MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

poruka: 132
|
čitano: 55.892
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo".
16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

sad daju 30 sati free u max 2,3 paketima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 19:37 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
4mal kaže...

sad daju 30 sati free u max 2,3 paketima...

Za 100 kn više nego što me ispadne H1 bi i bio red da je free... S tim da se puno manje programa može snimati prema njihovom popisu. I 30 h je i dalje puno manje nego što tu mogu, no ok...

12 godina
protjeran
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
4mal kaže...

sad daju 30 sati free u max 2,3 paketima...

 

Jedini problem je što je broj programa za snimanje mizeran. 

 

8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Crypt kaže...
Zechina kaže...

 

 

Stigao je meni danas pa da ja stavim svoje dojmove koji su totalno drukčiji od tvojih. 
O snimalici neću ništa pisati jer iskreno to nisam isprobao pošto ju nikad ni ne koristim.
Liste tv programa se mogu sasvim normalno složiti.
Znači poredak se složi isto kao i prije i sve radi normalno ( upravo sam ga složio i isprobao ) .

Omiljena lista se također može mijenjati kako god želiš, i nema nikakvog unosa PIN-a kao što si ti napisao .
Možda si zaboravio u postavkama isključiti Glavni PIN.

Što se tiče horizontalnog prikaza ,to se slažem s tobom,ali osobno i prije sam koristio horizontalni tako da mi to ne smeta.
Koliko sam skuzio,dok imas neki program selektiran,stisneš tipku "i" ( informacije ) pa ce te bacit na detalje o tom programu gdje mozes vidit kompletni raspored za kasnije u vertikali.
Istina je što kažeš da negdje je ime filma il serija skraceno u toj horizontalnoj listi,ali zato ispod liste imas cijeli naziv i opis programa koji ti je trenutno selektiran pa je i to ok. 

Iskreno ni ne znam kakav su tebi HDMI kabel poslali,ali ja sam dobio sasvim normalan koji je čak i tanji od ovog kojeg imam trenutno.
Može se to vidit i na slici.
Meni osobno nisu fontovi presitni,udaljen sam 3 metra od Tv-a (102 cm)
Koliko sam sad doznao,na svakom tv-u se može imat posebni poredak kanala.
To je veliki plus jer se prije nije moglo u istom paketu.

Jedino što fali je programiranje daljinskog s tv-om kao što smo to imali i prije,ali rekli su mi da rade na tome i da bi trebalo i to da bude uskoro

 

To je to uglavnom.
Moje iskustvo je skroz pozitivno trenutno.
dodao sam par slikica ako nekog zanima

 
Ček, jel ti trolaš ili stvarno?

Imaš samo tri opcije: "svi programi", "svi programi iz mog paketa" i moji omiljeni programi".
Od toga, možeš - kako sam već napisao - samo ugasiti neke iz liste moji omiljeni programi.
Njente poredak.
GDJE i KAKO se kod tebe mijenja poredak??? Sve sam ponovno pregledao, nema toga. Kamo li neka opcija "poredak kanala za poseban tv" 
Firmware mi se već 2 put updejtao, (sad mogu isključiti glavni pin npr), ali i dalje nema promjene.
AXN i dalje ne mogu snimati ni timeshiftati (na starom stb-u samo mogao, znači do prije neki dan), ali sad smo dobili snimalicu na - Klasik TV.
Znači, sa lošeg na gore.
@HDMI: nije do kabla već do uređaja. Poslali su običan, standardni hdmi, samo je dosta krut. Ako ga moraš malo savinuti - stb ti stoji u zraku ili se okrene za 90' - PRELAGAN JE!
Na starom uređaju to nije bilo moguće jer je bio pravi "heavy duty" hardware. Ovo je lakše od štajaznam fidget spinnera 3 puta.

Velika debilana koju nisam spomenuo: u standby modu veliki bijeli led neprestano polako pulsira od slabog do full jakog. Strahota! Po noći, kao da si u nekoj "emergency" situaciji! Zbog kabla se ne da okrenuti (da ti ne blješti u oči dok želiš zaspati), a ne možeš ga ni isključiti jer NEMA prekidač niti se može ištekati na uređaju - ispravljač visi na kablu od stb-a fiksno (!) i moraš ga pronaći i ištekati ostatak (!) koji ide u struju.

Još jedna stvar: svaki, ali SVAKI dan jednom nestane programa - samo crna slika (uređaj i menu radi normalno). Jedino što se može je ištekati na kablu na 10 sekundi, i onda pričekati 2-3 minute da se resetira.

Inače taj daljinski je drugačiji kod mene - moj ima full crne tipke, a ne ove u boji. Možda je još neka razlika?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2017 23:30 (Zechina).
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Mirko935 kaže...
Spike1983 kaže...
nani kaže...

Jel netko zna ima li navedeni box mogućnost playanja filmova sa eksternog hdd-a? Mulimedija ikakva omogućena na ovom usb port?

 Isprobao ja, zasad nema nikakvih mogucnosti.

 A ima li to UPnP ili nešto tako da možeš preko mreže puštati? 

 

Kod H1 se može i jedno i drugo i još za snimanje ne ovisiš o nekoj snimalici u svemiru nego fino na disk isto snimaš. I to koliko god prostora imaš na njemu, ne da te ograniče na debilnih 10 h k'o ova mafija.

 Službeno, ništa. pitao ih, veli jedino možeš nadolatiti za još jedan uređaj, povoljnije... čak ni ovaj stari ne možeš više koristiti. Tehnički, vjerojatno se preko utp kabla i vlc-playera može direktno streamati, ali trebaju adrese portova itd koje ti neće dati (ako ih i znaju).

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2017 23:29 (Zechina).
16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

treba samo otic pod moj app- i pod pomoc sve ljepo fino pise za novi UI...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
4mal kaže...

treba samo otic pod moj app- i pod pomoc sve ljepo fino pise za novi UI...

 a jbt jel pametujete... DA sad sam probao: kaže ti da kad si u "tv vodiču", možeš na plavu tpku promijeniti listu programa.
Možeš - kako sam već 2 puta napisao: promijeniti "svi programi"/ "programi u tvom paketu" / "omiljeni programi".
Nema riječi o poretku programa.
Sad sam i na tom helpu provjerio za snimalicu - super su opisani svi načini kako postaviti snimanje, ali NE I KAKO GA OTKAZATI.

To će sigurno updejtati, samo ih treba maltretirati.

16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

cemu meni TD kad sam cryptu odgovarao tj. supportam tvoj post da je troller !?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
4mal kaže...

cemu meni TD kad sam cryptu odgovarao tj. supportam tvoj post da je troller !?

 Srry malo me uzrujalo :-)
Jbt imam feelling da sad t-com plaća botove da rade pr po forumima, umjesto da popravljaju poluproizvod.
Nasjeo sam na foru, i jopet proučavao debilanu.
Veli lik za tv-vodič: "klikneš i i dobiješ info"... danas smo se smijali, na rtl-u 3 emisije ti pokaže, prva je bila "E...", druga "Tr..." (ili slično) a samo je treću prikazao kako se zove. TO je "TV-vodič"? od čitavog dana vidiš 3 stavke i to E, Tr i nešto? BullShit teži.
Kaže, s 3 metra se fino vidi? Pa ja ležim u krevetu, krevet mi je 2m, i do telke još imam 3. Zadnjih 10+ godina (da sad ne velim 40+) normalno vidim tv program, čak i onaj šugavi teletekst, ali neeee, ovo je sad supeeer.

7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Zechina kaže...
4mal kaže...

cemu meni TD kad sam cryptu odgovarao tj. supportam tvoj post da je troller !?

 Srry malo me uzrujalo :-)
Jbt imam feelling da sad t-com plaća botove da rade pr po forumima, umjesto da popravljaju poluproizvod.
Nasjeo sam na foru, i jopet proučavao debilanu.
Veli lik za tv-vodič: "klikneš i i dobiješ info"... danas smo se smijali, na rtl-u 3 emisije ti pokaže, prva je bila "E...", druga "Tr..." (ili slično) a samo je treću prikazao kako se zove. TO je "TV-vodič"? od čitavog dana vidiš 3 stavke i to E, Tr i nešto? BullShit teži.
Kaže, s 3 metra se fino vidi? Pa ja ležim u krevetu, krevet mi je 2m, i do telke još imam 3. Zadnjih 10+ godina (da sad ne velim 40+) normalno vidim tv program, čak i onaj šugavi teletekst, ali neeee, ovo je sad supeeer.

Evo ti slika.

Jasno se vidi da ne trollam i ne pričam gluposti.

 


Opcija POREDAK KANALA  više ne postoji.

Maknuli su to. 

 


Na slici se fino vidi poredak kanala koji sam napravio na jednom tv-u 
Kao što vidiš i sam, pod "" SVI TV PROGRAMI "" se radi poredak kanala.
I dok si sve to napravis,fino kliknes gore desno ''SNIMITE '', kao što vidiš i na slici.
Kasnije dok prebaciš plavom tipkom na  ''PROGRAMI IZ MOJIH PAKETA '', te promjene koje si napravio će ti ostati.

Isto tako ako imas dodatni maxtv u istom paketu,također možeš na drugom tv-u imat poseban poredak kanala.
Prije se to nije moglo unutar istog paketa.
Poredak je bio isti na oba tv-a.

Danas sam primjetio da ona navodna informacijska tipka i ne radi bas najbolje. 
Probao sam  i nije mi ništa pokazao za kasnije.
Jbg to je moj zajeb bio,mislio sam da to radi kako treba. 

 

Nakon dužeg testiranja,mogu reći da slika i nije nešto puno bolja i tu se ipak slazem s tobom.
Ali iskreno ne smeta me to .
Sa starim prijamnikom meni je  stalno pucala veza,slika je trzala i pucala malo malo.
Pogotovo dok bi se nesto skidalo onda je to trzalo kao ludo.
Naravno tehnicari su mi to slagali mjesecima i nikad nisu uspjeli slozit.
Svaki put bi oni mjenjali prijamnik ili modem ali to nikad nije popravilo stvar. 
I to na optici na koju sam prešao s bakra da ne bih imao te probleme a imao sam još veće.
Ali čini mi se da s ovim novim prijamnikom nema vise tih sranja, i iskreno draže mi je da radi glatko od svih ovih noviteta i bolje slike.
Jedino što sam i skužio da je zvuk poprilično slabiji nego što je to bilo prije.
Ne znam kako je tebi . 

Eto,valjda sada vidis da nisam neki BOT koji reklamira i hvali HT
Obični sam user kao i ti .
Bio sam krivo shvacen kako se čini   

Valjda sam ti sad lijepo sve objasnio i pomogao.
Pozdrav

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 17:33 (Crypt).
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Pozlatile ti se riječi, kad probam to s poretkom kanala i potvrdim da radi, napisat ću.
Ono što je meni bitno je da mi info služba to nije znala objasniti, a u help - info toga također nema.
Ok, tebi je bitno imati 2 ili više uređaja, mislim da je većini ipak bliži (i jeftiniji) time-shift odn. snimalica.
Taj dio izgleda, sa otkazivanjem snimanja, još nije riješen.
Također, kad su već imali otvorene ruke a tek nešto bijednih kanala za snimanje, mogli su istu šablonu od snimalice upotrijebiti za "podsjetnik".
Dobra stvar prije - koja je zadržana - je da odabereš epizodu serije, a menu ti ponudi opciju snimanja svih epizoda u seriji, sukcesivno kako se pojavljuju.
Zašto to pobogu nisu mogli uraditi i sa podsjetnikom? Tim više kad ima opcija automatskog prebacivanja na željeni kanal/emisiju.
Ovako, moraš označavati svaku epizodu serije posebno za prebacivanje na kanal, i još za svaku odrediti vrijeme koliko ranije da prebaci (ako nije defaultno).
Nadam se da će dodati još bar 5 atraktivnijih programa za snimanje/timeshift do srpnja. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 2:45 (Zechina).
7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Zechina kaže...

Pozlatile ti se riječi, kad probam to s poretkom kanala i potvrdim da radi, napisat ću.
Ono što je meni bitno je da mi info služba to nije znala objasniti, a u help - info toga također nema.
Ok, tebi je bitno imati 2 ili više uređaja, mislim da je većini ipak bliži (i jeftiniji) time-shift odn. snimalica.
Taj dio izgleda, sa otkazivanjem snimanja, još nije riješen.
Također, kad su već imali otvorene ruke a tek nešto bijednih kanala za snimanje, mogli su istu šablonu od snimalice upotrijebiti za "podsjetnik".
Dobra stvar prije - koja je zadržana - je da odabereš epizodu serije, a menu ti ponudi opciju snimanja svih epizoda u seriji, sukcesivno kako se pojavljuju.
Zašto to pobogu nisu mogli uraditi i sa podsjetnikom? Tim više kad ima opcija automatskog prebacivanja na željeni kanal/emisiju.
Ovako, moraš označavati svaku epizodu serije posebno za prebacivanje na kanal, i još za svaku odrediti vrijeme koliko ranije da prebaci (ako nije defaultno).
Nadam se da će dodati još bar 5 atraktivnijih programa za snimanje/timeshift do srpnja. 

Probaj svakako napravit poredak pa javi.
Makar mora ti radit.
Ako sam ja uspio onda mora i tebi to sljakat.

Ma ja ti u  svojoj sobi imam jedan tv, a ostatak obitelji u drugoj pa mi je onda ok sad da svaki tv ima svoj poredak.
Iskreno snimalicu ti nisam nikad koristio pa ti ne mogu dat savjet vezano za to.

Jedino znam to što pričaš za snimalicu da su mi spominjali na chatu da ima, i puno drugih stvari navodno ali znas kakvi su oni.
Puno toga će nahvalit a zapravo u stvarnosti pola toga ne radi kako treba.
Ma ima tu  nedostataka dosta.
Ja sam im napisao,prvotno sto su oni trebali napravit je da imamo sada sve sto smo imali prije.
Recimo kao i programiranje daljinskog za koje sam im napisao na fejsu u komentarima - fućkas vasu novu generaciju ako se ne moze daljinski programirat kao prije.


Prvo mi je zenska objasnila ovako - to je sad novi sistem i da to nije univerzalni daljinski kao prije. He he 


Ja kasnije ponovim istu stvar vezano za daljinski i onda mi lik napiše - radimo na tome da bude što prije.
E sad,to je kao lud zbunjen normalan a normalnih nema 

Imaju oni jos puno posla, da bi mi  imali  sve kao prije a kamoli da idu na nesto novo.

Slika osobno meni nije ništa bolja koliko oni to hvale.
Na vecem tv-u se skuzi da je mutno i daleko je to od onog Full HD-a s čime se oni toliko hvale i ponose

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 16:42 (Crypt).
16 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Moze neko objasnit ili post link gdje je objasnjeno kako programirati daljanski na onom starom MaxTV-u?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
djigibao kaže...
Moze neko objasnit ili post link gdje je objasnjeno kako programirati daljanski na onom starom MaxTV-u?

 Djigi imaš na HT Support stranicama, tamo sam našao za isprogramirati stari STB daljinac da radi s jednom HD telkom gdje koristim MaxTV a original daljinac je krepan. ako nađem link pošaljem i objavim ;)

 

Upravo preko Twitter supporta zatražen novi STB, taman pred preslagivanje sobe i razmještaj telke i svega :D

 

Edit: pronađen link - https://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=191 

Cijelo vrijeme ga imah u bookmarcima :P

My website: https://idzan.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 22:43 (midzan21).
7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
djigibao kaže...
Moze neko objasnit ili post link gdje je objasnjeno kako programirati daljanski na onom starom MaxTV-u?

 Izvolis 

 

https://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=191 

 

Kliknes link za Phillips i nađeš '' code '' za svoj tv ;) 

16 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Za Panasonic ima vise toga:
Panasonic 27 0020 0001 0232 0002 0137 0415 0473 0007 0008 0184 0426 0476 0010 0195 0036 0196 0004 0172 0045 0208 0177 0443 0211 0131 0180 0115 0175

Moram sve ukucat ili...?

 

Zahvaljujem, rijeseno 

 

...nisam znao da to postoji do sad 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 23:11 (djigibao).
8 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Crypt je za ovo bio u pravu, postoji opcija mijenjanja poretka kanala, ali SAMO u listi svih kanala (u postavkama). Nažalost, to nigdje nije objašnjeno (osim ako mi je promaklo). Tako promijenjen poredak se referira na SVE 3 liste (svi programi, prorami u vašem paketu, tzv "omiljeni" programi - odn. okljaštrena lista svih programa).
I dalje su samo te 3 liste, odn. ne možete imati 2 ili više korisničke liste omiljenih programa.
I, da ne bi bilo zabune oko "omiljene liste": ne možete selektirati neki program u tv vodiču npr i postaviti ga ili maknuti iz liste omiljenih programa. Ne, možete samo poklikati one koje ne želite gledati iz liste svih programa.

Zašto je to glupo? Pa, recimo, želite imati listu od 20 omiljenih programa, u paketu od 100+ (osnovni paket ih ima oko 100, sa dodatnima vjerojatno do duplo). To znači da morate kliknuti na svaki od 80+ kanala kako bi ste ga isključili! Ono, "deselect all" je valjda previše napredna opcija za t-com.

 

Ono što je dobro, sad se može poništiti snimanje. Plava tipka, a sjetili su se i postaviti šalabahter.

HD slika nije pravi HD, odn. vidljivi su artefakti (re)kompresije. Ali, to može biti i do tv-a, odn. kombinacije utjecaja stb+tv. Mislim da tu nema pravila.

Na ovaj polufunkcionalni horizontalni menu (tv program) se nikad neću navići. Besmislen je: fora izgleda, ali potpuno nepraktičan. Škiljimo k'o sove da bi uopće ubrali koji kanal je na tv vodiču (nekmoli emisije), a ove kutijice sa par inicijala početnih slova emisije gdje bi trebao pogoditi što je autor htio reći, i onda to pamtiti... besmisleno.
Podsjeća me na metro/modern pločice od Win(phone) 8, pa ti vrti buraz leve-desne. ili na Adobe ikone gdje je Photoshop prevoren u "Ps" kao neki kemijski element, pa ti pogađaj ako imaš 5 takvih aplikacija sličnog imena koja je prava. A grafički smisao ikona (vizualni reprezent - podsjetnik aplikacije) je vraćen na  - slova. Par njih.
Ima smisla samo ako npr imaš par emisija/filmova koje želiš pogledati, a koji se vremenski preklapaju - pa da odmah vidiš ako se preklapaju i koji kad počinje (vizualno). Ali i to samo ako su ti na istom ekranu, odn. ako su ti u listi namješteni blizu jedan pored drugog.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Zechina kaže...

 


HD slika nije pravi HD, odn. vidljivi su artefakti (re)kompresije. Ali, to može biti i do tv-a, odn. kombinacije utjecaja stb+tv. Mislim da tu nema pravila.


 

To je glavni razlog zašto nemam više IPTV. Algoritmi kompresije su užasno loši i neprilagođeni sadržaju. DVB-T ima puno bolju sliku.

Rađe ne gledam ništa nego lošu sliku prepunu artefakata. Ako to stvarno poboljšaju onda ćemo pričati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Namještanje poretka programa je primitivno i ne-intuitivno, ali radi.
Otkazivanje/brisanje snimanja je sad moguće, ali SAMO iz postavki (NE iz tv vodiča, gdje se postavlja). Teža glupost.
Da, ne iz menija već na plavu tipku koja inače znači - promjena liste programa. Fucking "intuitivno".
Nisam se usudio testirati za postavljanje snimanja čitavog serijala, ako se ne da otkazati ili "poludi" (to mi se desilo na starom stb-u), morao bi ručno brisati svaku najavljenu (ili već snimljenu) snimku.

Na starom stb-u su updejtali tv raspored, i umjesto nekog Sherlocka kojeg sam snimao serijal, pojavila se neka druga serija, a stb je zaključio da želim snimati oba serijala. I prepunio mi buffer snimalice u par dana, a debilana se - nije dala isključiti. Očito je bilo došlo do neke greške.

Koji je najefikasniji način da ih se natjera da poprave stvari? Facebook, chat, mail, telefon?
Npr, mogu ja nalijepiti flaster preko blinkajuće ledice, ali bilo bi pametnije da to softverski riješe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 11:33 (Zechina).
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Crypt kaže...

Jedino što sam i skužio da je zvuk poprilično slabiji nego što je to bilo prije.
Ne znam kako je tebi . 

 

Ma zvuk mi je ok i sad se da bolje namještat glasnoća, ali nešto su mijenjali - neki kanali su sad tiši, neki glasniji (ali mi se ne čini lošije).
Još neki info:
Premotavanje snimke / timeshifta je sad puno glađe i brže: i dalje ima delay (kašnjenje) dok ga ne zakurbla, ali je zato brzina premotavanja povećana na do x256, što je ok. Ranije si morao upisati za koliko sati/minuta/sekundi želiš pomaknuti, u formatu 00:00:00, a imao si samo par sekundi da to napraviš - inače odustane. Lijepo zamišljeno, vrlo nepraktično.
Međutim: i dalje povremeno ne možeš aktualno vratiti na početak, pa ako si propustio početak filma/emisije, moraš ili vratiti na emisiju ranije pa "overklokati", ili pričekati da završi da pogledaš početak. To je vrlo glupo i nepotrebno, na Optimi to nikad nije bio problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 11:32 (Zechina).
7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Zechina kaže...

 

Koji je najefikasniji način da ih se natjera da poprave stvari? Facebook, chat, mail, telefon?
Npr, mogu ja nalijepiti flaster preko blinkajuće ledice, ali bilo bi pametnije da to softverski riješe.

 

Ah treba bit dosadan iskreno.Recimo ja sam im dao prijedlog i za paljenje maxtv-a da maknu izbornik.
Skužio si vjerojatno dok ugasis pa ponovo upalis maxtv da se MENU pojavi.
Iritantno malo.

Riješenje toga je ne gasit nikad,nego samo tv al bilo bi lijepo da poslusaju malo i isprave.
Vjerujem da će doći te sve promjene,kao što si i rekao da blinka to s prednje strane.

Jer koliko se sjecam čak su ispravili i ledice na Speedport modemu.
Davno su prvi modeli toliko svijetlili da nisi morao palit svjetlo u sobi uopće.
Kasnije su malo smanjili jačinu koliko sam skuzio.
Al jbg,čini mi se da nece bit prebrzi s svim tim promjenama.
Dok im daš prijedlog,samo znaju reći proslijedit cemo na razmatranje.

Nece to tako brzo,ali nek ispravljaju.

8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Crypt kaže...
Zechina kaže...

 

Koji je najefikasniji način da ih se natjera da poprave stvari? Facebook, chat, mail, telefon?
Npr, mogu ja nalijepiti flaster preko blinkajuće ledice, ali bilo bi pametnije da to softverski riješe.

 

Ah treba bit dosadan iskreno.Recimo ja sam im dao prijedlog i za paljenje maxtv-a da maknu izbornik.
Skužio si vjerojatno dok ugasis pa ponovo upalis maxtv da se MENU pojavi.
Iritantno malo.

Riješenje toga je ne gasit nikad,nego samo tv al bilo bi lijepo da poslusaju malo i isprave.
Vjerujem da će doći te sve promjene,kao što si i rekao da blinka to s prednje strane.

Jer koliko se sjecam čak su ispravili i ledice na Speedport modemu.
Davno su prvi modeli toliko svijetlili da nisi morao palit svjetlo u sobi uopće.
Kasnije su malo smanjili jačinu koliko sam skuzio.
Al jbg,čini mi se da nece bit prebrzi s svim tim promjenama.
Dok im daš prijedlog,samo znaju reći proslijedit cemo na razmatranje.

Nece to tako brzo,ali nek ispravljaju.

 Potpisujem sve. To s izbornikom kod paljenja nisam htio ni navoditi - u situaciji kad moram svaki dan restartati stb, čupanjem kabla s adaptera.
Doduše, sad već 3 dana radi u kontinuitetu, super. Drek, evo sad sam išao provjeriti, opet sam ga morao resetirati.
Iritira me i "fancy" polutransparentni tv-vodić: to mi je fora na Bashu na Linuxu, kad mi je ekran 30cm od glave. Ovako je to naporno, nepotrebno. Ako je presvijetla ili prešarena pozadina, moraš prvo promijeniti kanal da bi mogao sa 3+ metra vidjeti što se zbiva.
Dobro da nisam platio i dodatne pakete / prijamnike (a skoro sam): sad bi umjesto opuštanja imao dodatno živciranje.

8 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Trebalo bi negdje javno napraviti listu bugova / željenih promjena (sugestija).

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Meni najbitniji momenat je taj da novi daljinski ne podržava uspravljanje s televizijom (paljenje/gasenje, glasnoca +/- i sl.) jer je proizvođač novog boxa Samsung i ne cita IR drugih TV-a (ne znam cita li IR od Samsung TV-a). Do sada na prethodnom box-u jedna i druga televizija (stara plazma i novi LCD) su se kontrolirale s daljinskim od maxtv-a.

there are 2 tips of girls: 1.FAT 2.NTFS
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 13:18 (Darth Wader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Darth Wader kaže...

Meni najbitniji momenat je taj da novi daljinski ne podržava uspravljanje s televizijom (paljenje/gasenje, glasnoca +/- i sl.) jer je proizvođač novog boxa Samsung i ne cita IR drugih TV-a (ne znam cita li IR od Samsung TV-a). Do sada na prethodnom box-u jedna i druga televizija (stara plazma i novi LCD) su se kontrolirale s daljinskim od maxtv-a.

 

A dok sam im spomenuo dotični problem s programiranjem daljinskog,rekli su mi da ubrzano rade na tome :) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 17:41 (Crypt).
16 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

meni samo radi volumen bar na av reciveru panasonic star 14 godina...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 18:43 (4mal).
13 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Pitanje za korisnike novog prijemnika, u kutiji se dobije 3.5 kabel na scart ako sam dobro vidio? Znači nema 3.5 na činč? Dakle nema šanse da se spoji činč u ovo bez kupovanja kabela?

7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Ivan_cno kaže...

Pitanje za korisnike novog prijemnika, u kutiji se dobije 3.5 kabel na scart ako sam dobro vidio? Znači nema 3.5 na činč? Dakle nema šanse da se spoji činč u ovo bez kupovanja kabela?

 Ovako sam dobio

15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
midzan21 kaže...
djigibao kaže...
Moze neko objasnit ili post link gdje je objasnjeno kako programirati daljanski na onom starom MaxTV-u?

 Djigi imaš na HT Support stranicama, tamo sam našao za isprogramirati stari STB daljinac da radi s jednom HD telkom gdje koristim MaxTV a original daljinac je krepan. ako nađem link pošaljem i objavim ;)

 

Upravo preko Twitter supporta zatražen novi STB, taman pred preslagivanje sobe i razmještaj telke i svega :D

 

Edit: pronađen link - https://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=191 

Cijelo vrijeme ga imah u bookmarcima :P

 Update na situaciju - stigao STB jučer, no kako sam bio zauzet all day obavezama tek je danas složen kako spada i aktiviran ;) Interface je 200 puta ljepši nego stari IMHO, te je dobar scaling za 1080p telku.

Isto tako je upao i novi router jer je stari bio na granici samrti zadnjih dana (click of reset svakih par sati, prečesto pucanje veze) tako da moram reći  - T-Com, brzina je vrlina, za stare korisnike daju odlične free opcije (MaxTV To Go osnovni paket besplatno po jednom broju mobitela, po drugom Sportski paket free)

My website: https://idzan.com.hr
16 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

MAXtv 2 GO ne podržava sve programe koje imam u paketu unatoč mojim izričitim upitima prilikom uzimanja novog paketa i navodima da je to isključivi razlog zašto mjenjam paket. 

Naaaravno gospodine. Sve programe koje imate na TV-i imati ćete i na MAXtv to Go aplikaciji na mobitelu!

 

Tjedan dana zovem podršku, prijavljujem kvar. Nakon 5 dana me kontaktiraju i kažu.. Oprostite. Lagali su vam. MAXtv to Go nudi samo neke programe, nikako ne sve koje imate u paketu. 

 

Ne čudi me, ali sam svejedno ljut. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice