Poznate cijene Surfacea

poruka: 62
|
čitano: 8.505
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poznate cijene Surfacea".
12 godina
protjeran
offline
Poznate cijene Surfacea

Zapravo, ima razlike. Nema mozda na tvom monitoru, no vjeruj mi na mom ima :)

 

P.S.

Koristi 2-3 dana iPad3, pa onda oprobaj surface sa nizom rezolucijom. Osjetit ces razliku vjeruj mi.

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
jumboY kaže...

Zapravo, ima razlike. Nema mozda na tvom monitoru, no vjeruj mi na mom ima :)

Ako se referiraš na onu ikonu što sam preradio u 3 različite verzije, to je radi efekta preuveličano. Druga ima primjenjen pixelize 5 filter, što joj efektivno umanjuje rezoluciju 5 puta.

 

jumboY kaže...

P.S.

Koristi 2-3 dana iPad3, pa onda oprobaj surface sa nizom rezolucijom. Osjetit ces razliku vjeruj mi.

Kako da ne, ne bih primjetio ni da mi netko uvali još nižu rezoluciju od one koju ima surface (naravno pod uvjetom da sve ostane istih dimeznija).

 

Ali razliku bih osjetio, naime na jednom imam windowse na kojem mogu pogoniti aplikacije koje sam navikao svakodnevno koristiti, a na drugome imam... pa... zadržimo raspravu u pristojnom tonu :)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 23:47 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Poznate cijene Surfacea

Uh, al će biti neugodnih iznenađenja..

Early adopter
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...

Kako da ne, ne bih primjetio ni da mi netko uvali još nižu rezoluciju od one koju ima surface (naravno pod uvjetom da sve ostane istih dimeznija).

 

Ali razliku bih osjetio, naime na jednom imam windowse na kojem mogu pogoniti aplikacije koje sam navikao svakodnevno koristiti, a na drugome imam... pa... zadržimo raspravu u pristojnom tonu :)

 

Za prvi dio:

To sto ti ne bi primjetio, ne znaci da ostatak ekipe ne bi. Jel tako? Uostalom, ovdje je barem stvar prejednostavna. Naspram konkurencijom imaju prejadnu rezoluciju.

 

Za drugi dio:

To je vec van domene ove rasprave. U isplativost Surfacea, iPada ili pak bilo kojeg Android tableta ne bih ulazio. Sto se tice posla na istima, meni su svi do jednoga posve beskorisni. Dakle meni tu bas i nema neke razlike, no opet, 100 ljudi, 100 cudi :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea

ovo je bas cjepidlacenje

za raspravu o tehnici moras imat

- mikroskop

- par uredaja za razbijanje

- blendtec

- ultrazvuk

- audio/video studio

- uv svijetlo itd

 

 

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
jumboY kaže...

Za prvi dio:

To sto ti ne bi primjetio, ne znaci da ostatak ekipe ne bi. Jel tako?

Ja mogu samo u svoje ime govoriti. Ali problem je što ste se ti i zoki osjetili pozvani govoriti što bih vidio a što ne bih.

 

A što se drugog djela tiče, surface pomalo nadilazi klasične tablete. U svakom slučaju nije uobičajen tablet. Niti hardverom (u svojoj jačoj varijanti), niti operacijskim sustavom, a niti izgledom bogami. Ja ga više doživljavam kao hibrid laptopa i tableta. Prvi uređaj koji se službeno naziva tabletom koji meni djeluje veoma upotrebljivo za nekakav stvarni posao.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 1:17 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Poznate cijene Surfacea

Osjetio prozvanim?

Ne bas. Samo sam komentirao tebe i tvoje spominjanje ljudi sa slabijim vidom, sto meni osobno nije bio komentar na mjestu. Kasnije sam to svoje shvacanje i obrazlozio :)

 

A sto se tice "pravog" rada na tabletu... Imam iPad. Mogu na istome programirati, pa i koristiti sve win + macos aplikacije. Programirat mogu preko nativnih aplikacija za iPad, a koristiti win+macos aplikacije mogu preko parallels mobilea. Provjeri na youtubeu video ako te zanima.

 

No meni osobno je osim za surfanje, video + citanje knjiga (jedini dio tableta koji mi se svidja) beskoristan. No opet, to sam samo ja. Premaleni su tableti za bilo kakav ozbiljan rad. Svi do jednoga. Da jos jednom ponovim - meni. No ne mogu zamislit ekipu kako pali Visual Studio, Photoshop i autocad na tabletu. Nikako :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
jumboY kaže...

Samo sam komentirao tebe i tvoje spominjanje ljudi sa slabijim vidom, sto meni osobno nije bio komentar na mjestu.

Ne moraš biti toliko čorav da jednostavno ne bi mogao razlikovati piksele manje od X. Postoji određena gustoća koju ljudsko oko može razabirati, i ona između ostalog ovisi i o tome u kakvom je stanju to oko. Moje oko koje je već jako dugo bombardirano ekranima različitih kvaliteta više baš i nije oko sokolovo. Ja nisam spominjao nikakve "ljude" nego sebe, i vlastita iskustva, svaka rasprava o tome je suvišna jer valjda ja najbolje poznajem sposobnosti svojeg vidnog aparatusa.

 

jumboY kaže...
Premaleni su tableti za bilo kakav ozbiljan rad. Svi do jednoga. Da jos jednom ponovim - meni.

Ja nisam naveo na što sam točno mislio pod "stvaran posao". Opet se povodim svojim potrebama i ne, one ne uključuju niti VS niti CAD. Ali postoji mnogo mjesta na kojima bih volio imati računalo sa sobom, a laptop mi je preglomazan i jednostavno odbojan, a tablet previše simplističan. Da nema surfacea netbook bi jedini kandidat koji ispunjava te moje prohtjeve, doduše lako je moguće da to još uvijek i jest budući da je relativno OS neutralan.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 2:14 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Poznate cijene Surfacea

Evo jedne ankete koja u principu potrvđuje ono što svi ovdje tvrde, a to je da tablet može u nekim slučajevima zamijeniti računalo, ali i da kad je u pitanju kreiranje dokumenata pravi komp je i dalje neophodan: Where The iPad Fails In Comparison To A Normal Computer.

 

Pošto i sam imam iPad, točno vidim ono što radim svaki dan. Surfanje i mail - tablet, programiranje i bilo kakvo dulje pisanje - komp. Ono što je zanimljivo u priloženoj tabeli je rubrika Research. Često i sam više volim proučavati dokumentaciju ili stackoverflow forume na iPadu čak i kad sjedim na kompu. Tak na iPadu imam pdf koji opisuje neki API a na kompu onda to implementiram.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
idelovski kaže...

Evo jedne ankete koja u principu potrvđuje ono što svi ovdje tvrde, a to je da tablet može u nekim slučajevima zamijeniti računalo, ali i da kad je u pitanju kreiranje dokumenata pravi komp je i dalje neophodan: Where The iPad Fails In Comparison To A Normal Computer.

 

Pošto i sam imam iPad, točno vidim ono što radim svaki dan. Surfanje i mail - tablet, programiranje i bilo kakvo dulje pisanje - komp. Ono što je zanimljivo u priloženoj tabeli je rubrika Research. Često i sam više volim proučavati dokumentaciju ili stackoverflow forume na iPadu čak i kad sjedim na kompu. Tak na iPadu imam pdf koji opisuje neki API a na kompu onda to implementiram.

Kad pogledaš tablicu točno skužiš gdje tableti gube - kad trebaš imati otvoreno više prozora. Banking bi sasvim normalno mogao raditi na tabletu, ali ti stalno treba neki drugi prozor da budeš siguran kaj plaćaš.

15 godina
neaktivan
offline
Poznate cijene Surfacea

Aaahahahahhahahaha..

 

Microsoft has confirmed that Windows RT takes up more than one third of Surface’s 32GB storage space.

The tablet's test manager Ricardo Lopez said that owners of the 32GB variant will only have 20GB of storage to utilize; Windows RT OS, Microsoft Office and other various pre-loaded apps take up a considerable proportion of the device's internal storage space.

When asked about the size relating to the Windows RT install, Ricardo Lopez replied, “After the OS, Office RT and a bunch of apps, you will still have more that 20GB. As you say, you can always add an SD card and while you cannot add apps there, you can get music, movies and photos there.”

Comparatively, iOS on the iPad takes up 1GB.

Early adopter
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
Teerex kaže...

The tablet's test manager Ricardo Lopez said that owners of the 32GB variant will only have 20GB of storage to utilize; Windows RT OS, Microsoft Office and other various pre-loaded apps take up a considerable proportion of the device's internal storage space 

Koliko mjesta proguta desktop (x86 jel) instalacija osmice? Rekao bih 12 GB je mnogo, ali kad se sjetim nekih komponenata windowsa i još na to nadodam korisničke aplikacije onda mi se sve poklapa.

 

Za usporedbu, moj c:\Winxp folder je 3.4 GB, a radi se o operacijskom sustavu starom 11 godina. Jabučarima je to možda smiješno, ali mi smo navikli na takve stvari, praktički ih već uzimamo zdravo za gotovo :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 22:18 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Poznate cijene Surfacea

Nije nikome smijesno, vec je zalosno. Izgleda da ce MS ponovno failati. No cekat cu prvo krajnji proizvod pa da vidimo kako ce prodaja ici. Razmisljao sam o WP mobitelu, no radi fijaska sa prvim lumijama necu kupiti. Barem ne prve 2-3 generacije. Za dalje cemo vidjeti.

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
jumboY kaže...

Nije nikome smijesno, vec je zalosno. Izgleda da ce MS ponovno failati.

Žalosno? Zašto žalosno? Predviđaš fail na osnovi toga što će predinstalirani software težiti 12 GB?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 23:12 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...
jumboY kaže...

Nije nikome smijesno, vec je zalosno. Izgleda da ce MS ponovno failati.

Žalosno? Zašto žalosno? Predviđaš fail na osnovi toga što će predinstalirani software težiti 12 GB?

Itekakvi će bit fail. Superfail. To je sistem sa točno određenim jedinstvenim SoCom (''reevolucionarna'' Tegra 3), ne treba rezervne drivere, ne podržava x86 uopće, ne treba ni sve silne dll-ove - dakle jedan custom image, hau in d nejm of fak su samo uspjeli sa tim i sa Ofisom zauzeti trećinu storiđa, a da na Srfs još korisnik nije stavio niti jedan jedini svoj sadržaj???

 

Za legalnu upotrebu Ofisa na poslu tražit će posebnu licencu... koju ćeš morati masno platiti. Softverski WinRT ekosistem je još uvijek - bijedan. Ama baš sve kritike i zloguka proročanstva zlogukih proroka se ostvaruju.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
Teerex kaže...

ne podržava x86 uopće, ne treba ni sve silne dll-ove - dakle jedan custom image, hau in d nejm of fak su samo uspjeli sa tim i sa Ofisom zauzeti trećinu storiđa

Iznenadio bi se čega sve ima u windowsima. Ovu raspravu ne možemo nastaviti dok malo ne proviriš u windows folder, i općenito se informiraš koliko su windowsi težili u različitim verzijama kroz povijest. Nemoj nagađati, znaj!

 

I koje to silne biblioteke ne treba? Možeš li ih pouzdano nabrojati?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 0:46 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Poznate cijene Surfacea

Cega ima sve u Windowsima? Ajde molim te nabroji nama neznalicama. No imaj na umu da pricamo o WinRT.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
jumboY kaže...

Cega ima sve u Windowsima?

Misliš, ovako napamet? Bravo, stvarno...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 0:55 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Poznate cijene Surfacea

E jbg, ja se nadao dobit odgovor, jer ocito si jedini ovdje probao WinRT pa znas sta ce nam svega dobroga donijeti. Ne budi sebican, podijeli informacije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea

Evo kad već tražiš. Novi windowsi su refaktorirani do poslijednjeg bita. Sada se cijeli dizajn vrti oko ideje podjele u dvije datoteke, jedna bi bila legacy, a druga je sa vizijom razvoja prema naprijed:

 

  • "bill_gates_rulz.dat" koja je cca 5 GB (ta je iz prošle verzije, legacy kojeg se MS ne može otarasiti, ono početno ograničenje od 640 KB WinAPI, BASIC runtime...)
  • i druga datoteka koja nosi nove featurese (metro sučelje, podrška za ARM, respirator za Ballmera) imena "linus_sucks.dat", ta je datoteka brat bratu 4 GB.
  • Što se Officea tiče, postoji opravdanje i za to, naime netko je opet zabunom ubacio Ballmerove videosnimke u clipart, a svi znamo da toga ima dosta.
Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 1:48 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Poznate cijene Surfacea

Dakle podrska za ARM je novina? Odlicna novina nema sta.

To sto su morali ili nisu morali ostavit = ne zanima me iskreno.

 

Jednostavno za mobilni OS 12GB je pretjerano. Barem sada, u ovom trenutku. Da je 12GB "prava" verzija winza, to nikoga ne bi cudilo niti bi bilo tko ista spominjao. Ali WinRT jos nisu izasli na trziste. Izlaze tek na trziste kojim Apple dominira, a Google sa Androidom uzima sve vise i vise kolaca. Kod mobitela je drugacija slika. Apple drzi high end trziste, Android vecinu. MS je vec failao i to na veliko sa WP7, sad pokusava popravit stvar. I kako istu popravlja?

 

Ubacuju svoj OS za ARM uredjaje, OS koji je 12x veci od konkurencije. Samim time dobivas manje storagea. Izbacuju tablet sa osjetno manjom rezolucijom od konkurencije, a ni hardware nije bog zna sta. I na to jos udare cijenu kakvu imaju trenutacni high end uredjaji. 

 

Oprosti ti meni, no meni je ovo fail od samog pocetka. I to zesci. A nije da ne bih volio da uspiju i da se uguraju na trziste. Kako mobilno, tako i na tablet trziste. Vise konkurencije = profitiramo mi kao kupci. No Ballmer ce pokopati MS. I pokopao bi ga odavno da MS nije jak koliko vec je. A toliko je jak ne zahvaljujuci Ballmeru. Dapace, ukoliko se ovaj jos neko vrijeme zadrzi, ne bih me zacudilo ni da krenu putem Nokie. Istina, pretjerujem malo, ali nije nemoguc scenarij.

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
jumboY kaže...
Ubacuju svoj OS za ARM uredjaje

Pa naravno da će svoj ubaciti. Nisu si Ballmer i Linus toliko dobri, a kad se Stallman uplete to onda postaje veoma ružan ménage à trois ;)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 1:43 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

ne podržava x86 uopće, ne treba ni sve silne dll-ove - dakle jedan custom image, hau in d nejm of fak su samo uspjeli sa tim i sa Ofisom zauzeti trećinu storiđa

Iznenadio bi se čega sve ima u windowsima. Ovu raspravu ne možemo nastaviti dok malo ne proviriš u windows folder, i općenito se informiraš koliko su windowsi težili u različitim verzijama kroz povijest. Nemoj nagađati, znaj!

 

I koje to silne biblioteke ne treba? Možeš li ih pouzdano nabrojati?

Pa naprimjer, oko 1 GB drajvera. Kompletne podrške za Win32 API u system32 folderu, to je oko 4 GB, a kako smo saznali, Windows RT je poprilično restriktivan po onome što se može pokrenuti. Otprilke kao i iOS, samo što iOS ima hrpu programa i programera i kako smo čuli, 12 puta je manji. Windows RT i dalje nema bog zna što.

 

Ovo će biti Windows Phone katastrofa, samo veća.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
Teerex kaže...

Pa naprimjer, oko 1 GB drajvera.

Nisu baš oko 1 GB.

 

Teerex kaže...

Pa naprimjer, oko 1 GB drajvera. Kompletne podrške za Win32 API u system32 folderu, to je oko 4 GB

Same biblioteke koje implementiraju Windows API su smješno malene. Osim toga, API nikuda ne odlazi, to što mu neće biti moguće direktno pristupiti ne znači da i dalje nije u temelju svih ovih novih tehnologija. Štoviše gotovo sam siguran da je to slučaj.

 

Ja čekam da se netko sjeti spomenuti .NET i njegove assemblije. Samo on je cirka jednu gigu na mom računalu, a to ti je več kao iOS. Pa onda imaš dllcache, pa zatim windows installer instalacije, side by side mehanizam također može okupirati pozamašan dio diskovnog prostora (preko WinSxS foldera možeš pratiti hardlinkane biblioteke rasute po cijelom windows folderu). DirectX, WMP, fontovi. System restore koji je u osmici doveden na sasvim novu razinu, podrška za hibernaciju, WinRT API (koji je još jedan layer preko postoječih API-ja), pa pagefile kojem je po defaultu min veličina jednaka količini radne memorije...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 3:00 (rustweaver).
13 godina
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

Pa naprimjer, oko 1 GB drajvera.

Nisu baš oko 1 GB.

 

Teerex kaže...

Pa naprimjer, oko 1 GB drajvera. Kompletne podrške za Win32 API u system32 folderu, to je oko 4 GB

Same biblioteke koje implementiraju Windows API su smješno malene. Osim toga, API nikuda ne odlazi, to što mu neće biti moguće direktno pristupiti ne znači da i dalje nije u temelju svih ovih novih tehnologija. Štoviše gotovo sam siguran da je to slučaj.

 

Ja čekam da se netko sjeti spomenuti .NET i njegove assemblije. Samo on je cirka jednu gigu na mom računalu, a to ti je več kao iOS. Pa onda imaš dllcache, pa zatim windows installer instalacije, side by side mehanizam također može okupirati pozamašan dio diskovnog prostora (preko WinSxS foldera možeš pratiti hardlinkane biblioteke rasute po cijelom windows folderu). DirectX, WMP, fontovi. System restore koji je u osmici doveden na sasvim novu razinu, podrška za hibernaciju, WinRT API (koji je još jedan layer preko postoječih API-ja), pa pagefile kojem je po defaultu min veličina jednaka količini radne memorije...

Ja bih još i tolerirao 10 GB OS-a (nije da mi se sviđa, ali ajde, uz iste cijene 32GB kao konkurencija za 16GB neka bude), ali ono što me muči je da tih 10 GB znači da će sustav biti katastrofalno spor. Oni nisu napravili OS za ARM, oni su desktop sustav prilagodili ARM-u, a to je loše.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

Pa naprimjer, oko 1 GB drajvera.

Nisu baš oko 1 GB.

 

Jesu, oko 1 Gb su. Pitanje je samo da li ti znaš gdje se nalaze.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
Teerex kaže...

Jesu, oko 1 Gb su. Pitanje je samo da li ti znaš gdje se nalaze.

Ne mogu taj dio sa sigurnošću komentirati jer nisam na Win7, nego sam još na XP-u. Ali XP-ov driver cache folder ti je 88.5 MB, ne vjerujem da se taj dio toliko uvećao do Win7. No sve da si i u pravu to je samo 1 GB, ostalo što sam nabrojao ne bi komentirao?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

Jesu, oko 1 Gb su. Pitanje je samo da li ti znaš gdje se nalaze.

Ne mogu taj dio sa sigurnošću komentirati jer nisam na Win7, nego sam još na XP-u. Ali XP-ov driver cache folder ti je 88.5 MB, ne vjerujem da se taj dio toliko uvećao do Win7. No sve da si i u pravu to je samo 1 GB, ostalo što sam nabrojao ne bi komentirao?

Nisam jer ne znam sve detalje, a zbog hardwarske unifikacije Srfsa siguran sam da mu ne treba kao što je kod mene, 200 MB u driver folderu i 800 MB u Driverstore folderu, koji ja NB sa pnputilom čistim od starijih verzija drivera za MOJU konfiguraciju, što mnogi ne čine.

 

Ali volio bih komentirati side-by-side. Window RT ne obećava i ne podržava backward compatibility. S njim priča počinje, on ne samo da ne vrti XP legacy aplikacije nego čak ni Windows 8 aplikacije - dakle, čemu bi kod njega služio WinSxS podsustav? Zaintrigiran sam dakle oko tih 10 GB jaaako.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
Teerex kaže...

800 MB u Driverstore folderu, koji ja NB sa pnputilom čistim od starijih verzija drivera za MOJU konfiguraciju, što mnogi ne čine.

Stare drivere koje ti čistiš su cache instalacija drivera koje si ti naknadno instalirao. Baza Windows drivera s kojima dotični dolazi je nešto drugo, i to se ne treba čistiti, niti je to pametna ideja (možeš ti to eventualno izbrisati, ali ćeš se naći u čudnoj situaciji kada uštekaš, recimo, novi USB uređaj).

 

Teerex kaže...
Ali volio bih komentirati side-by-side. Window RT ne obećava i ne podržava backward compatibility.

Ne obećava ga prema van, a iznutra? Što same komponente interno koriste? Kakva je mreža dependencyja? Win RT nema nikakvih, ajmo reći, prirodnih ograničenja za pokretanje Win8 Metro aplikacija. .Net framework je pogonjen just in time kompajliranjem, i programi se u biti prenose u bytecode CIL formatu, koje kompajler prije izvođenja pretvara u nativni kod.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 16:38 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Poznate cijene Surfacea
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

800 MB u Driverstore folderu, koji ja NB sa pnputilom čistim od starijih verzija drivera za MOJU konfiguraciju, što mnogi ne čine.

Stare drivere koje ti čistiš su cache instalacija drivera koje si ti naknadno instalirao. Baza Windows drivera s kojima dotični dolazi je nešto drugo, i to se ne treba čistiti, niti je to pametna ideja (možeš ti to eventualno izbrisati, ali ćeš se naći u čudnoj situaciji kada uštekaš, recimo, novi USB uređaj).

 

Teerex kaže...
Ali volio bih komentirati side-by-side. Window RT ne obećava i ne podržava backward compatibility.

Ne obećava ga prema van, a iznutra? Što same komponente interno koriste? Kakva je mreža dependencyja? Win RT ne ma nikakvih, ajmo reći, prirodnih ogranićenja za pokretanje Win8 Metro aplikacija. .Net framework je pogonjen just in time kompajliranjem, i programi se u biti prenose u bytecode CIL formatu, koje kompajler prije izvođenja pretvara u nativni kod.

1. Točno, i upravo to se i može raditi sa pnputilom u Windows 7. Baza ostaje nedirnuta, pnputil -e ti enumerira samo oem infove, dakle, naknadno dodane.

 

2. Nije točno, među Win 8 style aplikacijama u AppStore imat ćeš dihotomiju između onih koji imaju samo managed code - koji će raditi na svemu, i onih koji imaju native code, gdje moraš spremiti pakete za Win 8 i za Win RT (kompajlirano dakle u dvije varijante), a kod onih čijim developerima se ne bude dalo raditi i jedno i drugo, aplikacija će biti nuđena za 8 ili za RT, neće raditi na oba.

Early adopter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice