Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-

poruka: 18
|
čitano: 3.702
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-".
9 godina
neaktivan
offline
Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-

Bome ludilo od Xenona..a i cijena je intel procesorima uvijek bila jača strana

Zovite me box
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-

Ima koji OS da po defaultu može iskoristiti 12TB RAM-a?

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-

Savršeno za cloud 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB

@ zerocool

-ni jedan. Što će OSu RAM (višak)... ali aplikacije bi mogle. Tad može svaki OS, ali obično nije on usko grlo, nego CPU+chipset=HW.

ovo je baš cool.. ali malo je to, bar da je 16TB ovako neka bezvezna brojka (van klasičnih nazivnika PC svijeta)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 20:27 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
ihush kaže...

@ zerocool

-ni jedan. Što će OSu RAM (višak)... ali aplikacije bi mogle. Tad može svaki OS, ali obično nije on usko grlo, nego CPU+chipset=HW.

ovo je baš cool.. ali malo je to, bar da je 16TB ovako neka bezvezna brojka (van klasičnih nazivnika PC svijeta)..

 MIslim da je pitao,koji os toliko može adresirati.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
Vjerojatno Android kad sjedne sa svojim glupostima :D
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
g12356 kaž

 MIslim da je pitao,koji os toliko može adresirati.

 Win 8.1(64) i Win 2012 adresiraju 128TB. Mislim da noviji Unixi tj. Linux distre koriste 48 bitni adresni prostor a to je 256TB.

11 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
ihush kaže...

@ zerocool

-ni jedan. Što će OSu RAM (višak)... ali aplikacije bi mogle. Tad može svaki OS, ali obično nije on usko grlo, nego CPU+chipset=HW.

ovo je baš cool.. ali malo je to, bar da je 16TB ovako neka bezvezna brojka (van klasičnih nazivnika PC svijeta)..

Mislim da brojka dolazi od 12TB = 24*32*16GB
(Max 24 Dimms po socketu, max 32 socketa, 16GB stick, iako imaju i 32GB stickovi) 

 

Edit: sad vidim da je 12TB za 8-socket system. Znaci racunaju na 64GB stickove. 192 njih, 100-200K$, sitnis...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 21:44 (CyberK).
16 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
CyberK kaže...

Mislim da brojka dolazi od 12TB = 24*32*16GB
(Max 24 Dimms po socketu, max 32 socketa, 16GB stick, iako imaju i 32GB stickovi) 

 

Postoje i 64GB moduli, a nekako mi se čini da će biti najčešći kod ovakvih mašina.

11 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
Old Iggy kaže...
CyberK kaže...

Mislim da brojka dolazi od 12TB = 24*32*16GB
(Max 24 Dimms po socketu, max 32 socketa, 16GB stick, iako imaju i 32GB stickovi) 

 

Postoje i 64GB moduli, a nekako mi se čini da će biti najčešći kod ovakvih mašina.

 Je, editirao sam vec jer sam nasao da je to za 8-socket sisteme, i racunaju na 64 GB stickove.

15 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
g12356 kaže...
..

 MIslim da je pitao,koji os toliko može adresirati.

- svaki kojem se omogući.. tj. ograničenja su češće umjetna ili HW (upravo ovdje CPU/MBO ograničava, ne soft .. jer je svaka shema remapiranja moguća ako je realno potrebna). Tad imaš razliku ne u 32-64bita nego licenci starter-home.. do datacentra kao 'limit'.

recimo da je to trenutno brojka 128TB

.. + btw, da, 48bit PAE na Xeonima je trenutno ograničenje HWa a na win ukupni adr prostor ide s pagefileom, pa je to vjerojatno razlog za 128x2 od mogućih 256TB.

 

CyberK kaže...
ihush kaže...

..

ovo je baš cool.. ali malo je to, bar da je 16TB ovako neka bezvezna brojka (van klasičnih nazivnika PC svijeta)..

Mislim da brojka dolazi od 12TB = 24*32*16GB
(Max 24 Dimms po socketu..

 -to je bio kao vic.. s naglaskom na ''malo je to..''. (uz uobičajene višekratnike 2-4..16-32.. u koje ne spada 24 kao broj utora 4x6 vs 4x8.. pogotovo što 2011 više nije 3kanalni nego 4kanalni pa su i tu brojke opet vraćene na pravu bazu 2-4.. ). .. i dalje kao vic, jer sumnjam da ću u neko skorije vrijeme imati nešto takvog na brizi.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 22:21 (ihush).
16 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
g12356 kaže...
ihush kaže...

@ zerocool

-ni jedan. Što će OSu RAM (višak)... ali aplikacije bi mogle. Tad može svaki OS, ali obično nije on usko grlo, nego CPU+chipset=HW.

ovo je baš cool.. ali malo je to, bar da je 16TB ovako neka bezvezna brojka (van klasičnih nazivnika PC svijeta)..

 MIslim da je pitao,koji os toliko može adresirati.

 nabacas gore 36 virtualki i onda stvari izgledaju vec malo normalnije.. sa ~330GB po jednom hostu (u slucaju najjaceg xeona)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB

Ne vjerujem da ti procesori mogu opsluzivat sav taj ram. Sve je to fino i krasno ali kolko procesora moze od jednom pristupit tom ramu i kolko njih moze funkcionalno gurat virtualke a da se ne vuku ko krepane krave?
To je ko da imas pipu kapaciteta 12 litara/s a cijev koja dovodi vodu je dvije litre u sekundi ili obrnuto, cijev 12 litara a pipa 2 litre. Eventualno da napravis jedan veliki RAM disk :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 7:50 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
Mitch kaže...
Vjerojatno Android kad sjedne sa svojim glupostima :D

 Android je samo aplikacijski sloj koji sjedi na Linux-u...

16 godina
neaktivan
offline
Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-

"E7-8890 V3 model predstavlja vrh ponude – 18 jezgri brzine od 2,1 do 3,3 Ghz te 45MB L3 Cachea ... "

 

Što reći, a ne zaplakati ...

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 13:04 (Igor101).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB RAM-

Memory limit od Windows 2012 R2 je 4TB. Možda to poprave s nekim SP kad vide ovaj CPU.

18 fizičkih jezgi x 32 socketa x 2 logičke jezgre (hyperthreading) = 1152 logička CPU-ova.

Da mi je vidit sliku Task Manager-a :)

Do sad sam radio na mašinama od najviše 128 CPU-ova.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ludilo od procesora: Xeoni s podrškom za 12TB
NEW_MAN kaže...

Ne vjerujem da ti procesori mogu opsluzivat sav taj ram. Sve je to fino i krasno ali kolko procesora moze od jednom pristupit tom ramu i kolko njih moze funkcionalno gurat virtualke a da se ne vuku ko krepane krave?

Radi to bez problema. Imamo mi nešto sličnih u cloudu s par tera memorije i vrte desetine virtualki s u prosjeku oko 100 GB RAM-a po virtualci bez po muke.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice