LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dolara

poruka: 8
|
čitano: 2.546
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dolara".
15 godina
offline
LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dolara

Fak, nada sam se da će ih Pluralsight asimilirati.

Oh, well, nadajmo se da će objediniti LinkedIn i Lyda pretplate.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dolara

issa ti, pa tamo u USA nema web kompanije koju se kupuje ispod milijarde?!
Mislim, ej koje sveučilište koje daje prave diplome vrijedi toliki novac?
Profesorici lindi opala sikira u tonu meda, još nemogu bulivit. 

Žena otvorila sajt sa video predavanjima i za par godina ovolku paru uzela.
Pa tolko hrvatska poljoprivreda ne vriedi?!?!?!
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 16:29 (overhaul).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dol
overhaul kaže...

issa ti, pa tamo u USA nema web kompanije koju se kupuje ispod milijarde?!
Mislim, ej koje sveučilište koje daje prave diplome vrijedi toliki novac?
Profesorici lindi opala sikira u tonu meda, još nemogu bulivit. 

Žena otvorila sajt sa video predavanjima i za par godina ovolku paru uzela.
Pa tolko hrvatska poljoprivreda ne vriedi?!?!?!

Lynda je u najboljim godinama imala prihode od $100M dakle bez inflacije i kamata za povrat ove investicije treba bar 25 godina. Pod uvjetom da posao ide fenomenalno. Treba reći da je konkurencija sada puno veća nego u vrijeme nastanka Lynde a i kvalitetom su tek prosječni. Mislim da je svima jasno da ta vrsta usluge neće postojati niti za 10, a kamo li za 25 godina. Tako je sa svim tim velikim kupovinama ili većinom njih. Realno Lynda možda vrijedi trećinu iznosa (to je optimistična procjena).

16 godina
offline
Re: LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dol
jozef kaže...
overhaul kaže...

issa ti, pa tamo u USA nema web kompanije koju se kupuje ispod milijarde?!
Mislim, ej koje sveučilište koje daje prave diplome vrijedi toliki novac?
Profesorici lindi opala sikira u tonu meda, još nemogu bulivit. 

Žena otvorila sajt sa video predavanjima i za par godina ovolku paru uzela.
Pa tolko hrvatska poljoprivreda ne vriedi?!?!?!

Lynda je u najboljim godinama imala prihode od $100M dakle bez inflacije i kamata za povrat ove investicije treba bar 25 godina. Pod uvjetom da posao ide fenomenalno. Treba reći da je konkurencija sada puno veća nego u vrijeme nastanka Lynde a i kvalitetom su tek prosječni. Mislim da je svima jasno da ta vrsta usluge neće postojati niti za 10, a kamo li za 25 godina. Tako je sa svim tim velikim kupovinama ili većinom njih. Realno Lynda možda vrijedi trećinu iznosa (to je optimistična procjena).

 Mislim da i to od 100 m$ nisu bili prihodi nego "dokapitalizacija", a i to je bilo, kako kažeš u doba kad nije postojao HD streaming, niti YT servisi gdje proizvođači softvera čak i sami besplatno stavljaju osnovnije upute i linkove na materijale. Dakle to je bilo zlatno doba kad je prodavala fizičke dvd medije. Sad, nemam pojma koje tu lud.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dol
jozef kaže...

Treba reći da je konkurencija sada puno veća nego u vrijeme nastanka Lynde a i kvalitetom su tek prosječni. 

Naučio sam dosta stvari, godinama unazad, uz pomoć Lynde, tako da mi je ono, nostalgija i sl.

 

Daj par primjera dobre konkurencije, nisam u tome par godina, ali mogao bih baciti oko, čisto da ne guglam, ako ti nije teško. Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 20:49 (shadowplay).
15 godina
offline
Re: LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dol

Pluralsight (sa Code School, Digital Tutors i Smarterer)

Nuggets

MVA

Treehouse

Code Academy

Khan

Corsera

Udemy

 

Ukratko, zavisi što tražiš. Možda netko tko je na sasvim desetoj tehnologiji, ima neki sasvim deseti izbor.

Pluralsight je po meni par koplja ispred svih.

Nuggets su odlično (pogotovo sa IT Pro strane) no nebulozno skupi tako da ih koristim po "potrebi".

MVA je ok, ali je, naravno, vezana uz MS alate / tehnologije.

Treehouse nit smrdi nit miriše ako nađeš na njemu ono što te zanima. Osobno me nije oduševio.

Code Academy - topla preporuka početnicima.

Khan - idealno za malo ponoviti matematiku i neke pojmove na apstraktnoj razini

Corsera - ima brda zanimljivih kolegija. Tu i tamo nešto odslušam - efektivno nećeš biti puno pametniji na profesionalnoj razini, ali ono, čisto za treniranje moždanih stanica, a i besplatno je.

Udemy - nevjerojatno skupo, a nije baš da sam se oduševio ičime. Najlošiji na ovome popisu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Re: LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dol

 Ma većina tih takvih kupovina je pretjerivanje i ne kontam tu njihovu matematiku, ali valjda oni znaju.

13 godina
neaktivan
offline
LinkedIn kupuje Lynda.com za 1,5 milijardi dolara

Bukva, hvala na linkovima i opisima, svaka ti dala, car si.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice