vlasnici Nexusa. Znaci moze se!
10 godina
neaktivan
offline
Kad će Key Lime Pie?

Znači i moj Huawei Y300 bi teoretski mogao vrtit nekakav custom ROM temeljen na Key Lime Pieu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kad će Key Lime Pie?

eo, sad će. samo da zazvoni na šparetu. kaj ste tak nestrpljivi? pojedite si jabuku ak ste gladni. {#}

Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
1. Sredit ne razvijene aplikacije kojih je puno
2. Popravit ramdisk i kernel scheduler

Tek onda slijede optimizacija itd.

Sumnjam da će Jelly Bean koji zahtjeva 1GB za fluidan rad sredit na 512MB.

Nije bitan samo RAM, već i proc.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Mitch kaže...
1. Sredit ne razvijene aplikacije kojih je puno
2. Popravit ramdisk i kernel scheduler

Tek onda slijede optimizacija itd.

Sumnjam da će Jelly Bean koji zahtjeva 1GB za fluidan rad sredit na 512MB.

Nije bitan samo RAM, već i proc.

 

Na GB tabletu starom jedno 3 godine sve se je uzasno usporilo. Dok je bio nov moglo se je uredno gledat filmove s YouTuba, a onda nakon cca godinu dana ne. Sve se je usporilo do bola.

 

Velik znak usporenja primijeti se na auto completu kada se tipka po tastaturu. Meni jedino logicno objasnjenje je fragmentacija "diska". Da se razumijemo, ima preko 95% praznog "diska" na racunajuci SD karticu.

I samo paljenje tableta iz sleepa (normalan sleep) zahtjeva dobrih 40 - 60 sekundi za spajanje na WiFi.

16 godina
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Chrisophylax kaže...

Znači i moj Huawei Y300 bi teoretski mogao vrtit nekakav custom ROM temeljen na Key Lime Pieu

Pa pošto radi na gumenom bombonu mora moć po ovom što vele, a da ce Huawei napravit update ne znam.

 

Inače ovo je jedna od debelih prednosti i WP-a i Iphonea (i Nexusa) što svi mobiteli koji nisu doslovno zastarjeli dobiju update na novi OS, dok se s Androidom moramo zaj. s custom ROMovima (što je dosta puta i bolje nego sam proizvođačev OS) no rezervirano je samo za one naprednije korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 13:44 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?

Ive koja je svrha W8 kad se Xp vrti na tolikim računalima?

 

Napredak.

11 godina
neaktivan
offline
Kad će Key Lime Pie?

Sve po jelima, neko od Android Developera je ocigledno non stop gladan xD 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Drazen kaže...

 

Na GB tabletu starom jedno 3 godine sve se je uzasno usporilo. Dok je bio nov moglo se je uredno gledat filmove s YouTuba, a onda nakon cca godinu dana ne. Sve se je usporilo do bola.

 

Velik znak usporenja primijeti se na auto completu kada se tipka po tastaturu. Meni jedino logicno objasnjenje je fragmentacija "diska". Da se razumijemo, ima preko 95% praznog "diska" na racunajuci SD karticu.

I samo paljenje tableta iz sleepa (normalan sleep) zahtjeva dobrih 40 - 60 sekundi za spajanje na WiFi.

Kod memorijskih (SSD) diskova fizička fragmentacija podataka ne usporava sustav, jer nema mehanike koja zbog veće putanje ima sporiji seek tj. read/write.

Ono što usporava Android je DalvikCache i Cache particija. Kad na rootani uređaj pobrišeš DalvikCache i pustiš da ga sustav ponovno generira, nije neobično da dobijaš i do 50% više slobodne memorije i vidno brži uređaj.

 

Postoji još puno trikova za ubrzanje Androida (povećanje buffera za SD karticu, mjenjanje governora...), ali to je sad već druga priča. S obzirom da ti uređaj radi 3 godine, moj savjet je tzv. "FactoryReset".

12 godina
offline
Kad će Key Lime Pie?

super je sto ce raditi i sa 512 mb rama , ali cisto sumnjam ( u biti nece ) stari mobiteli sa 512 dobiti nadogradnju , kad nisu dobili ni 4.1.2 , tako da sto mi vrijedi sto "zdere" 512 i manje kada moram kupit novi mobitel :D

[url=http://valid.canardpc.com/2818576][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2818576.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Luciano kaže...
Drazen kaže...

 

Na GB tabletu starom jedno 3 godine sve se je uzasno usporilo. Dok je bio nov moglo se je uredno gledat filmove s YouTuba, a onda nakon cca godinu dana ne. Sve se je usporilo do bola.

 

Velik znak usporenja primijeti se na auto completu kada se tipka po tastaturu. Meni jedino logicno objasnjenje je fragmentacija "diska". Da se razumijemo, ima preko 95% praznog "diska" na racunajuci SD karticu.

I samo paljenje tableta iz sleepa (normalan sleep) zahtjeva dobrih 40 - 60 sekundi za spajanje na WiFi.

Kod memorijskih (SSD) diskova fizička fragmentacija podataka ne usporava sustav, jer nema mehanike koja zbog veće putanje ima sporiji seek tj. read/write.

Ono što usporava Android je DalvikCache i Cache particija. Kad na rootani uređaj pobrišeš DalvikCache i pustiš da ga sustav ponovno generira, nije neobično da dobijaš i do 50% više slobodne memorije i vidno brži uređaj.

 

Postoji još puno trikova za ubrzanje Androida (povećanje buffera za SD karticu, mjenjanje governora...), ali to je sad već druga priča. S obzirom da ti uređaj radi 3 godine, moj savjet je tzv. "FactoryReset".

 Toooo!!!!

Fala na konkretnom odgovoru!

Nasao sam kako mogu rootat tablet.

Daj mi samo reci gdje se nalaze cachevi.

Fala.

16 godina
offline
Kad će Key Lime Pie?

Cacheve brišeš u recoveryu prilikom instaliranja novog ROMa. Samo slijedi upute za instalaciju koje dobiš sa svakim ozbiljnim ROMom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 13:17 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Key Lime Pie?
Drazen kaže...

 Toooo!!!!

Fala na konkretnom odgovoru!

Nasao sam kako mogu rootat tablet.

Daj mi samo reci gdje se nalaze cachevi.

Fala.

Prvo se naoružaj aplikacijama za rootane uređaje:

 

- CacheMate - prebrisat će veliku većinu smeća sa uređaja

- Andromizer - najlakši alat za prebrisati DalvikCache (ne diraj opcije za koje nisi siguran čemu služe!)

- ESFileManager - odličan file explorer koji može (ako mu daš ovlasti) pristupati i "zabranjenim" folderima tipa \\system\app, \\data\dalvik-cache

- AdBlockPlus - ne dozvoljava iritantnim reklama da se prikazuju

- /system/app mover - jednostavna aplikacija za prebacivanje aplikacija u ROM uređaja

 

Sa ovom zadnjom aplikacijom možeši manipulirati sistemskim aplikacijama. Nije loše sve sistemske aplikacije koje su u međuvremenu updateane vratiti u ROM i tako uštedjeti jako puno memorije.

 

Primjera radi, kad si kupio tablet, u ROM su mu stavljene tada aktualne verzije aplikacija tipa GMail, GoogleMaps, GooglePlay, GoogleSearch, GoogleCalendar, Browser itd. Od tada su gotovo sve te aplikacije putem GooglePlaya dobile nove verzije.

Problem je što se ti updateovi ne mogu bez roota instalirati u ROM, već u korisničku memoriju, tako da sve te aplikacije imaš instalirane 2 puta! Kad rootaš uređaj, sa npr. pomenutim Andromizerom ili /system/app moverom možeš prebrisati staru verziju programa iz ROM-a, a na njeno mjesto staviti novu, aktualnu verziju.

 

Nadalje, sa Andromizerom, pod Tweak/CPU Settings možeš promjeniti CPU governor. Ako ti ne znači previše 10-15 minuta baterije, stavi ga pod "Perfomance", mada su i "OnDemand" te "Interactive" dobri izbori.

Više o Androidovoj politici upravljanja procesorom (tzv.Governoru) pročitaj na XDA forumu

 

Ima još puno caka kako optimizirati Android, ali i ovo će ti za početak zadati par dana posla;-)

 

Savjet:

Za sve što ti nije jasno, pitaj ovdje ili naprosto konzultiraj Google.

 

Standard disclaimer:

Sve radiš na vlastitu odgovornost, i ne mogu preuzeti odgovornost ako uništiš uređaj ili nešto pođe krivim putem;-)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 21:01 (Luciano).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice