Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

poruka: 48
|
čitano: 8.016
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft predstavio Xbox One X konzolu".
8 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
mrsmith kaže...

U tome i jest glavni problem. Zašto bi ekskluzive trebale biti te koje će te potaknuti da kupiš neku od konzola ili PC? Pa dajte lijepo svi sve igre na svim platformama pa da ljudi sami izaberu konzolu koja im više odgovara, ima bolje specifikacije ili se bolje uklapa u nekakav sistem koji si korisnik zamisli. Ovo je samo gluposti izmišljena da potakne prodaju pojedine konzole i prisili ih na daljnje korištenje i kupovanje isključivo njihovih proizvoda. Zato i plaćaju masnu lovu da bi zadržali ekskluzivu. Meni se to osobno nikako ne sviđa.

Pa zbog novci lol. Sam si sebi objasnio. Osim kaj razvoj tih eksluziva placa Sony i Sony je vlasnik tih studija. 
Nisu platili nekome da igra ne dođe na Xbox nego bez njih te igre uopce nebi bilo. 

Za neke mi je cak drago jer da je recimo za te igre EA izdavac sigurno pola bi ih izdali kao poluproizvode, a neke nebi nikada vidli... 

Realnost je takva i od nje nemres pobjec. Zato velim da mi Xbox nema smisla kad druga platforma ima vise igara i bolje igre, a valjda kupujes konzolu zbog igara, a ne zbog konzole.  

11 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

@ mrsmith

Vidim da nisi shvatio ili furaš svoju priču.

 

Proizvođači konzola i igara nisu dobrotvorne organizacije nego multinacionalne korporacije koje žele dobit.

Dobit nije u prodaji konzola nego u prodaji igara.

Kako ne želiš da ti netko (Steam) uzima dio dobiti (cca 15-20%) od prodaje igara kroz svoje servise, želiš imati svoj servis za prodaju igara. Zato i svaki jači izdavač ima svoj servis (Origin, Uplay, GOG), jer ne žele da ih Steam kamatari za 20%.

Isto tako, Sony i MS imaju PSN i Xbox Live i uzimaju postotak na svaku prodanu multiplatformsku igru.

 

Sony i MS ne plaćaju masnu lovu da zadrže ekskluzivu (uz iznimku MS-a i zadnjeg Tomb Raidera), nego su vlasnici razvojnog studija i plaćaju novce da bi se igra uopće napravila (npr.Sony i Naughty Dog).

 

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 13:17 (DeniZg).
13 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
mrsmith kaže...

Uopce mi nije jasna ta fama oko "ekskluziva za xy platformu"... po cemu vas to tocno pali? Meni osobno je to uzas, najgore moguce sta se moze dogoditi da netko napravi hit koji pazi vraga, postoji samo za PS... ono, u cemu je smisao.. ide u korist samo prodavacima konzola.. nikako igracima kao subkulturi.

 

A to sta onda netko ima PS pa misli da se mora izdati ekskluziva da si opravda investiciju od 2000kn u konzolu i bahati kako je bolje prosao nego netko tko je potrosio 15000kn na PC i ne moze igrati taj "ekskluzivan hit".. to su djecja posla. Ajde molim vas :) budimo realni.

 Nije baš sve tako crno bijelo.

 

Načelno se slažem da su ekskluzive loša stvar. Hoćeš ova sranja što radi Microsoft sa timed exclusive, hoćeš Sonyeve prave ekskluzive ili debilane gdje je neki content dostupan samo na plejki ko što je sad sa Destiny 2. Ali to je definitivno najlakši način da privučeš igrače na svoj ekosustav. Jednom kad igrač ima svoj PSN/Steam/Origin svejedno koji account i na njemu dosta igara, pretpostavka je da će na njemu kupovati i neke igre koje može nabaviti drugdje. Evo ja sam nedavno nabavio plejku i iako sam bio uvjeren da neću kupovati igre koje su dostupne i na Steamu to je ubrzo palo u vodu. Također, kad se igrač navikne na neki sustav vjerojatnije je da će mu ostati vjeran prilikom prelaska na novu generaciju konzola.

 

Ali postoji i druga strana. Činjenica je da neke igre vjerojatno nikad ne bi izašle da nisu ekskluzive (Bayonetta 2 recimo), a neke igre sigurno ne bi bile toliko kvalitetne da ih se izdaje za sve platforme. U pravilu studiji koji rade vrhunske ekskluzive tipa Naughty Dog i From Software imaju daleko veću slobodu prilikom razvoja nego ostatak ekipe i praktički neograničena sredstva i podršku od strane Sonya. Tako da na kraju dana, ako bi morao birati između toga da ekskluzive nestanu, ali da nikad ne vidim recimo Bloodbourne 2, bome ne znam što bih odabrao.

 

 

EDIT: E jbg, dok ja natipkam svoje već je dvoje ljudi napisalo praktički istu stvar :D

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 13:18 (Hexfire).
11 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Isto tako, nema ni svaka kompanija isti princip izrade ekskluziva.

 

Veliki izdavači ne vole rizik i zato stalno izdaju visokobudžetne igre na isti kalup (Fifa, COD, As.Creed itd.) 

Microsoft također koristi formulu minimalnog rizika i stalno izdaje jedno te iste igre (Forza, Gears, Halo).

 

Sony je skloniji riziku i često puta ulaže u studije i njhove projekte koje većina izdavača ne bi podržala. Često puta pogode (Uncharted 1, Horizon Zero Dawn), a nekad i fulaju (No Man's Sky).

 

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 13:24 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
DeniZg kaže...

Isto tako, nema ni svaka kompanija isti princip izrade ekskluziva.

 

Veliki izdavači ne vole rizik i zato stalno izdaju visokobudžetne igre na isti kalup (Fifa, COD, As.Creed itd.) 

Microsoft također koristi formulu minimalnog rizika i stalno izdaje jedno te iste igre (Forza, Gears, Halo).

 

Sony je skloniji riziku i često puta ulaže u studije i njhove projekte koje većina izdavača ne bi podržala. Često puta pogode (Uncharted 1, Horizon Zero Dawn), a nekad i fulaju (No Man's Sky).

 

 

 Pa kod koga bi pak The Last Guardian dozivio svijetlo dana ?

Jedino Star Citizen ga moze nadmasit no to je druga prica :PPP 

11 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Nakon priče kako je Xbox X "true 4K" konzola, Microsoft se potiho povlači, te na svojim stranicama navodi da će do 4K rezolucije doći na različite načine.

 

"4K - A game has a 2160p frame buffer output. That includes Native 4K, Checkerboarding, and Dynamic Resolution."

 

Istovremeno, Phil Spencer, šef Xboxa u intervjuu za Verge objašnjava, kako XboX i PS4 Pro nisu čak ni konkurencija, jer je Xbox X "true 4K" konzola.

...but he also knocks Sony’s methods for getting to 4K resolutions with some of its games. “When I think about techniques to somehow manufacture a 4K screen like what some other consoles try to do, this is different than that.”

 

Taj lik bi mogao slobodno kod nas osnovat stranku i krenut u kampanju za lokalne izbore.

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 0:10 (DeniZg).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
DeniZg kaže...

Nakon priče kako je Xbox X "true 4K" konzola, Microsoft se potiho povlači, te na svojim stranicama navodi da će do 4K rezolucije doći na različite načine.

 

"4K - A game has a 2160p frame buffer output. That includes Native 4K, Checkerboarding, and Dynamic Resolution."

 Barem što se gaming konzola tiče, izraz 4K je došao do toga da to više nema nikakve veze sa rezolucijom. To je sad praktički isto ko što se prije forsiralo "next gen". Pa si imao next gen grafiku, pa next gen animacije, next gen pichke materine. Bitno da je negdje pisalo da je to next gen. Sad je isti vrag s ovim. Izgleda da će stavljati taj 4K logo bullshit na igru pa makar ona radila 90% na manjoj rezoluciji, ali se spletom okolnosti u jednom trenutku digne na 4K.

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
DeniZg kaže...

Nakon priče kako je Xbox X "true 4K" konzola, Microsoft se potiho povlači, te na svojim stranicama navodi da će do 4K rezolucije doći na različite načine.

 

"4K - A game has a 2160p frame buffer output. That includes Native 4K, Checkerboarding, and Dynamic Resolution."

 

Istovremeno, Phil Spencer, šef Xboxa u intervjuu za Verge objašnjava, kako XboX i PS4 Pro nisu čak ni konkurencija, jer je Xbox X "true 4K" konzola.

...but he also knocks Sony’s methods for getting to 4K resolutions with some of its games. “When I think about techniques to somehow manufacture a 4K screen like what some other consoles try to do, this is different than that.”

 

Taj lik bi mogao slobodno kod nas osnovat stranku i krenut u kampanju za lokalne izbore.

 

Treba pročitati pasos u kompletu :) Ovaj dio se odnosi na "starije igre" koje su sa Xbox One/S konzola ali remasterane za Xbox One X, te se niže objašnjavaju pojmovi logoa na kutijama za "Xbox One X enhanced naslove". Ja vjerujem da će nove igre koje dođu nakon Xbox One X biti native 4K.. no ajde tko zna, danas se svasta moze ocekivati.

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
mrsmith kaže...

 

Treba pročitati pasos u kompletu :) Ovaj dio se odnosi na "starije igre" koje su sa Xbox One/S konzola ali remasterane za Xbox One X, te se niže objašnjavaju pojmovi logoa na kutijama za "Xbox One X enhanced naslove". Ja vjerujem da će nove igre koje dođu nakon Xbox One X biti native 4K.. no ajde tko zna, danas se svasta moze ocekivati.

 Ne vidim gdje ovo piše. Spominju se i stare i nove igre.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
Hexfire kaže...
mrsmith kaže...

 

Treba pročitati pasos u kompletu :) Ovaj dio se odnosi na "starije igre" koje su sa Xbox One/S konzola ali remasterane za Xbox One X, te se niže objašnjavaju pojmovi logoa na kutijama za "Xbox One X enhanced naslove". Ja vjerujem da će nove igre koje dođu nakon Xbox One X biti native 4K.. no ajde tko zna, danas se svasta moze ocekivati.

 Ne vidim gdje ovo piše. Spominju se i stare i nove igre.

Pa cijeli tekst je unutar "Xbox Enhanced Logo" pasosa najprije. Ali logo će biti isti za stare (enhanced) i nove igre koje dolaze iz razloga što to uključuje sve moguće načine prikaza na 4K ekranu ovisno o naslovu... normalno je da naslov sa Xbox One konzole iz 2015 neće imati native 4K rezu kad je napravljen za 1080p u originalu.. samo će se rastegnuti na koji već navedni način. A nove igre će biti napravljene s namjerom da se prikazuju u 4K nativnoj rezoluciji.

 

Čini mi se da kolega DeniZg nekako navija za PS4 pa voli odmah baciti rukavicu čim nešto vidi kontra XBOX-a :)

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

U stvari nemam potrebe navijati za PS4, jer ionako dominiraju tržištem.

Moj problem je što Microsoft stalno koristi zavaravajuće oglašavanje i marketing.

 

Izmislili su nedavno pojam "console exclusive", a radi se o plaćanju Indie developerima da pričekaju sa izdavanjem igre na drugim konzolama. I to zato jer nemaju gotovi ni jednu svoju igru u izradi.

Phil Spencer priča o tome kako je Xbox X prva "True 4K" konzola koja neće koristiti iste metode kao PS4 Pro za podizanje rezolucije na 4K, a istovremeno na službenoj stranici napišu suprotno.

 

Tog Phil Spencera slave kao nekog Xbox mesiju, a lik je populist i političar i prodaje bajke, dok im istovremeno Xbox divizija odlazi u k...

Većina studija im je zatvoreno, brojne igre su otkazane, prodajne rezultate ne objavljuju već godinama itd. 

 

Eto, toliko od mene.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 9:50 (DeniZg).
13 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
mrsmith kaže...
 A nove igre će biti napravljene s namjerom da se prikazuju u 4K nativnoj rezoluciji.

 Budu, ali koliko njih će to uspješno odraditi? I svaka igra se radi s namjerom da ne treba day one patch od 5 gigabajta . Osim Microsofta koji je najavio da će njihove first party biti takve, mislim da će većina rabiti isti trik ko i PS4 PRO.

 

Uglavnom, cijeli taj 4K je zasad kompletni bullshit. Previše ograničenja postavljaju starije konzole i online igra da bi developeri imali pravu motivaciju raditi igre od nule da rade u native 4K. Barem mi je zasad dojam takav. 

 

Jedino što me zanima je što će koristiti kao buzz word kod najave PS5/XBTWO kad su sad toliko isprostituirali ovaj jadni 4K  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Na žalost, Microsoft luta od izlaska Xbox Onea i svih loših odluka koje su tad napravili. Kažem na žalost kao vlasnik PS4, jer kvalitetna konkurencija radi samo u korist svih nas.

 

Smatram da su očekivanja od XboneaX bila da napravi nešto što će omogućiti Microsoftu da počne dostizati Sony tijekom ove generacije konzola. Meni se čini da XboneX nije to.

 

Čini mi se da će iznimno teško ljudima pokazati razliku između Xbonevog i PS4 Pro 4k. Mislim da je dovoljno teško ljudima prikazati razliku između 4k i fullHd videa na televizorima koji ne koštaju 20k kuna i nemaju dijagonalu minimalno  55 incha, a kamo li u igrama. A ako i uspiju kako uvjeriti ljude da je to vrijedno 100$/eur više?  I sve to godinu nakon PS4 Pro. Ne zaboravimo da je PS4 Pro tu i zbog poboljšavanja VR iskustva, gdje Microsoft na konzolama trenutno nema rješenje. I na kraju, igre. Sony je opet rasturio s ekskluzivama.

Ukratko, Sony je napravio gamerski ekosustav koji nudi ponešto za svakog. PS4 Pro se pokazuje kao dobro rješenje i ako nemaš 4k TV, dok je Microsoft o FullHD igranju vrlo malo pričao.

 

 

Microsoft je napravio najjaču i najskuplju konzolu, i tu priča staje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 11:16 (Chronosus).
11 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Prva igra koju je Digital Foundry analizirao na XBX je nadolazeći AC: Origins, koja također ima uključenu "checkerboard rendering" opciju da bi došla do 4K rezolucije.

 

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
DeniZg kaže...

Prva igra koju je Digital Foundry analizirao na XBX je nadolazeći AC: Origins, koja također ima uključenu "checkerboard rendering" opciju da bi došla do 4K rezolucije.

 

 

Ehh, ako je stvarno tako onda zaista sami sebi s**u u usta. Baš loše..

 

Doduše i najave su bile toliko bombastične za kutijicu od 500$ da je teško bilo povjerovati u 4K / 60 fps.. za te novce naspram računala od 20k kn koji su potrebni za to vrtiti. Uvijek se nadaš no u većini slučajeva ispadne suprotno.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

To ti se opet sve svodi na usrane developere, barem za ove 3rd party igre.

https://www.windowscentral.com/xbox-one-x-demonstrates-real-value-it-ps4-pro-competitor-or-not

I spoke to a developer from Ubisoft working on that game and inquired about the version parity between PS4 Pro and Xbox One X. He told me that Assassin's Creed Origins will be 4K at 30 FPS on both the Xbox One X and PS4 Pro, which I found a little confusing. If the PS4 Pro can handle 4K 30, how is Assassin's Creed Origins utilizing the Xbox One X's additional overhead? It isn't, apparently.

 

Gdje je taj version parity bio kad su na običnom PS4 isticali kako imaju veću rezoluciju za nekih 100 piksela (1080p vs 900p)? Sada hoće da igra izgleda isto na obje konzole, bez obzira što će na Xbox X ostati dosta neiskorištenog hardvera...

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Opet su vraćamo na ono da nema prave inicijative za developere da ulažu više resursa u native 4K optimizaciju. Čak i ako neka igra u teoriji može biti gurana na native 4K/30 FPS od strane XBONXa, ako si u ovom trenutku dovoljno optimizirao da radi pomoću checkerboarda i izgleda praktički ko native 4K, gdje točno ti je motiv da i dalje optimiziraš engine.

 

Mišljenja sam da će razlika između PRO i X u igrama biti puno manja nego bi realno trebala/mogla biti. 

 

 

EDIT: Doduše s druge strane, Ubisoft je valjda jedan od najgorih developera koje su mogli uzeti za primjer optimizacije i iskorištavanja resursa.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 17:09 (Hexfire).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Niti Anthem nije pravi 4k...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice