Lenovo širi dostupnost

poruka: 13
|
čitano: 5.668
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo širi dostupnost".
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo širi dostupnost

Imam lenovo smartphone.Super sam zadovoljan s njime.jeftini su i kvalitetni.jedva cekam da se prosire na europu da imamo malo bolju podrsku.Trenutno imaju u ponudi lenovo a830 smartphone.4 jezgreni procesor na 1.2,1 gb rama,5 inch ekran qhd rezolucije za 180 dolara.ne moze bolje

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Kako si ga nabavio kod nas? Jel puštaju to na carini?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Zasto nebi pustili na carini.platis 25% troskova poreza i dobijes ga na kucnu adresu.imas puno stranica gdje ga mozes kupiti(ebay,pandawill,etotalk i sl).ja sam svog nabavio preko ebay a

10 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Hvala na informaciji jer bas si planiram nabavit lenovo a820.

Gogi
15 godina
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Zašto ga ne bi pustili na carini?

 

Pa recimo zbog atesta za takve uređaje koji je potreban od strane HAKOM-a. Ako je već netko uveo takav uređaj onda je potreban samo papir (i platiti naravno), a ako nije onda je potrebno i 'testiranje' (ne pitaj me šta to konkretno znači, nisam to nikad radio). Također, ako uređaj nema on famozno CE (certifikat da uređaj podliježe određenim standardima) na kućištu onda zna biti problema.

 

Kupnja uređaja iz kine zna nekad biti prava gnjavaža, a neka prođe 'samo tako' sve zavisi kakve je volje 'čiko na carini'. :-)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Molim te nemoj plasiti ljude.Nema straha oko problema na carini.Svjedoci smo ja i stotine drugih koji su kupili mobitele iz kine.Dovoljno je samo malo proguglati.Sto se tice tog hakom certifikata,vise nije potreban(mislim od sredine prosle godine),a ce certifikat nitko ne zahtjeva.Izazivam te da mi nadjes jedan slucaj na internetu da netko nije mogao uvesti mobitel zbog ce certifikata.jedan je dovoljan;)

Inace a820 je isto vrlo dobar izbor

13 godina
offline
Re: Lenovo širi dostupnost
Prošle godine su maknili taj glupavi certifikat te on više nije potreban
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Ma nisu maknuli ce certifikat vec dozvolu od hakoma.ce se jos zahtjeva ,ali prolazi na carini sve i bez njega.Ja sam kupio vec 2 uredjaja.jedan preko carine u osijeku,drugi preko carine u rijeci.nikad problema zbog toga nitko nije imao.Druga je stvar da kupujes vise uredjaja pa bi oni to okarakterizirali kao preprodaju.onda ti mora uredjaj posjedovati ce certifikat

14 godina
neaktivan
offline
Lenovo širi dostupnost

Svida mi se dizajn ovog K900, samo treba vidjeti kak ce se taj atom ponasati.

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Polako, ne moraš odmah pjeniti... :-)

 

Ovo za atest od HAKOM-a nisam znao (ne pratim tu tematiku), ali znam da je po forumima bilo dosta priče o tome (zbog 400 Kn koliko se moralo platiti. Za certifikat CE nisam siguran da je ukinut jer on vrijedi I za EU.

 

A što se tiče naše carine, na njoj prolazi sve, ali samo ako imaš sreće, pa se dosta često može naići na slučajeve da su za uvoz istog ili sličnog uređaja (ne mobitela nego elektronike općenito) ljudi imali različita iskustva ovisno o tome kakav je bio tretman carinuka (iako su zakonski uvjeti svugdje isti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

moje isprike ako si moj post shvatio kao pjenjenje.nije mi bila namjera.nazoves carinu i upitas ih za ce certifikat za uvoz mobitela za osobnu upotrebu pa si najsigurniji.tako sam ja napravio.pozdrav

12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo širi dostupnost
maxym kaže...

A što se tiče naše carine, na njoj prolazi sve, ali samo ako imaš sreće, pa se dosta često može naići na slučajeve da su za uvoz istog ili sličnog uređaja (ne mobitela nego elektronike općenito) ljudi imali različita iskustva ovisno o tome kakav je bio tretman carinuka (iako su zakonski uvjeti svugdje isti.

 

Obično su špediteri željeli ubosti svoj dio i na ono što nisu trebali...

15 godina
offline
Re: Lenovo širi dostupnost

Ma nisu tu špediteri toliki problem, jer oni ni ne određuju što je podložno špediciji, nego sami carinici, koji često tumače zakone na svoj način. Najčešće se događalo da neki carinici naplaćuju, a neki ne, onih famoznih 10% takse za proizvode čije porijeklo nije iz EU, a to su uglavnom svi proizvodi te vrste.

 

Špedicija obično 'zakači' proizvode veće vrijednosti (jer uvoz robe preko određene vrijednosti mora ići preko špeditera) pa su ljudi onda 'padali u nesvjest' od iznosa, jer proizvod koji je bio skoro duplo jeftiniji nego kod nas, na kraju ispadne jednako skup, a nekad čak i skuplji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice