Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

poruka: 37
|
čitano: 6.660
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu".
16 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Kad je MIcrosoft kupio Skype.... mislim da se kvaliteta srozala...kad Google (ako) kupi WhatsApp...ne može slutiti na dobro..

 

inače 1USD godišnje nakon besplate prve godine i nije neka lova... (kad usporedimo koliko uštedimo na pohlepnom operateru jer time direktno izbijamo novce iz njihovog džepa)

 

 
24 0 hvala 0
16 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Nikakvo skorije vrijeme, već vrijedi 1$=1 god. korištenja nakon prve besplatne godine.

 

Više nego poštena cijena.

Welcome my son...
Moj PC  
16 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Mislim da je WA privukao vec mladu publiku i sad ce bit tesko doc na njegovo mjesto. razlog je taj sta je na neki nacin neovisan, ima aplikaciju za bilo koji mobilni OS i jednostavan je( ne triba nikakve registracije ili sta li vec)...

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

K tome, WhatsApp u skoro vrijeme namjerava uvesti i pretplatnički model te naplaćivati 1 USD godišnje za korištenje aplikacije i svojih servisa.

Krivo!
Nakon godinu dana probne verzije, dobijete još 3 mjeseca free i onda godišnje 0,99$.
I da je 10$, bez razmišljaja bih dao, jer mi se uglavnom komunikacija svodi na njega.



A ako već netko mora kupiti Whatsapp, ne bih volio da bude Google, kao ni Facebook.
Jer, smatram da bi bilo koja od tih tvrtki to integrirala u svoje postojeće servie (Talk - Messenger).
Ali tko zna, možda bi dobro došao dolazak velikog kapitala i novih developera.
Bilo kako bilo, Whatsapp ostaje must have aplikacija. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Cijena je nikakva, i to nije upitno uopće, ali ljudi jednostavno ne žele platiti dok god postoji besplatna alternativa, a Bogu hvala ima je ko pljeve (viber primjerice, mail, facebook odnosno facebook messenger...).

Da su pametni, stavili bi WA sa oglasima i još dodatno ovu verziju koja se plaća i bilo bi dovoljno ekipe koja bi platila i ovu verziju bez oglasa. Osim toga, u godinu dana sam uvjeren da bi dobili po osobi barem dolar od oglasa, ma taman da je pola dolara u godinu dana opet je isplativo vjerujem...

 

Dosta moje ekipe koja je bila na WA je otišla s njega i ne koristi ga više jer im je istekla licenca. Pa ja je sigurno neću obnoviti kad neće ni oni, za koga da je obnavljam?

Većina ima neke besplatne poruke tako da se lagano vraćaju ili na sms ili na fejs. Danas svi imaju 0.facebook džabe, čak i dummy telefončeki...

 

Spas bi eventualno bio u nekoj vrsti iMessengera za Android. Naravno, s novom verzijom Androida ili mogućom samo instalacijom za stare. Sve to postoji, samo se malo treba potruditi. Automatski login na g+, sinkronizacija s kontaktima iz telefona ili nešto tako.. ima načina...

 

 

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
2 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
EchoOne kaže...

Sve to postoji, samo se malo treba potruditi. Automatski login na g+, sinkronizacija s kontaktima iz telefona ili nešto tako.. ima načina...

Žao mi je gledati taj G+/G+ Messenger. To su dvije ponajbolje aplikacije na Play-u, ali nažalost kad je prazno tamo.
Čak je i GTalk super zamišljen, ali loše realiziran (ne znam kakve su nove nadogradnje - ako ih je bilo).

 

Sve u svemu. Kontam da ću uzeti licencu za 3 godine za Whatsapp, pa što bude. Dobijem neki popust, a miran sam. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
11 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
EchoOne kaže...

Cijena je nikakva, i to nije upitno uopće, ali ljudi jednostavno ne žele platiti dok god postoji besplatna alternativa, a Bogu hvala ima je ko pljeve (viber primjerice, mail, facebook odnosno facebook messenger...).

Da su pametni, stavili bi WA sa oglasima i još dodatno ovu verziju koja se plaća i bilo bi dovoljno ekipe koja bi platila i ovu verziju bez oglasa. Osim toga, u godinu dana sam uvjeren da bi dobili po osobi barem dolar od oglasa, ma taman da je pola dolara u godinu dana opet je isplativo vjerujem...

 

Dosta moje ekipe koja je bila na WA je otišla s njega i ne koristi ga više jer im je istekla licenca. Pa ja je sigurno neću obnoviti kad neće ni oni, za koga da je obnavljam?

Većina ima neke besplatne poruke tako da se lagano vraćaju ili na sms ili na fejs. Danas svi imaju 0.facebook džabe, čak i dummy telefončeki...

 

Spas bi eventualno bio u nekoj vrsti iMessengera za Android. Naravno, s novom verzijom Androida ili mogućom samo instalacijom za stare. Sve to postoji, samo se malo treba potruditi. Automatski login na g+, sinkronizacija s kontaktima iz telefona ili nešto tako.. ima načina...

 

 

Jedan dolar je 5.86kn...ako je netko toliko skrt da to ne moze "izdvojiti" za neku takvu aplikaciju, onda stvarno ne znam tko moze takvoj osobi biti prijatelj...

13 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Matijasever kaže...

Jedan dolar je 5.86kn...ako je netko toliko skrt da to ne moze "izdvojiti" za neku takvu aplikaciju, onda stvarno ne znam tko moze takvoj osobi biti prijatelj...

A od tih koji ne mogu dai 0,99$ za nešto što koriste i što je dobro - vrlo često imaju mobitele od 2 ili više tisuće kuna.
Takve osobe osobno ne mogu smisliti.
Ali dobro, sve dok ima izbora, ljudi mogu birati.
No osobno prezirem to.

 

 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
16 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Kod BHT a vjerovatno slicno i kod ostalih toliko kosta 20-25 SMS poruka...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Ova aplikacija je odlicna. Nadam se da je nece skoro prodavati jer to znaci gubitak za nas korisnike. I naravno da cu je kupiti nakon isteka free licence. 

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
13 godina
neaktivan
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Sva sreća, ako bi zbog nečeg prestao koristiti WhatsApp onda bi to bilo kad bi prešao u Google vlasništvo.

 

Isto tako 1$ godišnje je ništa. Iako ga koristim na symbianu već dvije godine bez plaćanja i još sad kad uđem u postavke piše da mi trial traje do 2014. a ne znam zašto jer nisam ništa ilegalno radio da to postignem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 16:50 (5220).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Matijasever kaže...

 

Jedan dolar je 5.86kn...ako je netko toliko skrt da to ne moze "izdvojiti" za neku takvu aplikaciju, onda stvarno ne znam tko moze takvoj osobi biti prijatelj...

Problem je način naplate. Nemaju svi kartice za plaćanje preko neta.

Već sam jednom kupio za 1$ WA i opet ću.

B-A-R-C-A
14 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

odlično ... inače bi WP ostao bez whats app-a

14 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Matijasever kaže...

Jedan dolar je 5.86kn...ako je netko toliko skrt da to ne moze "izdvojiti" za neku takvu aplikaciju, onda stvarno ne znam tko moze takvoj osobi biti prijatelj...

Uopće nije stvar u novcu nego u načinu plaćanja. Postoji hrpa ljudima koji niti ne znaju kako se to radi, nemaju karticu, sumnjiv im je takav način plaćanja itd. itd...tako da im je jednostavnije naći besplatnu alternativu.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
protjeran
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

nedam ni lipu za tamo neke pretplate kad ima besplatno viber koji mi bolji od ovog

 
1 21 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
zelja55 kaže...

nedam ni lipu za tamo neke pretplate kad ima besplatno viber koji mi bolji od ovog

Nisu "tamo neke pretplate".

Tek toliko o našem mentalitetu.

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
iNo_bhf kaže...
Matijasever kaže...

 

Jedan dolar je 5.86kn...ako je netko toliko skrt da to ne moze "izdvojiti" za neku takvu aplikaciju, onda stvarno ne znam tko moze takvoj osobi biti prijatelj...

Problem je način naplate. Nemaju svi kartice za plaćanje preko neta.

Već sam jednom kupio za 1$ WA i opet ću.

nisam 100% siguran. ali čuo sam o uvođenju bonova za internet plaćanje od zabe. to sam davno čitao, pa moguće je da toga već ima po kioscima.

 

evo našao

https://www.paysafecard.com/hr-hr/kupnja/

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 18:54 (ranko091).
13 godina
neaktivan
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

E neka se nisu prodali. Mrzim kada čujem da je nešto dobro otišlo pod ruku Facebook-a ili Google-a!!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Koristim WA i moram priznati da je riječ o zaista odličnoj aplikaciji s kojom u 2 godine korištenja nisam imao problema.

 

Uz WA paralelno koristim i Viber, Fb Messenger, Kik Messenger i eBuddy.

 

Meni neće biti problem izdvojiti 1$ godišnje, no od ovih 200 milijuna korisnika barem njih 50% nema otvoren paypal ili g. wallet račun, koji su, koliko je meni poznato, jedini načini plaćanja.

 

Osim toga, WatsApp na svim platformama (osim na s40) ima žestoku konkurenciju (koja će ostati 100% besplatna) i moglo bi im se lako dogoditi da zabilježe veliki odljev korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 19:19 (nkdz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Nije problem samo škrtosti-veći je problem što ljudi ne znaju kako to platiti/uraditi.

 

Pa i da je 0.01$, opet moraš proći cijeli proces kao da je i 100$-postavljaju se pitanja "a kako ću ja sad to?", "nemam račun", "a hoću onda plaćati poruke?", a tu su i ostala pitanja oko nepovjerljivosti, straha od krađe itd...

 

Znam lika koji studira informatiku i ima godinu dana android smartphone-nakon godine dana me pita "kaku se skine aplikacija na mob?" True story.

 

Nismo svi isti.

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 20:09 (Gunner_V).
 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Gunner_V kaže...

Nije problem samo škrtosti-veći je problem što ljudi ne znaju kako to platiti/uraditi.

 

Pa i da je 0.01$, opet moraš proći cijeli proces kao da je i 100$-postavljaju se pitanja "a kako ću ja sad to?", "nemam račun", "a hoću onda plaćati poruke?", a tu su i ostala pitanja oko nepovjerljivosti, straha od krađe itd...

 

Znam lika koji studira informatiku i ima godinu dana android smartphone-nakon godine dana me pita "kaku se skine aplikacija na mob?" True story.

 

Nismo svi isti.

 

 

Say fucking what?

(P.S. sorry na offtopicu al ovo sam moro reći,čak nije ni tužno što nije znao instalirati app,ali još i studira informatiku,e to je tužno)...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
12 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Matijasever kaže...

Jedan dolar je 5.86kn...ako je netko toliko skrt da to ne moze "izdvojiti" za neku takvu aplikaciju, onda stvarno ne znam tko moze takvoj osobi biti prijatelj...

Krivo shvaćaš cijelu poantu. Da se tih 6 kn naplati u njihovoj pretplati ili negdje, dali bi oni. Ali plaća se preko interneta. Prvo što većina ljudi nikad ništa nije ni kupila preko interneta, neki su skeptični, a nekima se jednostavno neda potruditi.

 

Znači nije problem u 6 kn nego u naćinu plaćanja. Dali bi oni i 20 kn, al samo nek netko dođe sam po njih. Lijenost ti je to, ne škrtost. Velika razlika ;)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
12 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
filipvk1000 kaže...
Gunner_V kaže...

 

Znam lika koji studira informatiku i ima godinu dana android smartphone-nakon godine dana me pita "kaku se skine aplikacija na mob?" True story.

 

Nismo svi isti.

 

 

Say fucking what?

(P.S. sorry na offtopicu al ovo sam moro reći,čak nije ni tužno što nije znao instalirati app,ali još i studira informatiku,e to je tužno)...

Ma pusti..

Prije par dana donesem doma Raspberry Pi i pitam bratica koji je zavrsio FER smijem li ga spojiti HDMI-jem na TV da ga inicijalno konfiguriram te cu se kasnije spajati SSH-om na njega.. Dobio sam odgovor: "A jesi ti siguran da mi nece skuriti TV??"

Volio bi da mi je netko u tom trenutku slikao izraz lica.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Garamel kaže...

E neka se nisu prodali. Mrzim kada čujem da je nešto dobro otišlo pod ruku Facebook-a ili Google-a!!!

Slažem se s tobom. Još ne mogu progutati kako je Google uništio You Tube sa ultra HD-om i mogučnost trajanja videa na više sati... Katastrofa...!

scientia est potentia
15 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Nije mi taj whatsapp nikad sjeo...ne kužim koja je poanta njega pored FB meseengera koji mi obavlja istu funkciju i plus imam puno vise ljudi dostupnih preko njega, prvenstveno jer ga koriste na mobu i na kompu pa mogu od bilo kuda komunicirati, u svemu ostalome ne vidim nikakve razlike(osim za one koji ne koriste face onda ok) al opet tu su i Viber i slični pa mi nije bas jasno po čemu je ovaj toliko poseban?
Stoja
Moj PC  
1 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Stoja kaže...
Nije mi taj whatsapp nikad sjeo...ne kužim koja je poanta njega pored FB meseengera koji mi obavlja istu funkciju i plus imam puno vise ljudi dostupnih preko njega, prvenstveno jer ga koriste na mobu i na kompu pa mogu od bilo kuda komunicirati, u svemu ostalome ne vidim nikakve razlike(osim za one koji ne koriste face onda ok) al opet tu su i Viber i slični pa mi nije bas jasno po čemu je ovaj toliko poseban?

Kao prvo, vrti se na svim platformama.
Kao drugo, puno je brži i stabilniji. Čak i pri malim brzinama (EDGE), poruke stižu isti tren. 

Kao treće, ako ga nisi korisitio duže od tri sata, ne možeš biti relevantna osoba koja donosi zaključke zato jer u tom roku si izmijenio možda nešto sitno poruka.
Ja sam poslao preko 10000 poruka, možda i više ni niti jednom nisam naišao na problem.
Kao četvrto, dostupnost i upravljanje notifikacijama je riješena na najbolji mogući način. Ako ne želiš da te ometaju, isključi se.
Ima još puno prednosti nad ostalima.

U prvom redu gledam Facebook Messenger jer, ponekad ne želim da mi netko s liste Facebook prijatelja smeta.
A na Whatsappu su mi samo najbliži s kojima se svakodnevno čujem.
Za komunikaciju s gore navedenom skupinom ljudi, ovo mi je defaultna aplikacija.
Rijetko kad tipkam SMS-ove. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
sudy_freak kaže...
Stoja kaže...
Nije mi taj whatsapp nikad sjeo...ne kužim koja je poanta njega pored FB meseengera koji mi obavlja istu funkciju i plus imam puno vise ljudi dostupnih preko njega, prvenstveno jer ga koriste na mobu i na kompu pa mogu od bilo kuda komunicirati, u svemu ostalome ne vidim nikakve razlike(osim za one koji ne koriste face onda ok) al opet tu su i Viber i slični pa mi nije bas jasno po čemu je ovaj toliko poseban?

Kao prvo, vrti se na svim platformama.
Kao drugo, puno je brži i stabilniji. Čak i pri malim brzinama (EDGE), poruke stižu isti tren. 

Kao treće, ako ga nisi korisitio duže od tri sata, ne možeš biti relevantna osoba koja donosi zaključke zato jer u tom roku si izmijenio možda nešto sitno poruka.
Ja sam poslao preko 10000 poruka, možda i više ni niti jednom nisam naišao na problem.
Kao četvrto, dostupnost i upravljanje notifikacijama je riješena na najbolji mogući način. Ako ne želiš da te ometaju, isključi se.
Ima još puno prednosti nad ostalima.

U prvom redu gledam Facebook Messenger jer, ponekad ne želim da mi netko s liste Facebook prijatelja smeta.
A na Whatsappu su mi samo najbliži s kojima se svakodnevno čujem.
Za komunikaciju s gore navedenom skupinom ljudi, ovo mi je defaultna aplikacija.
Rijetko kad tipkam SMS-ove. 

 

Ne vrti se na pc-u ako se ne varam :P s upravo to recimo fejs pruža da možeš nastavljat razgovor na kompu. Ovo za brzinu je odlično mada nikad nisam imao problema sa tim sa nijednom IM programom...sa messengerom ja sam samo sa curom negdje preko 100 000 poruka razmjenio pa isto nikad problema, osim možda par puta kad je face imao promijene pa je malo stekao kraći period. Al sto se tiče notifikacija isto je super rijeseno(možeš kompletno isključiti, samo određene osobe i to na period od sat, do idućeg jutra) uglavnom vise manje sve je ista stvar, samo sto face ipak ima većina ljudi (neki nemaju na mobitelu ali imaju na kompu, neki nemaju smartphone sa internetom ali imaju dumbphone sa Facebook zero) tako da sam sa svima ovako ili onako povezan. Zbilja ne vidim potrebu imati pored toga jos jedan IM, u principu pored fejsa imam iMessage sa kojim se isto koristim sa onima koji imaju iOS uređaje i to je to :)
Stoja
13 godina
neaktivan
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

Ma kakav WhatsApp.. Treba iMessage (odnosno nešto u tom stilu) u svaki mobitel implementirati {#}

 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 23:19 (Agent Rico).
Moj PC  
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu
Agent Rico kaže...

Ma kakav WhatsApp.. Treba iMessage (odnosno nešto u tom stilu) u svaki mobitel implementirati {#}

e s ovim se slažem...naravno svi su odmah pomislili na Apple no mislim da je autor htio reći "nešto slično" odnosno proizvođač telefona ugradi unutar OS-a mogućnost da sam telefon shvati putem data prometa koga treba kontaktirati i to odradi na najpovoljniji način. Dakle, nema roaminga, internacionalnih poziva, zafrkancije sa raznim viberima, whatsappovima, iMessagima...jednostavno odabereš kontakt i on ga kontaktira (slikom, glasom, porukom, videom....). No, opet to je teško zamisliti jer sve velike korporacije međusobno surađuju i sad da je npr. Google kupio Whatsapp i rekao slijedeće:

 

"Dajte nam 1$ i čim se logirate na GPlay (a logiran si stalno na androidu) obavljate besplatnu komunikaciju prema bilo kome drugome na svijetu koji je isto logiran na GPlay!"

 

E time se počinje pravi fight {#}

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Ništa od prodaje WhatsAppa Googleu

kaj je to tak strašno? eo, imam ja nekig tridesetak vretica u novčaniku. bum ih ja kupil, ak im je tak stalo. i časna sestra - nikoga ne bum otpustil (provel "restrukturiranje") ili dalje preprodal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice