Modularna Motorola Ara

poruka: 24
|
čitano: 2.599
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Modularna Motorola Ara".
15 godina
offline
Modularna Motorola Ara

Ozbiljno su se išli sastati radi koncepta koji je teoretski ne izvediv?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
1 14 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Zasto bi TEORETSKI bilo neizvedivo?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Mitch kaže...

Ozbiljno su se išli sastati radi koncepta koji je teoretski ne izvediv?

Ne vjerujem da je neizvediv, samo je potrebna dobra volja i voila, a Motorola je ipak KOMPANIJA, pionir mobilnih komunikacija koliko znam, a mislim da niti jedan film ne prodje da se ne prikaze neki njihov model, koliko ih je samo bilo u SOA; kao da je snimana 2003-2004 godine.

 

Vijest me je obradovala jer sam mislio da je samo koncept, ali gdje ima dima i ima i vatre, bar se nadam da nisam previse optimistican.

It's so deep how can you be so shallow
11 godina
neaktivan
offline
Modularna Motorola Ara

gdje ima dima ima i vatre, sve je rečeno

 

tvrtke rade na prototiopvima i idejama godinama prije nego ista iscuri u javnost, tako da je motorola ocito vec dosta napravila na podrucju "phoneblocks" mobitela

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Modularna Motorola Ara

Često odustanem od kupnje novog mobitela (ne toliko zbog para) najviše što mi sve aplikacije rade kako ja želim, i onda sve to ponovno podešavati... Ovo bi zaista bilo rješenje

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Modularna Motorola Ara

Od kud mi je ovo poznato?? samo da mi je znati...

http://geekologie.com/2013/09/phonebloks-conceptual-modular-cell-phone.php 



"Iz Motorole su objavili kako su se sastali s Daveom Hakkensom autorom Phonebloksa kako bi dogovorili suradnju na projektu modularnog telefona. "

 Ispravak vlastitog krivog navoda ;)

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 21:47 (Berko).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Angry kaže...

Često odustanem od kupnje novog mobitela (ne toliko zbog para) najviše što mi sve aplikacije rade kako ja želim, i onda sve to ponovno podešavati... Ovo bi zaista bilo rješenje

Znam da na iphoneu kad napraviš sigurnosnu kopiju preko itunesa da spemi sve postavke mobitela, sve postavke aplikacija, dokumente u aplikacijama i čak lvl-e u igricama. A sad da mogu otići u dućan i kupiti najnoviji procesor za svoj iphone 4 i da malo ram pojačam, nebih se bunio.

p.s. i nova baterija bi dobrodošla :) 

14 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Berko kaže...

Od kud mi je ovo poznato?? samo da mi je znati...
http://geekologie.com/2013/09/phonebloks-conceptual-modular-cell-phone.php 

"Iz Motorole su objavili kako su se sastali s Daveom Hakkensom autorom Phonebloksa kako bi dogovorili suradnju na projektu modularnog telefona." Sljedeći put pročitaj članak prije nego što komentiraš.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Berko kaže...

Od kud mi je ovo poznato?? samo da mi je znati...
http://geekologie.com/2013/09/phonebloks-conceptual-modular-cell-phone.php 

"Iz Motorole su objavili kako su se sastali s Daveom Hakkensom autorom Phonebloksa kako bi dogovorili suradnju na projektu modularnog telefona"

Jel jasnije Berko?

16 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Angry kaže...
Berko kaže...

Od kud mi je ovo poznato?? samo da mi je znati...
http://geekologie.com/2013/09/phonebloks-conceptual-modular-cell-phone.php 

"Iz Motorole su objavili kako su se sastali s Daveom Hakkensom autorom Phonebloksa kako bi dogovorili suradnju na projektu modularnog telefona"

Jel jasnije Berko?

Ispravio sam se; bi i prije da nisam morao 5x čistit tekst od "nedozvoljenog html koda"... 
Jbg... posljedica nepotpunog čitanja teksta 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
13 godina
offline
Modularna Motorola Ara

jesam truba,vrh mi je krekirat igru a da radi ali ovo mi djeluje jos trubastije... Ajde,jesam neki anarho komunjara,odrzivost,ekologija i sve.. Ali kak more uspjet di svaki dio mora bit izoliran posebno,stavlen na izoliranu maticnu,unaprijed sve velicine trebaju bit definirane,sve mora bit pouzdano i jednostavno za sklopit(u slucaju da jabucari kupe).. Neznam... Ajde da ima modolani mikser,usisavac i neznam sta,da djele djelove...ali mobitel...

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara

Inače jako lijepo prikazano, a i moguće je, znam da je to jako velik i težak posao za ostvariti, ali ako to izađe na tržište oni su pokupili onda sav profit (ako cijena bude iole normalna za to, a i dijelove)

GL&HF
15 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
TomislavZG-2 kaže...
Zasto bi TEORETSKI bilo neizvedivo?

 

dejson kaže...
Mitch kaže...

Ozbiljno su se išli sastati radi koncepta koji je teoretski ne izvediv?

Ne vjerujem da je neizvediv, samo je potrebna dobra volja i voila, a Motorola je ipak KOMPANIJA, pionir mobilnih komunikacija koliko znam, a mislim da niti jedan film ne prodje da se ne prikaze neki njihov model, koliko ih je samo bilo u SOA; kao da je snimana 2003-2004 godine.

 

Vijest me je obradovala jer sam mislio da je samo koncept, ali gdje ima dima i ima i vatre, bar se nadam da nisam previse optimistican.

Mozda zato sto nema "plug-ina" sa par bakrenih elektroda u neku plocu i da sve ide upravo kroz tih par elektroda. Takvo nesto jos nije izmisljeno.

 

I onda jos dolazimo do pitanja integriranih krugova i XT-a, zbog ovako zbijenih elektroda, javit ce se nezeljene vrijednosti u signalu u nekom integ. krugu pri prijenosu signala unutar susjednog int. kruga.

Tako da bi ovaj PCB trebao biti zasad "nadnaravno" koncepiran, nacrtan i izveden.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
13 godina
neaktivan
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Mitch kaže...
TomislavZG-2 kaže...
Zasto bi TEORETSKI bilo neizvedivo?

 

dejson kaže...
Mitch kaže...

Ozbiljno su se išli sastati radi koncepta koji je teoretski ne izvediv?

Ne vjerujem da je neizvediv, samo je potrebna dobra volja i voila, a Motorola je ipak KOMPANIJA, pionir mobilnih komunikacija koliko znam, a mislim da niti jedan film ne prodje da se ne prikaze neki njihov model, koliko ih je samo bilo u SOA; kao da je snimana 2003-2004 godine.

 

Vijest me je obradovala jer sam mislio da je samo koncept, ali gdje ima dima i ima i vatre, bar se nadam da nisam previse optimistican.

Mozda zato sto nema "plug-ina" sa par bakrenih elektroda u neku plocu i da sve ide upravo kroz tih par elektroda. Takvo nesto jos nije izmisljeno.

 

I onda jos dolazimo do pitanja integriranih krugova i XT-a, zbog ovako zbijenih elektroda, javit ce se nezeljene vrijednosti u signalu u nekom integ. krugu pri prijenosu signala unutar susjednog int. kruga.

Tako da bi ovaj PCB trebao biti zasad "nadnaravno" koncepiran, nacrtan i izveden.

I meni je to bilo u glavi nakon videa, ali pogledaj malo. Motorola nije prikazala takav koncept. Ovo na slici je bliže slaganju PC-a nego LEGO kocki. Vidiš da svaka vrsta modula ima različit slot i konektor.

14 godina
neaktivan
offline
Modularna Motorola Ara

Mobilni uređaji se moraju certificirati, i to u cjelini, da bi bili ''pripušteni'' u telefonsku mrežu. Tako je bar na najvažnijem tržištu, u US of A. Kako misle zaobići FCC? Mijenjati regulativu? Certificirati svaki modul posebno, i sve njihove kombinacije? Ili je ovo samo vaporware, food 4 thought i za prežvakavanje u člancima?

 

edit: a koliko vidim, i socijalno-marketinški eksperiment uvezan sa skupljanjem osobnih preferencija (a i podataka). Ukratko, obična zabavna prevara nakon koje će Get Evil Fast Googy ''odustati'', i to fala bogu, u ranijoj fazi nego od Google Readera. Ili Wavea.

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 22:30 (Teerex).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
ljudima nije dovoljno da prilikom pada mobitela ispadnu poklopac i baterija iz kucista.. sad ce se mob raspast u 10ak dijelova. cool
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
nixass kaže...
ljudima nije dovoljno da prilikom pada mobitela ispadnu poklopac i baterija iz kucista.. sad ce se mob raspast u 10ak dijelova. cool

Da si pogledao dvominutni video koji su napravili tvorci ideje phoneblocksa vidio bi da je sve to ucvrsceno sarafima na kraju, a ne samo spojeno na tu "maticnu plocu"

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein; originID: rake_HR
16 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
gamer001 kaže...
nixass kaže...
ljudima nije dovoljno da prilikom pada mobitela ispadnu poklopac i baterija iz kucista.. sad ce se mob raspast u 10ak dijelova. cool

Da si pogledao dvominutni video koji su napravili tvorci ideje phoneblocksa vidio bi da je sve to ucvrsceno sarafima na kraju, a ne samo spojeno na tu "maticnu plocu"

izgleda da su te ko malog cijepili protiv sarkazma.. bez ljutnje ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Modularna Motorola Ara

Nemoguce.{#} Sigurno nemaju blage o elektronici. Zato ima ovdje par strucnjaka od kojih mogu nauciti{#}

 
3 1 hvala 1
12 godina
offline
Modularna Motorola Ara

Svaka čast na konceptu, daj Bože da zaživi jako mi se sviđa, nadam se dobroj software-skoj strani također

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Modularna Motorola Ara
g3arv8 kaže...

Svaka čast na konceptu, daj Bože da zaživi jako mi se sviđa, nadam se dobroj software-skoj strani također

E to je vec tesko kad je motorola u pitanju, osim anravno ako ne bude android based device.

It's so deep how can you be so shallow
11 godina
neaktivan
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Mitch kaže...
TomislavZG-2 kaže...
Zasto bi TEORETSKI bilo neizvedivo?

 

dejson kaže...
Mitch kaže...

Ozbiljno su se išli sastati radi koncepta koji je teoretski ne izvediv?

Ne vjerujem da je neizvediv, samo je potrebna dobra volja i voila, a Motorola je ipak KOMPANIJA, pionir mobilnih komunikacija koliko znam, a mislim da niti jedan film ne prodje da se ne prikaze neki njihov model, koliko ih je samo bilo u SOA; kao da je snimana 2003-2004 godine.

 

Vijest me je obradovala jer sam mislio da je samo koncept, ali gdje ima dima i ima i vatre, bar se nadam da nisam previse optimistican.

Mozda zato sto nema "plug-ina" sa par bakrenih elektroda u neku plocu i da sve ide upravo kroz tih par elektroda. Takvo nesto jos nije izmisljeno.

 

I onda jos dolazimo do pitanja integriranih krugova i XT-a, zbog ovako zbijenih elektroda, javit ce se nezeljene vrijednosti u signalu u nekom integ. krugu pri prijenosu signala unutar susjednog int. kruga.

Tako da bi ovaj PCB trebao biti zasad "nadnaravno" koncepiran, nacrtan i izveden.

Naravno da se neće koristiti 4 elektrode za spajanja komponenti, to je samo jednostavan prikaz za javnost da razumiju, inace ce se koristiti neka vrsta interfacea. duhhh...

problem zračenja i interferiranja razližitih IC ne smeta u danasnjim kompaktin mobitelima? sigurno su našli rješenje.....poput možda faradyev kavez?

11 godina
neaktivan
offline
Modularna Motorola Ara

Vrijedi pogledati

 

BTW Motorola by Google!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 22:18 (TomislavZG-2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modularna Motorola Ara
Gle moguce da naprave nesto, ali to ce ti ostati na tome kao i zasada "savitljivi uredaji", a zapravo svi izdali vec kruto savinute ekrane.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice