LTE-A Pro i G.fast u HT-u

poruka: 12
|
čitano: 2.422
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LTE-A Pro i G.fast u HT-u".
11 godina
offline
LTE-A Pro i G.fast u HT-u

nek budem imao gfast doma za 5 godina ja happy

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LTE-A Pro i G.fast u HT-u

G.fast ide 90% preko optike ....

 

Sto znaci ako ti nitko ne izgradi opticku mrezu max 300m od tvoje lokacije onda neces nikad ni imat to. Simple.

Uzdaj se ti u Vectoring/Vplus jer tu su ti vece sanse.

Inace FTTB je za to najpogodniji a najvecu mrezu ima Iskon.. covjek sa slike je bivši iskonovac.  

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 8:20 (viper).
13 godina
offline
LTE-A Pro i G.fast u HT-u

Moja pozicija je "SA PRAVE" strane ceste, znači pored moje zgrade ide optika, ali što mi to vrijedi kada se trojstvo kolje oko prava na neznam što sve već ne ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LTE-A Pro i G.fast u HT-u
Jos da Nokia Solutions Networks postoji....prije da je samo NOKIA
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LTE-A Pro i G.fast u HT-u

Nokia Solutions and Networks postoji kod nas i sve stoji kako je i navedeno u članku .

Naziv Nokia (Alcatel-Lucent) se koristi u drugim drzavama.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 16:25 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: LTE-A Pro i G.fast u HT-u
viper kaže...

G.fast ide 90% preko optike ....

 

Sto znaci ako ti nitko ne izgradi opticku mrezu max 300m od tvoje lokacije onda neces nikad ni imat to. Simple.

Uzdaj se ti u Vectoring/Vplus jer tu su ti vece sanse.

Inace FTTB je za to najpogodniji a najvecu mrezu ima Iskon.. covjek sa slike je bivši iskonovac.  

 

G.fast kao i FTTH optika do stana je uglavnom predviđena za gusto naseljena mjesta. Tko bude htio povezati udaljenu kuću u šumi taj će morati i platiti popriličnu svotu za provođenje optike do svog doma (postavljanje kanalizacije za optiku, instalacija, povezivanje na najbliže čvorište). Mojoj zgradi su primjerice ponudili instalaciju optike do stanova, ali caka je u tome da bi HT držao monopol nad tom instalacijom (za sada je takav deal) te zbog toga ćemo najvjerojatnije odustati od te ponude. BTW gigabitni G.fast radi na bakru koji može imati najveću duljinu do 100 metara, nakon toga propusnost radikalno opada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 13:32 (Mayo).
16 godina
neaktivan
offline
LTE-A Pro i G.fast u HT-u

Koga briga za gigabitni internet ... realno, sad nam je i 100/100 dosta. Ne drze svi servere doma i torrent mašine.

Dakle do 250-300m g.fast je dobra tehnologija .

Tamo gdje je HT izgradio optiku sad i Iskon nudi svoje pakete. Tak da sumnjam u taj "monopol". Koji kvart je to?

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: LTE-A Pro i G.fast u HT-u
viper kaže...

Koga briga za gigabitni internet ... realno, sad nam je i 100/100 dosta. Ne drze svi servere doma i torrent mašine.

Dakle do 250-300m g.fast je dobra tehnologija .

Tamo gdje je HT izgradio optiku sad i Iskon nudi svoje pakete. Tak da sumnjam u taj "monopol". Koji kvart je to?

 

Sadašnji VDSL 2.0 je teoretski u mogućnosti dostaviti 100/50 tako da su i FTTH i G.fast privremeno nepotrebni za većinu, dugoročno će najvjerojatnije svi imati FTTH. Ja sam u širem centru srednje velikog grada i definitivno mi je drago da je HT počeo nuditi instalaciju optike zgradama koje nisu neboderi (pun kufer nebodera danas ima optiku).

10 godina
offline
LTE-A Pro i G.fast u HT-u

ZNači, ekipa nišod brzog Interneta na viksi?

Ruralni kraj, ima tehnologiju bakrene parice...

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LTE-A Pro i G.fast u HT-u
Uzmes od Tele2 pokucni internet i imas 4g brzine 100GB za 269KN/mj , ILI 50 Gb za 169KN/mj
CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
15 godina
neaktivan
offline
LTE-A Pro i G.fast u HT-u

A evo mene sjedim ispred kante...kustošija, kvart zračne linije 3 km od centra grada, 7 minuta vožnje motorom kroz gužvu, i imam 6 megabita vezu... brže nejde jer je centrala u rudešu 3 km udaljena...

jebo sve i optiku kad je dostupna u 4 zgrade u gradu...

 

 

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LTE-A Pro i G.fast u HT-u
PzKpfw kaže...

ZNači, ekipa nišod brzog Interneta na viksi?

Ruralni kraj, ima tehnologiju bakrene parice...

 

 

Neki u ruralnim krajevima bi možda imogli dobiti FTTH-P2MP ako se dokaže da ga je isplativije izgraditi nego FTTC. 

 

Dat ću primjere tako da kužite o čemu pričam. 

 

Uzmimo 2 različita naselja za primjer. U jednom naselju domaćinstva su poraspoređena oko iste točke, znaći jedan FTTC kabinet bi pokrivao veliki krug domačinstava u promjeru od 300m što rezultira manjom količinom FTTC kabineta na jednom području, što je isplativije od FTTH. 

 

No što je sa naseljima gdje domačinstva uglavnom prate lokalnu cestu. Znaći naselja gdje su kuće tik uz cestu? 

Obično onda u takvim uvjetima i telekomunikacijska infrastruktura prati liniju kuda ide cesta. Uzmimo sveukupnu trasu u naselju cirka nekih 3km ako podijelimo sa 300m dobijemo da nam na otprilike svakih 300m treba oko 10 FTTC kabineta da bi jednako pokrili sva domaćinstva. Treba razmisliti jeli u tom slučaju isplativije izgraditi FTTH. 

 

Pošto FTTC + VDSL rješenje ima manju početnu investiciju zbog korištenja postojeće bakrene infrastrukture za pristupni dio mreže, ali su s njim povezani troškovi za izgradnju elektro postrojenja uličnih kabineta osjetno veći; veća je energetska potrošnja od npr. optičkih rješenja do kuće (FTTH), kao i operativni troškovi vezani za najam postojeće bakrene mreže i zamjenu aktivne opreme a tu imamo veću količinu FTTC kabineta znaći na kraju operativni troškovi bi vjerojatno bili veći. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 2:54 (froxie24).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice