Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

poruka: 258
|
čitano: 19.912
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa".
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

 zašto misliš da itko koristi simulaciju protiv tebe? pa nitko tebe ne tjera da surađuješ 100% sa simulacijom. to se zove slobodna volja. simulacija ima svoja pravila i zakonitosti, baš kao što je opisano u matrix-u, a to što se većina ljudi boji otvoriti oči i shvatiti te zakonitosti je sasvim drugi problem. inače odlika ljudskih životinja je da im je uvijek netko drugi kriv - il tamo neki drugi ljudski neprijatelj, ili elijeni, il bog... ali nikad ikad ikad nisu oni sami krivi, ma kakvi, oni su savršeni! moj stari me je naučio jednu jako veliku istinu "nitko ti neće napraviti toliko problema koliko ćeš si ih sam napraviti" i kad shvatite tu istinu na način da ju ugradite kao filter u umu za gledanje svijeta oko sebe, odjednom možete vidjeti da je valjda 99% stvari koje vam se dešavaju uzrokovano jer ste sami poduzimali akcije da se te stvari dese, bilo svojom aktivnošću bilo svojom pasivnošću

Ovo je strašno! Kolega, prijateljski ti savjetujem da na vrijeme posjetiš dobrog psihologa jer u suprotnom ćeš biti upućen psihijatru! Okani se matrixa i idi hitno pojebi nešto!

Dobrom orgazmu ni singularitet nije ravan!

15 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...
Ges kaže...

 zašto misliš da itko koristi simulaciju protiv tebe? pa nitko tebe ne tjera da surađuješ 100% sa simulacijom. to se zove slobodna volja. simulacija ima svoja pravila i zakonitosti, baš kao što je opisano u matrix-u, a to što se većina ljudi boji otvoriti oči i shvatiti te zakonitosti je sasvim drugi problem. inače odlika ljudskih životinja je da im je uvijek netko drugi kriv - il tamo neki drugi ljudski neprijatelj, ili elijeni, il bog... ali nikad ikad ikad nisu oni sami krivi, ma kakvi, oni su savršeni! moj stari me je naučio jednu jako veliku istinu "nitko ti neće napraviti toliko problema koliko ćeš si ih sam napraviti" i kad shvatite tu istinu na način da ju ugradite kao filter u umu za gledanje svijeta oko sebe, odjednom možete vidjeti da je valjda 99% stvari koje vam se dešavaju uzrokovano jer ste sami poduzimali akcije da se te stvari dese, bilo svojom aktivnošću bilo svojom pasivnošću

Ovo je strašno! Kolega, prijateljski ti savjetujem da na vrijeme posjetiš dobrog psihologa jer u suprotnom ćeš biti upućen psihijatru! Okani se matrixa i idi hitno pojebi nešto!

Dobrom orgazmu ni singularitet nije ravan!

 

A što je to čovjek krivo rekao ?

Rekao je da naš svijet radi po određenim zakonitostima što je 100% točno.

I skraćeno, rekao je da je svatko kovač svoje sreće, što je opet točno.  Sad da li smo za 99% stvari ili manje krivi samio tu bi sedalo raspravljati, ali generalno ideja je na mjestu.

15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Pustite djecu da se drogiraju. Bolje nego da slušaju cajke.

Rvat katolik!
 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ljudi moji! Da li je ovo noćna mora?!

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Twin peaks je imao jednookog jacka, a balkan je imao jednonogog jožu koji bi ove sa viškom vremena brzo angažirao u društveno korisnom radu....

👮 🙌
 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Dokazivati mogućnost simulacije tvrdnjom da je svemir beskonačan je besmisleno. Ako je svemir simuliran, onda on sam nije mjerilo za ništa, a mi ne znamo okruženje u kojem je on (navodno) simuliran, pa ne možemo ni znati vjerojatnost da li je simuliran ili je 'pravi' (ma što to značilo).

Osim toga u svemiro postoji ograničen broj informacija, pa nije moguće razviti simulaciju, koja će razviti simulaciju, i tako u beskraj.

Dakle ti argumenti otpadaju. Manje od same činjenice jesmo li simulacija bitnija je ona upravlja li netko tom simulacijom. Ukoliko su na početku postavljena nepromjenjiva pravila onda je simulacija savršena i ni po čemu se ne razlikuje od 'prave' stvarnosti i zapravo je svejedno što od toga imamo. Ukoliko postoji mogućnost manipulacije izvana dolazimo do pitanja boga s kojim (pitanjem) živimo tisućama godina i sve o njemu rečeno vrijedi i u ovom slučaju. Vanjsko petljanje koje proizvodi efekte bi trebali moći detektirati, a kako još nismo...

Osobne vizije imaju svoja materjalistička objašnjenja, a moguće ih je i kontrolirano izazvati stimulacijom mozga, pa nisu nešto što bez drugih dokaza možemo uzeti ozbiljno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Što se tiče muskove 'genijalnosti', mnogi istinski genijalci su znali biti u gadnim zabludama izvan područja u kojem su eksperti, a često i unutar njega. Einstein nije prihvaćao kvantnu mehaniku, a s druge strane TR nismo prihvatili zato što ju je iznio genijalac, nego zato jer se pokazala točnom.

Priča o simulaciji je za sada većim dijelom u domeni filozofije, a Musk tu nije nešto novo dodao.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ako je svemir simulacija, onda je zbilja jebeno napravljena. Svaka čast autoru.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
tnakir kaže...

Ako je svemir simulacija, onda je zbilja jebeno napravljena. Svaka čast autoru.

Autoru? A tko kaže da nije plagijat?!

15 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...
tnakir kaže...

Ako je svemir simulacija, onda je zbilja jebeno napravljena. Svaka čast autoru.

Autoru? A tko kaže da nije plagijat?!

Mislis da i oni imaju svoje HDZovce?

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Još nitko nije postavio pitanje koju tehnologiju koristi Simulatorov CPU. Koristi li Intelovu ili AMD-ovu arhitekturu? AMD ili nVidija grafika? Koliki su mu rezultati na benchmark testovima...

 

 

 

 

bor4c - human geek, level 36, technosexual, neutral good
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...
Đapa club kaže...

 Sada se trebamo zapitati kako ti cheateri koji razumiju simulaciju koriste tu istu simulaciju protiv nas i onda ćemo doči do odgovora zašto ljudi već mjesecima mahnito trče za pokemonima

 zašto misliš da itko koristi simulaciju protiv tebe? pa nitko tebe ne tjera da surađuješ 100% sa simulacijom. to se zove slobodna volja. simulacija ima svoja pravila i zakonitosti, baš kao što je opisano u matrix-u, a to što se većina ljudi boji otvoriti oči i shvatiti te zakonitosti je sasvim drugi problem. inače odlika ljudskih životinja je da im je uvijek netko drugi kriv - il tamo neki drugi ljudski neprijatelj, ili elijeni, il bog... ali nikad ikad ikad nisu oni sami krivi, ma kakvi, oni su savršeni! moj stari me je naučio jednu jako veliku istinu "nitko ti neće napraviti toliko problema koliko ćeš si ih sam napraviti" i kad shvatite tu istinu na način da ju ugradite kao filter u umu za gledanje svijeta oko sebe, odjednom možete vidjeti da je valjda 99% stvari koje vam se dešavaju uzrokovano jer ste sami poduzimali akcije da se te stvari dese, bilo svojom aktivnošću bilo svojom pasivnošću

 Istina nitko te ne tjera da surađuješ, no nemaju svi istu privilegiju učenja, nisu svi upučeni kao nekolicina i gotovo 95% populacije živi u hipnozi. Čovjek je pri rođenju prazna ploča, nezna ništa, bez ikakvih je stavova, uvjerenja, retorike, svjetonazora itd. i tada počinje manipulacija, prvi puta se susrećemo sa manipulacijom od strane naših roditelja, kojima su mozgovi odavno isprani. Kasnija manipulacija kroz sve postoječe elektroničke medije, zatim školstvo i ona subliminalna je toliko jaka da je pitanje slobodne volje ne samo upitno, nego nezamislivo. Misli pokreču svijet, a kada izmanipulirana masa misli isto, stvara se toliko negativne energije koja onda pokreče ovakav život s kojim se susrećemo. Naravno da su ljudi nesavršeni, ali im se savršenost nameče od rođenja i što onda očekivati od čovječanstva kada nam je slika života od samog rođenja uvrnuto programirana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 13:59 (Đapa club).
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Pas mater, Buda se raskotio po forumu.

Rvat katolik!
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Super ljetni članak i iznenađujuće bogat za prosječni online sadržaj! 
Posebno mi se sviđa i osvrt na filmska ostvarenja na tom polju.
Ima još jedna zakačka koja ide u prilog simulaciji... teorija hologramskog svemira.
Također, izračunato je da samorazvijajuća simulacija nemora biti tako strahovito zahtjevna kao kontrolirana.
Ima zgodnih epizoda o tome u Through the wormhole, pa kome se da gledati...nek si potraži bolju kopiju od ove

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Svi možemo samo da nagađamo. CERN je na pragu otkrića nove čestice. Detektori u LHC-u uveliko rade na prikupljanju dodatnih podataka. Radi se o čestici energije 750GeV, do sada nepredviđenoj u standardnom modelu fizike. http://nextbigfuture.com/2016/07/standard-model-of-particle-physics.html

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ta ideja da smo u simulaciji ima jedan mali problem - beskonačnost.

 

Na brojevnom pravcu, dužinu između brojeva 0 i 1 možemo podijeliti na pola. Pa tu polovicu opet na pola i tako u nedogled. Da smo u simulaciji, ta "rezolucija" racionalnih brojeva (koliko daleko možemo dijeliti na pola) bi kad-tad trebala prestati vrijediti... Ni supertask ne bi mogao postojati. Iz supertaska dolazimo do toga da postoji "neprebrojiva beskonačnost". Da jesmo u simulaciji, morali bi naići na kraj tog "Matrixa".... Ali kako uvijek postoji broj koji je ili manji ili veći od tog broja, simulacija bi se trebala širit. Do kada? Što ako kroz narednih 50-100-500 godina dođemo do toga da sami možemo raditi takve simulacije? Što će spriječiti da nastane n simulacija unutar n simulacija i kada će to konačno "pasti"?

 

Malo prekomplicirano to sve. Svemir voli jednostavnost i Occamovu britvu.

 

P.S. Djed Mraz ne postoji.

 

[edit] - Last Thursdayism je jednako moguća varijanta. Samo je i on prekompliciran pa ga Occam ruši...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 19:45 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Samo da ne uleti neki plavi ekran u pola simulacije.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

" Što se bezbožnih (ateističkih) režima tiče, u zadnjih 100 godina imaš nacizam i komunizam"

 

ta teorija ateizma u tim isstemima je pobijena odavno.

hitler prvi je govorio "gott mit uns" i citava nacisticka njemacka je radila "sa bozijom pomoci" i svesrdnom podrskom vatikana. 

komunizam s druge strane se vise rjesavao crkve i religije da bi gradio drugu vrstu tj kult licnosti a ne zbog ateizma.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Sum, mozda je beskonacnost samo virtualna, mozda je to samo neki imaginarni pojam kojeg smo mi izmislili. A mozda je rijec o nekom super floatu koji ide do broja kojeg mi nemozemo ni pojmiti. Mozda kozmicko superracunalo radi na 1024 bitnom procesoru. Mozda mu je bit struna, bajt kvark, atom integer/string, bool, slaganjem atoma dobijes klasu, stanica je namespace, organizam potprogram a svemir glavni program? Elementarne sile su metode kojima jedna klasa utjece na drugu. Zasto gledas kroz prizmu nase matematike i racunarstva... Pas mater dobit cu Nobela za ovo.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 21:50 (tnakir).
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
tnakir kaže...

Sum, mozda je beskonacnost samo virtualna, mozda je to samo neki imaginarni pojam kojeg smo mi izmislili. A mozda je rijec o nekom super floatu koji ide do broja kojeg mi nemozemo ni pojmiti. Mozda kozmicko superracunalo radi na 1024 bitnom procesoru. Mozda mu je bit struna, bajt kvark, atom integer/string, bool, slaganjem atoma dobijes klasu, stanica je namespace, organizam potprogram a svemir glavni program? Elementarne sile su metode kojima jedna klasa utjece na drugu. Zasto gledas kroz prizmu nase matematike i racunarstva... Pas mater dobit cu Nobela za ovo.

Ili tabletice.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

I Galileo je nayebo jer je bio ispred vremena.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Sum_of_all_fears kaže...

Ta ideja da smo u simulaciji ima jedan mali problem - beskonačnost.

 

Na brojevnom pravcu, dužinu između brojeva 0 i 1 možemo podijeliti na pola. Pa tu polovicu opet na pola i tako u nedogled. Da smo u simulaciji, ta "rezolucija" racionalnih brojeva (koliko daleko možemo dijeliti na pola) bi kad-tad trebala prestati vrijediti... Ni supertask ne bi mogao postojati. Iz supertaska dolazimo do toga da postoji "neprebrojiva beskonačnost". Da jesmo u simulaciji, morali bi naići na kraj tog "Matrixa".... Ali kako uvijek postoji broj koji je ili manji ili veći od tog broja, simulacija bi se trebala širit. Do kada? Što ako kroz narednih 50-100-500 godina dođemo do toga da sami možemo raditi takve simulacije? Što će spriječiti da nastane n simulacija unutar n simulacija i kada će to konačno "pasti"?

 

Malo prekomplicirano to sve. Svemir voli jednostavnost i Occamovu britvu.

 

P.S. Djed Mraz ne postoji.

 

[edit] - Last Thursdayism je jednako moguća varijanta. Samo je i on prekompliciran pa ga Occam ruši...

 Kao prvo, svemir nije beskonačan, ima konačnu masu-energiju, dakle s te strane je moguće da je simulacija. No čak i da se nama čini beskonačnim mogao bi biti simulacija, jer mi naprosto ne možemo iskusiti (prebrojati) sve što postoji. Imamo stotinjak milijardi galaksija, koje imaju stotine milijardi zvijezda. Izgleda zastrašujuće puno, no one su iz naše pozicije samo točkice na nebu (galaksije, zvijezde u njima uopće ne razaznajemo). A sto miliardi točkica nije osobito teško simulirati. Ako smo u simulaciji, za pretpostaviti je da se renderira samo ono što vidimo, dakle od ogromnog svemira samo mali dio. Kada bi svaki zemljanin otišao u različitu galaksiju, zahtjevi bi drastično porasli, ali opet ne bi bili beskonačni, čak ni u beskonačnom svemiru.

 

Konačna je količina informacija. Također znamo da svemir ima početak, dakle konačnost u kojem god smjeru pogledaš, hm...

 

Edit: Kao što Albert reče beskonačna je samo ljudska glupost, pa ispada da je sve moguće simulirati osim nje. Dakle, ako smo stvarni, to možemo zahvaliti samo svojoj gluposti. Ja bih se ovom prilikom zahvalio svim teoretičarima zavjera, kreacionistima i cajkašima. Vi ste me učinili čovjekom, a ne ovi pametnjakovići i sveznalice.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 22:15 (Visak).
12 godina
protjeran
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
tnakir kaže...

Sum, mozda je beskonacnost samo virtualna, mozda je to samo neki imaginarni pojam kojeg smo mi izmislili. A mozda je rijec o nekom super floatu koji ide do broja kojeg mi nemozemo ni pojmiti. Mozda kozmicko superracunalo radi na 1024 bitnom procesoru. Mozda mu je bit struna, bajt kvark, atom integer/string, bool, slaganjem atoma dobijes klasu, stanica je namespace, organizam potprogram a svemir glavni program? Elementarne sile su metode kojima jedna klasa utjece na drugu. Zasto gledas kroz prizmu nase matematike i racunarstva... Pas mater dobit cu Nobela za ovo.

 

Ne zaboravi da se beskonačnost temelji na brojnosti, a brojnost je neizostavan dio percepcije; ne nešto što smo naučili, već nešto što je neizbježno u nama, kao što primjećuje Kant. Stoga, što uopće možemo reći o bilo kakvoj matematičkoj koncepciji kada na taj način samo potvrđujemo ograničenost našega uma?

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 22:10 (NiramX).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
tnakir kaže...

Sum, mozda je beskonacnost samo virtualna, mozda je to samo neki imaginarni pojam kojeg smo mi izmislili. A mozda je rijec o nekom super floatu koji ide do broja kojeg mi nemozemo ni pojmiti.

I super float ima kraj

 

Živi bili pa vidjeli. Ako i svemir je simulacija, onda je ono iz Hitchikersa točno da ne može bit točnije - "In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move."

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Visak kaže...

 Kao prvo, svemir nije beskonačan, ima konačnu masu-energiju, dakle s te strane je moguće da je simulacija. No čak i da se nama čini beskonačnim mogao bi biti simulacija, jer mi naprosto ne možemo iskusiti (prebrojati) sve što postoji. Imamo stotinjak milijardi galaksija, koje imaju stotine milijardi zvijezda. Izgleda zastrašujuće puno, no one su iz naše pozicije samo točkice na nebu (galaksije, zvijezde u njima uopće ne razaznajemo). A sto miliardi točkica nije osobito teško simulirati. Ako smo u simulaciji, za pretpostaviti je da se renderira samo ono što vidimo, dakle od ogromnog svemira samo mali dio. Kada bi svaki zemljanin otišao u različitu galaksiju, zahtjevi bi drastično porasli, ali opet ne bi bili beskonačni, čak ni u beskonačnom svemiru.

 

Konačna je količina informacija. Također znamo da svemir ima početak, dakle konačnost u kojem god smjeru pogledaš, hm...

Isprika na duplom postu ali ovo nisam vidio...

 

Ne kažem da je svemir beskonačan ili ne (nit mogu pričat o tome, nisam neki astrofizičar) ali kad gledaš sa informatičko-matematičke strane, između bilo koja dva broja imaš beskonačan broj realnih brojeva - taj "broj" je problem smjestiti u bilo kakav svemir (osim beskonačnog) ili simulator jer kamo ćeš sa svim tim informacijama? Da, informacija nema neku masu ali je tu i ako ju želiš simulirati, moraš ju negdje "spremiti" - kako god je nama beskonačnost nepojmljiva (ovaj video je genijalan za prikaz koliko smo mi ustvari beznačajni i nevidljivi na kozmičkoj skali

- a da ne govorimo o superclusterima i ostalim ogromnim stvarima u svemiru)

 

ta beskonačnost bi morala biti negdje spremljena kao informacija, neki zapis u simulatoru. Ne znam jel me kužiš. Kamo sa tom informacijom i svim tim realnim brojevima između 0 i 1?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Pricamo o entitetima koji su nakucali simulaciju, pazi ovo, svemira, a vas jebe koliko im stane u superfloat i sto Kant, simulant u vrazjoj simulaciji, misli o tome? Mozda imaju superdouble, mozda se simulacija vrti na linuxu pa imaju neke fensi tipove plus minus beskonacno.

 

Serem, sto posto se ne vrti na linuxu, jer bi garant bilo sranja sa nekim drajverom.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 22:29 (tnakir).
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
tnakir kaže...

 

Serem, sto posto se ne vrti na linuxu, jer bi garant bilo sranja sa nekim drajverom.

 Pa jel nema sranja svuda oko nas?

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
16 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Da, mi smo u poziciji da kao likovi iz simsa u plejki pokušavamo shvatiti proizvođača playstationa. 
To baš neide. Vjerojatno bi napravili kurcšlus, ako nam mozak koji je po tome simulacija, shvaća način rada svoje simulacije:)
No s druge strane, ako se jednog dalekog dana uspije shvatiti dio "koda" vjerojatno bi slijedio kvantni skok: prostor, 
vrijeme ili život prestali bi biti limitirajući faktor. Upravo gore spomenuta pretpostavka Hologramskog svemira
sa nižim brojem dimenzija projiciranim na nama osjetljive+gravitacija bi mogla ako bi se jednom daleko daleko u budućnosti skonta, 
potpuno izbaciti "problem" premošćavanja projiciranog prostora, singularnosti crnih rupa ili linearnost protoka vremena  - dakle imali bi cheat code.
Simsi koji sami sebe cheataju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Sum_of_all_fears kaže...
... a da ne govorimo o superclusterima i ostalim ogromnim stvarima u svemiru)

Supercluster-i su mala maca! Ja danima nisam spavao kad sam čuo za Great Attractor.

12 godina
protjeran
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
overhaul kaže...

Da, mi smo u poziciji da kao likovi iz simsa u plejki pokušavamo shvatiti proizvođača playstationa. 
To baš neide. Vjerojatno bi napravili kurcšlus, ako nam mozak koji je po tome simulacija, shvaća način rada svoje simulacije:)
No s druge strane, ako se jednog dalekog dana uspije shvatiti dio "koda" vjerojatno bi slijedio kvantni skok: prostor, 
vrijeme ili život prestali bi biti limitirajući faktor. Upravo gore spomenuta pretpostavka Hologramskog svemira
sa nižim brojem dimenzija projiciranim na nama osjetljive+gravitacija bi mogla ako bi se jednom daleko daleko u budućnosti skonta, 
potpuno izbaciti "problem" premošćavanja projiciranog prostora, singularnosti crnih rupa ili linearnost protoka vremena  - dakle imali bi cheat code.
Simsi koji sami sebe cheataju.

 

Ne, nikakv cheat. Jer, ako ovo je simulacija, onda je po definiciji simulirana na takav način da naprosto nije moguće shvatiti da je simulacija, osim ako ne postoji neka viša razina naše svijesti koja opstoji izvan simulacije.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice