Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

poruka: 15
|
čitano: 2.559
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom".
13 godina
neaktivan
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Eh,sada imamo i high end uređaj!

Više informacija ovdje:
http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/ubuntu-touch-skupna-tema/222405.aspx
A ja se nadam da ću si jednoga upiknuti.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Ovo je još uvijek primjerak za razvijatelje. Uz ovaj odličan hardware ( 418 ppi ekran, gorila glass, 4g dual SIM ...) Ubuntu Touch je ipak slabija i bugovitija strana priče trenutno. Npr. home dugme još nema primjenu.

 

Ionako u Canonicalu kažu da će Ubuntu Touch biti spreman za glavnu struju tek u razdoblju od sljedećih godinu dana. 

 

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/meizu-mx4-ubuntu-edition-1286669/review

 

https://www.youtube.com/watch?t=10&v=dl4R-iI9JHQ

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 19:25 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Ovako, na pamet kazano, dok se još ništa ne može vidjeti "u živo", pa makar na YT, ne izgleda uopće loše! 

Pitanje je samo jedno, koliko je gadget ukupno gledajući kvalitetan, i koliko je taj OS ispeglan, barem za mobitele?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Ovaj mobilni ukoliko na njega nema mogucnosti staviti android se trenutno ne isplati kupovati. Canonical se tačno ne može odlučiti, prvo su izdali onaj low end telefon, prodali su odredjen broj komada, a i to su pokupovali Ubuntu entuzijasti a ne zato sto je telefon dobar. Sad izdaju high end telefon a ekosistem im je u banani narednih godinu dana najmanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
malina22 kaže...

Ovaj mobilni ukoliko na njega nema mogucnosti staviti android se trenutno ne isplati kupovati. Canonical se tačno ne može odlučiti, prvo su izdali onaj low end telefon, prodali su odredjen broj komada, a i to su pokupovali Ubuntu entuzijasti a ne zato sto je telefon dobar. Sad izdaju high end telefon a ekosistem im je u banani narednih godinu dana najmanje.

 Nisu oni ništa izdali ni prodali. I daleko od toga da imaju ekosustav u mobilnom svijetu. One telefone su kupili ljudi da isprobaju, da se igraju malo, mx4 budu kupili da imaju smartphone koji mogu koristiti.

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
malina22 kaže...

Ovaj mobilni ukoliko na njega nema mogucnosti staviti android se trenutno ne isplati kupovati. Canonical se tačno ne može odlučiti, prvo su izdali onaj low end telefon, prodali su odredjen broj komada, a i to su pokupovali Ubuntu entuzijasti a ne zato sto je telefon dobar. Sad izdaju high end telefon a ekosistem im je u banani narednih godinu dana najmanje.

 A kako će dobiti povratnu informaciju i testere nego da prodaju telefon entuzijastima? Prije godinu dana su najavili telefon s španjolskim i kineskim proizvođačem. Rani posvojitelji neke tehnologije upravo tome služe. Ne očekujem da moja mama kupi taj telefon, još uvijek. Dug je to put, ali i najdalji put počinje prvim korakom.

There is no job like cron job!
15 godina
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
hrvooje kaže...
malina22 kaže...

Ovaj mobilni ukoliko na njega nema mogucnosti staviti android se trenutno ne isplati kupovati. Canonical se tačno ne može odlučiti, prvo su izdali onaj low end telefon, prodali su odredjen broj komada, a i to su pokupovali Ubuntu entuzijasti a ne zato sto je telefon dobar. Sad izdaju high end telefon a ekosistem im je u banani narednih godinu dana najmanje.

 A kako će dobiti povratnu informaciju i testere nego da prodaju telefon entuzijastima? Prije godinu dana su najavili telefon s španjolskim i kineskim proizvođačem. Rani posvojitelji neke tehnologije upravo tome služe. Ne očekujem da moja mama kupi taj telefon, još uvijek. Dug je to put, ali i najdalji put počinje prvim korakom.

- Canonical nema howto.. da ima odeš u kineski zaseok i kažeš količinu/boju. Ipak su potrebni novčići s tri nule više na računu (milioni/milijarde) da bi se nešto u tim vodama moglo napraviti. Šteta.. ostat će još jedan 'potencijal'. Dali su očekivanja bila realna (vs Apple, MS.. i veliki igrači?). Sad im više ni neka kooperacija s MSom nije izgledna (jer MS ima sve potrebno, možda ih kupi kao privjesak-skalp, ali B.Gates nije takav lik..).

- propala petoljetka.. možda se sad vrate desktopu (kao i MS na PCju), ali to danas nije zanimljivo kao nekad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
ihush kaže...
- Canonical nema howto.. da ima odeš u kineski zaseok i kažeš količinu/boju. Ipak su potrebni novčići s tri nule više na računu (milioni/milijarde) da bi se nešto u tim vodama moglo napraviti. Šteta.. ostat će još jedan 'potencijal'. Dali su očekivanja bila realna (vs Apple, MS.. i veliki igrači?). Sad im više ni neka kooperacija s MSom nije izgledna (jer MS ima sve potrebno, možda ih kupi kao privjesak-skalp, ali B.Gates nije takav lik..).

- propala petoljetka.. možda se sad vrate desktopu (kao i MS na PCju), ali to danas nije zanimljivo kao nekad.

 

Koji epitaf haha . Što se tiče howto, imaju ga :) Možda si mislio na know-how kako naši vrli menadžeri vole reći na čistom rvvackom ;)

 

Nije to tako crno, samo treba više uposlenika i više novca. Zaboravljaš da Canonical zarađuje na serverima i oblaku, gdje je OpenStack najčešći na Ubuntu. Microsoft ima koliko, 100 000 zaposlenih, a Canonical 500. Za koju godinu imat će jednak dio tržišta mobilnog OS-a. 

 

Dolaze dani kad će i bakica na placu znati za Ubuntu. Frižideri i dronovi voze Ubuntu. A tek kad klinci po školi budu jedini koji će ga imati drugačijeg. Ima da to bude hladno iliti cool

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 14:11 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
hrvooje kaže...
.Možda si mislio na know-how kako naši vrli menadžeri vole reći na čistom rvvackom ;)

 

Nije to tako crno, samo treba više uposlenika i više novca. Microsoft ima koliko, 100 000 zaposlenih, a Canonical 500. Za koju godinu imat će jednak dio tržišta mobilnog OS-a 

 .. -da. .. jer u kontekstu ubuntua mi refleks  tipka sam.. howto=knowhow.. (a mozak ne razlikuje sinonime.. od kojih drugi uključuje i resurse).

-nastavak, da. Osim optimističnog predviđanja koje može biti od jako dobro do jako loše. Šanse za loše su veće. ... nikog ne zanima još jedan 'android' tj početni planovi (više želje, neostvarive) koje je Canonical imao kao jak-kvalitetan (prema top modelima) su napušteni i postali prosječni a njega još ni na vidiku. Kao da sad izbace 'PC s pentiumom'..

- a neki današnji device, prije da ću gore staviti w10 nego ubuntu.. biznis i tržište ne daju toliko vremena da se Canonical sredi. Ako broj zaposlenika nije dovoljan, ako nema resurse.. tad ??..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Ubuntu je više puta rekao da ne želi biti Android klon.Stalno se vide po forumima zahtjevi za emulacijom Android aplikacija,međutim svi su promptno ignorirani.

Tko želi Android klona neka pogleda Tizen.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
g12356 kaže...

Ubuntu je više puta rekao da ne želi biti Android klon.Stalno se vide po forumima zahtjevi za emulacijom Android aplikacija,međutim svi su promptno ignorirani.

Tko želi Android klona neka pogleda Tizen.

  .. android je klon.. i naravno da nitko (normalan) ne želi klonirati klona da bi radio nativno (dvostruka negacija). Android je samo pjesnička figura, juzer želi ono što hrvooje naziva 'frižider' cool. (želja za ubuntuom? pa ni OSX ili iOS ne žele, nego žele ajfon.. extended, ako požele word?).

 

Jasno mi je što Canonical (ne)želi, problem je howto-knowhow (resursi) i ostatak branše koji ne čeka. Možda slikovitija usporedba, kao HR i EU, mi bi 'mogli'.. ali švabe/švedi/švicarci rade. same distance with ununtu i tamaguči devicesima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Nisu li po defniciji Androidi roboti nalik na ljude?
https://en.wikipedia.org/wiki/Android_%28robot%29

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom
g12356 kaže...

Nisu li po defniciji Androidi roboti nalik na ljude?
https://en.wikipedia.org/wiki/Android_%28robot%29

 nije li ubuntu upravo 'ljudski OS'? .. i dalje je android klon čovjeka/linuxa ne obrnuto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Vlasnik Canonicala je milijarder koji je hobi i strast prema tehnologiji pretvorio u biznis. Možda ne još uvijek profitabilni, al ima se. Agresivno ide na Cloud prema telekom operaterima, gdje se OpenStack vrti najčešće na Ubuntu serverima. Daje im podršku i tu je para.

 

A ovo što ti govoriš o propadanju, neće se desit. OS je samo OS. Ako se telefo ne bude prodavao neće ga praviti. Nastavit će raditi OS. Za tablete, za frižidere, servere, dronove, mikrovalne ... 

There is no job like cron job!
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Meizu predstavio MX4 pogonjen Ubuntuom

Pošto će biti isti code base,dali će imati razloga odbaciti razvoj mobilnog dijela OS-a?

Jer Microsoft I Canonical su to odlično smislili.Jer u slučaju kada imaš i mobilni i desktop OS ti moraš plaćati razvoj dva operativna sustava.Prednost toga je da je jeftinije  u kratkom roku jer takvi odvojeni operativni sustavi postoje već desetljećima i može ih se samo razviti bez prevelikog experimentiranja.Mana toga pristupa je da je dugoročno teško isplativ jer ti istovremeno razvijaš dva paralelna sustava,što užasno povećava troškove.
Sa druge strane ako koristiš isti codebase samo sa konvergentnim sučeljem onda je to puno veći inicijalni ulog i tu ima mnogo eksperimentiranja.Zato to i traje godinama sada već i u Windows i u Linux svijetu.Ali prednost je da ti zapravo razvijaš jedan sustav što ti smanjuje troškove.

U biti je mobilni Ubuntu po tom pitanju sličan spinovima Ubuntua poput Kubuntu-a,Lubuntua i sličnih jer iako oni imaju drugo sučelje i ekositem aplikacija,sve ono ispod je isti Ubuntu.

Iako za Ubuntu se razvijaju trenutno još neke nove tehnologije poput snappy i click paketa koji će biti i na desktopu i na mobitelima.

Zapamtite,oni ne razvijaju novi mobilni OS.Oni samo prilagođavaju svoje trenutni za mobilnu upotrebu.A iako će im početni troškovi biti veliki,nakon toga će im troškovi se unormaliti kao da razvijaju samo običan desktop OS.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 15:43 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice