Predstavljena Lumia 925

poruka: 17
|
čitano: 5.326
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljena Lumia 925".
12 godina
neaktivan
offline
Predstavljena Lumia 925

Nije 1280x960 nego 1280x768. Mob je pravo razočaranje, od lumie 920 se razlikuje po oled ekranu i tanjem kučištu. Čak su i izbacili wireless punjenje i stavili 16 gb memorije. A ja očekivao pureview od 41 megapixel i xenon bljeskalicu. lol Nokia krenula Appleovim i Samsungovim stopama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2013 9:39 (rbalic).
Moj PC  
6 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
rbalic kaže...

Nije 1280x960 nego 1280x768. Mob je pravo razočaranje, od lumie 920 se razlikuje po oled ekranu i tanjem kučištu. Čak su i izbacili wireless punjenje i stavili 16 gb memorije. A ja očekivao pureview od 41 megapixel i xenon bljeskalicu. lol Nokia krenula Appleovim i Samsungovim stopama.

 

A ja sam očekivao da je besplatan, da se može koristiti kao svjetlosni mač, da sa njime mogu kositi travu i da na njemu mogu letjeti kao na metli...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
ovo je odgovor na kritike 920-ke
jos fali sd utor
41mp, ako ikad dode, doci ce s iducim wp verzijama
13 godina
offline
Predstavljena Lumia 925

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

Moj PC  
3 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
gamer34 kaže...

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

 to se radilo i prije sam kaj ti nemaš pojma pa ti je čudno ...

14 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925

al nisu iste

13 godina
neaktivan
offline
Predstavljena Lumia 925

Mir ljudi :).

925 i 928 nisu nadogradnje na 920, Nokia je to jasno istaknula na predstavljanju.

Radi se o "different expression", odnosno za babice koje ne mogu podnijeti 185g u ruci :).

Nasljednik 920 je najavljen za kraj ljeta.

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
Memphis kaže...
gamer34 kaže...

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

 to se radilo i prije sam kaj ti nemaš pojma pa ti je čudno ...

 

Sta zato sto se nesto radilo i prije znaci da je to dobro? Ja samo kazem da rade gluposti jer izadju isti mobitel vec 3. put i trose resurse na takve gluposti umjesto da ih trose na nove invotivne uredaje a ne samo mjenjaju pakiranje starih.

16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
rbalic kaže...

Nije 1280x960 nego 1280x768. Mob je pravo razočaranje, od lumie 920 se razlikuje po oled ekranu i tanjem kučištu. Čak su i izbacili wireless punjenje i stavili 16 gb memorije. A ja očekivao pureview od 41 megapixel i xenon bljeskalicu. lol Nokia krenula Appleovim i Samsungovim stopama.

postoji verzija i od 32GB... evo malo se informiraj .. KLIK !
I zna li netko dali su rekli kada dolazi novi uređaj (to jest pravi nextgen konkurent) ?

Play Hrad Play Cool
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2013 12:46 (The Black Iso).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
gamer34 kaže...
Memphis kaže...
gamer34 kaže...

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

 to se radilo i prije sam kaj ti nemaš pojma pa ti je čudno ...

 

Sta zato sto se nesto radilo i prije znaci da je to dobro? Ja samo kazem da rade gluposti jer izadju isti mobitel vec 3. put i trose resurse na takve gluposti umjesto da ih trose na nove invotivne uredaje a ne samo mjenjaju pakiranje starih.

 

Osnovno znanje ti fali: verzije za Verizon i AT&T moraju biti drugačije, jer rade na drugačijim tehnologijama (Verizon - CDMA; AT&T - GSM). T-Mobile i AT&T imaju drugačije GSM verzije jer rade na drugačijim WCDMA (čitaj: 3G) frekvencijama, pa su zato i tu različiti uređaji. A staviti sve u jedan uređaj je skupo - po krajnjeg korisnika, što posljedično gledajući, ima direktan utjecaj na smanjenu prodaju, a time i na zaradu proizvođača. Dakle, više im se isplati raditi XY verzija koje će biti jeftinije i prihvatljivije korisnicima, nego napraviti mob nakrcan svime, što velika većina korisnika niti ne treba niti može iskoristiti, koji bi bio dosta skuplji, a time si smanjiti zaradu.

I, da, zato je to dobro - jer u konačnici, JA (ja, kao krajnji kupac) dobijem telefon koji nema meni bespotrebne čipove unutra radi kojih bi me taj isti telefon više koštao - kao da ionako cijene nisu dovoljno napuhane!

13 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
Muha kaže...
gamer34 kaže...
Memphis kaže...
gamer34 kaže...

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

 to se radilo i prije sam kaj ti nemaš pojma pa ti je čudno ...

 

Sta zato sto se nesto radilo i prije znaci da je to dobro? Ja samo kazem da rade gluposti jer izadju isti mobitel vec 3. put i trose resurse na takve gluposti umjesto da ih trose na nove invotivne uredaje a ne samo mjenjaju pakiranje starih.

 

Osnovno znanje ti fali: verzije za Verizon i AT&T moraju biti drugačije, jer rade na drugačijim tehnologijama (Verizon - CDMA; AT&T - GSM). T-Mobile i AT&T imaju drugačije GSM verzije jer rade na drugačijim WCDMA (čitaj: 3G) frekvencijama, pa su zato i tu različiti uređaji. 

 

Kolko sam ja tebe shvatio njima je jeftinije radit i dizajnirat nove uredaje i stavljat u njih razlicite cipove, nego imat jedan model i stavljat cip koji je potreban za rad na drugoj frekvenciji?

15 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
gamer34 kaže...

Sta zato sto se nesto radilo i prije znaci da je to dobro? Ja samo kazem da rade gluposti jer izadju isti mobitel vec 3. put i trose resurse na takve gluposti umjesto da ih trose na nove invotivne uredaje a ne samo mjenjaju pakiranje starih.

3 glavna nedostatka WP platforme.

  1. Aplikacije (Sam broj kao i one poznate i lokalizirane)
  2. Uređaji - broj i različitost
  3. Marketing i vrijeme (ovo je povezano)

(Staviti ću i MS jer ne bih volio da postanu prejaki, nije da je to vjerojatno ali opet treba i treći igrač. Došli smo u vrijeme kada i Appleu i Samsungu (Andorid taboru) odgovara ovakva podjela tržišta, moraju manje raditi kako bi zadržali kupce).

 

Nokia mora vješto balansiati između pravovremenih koraka i inovativnih rješenja koja gotovo uvijek prate neke radikalnije poteze. Ti radikalniji potezi mogu se obiti u glavu.

920 je prvi korak. Dovoljno privlačan, a opet s dovoljno mana. Možda i previše ako gledamo kritike, no svaki mobitel ima namjerne mane koje se "ispravljaju" u slijedećoj inačici.

Problem je što je Andorid zaigrao igru prividno velikih skokova, koji su ipak samo bacanje brojki u oči - skok sa dvije na četiri i na kraju osam jezgri u 3 godne.

 

Nokia u takvoj igri nema mjesta, prvenstveno zato jer WP8 ne treba brojke. Tako da nema opcije za peglanje kučišta i dodavanje dvije jezgre te nazivanja toga nasljednikom.

No ima druge opcije.

Kako je WP8 nova platforma, ima mnogo mjesta za plasiranje softverkih rješenja, Maps je dobar primjer kao i sva tehnologija oko Kamere.

Također Nokia nema konkurenciju jer nitko ne zna kako će HTC nastaviti priču s MS-om, a Samsung se već povlači iz toga (rekao bih šteta jer je Ativ S opak telefon).

Prednost je i to što nema zasićenja tržišta, pa Nokia ima mjesta za izdavanje ovakvih inačica i to na tržištu koje veoma voli ovakve inačice - SAD. Postoje verzije - S3 T999, S3 I747, S2 Skyrocket, S2 X, i jedno desetak verzija Galaxy S, sve odreda za različite operatere.

 

Nokia ima i prednost i uteg u tome da ili dobiva ili gubi, a ima mjesta za ovakva dorađivanja na korist korisnika koji se žalio na masu, izgled i sl. jer operateri ioanko traže inačice za svoju mrežu. Ovako se gura brend.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
gamer34 kaže...
Memphis kaže...
gamer34 kaže...

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

 to se radilo i prije sam kaj ti nemaš pojma pa ti je čudno ...

 

Sta zato sto se nesto radilo i prije znaci da je to dobro? Ja samo kazem da rade gluposti jer izadju isti mobitel vec 3. put i trose resurse na takve gluposti umjesto da ih trose na nove invotivne uredaje a ne samo mjenjaju pakiranje starih.

i meni se to ne svidja, jedan telefon, a drugaciji izgled za svaki operater, to mi je glupo al eto

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
rbalic kaže...

Nije 1280x960 nego 1280x768. Mob je pravo razočaranje, od lumie 920 se razlikuje po oled ekranu i tanjem kučištu. Čak su i izbacili wireless punjenje i stavili 16 gb memorije. A ja očekivao pureview od 41 megapixel i xenon bljeskalicu. lol Nokia krenula Appleovim i Samsungovim stopama.

  Nisu izbacili wireless punjenje. Samo treba dodatni poklopac, kao na 820. Ovo je samo drugacija verzija 920-ke, za razlicite tipove korisnika. Ako ti se ne svidja tezina i debljina 920-ke kupis 925. Ako hoces xenon flash, kupis 928.

A i kamera je ista samo na papiru. U 925 je ugradjena kamera sa 6 leca, za bolje dnevno slikanje. I to je prva kamera sa 6 leca u jednom mobitelu.

http://www.wpcentral.com/nokia-answers-questions-about-lumia-925-design-hardware

13 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
Bilal kaže...
rbalic kaže...

Nije 1280x960 nego 1280x768. Mob je pravo razočaranje, od lumie 920 se razlikuje po oled ekranu i tanjem kučištu. Čak su i izbacili wireless punjenje i stavili 16 gb memorije. A ja očekivao pureview od 41 megapixel i xenon bljeskalicu. lol Nokia krenula Appleovim i Samsungovim stopama.

  Nisu izbacili wireless punjenje. Samo treba dodatni poklopac, kao na 820.

Ne treba dodatni poklopac vec maskica.

14 godina
offline
Re: Predstavljena Lumia 925
gamer34 kaže...
Memphis kaže...
gamer34 kaže...

Nokia pocinje raditi gluposti, 920, 928 i sada 925 su isti mobiteli samo je jedan za att, drugi za verizon i treci tmobile.

 to se radilo i prije sam kaj ti nemaš pojma pa ti je čudno ...

 

Sta zato sto se nesto radilo i prije znaci da je to dobro? Ja samo kazem da rade gluposti jer izadju isti mobitel vec 3. put i trose resurse na takve gluposti umjesto da ih trose na nove invotivne uredaje a ne samo mjenjaju pakiranje starih.

 ako je profit na vidiku ja ću ti ih prepakirat 5 puta i s 18 novih brojeva svidjelo se to tebi ili ne ...

10 godina
neaktivan
offline
Predstavljena Lumia 925

kad dolazi u hrvatsku?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice