Moć odlične kampanje

poruka: 16
|
čitano: 4.251
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Moć odlične kampanje".
15 godina
offline
Moć odlične kampanje

Što se mene tiče, svaka im čast na super ideji / realizaciji kampanje. Dokaz da se mozak još uvijek isplati :)

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Moć odlične kampanje

ma lako za mužu pčela. mene bi više zanimao njihov opstanak. sve ih je manje i kad špricaju protiv gamadi, potamane i njih. a bez pčela smo svi mrtvi. ubrzo. 

 

off: moj se zubar boji zubara i osobito injekcija . ja ničega i nikoga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 10:43 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Moć odlične kampanje

Upravo sam pokazao video svom kolegi koji se bavi pčelarstvom, proizvodnjom i prodajom meda itd. 

 

Kaže mi čovjek da ovo nije dobra ideja i da mu je sve previše čudno jer bi ovakav vid vađenja meda izazvao grabež među pčelama.

Navodi da se ovakvom metodom lomljenja pčelinjeg saća ne skida čep što pčele nebi uvidile na vrijeme za pripremu novog meda. Skeptičan je prema nezdravom plastičnom materijalu od kojeg su rađeni ramovi, te tvrdi da bi to često pucalo jer saće i čepovi znaju biti dosta čvrsti i uljepljeni. Od svega nabrojanog najveći problem mu je vrlo moguća pojava grabeži ukoliko pčele osjete miris meda. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Moć odlične kampanje

Teško je pronaći pravi recept za uspješnu crowdfunding kampanju.

 

U zadnjih godinu-dvije se pojavilo cijelo more kampanja koje znatno variraju u kvaliteti. Pod kvalitetom mislim naravno na materijal u kampanji, glavni video i predstavljanje perkova.

 

Čudno je vidjeti kampanju za npr. kineski 3D printer gdje se u videu ne pojavljuje niti jedna osoba iz tima, gdje se sve objašnjava na poprilično lošem engleskom i uz to niti cijena nije baš best buy. I takva kampanja prođe.

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Moć odlične kampanje
boxer kaže...

Upravo sam pokazao video svom kolegi koji se bavi pčelarstvom, proizvodnjom i prodajom meda itd. 

 

Kaže mi čovjek da ovo nije dobra ideja i da mu je sve previše čudno jer bi ovakav vid vađenja meda izazvao grabež među pčelama.

Navodi da se ovakvom metodom lomljenja pčelinjeg saća ne skida čep što pčele nebi uvidile na vrijeme za pripremu novog meda. Skeptičan je prema nezdravom plastičnom materijalu od kojeg su rađeni ramovi, te tvrdi da bi to često pucalo jer saće i čepovi znaju biti dosta čvrsti i uljepljeni. Od svega nabrojanog najveći problem mu je vrlo moguća pojava grabeži ukoliko pčele osjete miris meda. 

Plastični okviri se koriste masovno u USA (teško je i naći drvene), jedno vrijeme se čak eksperimentiralo i sa plastičnim osnovama ali nije bilo baš uspješno. Ovakav tip košnice je očito namijenjen onima koji se nadaju da bi mogli imati jednu košnicu i med za svoje potrebe, a kad imaš jednu košnicu onda grabež nije problem. Problem je što ljudi očekuju čudesne rezultate bez ikakvog znanja i rada što će dovesti do velikog razočaranja.
Zanimljivo je da med u US nije baš jeftin (kila je 10-50 dolara) obzirom da pčelari tamo uglavnom žive od velikih naknada koje primaju za oprašivanje usjeva a med, mliječ, pelud i ostalo im je nusproizvod.

P.S. pitanje je i zakonskih okvira "urbanog pčelarstva" jer svugdje u svijetu zakon propisuje koliko pčelinjak mora biti udaljen od susjedove ograde, javne površine, cesta i prilaznih putova...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 12:41 (jozef).
11 godina
offline
Re: Moć odlične kampanje
jozef kaže...

P.S. pitanje je i zakonskih okvira "urbanog pčelarstva" jer svugdje u svijetu zakon propisuje koliko pčelinjak mora biti udaljen od susjedove ograde, javne površine, cesta i prilaznih putova...

neću ulaziti u putešestvije svjetskog zakonodavstva, no urbanih pčelara i njihovih udruženja imaš po svim velikim gradovima u svijetu, od londona i new yorka, tokija pa nadalje i svugdje oni uzgajaju pčele u zakonskim okvirima 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Moć odlične kampanje
boxer kaže...

Upravo sam pokazao video svom kolegi koji se bavi pčelarstvom, proizvodnjom i prodajom meda itd. 

 

Kaže mi čovjek da ovo nije dobra ideja i da mu je sve previše čudno jer bi ovakav vid vađenja meda izazvao grabež među pčelama.

Navodi da se ovakvom metodom lomljenja pčelinjeg saća ne skida čep što pčele nebi uvidile na vrijeme za pripremu novog meda. Skeptičan je prema nezdravom plastičnom materijalu od kojeg su rađeni ramovi, te tvrdi da bi to često pucalo jer saće i čepovi znaju biti dosta čvrsti i uljepljeni. Od svega nabrojanog najveći problem mu je vrlo moguća pojava grabeži ukoliko pčele osjete miris meda. 

 Nema grabeži dok medi. Niti se ne vrca dok ništa ne medi. Dok je bagrem u punom jeku možeš namazati sve košnice sa medom nitko nikoga nije briga. Nisu pčele blesave da pokraj na tone nektara idu nekoga pljačkati i riskirati smrt. 

Pčela zna gdje je što više nego osoba u svojoj kući. Zato ne brini. A ovo ako bi se sa propolisom zalijepilo nebi odlijepio da nešto ne pukne. Vjerojatno je dobar mehanizam sprječavanje lijepljenja plastike. Što se tiče plastike ima prehrambene. Jedini je problem što je malo teže vidjeti da li je cijelo sače poklopljeno, jer ako nije moguće da med nije zreo tj. da ima previše vode ne ventilirani što može dovesti do kvarenje meda. Zato se med mora uvijek dobro zatvarati jer ima hidroskopna svojstva.

Ljudi pčele shvaćaju zdravo za gotovo. Da je med skup i proizvodi od pčela. Nema toga meda koji je skup ne samo da nije ljekoviti nego je zarađeni sa sedam kora. 

I još nešto ako netko prodaje 900 grama meda ispod 40 kn nemojte kupovati jer taj med ne može biti kvalitetan ako se ne zna da cijena na veliko se prodaje do 30 kn. Pogotovo kvalitetniji medovi bagrem, kadulja, medljikovac... 

Kvalitetu meda vidite tako osim bagrema kojem treba više od dvije godine, da li je kristalizirani. Svaki pravi med SE KRISTALIZIRA. Ljudi van HR Njemačka, Francuska, Španjolska kupuju i potražuju kristalizirani med jer samo tako si siguran u kvalitetu. 

Svaki med drugačije kristalizira ( boja, veličina kristala pa do brzine kristalizacije ). 

Rok trajanja meda prema zakonu mora biti 2 godine jer se smatra da med nakon 2 godine počinje gubiti na kvalitetu ( ljekoviti sastojki ) ali je minimum 5 godina i dalje ljekoviti. Čuvajte med u smočnici na temperaturi do 20C. Nemojte držati med pokraj peći gdje su velike temperature preko 40C jer taj med više NIJE med. A većina takvog meda koji prođe 40C zbog pakiranja nalazite u trgovinama. U biti imate google informirajte se ipak je to za vaše zdravlje.

 

15 godina
offline
Re: Moć odlične kampanje
boxer kaže...

Upravo sam pokazao video svom kolegi koji se bavi pčelarstvom, proizvodnjom i prodajom meda itd. 

 

Kaže mi čovjek da ovo nije dobra ideja i da mu je sve previše čudno jer bi ovakav vid vađenja meda izazvao grabež među pčelama.

Navodi da se ovakvom metodom lomljenja pčelinjeg saća ne skida čep što pčele nebi uvidile na vrijeme za pripremu novog meda. Skeptičan je prema nezdravom plastičnom materijalu od kojeg su rađeni ramovi, te tvrdi da bi to često pucalo jer saće i čepovi znaju biti dosta čvrsti i uljepljeni. Od svega nabrojanog najveći problem mu je vrlo moguća pojava grabeži ukoliko pčele osjete miris meda. 

 

Ovo sam se i ja pitao, al imaju odgovor na to u svojem FAQ-u.

 

"How do the bees know when to uncap the comb?

The bees are quick to notice when the cells are empty and set about uncapping it straight away. I guess empty cells must feel quite different underfoot if you are a bee."

 

U svakom slucaju se cini kao revolucija za pcelare hobiste, a sto se tice cijene cak i nije toliko visoka jer ne trebas ulagat u nikakvu dodatnu opremu za vrcanje meda.

Ljudi trose vise para i na vece gluposti od ovog, a ovo je definitivno korisna investicija dugorocno.

15 godina
offline
Moć odlične kampanje

Svakako zasluzuje vise pažnje i para od StarCitizena koji prodaje maglu na veliko...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Moć odlične kampanje

Ti i ne znaš što želiš, sve dok ti to ne pokažem, Mislim da je to bit crowdfundinga.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Moć odlične kampanje

Jel bi to mogel doma otraga u dvorištu imat?
Kaj veli zakon po tom pitanju, kolko moraju bit košnice udaljene od kuće?
Ovo mi se čini ok, ima manje posla nego s vrcanjem. Ja bi to tek tolko da imam meda za sebe.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Moć odlične kampanje
ITman kaže...

Jel bi to mogel doma otraga u dvorištu imat?
Kaj veli zakon po tom pitanju, kolko moraju bit košnice udaljene od kuće?
Ovo mi se čini ok, ima manje posla nego s vrcanjem. Ja bi to tek tolko da imam meda za sebe.

 neznam kaj zakon veli o udaljenostima,ali treba biti 500 metara od drugih kosnica.. ako je u dvoristu, nemas brige,one izadju i krecu u vis, a ove kaj se vracaju, su malo zahebanije, barem 5 metara ispred ti nije pametno ici, nemaju reflekse bas da te izbjegnu pa te pogode, pa si u panici pa pocnes mahati, a pcele ne vole da mases i nedaj boze vices.. i onda imas izlet na hitnu i dvije pike u pak.

 

ali 4 tisuce za kosnicu... djeluje puno,ali ako netreba vrcat, cisti hobi program, tu kod nas bez brige ako je vrijeme dobro, uzmes 30 kg na bagremu a to je za cijelu rodbinu dosta..

15 godina
offline
Moć odlične kampanje

@ samo za kreaturu s nickom formula1live“If the bee disappeared off the surface of the globe then man would only have four years of life left. No more bees, no more pollination, no more plants, no more animals, no more man.” Albert Einstein

 

dodatno na http://greendustriesblog.com/greendustries/2012/04/12/bees-and-survival-of-the-human-race/ (zamoli roditelje/staratelje/medicinsku sestru da ti prevedu)

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moć odlične kampanje
Ajar kaže...

ma lako za mužu pčela. mene bi više zanimao njihov opstanak. sve ih je manje i kad špricaju protiv gamadi, potamane i njih. a bez pčela smo svi mrtvi. ubrzo. 

 

off: moj se zubar boji zubara i osobito injekcija . ja ničega i nikoga. 

 

Nisi oženjen? 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
neaktivan
offline
Moć odlične kampanje

Kupiš si ovo ko akvarij za stan.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moć odlične kampanje
fredii kaže...

 

Nisi oženjen? 

 već 20 godina sretno ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice