RapidShare se gasi 31. ožujka

poruka: 55
|
čitano: 9.595
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "RapidShare se gasi 31. ožujka".
11 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

još su dugo izdržali od kako su ga pirati prestali koristiti :)

 
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Eh , dobar stari RS. Zao mi je uvijek kada vidim nekoga koji je medu prvima ako ne i prvi to omogucio , odlicna ideja i sve ali dali je to nedostatak planiranja, pracenja trzista ili nesto na kraju dovede do gasenja.
11 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

nezna sta je tu dobro osim sto je staro

 

cak i tad su bili srot,spore brzine cekanje između skidanja po pola sata itd...

 

jake štete...svi ti servisa kraj torrent su 0

 
17 14 hvala 0
14 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Za premium korisnike je bio vrlo dobar servis, za besplatne...i ne baš.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
sirka666 kaže...

Za premium korisnike je bio vrlo dobar servis, za besplatne...i ne baš.

 poskidao sam tonu toga s doticnog servisa, neznam zasto je nekima bio bezvezan?! pricekas par sekundi ili koliko je vec bilo za nas sirotinju i skidaj! naravno to je sve funkcioniralo u 95% slucajeva u zlatno doba tog nacina skidanja! da nisam vidio naslov nebi se ni sjetio!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
online
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Stjepanj kaže...

 poskidao sam tonu toga s doticnog servisa, neznam zasto je nekima bio bezvezan?! pricekas par sekundi ili koliko je vec bilo za nas sirotinju i skidaj! naravno to je sve funkcioniralo u 95% slucajeva u zlatno doba tog nacina skidanja! da nisam vidio naslov nebi se ni sjetio!lp

 Točno.Počekaš minuticu i skidaš.Zlatna doba očito se premještaju u prošla vremena.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
16 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

jbt. zlatno doba skidanja. znam da sam si jedne godine platil premium 365 dana. skidalo se sve i svasta... steta. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Rapidshare ću zauvijek pamtiti, ne radi kvalitete, nego radi one šašave Captchae s mačkama.

Sjećate se toga?

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
18 1 hvala 0
15 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Jedan od boljih servisa, ali njihov rast su zapazili oni zbog čega su oni bili popularni.

Nekad je bio izbor ili oni ili megaupload. Megaupload se nije brinuo za takve stvari oni jesu, i onda se pojavila hrpa drugih, boljih servisa i jednosatvno je bilo pitanje vremena kad će nestati.

Ja i dalje ne volim torrente, i imam premium na jedan od ovakvih servisa.

Linkove se nađe lagano, ako imaš premium samo kopiraš linkove i Jdownloader (sad dvojka) ih automatski očita i pokrene download.

Brzo, jednostavno i efikasno.

Ni cijene za godišnje pretplate nisu tako visoke koliko su nekad bile.

 

U svakom slučaju RIP  

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Nekada jako davno je bio jedan od boljih i cesto sam ga koristio, medutim, kako je konkurencija dolazila, tako su ovi sve vise i vise padali, nudili su manje u odnosu na konkurenciju. Rekao bih zasluzeno jer ne samo da su trebali konkurirati, ne, oni su jos vise pogorsali svoju uslugu.... tako da, nije mi ih bas previse zao sto ce otici u ropotarnicu povijesti.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
g3arv8 kaže...
Eh , dobar stari RS. Zao mi je uvijek kada vidim nekoga koji je medu prvima ako ne i prvi to omogucio , odlicna ideja i sve ali dali je to nedostatak planiranja, pracenja trzista ili nesto na kraju dovede do gasenja.

 

sirka666 kaže...

Za premium korisnike je bio vrlo dobar servis, za besplatne...i ne baš.

 Neki od nas pamte rapidshare još od vremena kada nisu ni imali ni premium ni waiting time.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
rooswelt1991 kaže...

Jedan od boljih servisa, ali njihov rast su zapazili oni zbog čega su oni bili popularni.

Nekad je bio izbor ili oni ili megaupload. Megaupload se nije brinuo za takve stvari oni jesu, i onda se pojavila hrpa drugih, boljih servisa i jednosatvno je bilo pitanje vremena kad će nestati.

Ja i dalje ne volim torrente, i imam premium na jedan od ovakvih servisa.

Linkove se nađe lagano, ako imaš premium samo kopiraš linkove i Jdownloader (sad dvojka) ih automatski očita i pokrene download.

Brzo, jednostavno i efikasno.

Ni cijene za godišnje pretplate nisu tako visoke koliko su nekad bile.

 

U svakom slučaju RIP  

 Zasto imati premium na jedan od ovakvih kada mozes imati na vise njih za relativno nisku cijenu, nesto od sljedeceg:

 

http://downloader.guru/Default.aspx

http://www.zevera.com/default?c=

https://real-debrid.com/

https://ffdownloader.com/

http://multihosters.com/

https://simply-debrid.com/

https://linksnappy.com/

http://rehost.to/

http://premium.to/

http://www.alldebrid.com/

http://www.streammania.com/

 

Naravno, postoji jos jedna besplatna mogucnost, "Rapidleech-evi" i "leech-evi"

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 3:52 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Dali su se tu zaraditi lijepi novci....u zlatno doba je islo i do 100-tinjak $ tjedno.Zaradi se i sad na drugim servisima,ali ne toliko nazalost.
NeonXray
11 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

uf kad se sjetim dwnl po 100mb, pa čekanje pet minuta... pa dopisdilo čekat i uzmempremium, a onda su kratko nakon toga počeli sraćkat i za premium ukinuli flat dw i uveli naplatu svakih dodatnih 10 ili 20 giga

zbog toga su ustvari otišli u hujac, jer nakon takvog bezobrazluka u par mjeseci na svim se forumima drastično smanjio broj linkova na rs i s tim i njihov promet

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Probao sam DC++, poslije Rapidshare i bili su OK za 128 Kbs modemske brzine, ali dolaskom 256Kbs ADSL-a i pojavom superiornih torrenta su vrlo brzo pali u zaborav.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Rapidshare je unistilo to kaj su prestali subvencionirat one ciji se sadrzaj skidao.
Imao sam par godina premium i prije su imali unlimited storage a brzine downloada su bile maximalne. Znaci jedini limit je bila vasa download brzina. Skinul sam terabajte i terabajte prek rapidsharea.

Uploaded.net je novi kralj, a onom saljivcu gore koji pise da je sve kraj torrenta 0 zelim puno srece i uspjeha u zivotu.
15 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
NEW_MAN kaže...
* * *

Uploaded.net je novi kralj, a onom saljivcu gore koji pise da je sve kraj torrenta 0 zelim puno srece i uspjeha u zivotu.

Samo vjeruj i dalje ovakvim servisima pa bi mogao kao gore opisani korisnici visiti u zraku tanak za $680 za 300GB cloud pohrane. Usput prisjetimo se što dobijemo od Microsofta za, ako se ne varam za 7€ mjeečno? Oooo, kompletan Office, koliko ono minuta i sms poruka mjesečno na Skypu i samo kao bonus 10 TB podataka.

 

I ne znam zbog čega je gore spomenuti korisnik šaljivac kada zbori ništa osim istine. A ti me sada prosvjetli gdje da skinem, prave BD rippove, dakle ne rekodirane nego one koliko i teži kompletan film na BD-u, primjerice od 24-46GB? Meni osim ovoga ništa ne pada na pamet. Ne trebam ni spominjati da doma ima svu moguću arhivu Hollywooda pa mi ovi rippovi doću samo kao backup.

 

Čuj novi kralj?! LOL Pa kad ne upadoh sa stolice od smijeha.

15 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
lovac82 kaže...

 Zasto imati premium na jedan od ovakvih kada mozes imati na vise njih za relativno nisku cijenu, nesto od sljedeceg:

 

 

 

 

 Imam premium za Zeveru već 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 10:38 (rooswelt1991).
16 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Envy kaže...
NEW_MAN kaže...
* * *

Uploaded.net je novi kralj, a onom saljivcu gore koji pise da je sve kraj torrenta 0 zelim puno srece i uspjeha u zivotu.

Samo vjeruj i dalje ovakvim servisima pa bi mogao kao gore opisani korisnici visiti u zraku tanak za $680 za 300GB cloud pohrane. Usput prisjetimo se što dobijemo od Microsofta za, ako se ne varam za 7€ mjeečno? Oooo, kompletan Office, koliko ono minuta i sms poruka mjesečno na Skypu i samo kao bonus 10 TB podataka.

 

I ne znam zbog čega je gore spomenuti korisnik šaljivac kada zbori ništa osim istine. A ti me sada prosvjetli gdje da skinem, prave BD rippove, dakle ne rekodirane nego one koliko i teži kompletan film na BD-u, primjerice od 24-46GB? Meni osim ovoga ništa ne pada na pamet. Ne trebam ni spominjati da doma ima svu moguću arhivu Hollywooda pa mi ovi rippovi doću samo kao backup.

 

Čuj novi kralj?! LOL Pa kad ne upadoh sa stolice od smijeha.

Po tome da vi ne shvacate ozbiljnost prestupa koji radite kad koristite torrent i nemojte se zavaravat da bude to tak islo u nedogled. ISP je duzan par godina drzat logove o tome kaj vi skidate i uploadate. Znaci kad ti jednog dana ekipa sjedne za vrat sa tuzbom onda nemoj tu doci i cendrat. Hrvatska je clan EU i to majmunisanje tipicno za banana republike vas bude kad tad kostalo globe ili zatvora.

Postoje stranice sa linkovima na BD ripove i to one prave. 

 

Tako je, Uploaded je najprostranjeniji servis za download videa i filmova. Imam u bookmarksima desetak stranica, foruma i tako to gdi ima linkova za sve zivo i mrtvo a uploaded prednjaci.

Sretno sa kompletiranjem tvojeg backupa i drago mi je da sam te nasmijao.

15 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

uh, zlatno doba rapidsharea je prošlo, a sad je i on na putu da se ugasi kao i megaupload... 

kako sam znao nekad i danima tražiti premium acc za rapidshare za brže skidanje umjesto ponekad presporog free računa...

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
NEW_MAN kaže...
Envy kaže...
NEW_MAN kaže...
* * *

Uploaded.net je novi kralj, a onom saljivcu gore koji pise da je sve kraj torrenta 0 zelim puno srece i uspjeha u zivotu.

Samo vjeruj i dalje ovakvim servisima pa bi mogao kao gore opisani korisnici visiti u zraku tanak za $680 za 300GB cloud pohrane. Usput prisjetimo se što dobijemo od Microsofta za, ako se ne varam za 7€ mjeečno? Oooo, kompletan Office, koliko ono minuta i sms poruka mjesečno na Skypu i samo kao bonus 10 TB podataka.

 

I ne znam zbog čega je gore spomenuti korisnik šaljivac kada zbori ništa osim istine. A ti me sada prosvjetli gdje da skinem, prave BD rippove, dakle ne rekodirane nego one koliko i teži kompletan film na BD-u, primjerice od 24-46GB? Meni osim ovoga ništa ne pada na pamet. Ne trebam ni spominjati da doma ima svu moguću arhivu Hollywooda pa mi ovi rippovi doću samo kao backup.

 

Čuj novi kralj?! LOL Pa kad ne upadoh sa stolice od smijeha.

Po tome da vi ne shvacate ozbiljnost prestupa koji radite kad koristite torrent (1) i nemojte se zavaravat da bude to tak islo u nedogled (3). ISP je duzan (2) * * *

 

Tako je, Uploaded je najprostranjeniji servis za download videa i filmova. Imam (4) u bookmarksima desetak stranica, foruma i tako to gdi ima linkova za sve zivo i mrtvo a uploaded prednjaci.

Sretno (5)  sa kompletiranjem tvojeg backupa i drago mi je da sam te nasmijao.

Znači novi kralj je po tome što mi ne shvaćamo ozbiljnost prijestupa koji mi radimo koristeći torrent?! (1) (vratit ću se na ovo)

 

First things first, kao što bi amerikaci rekli, ja ne živim u Hrvatskoj (a dao bih sve da živim i da se odrekenem BiH državljanstva u korist HR-ovog) nego u Bosni. Ovdje da čovjeka ubiješ trebaš čekati 2 godine u redu da odslužiš zatvorsku kaznu, ali to je nebitno.

 

Krenimo od toga što je ISP dužan (3) : Da čuva logove na par godina. Pa najveći ISP u BiH (koji je poprilično povoljan u odnosu na ISP-ov u HR) ima vlastitu FreeZonu sa tonama i tonama Terabajti podataka svih mogućih ilegalnih sadržaja. Čak i kada je postojalo ugraničenje za promet oni su to namjerno naprvili i sa tog FTP servera nisu računali promet, pa je ta tkzv. FreeZona bila svojevrsna meka za sve korisnike BHTelecoma koji su željeli nešto ilegalno a sa svoje 2 gigice prometa nisu mogli ni youtube da gledaju kako treba.

 

Krenimo od toga što smo mi juzeri dužni: Po korištenim sadržajima dužan sam da podržim developere i distributere ukoliko mi se dotičan sadržaj sviđa. E pa ono što mi se sviđa to sam i kupio: (UT, NFS 3, Age of Empires II, World in Conflict i najnoviju Banished strategiju, te par kolekcionarskih filmova: serial Alien, Dark Knight itd). Ako mi stranica kaže da ako mi se film ne sviđa da ga ne držim 24 na HDD-u to i uradim, obrišem ga.

 

Krenimo od toga šta je Chuch D. rekao: (2) (vođa Public Enemies, kultne RAP grupe spominjali su se oni u u Bug magazinu) još u doba kultnog Napstera (1999) "spriječiti dijeljenje ilegalnog sadržaja je isto kao spriječiti da kiša počne padati". Što se promjenilo od tog dana: Ništa, bila je neka veća draž skinuti 56kbps modemom u roku od 15 minuta neku mp3 pjesmu sada sadržaja na izvolite ima u petabajtima ali te neke kvalitete i ne baš.

 

Dakle, da se vratim na početak, osim što nam poručuješ "Sretno" (5)što je ustaljeni i de facto Trade Mark rudarskog pozdrava a ne vidim nikoga od nas da ide u rudnik ili ne-do-bog-dragi jamu, molimo te k'o boga da nam podjeliš sadržaj svojih bookmarksa i foruma (4) za koje znaš kako bi nas uvjerio da u (ne)kvalitetu torrent protokola ili bogati dragog prestani pričati gluposti, jer će ljudi pomisliti u šta si potrošio 7 godina forumskog iskustva.

15 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Sestricna mi je dobila par upozorenje kada je skidala s torrenta, a kada skida s ovih servisa tipa load.to, uploaded.net, oboom.com, freakshare.com, share-online.biz i sl. nikada nije dobila upozorenje.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Kralj je po tome da se najvise koristi a ti se nauci citat. Nismo svi u BiH, sto vise vecina korisnika na HR forumu su u HR tak da nisam ocekival odgovor tipa moj ISP je leglo piratluka.

Uglavnom s tobom diskusija nema smisla jer zivimo u razlicitim svjetovima. Moji bookmarksi nisu pokazatelj ne kvalitete torrent protokola i ne moram nikome nista djeliti.

Cinjenica je da uploaded hosting koristi vecina uploadera i cinjenica je da s njega skidam maximalnom mogucom brzinom. Na kraju dana me nitko ne moze tuziti za distribuciju ilegalnog sadrzaja.

Ako si zadovoljan sa torrentom i nemas brige sa zakonom onda peglaj. Zivim u Austriji i ne mogu si priustit globu od par tisuca eura. Na kraju krajeva uploaded me kosta ispod 6 eura na mjesec a brzine su uvijek ali uvijek maximalne i ne ovisim o nikome.
12 godina
neaktivan
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

NEWMAN nije u krivu što se tiče tih servisa. Recimo Britanci imaju stroge zakone što se piratluka tiče, i jako mali broj uopće koristi torrente. A kome nije bed platit tu neku svotu eura na mjesečnu ili godišnju pretplatu dobit će punu brzinu u svakom trenutku i još neke pogodnosti. Primjetio sam i ja da se često koristi uploaded i onom tko ne želi riskirat torrentima će koristit to. Svako svom zar ne? Nekak mi se čini da je padom megauploada prestao biti popularan takav oblik downloadanja. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka

RS sam koristil valjda pet godina i to skupa s bratom. Placali fifti fifti i ispadalo nas je ono mozda 20 kn na mjesec ili manje. Sad isto tak radimo sa uploaded isto vec par godina. Mjesecno me kosta mozda 45 kn. Za to dobivam uvijek super brzi download neovisan o seederima i nemam brige sa zakonom.
Ako si zadovoljan sa torrentom, nemas love ili neces placat a zakon je "na tvojoj" strani onda ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 15:03 (NEW_MAN).
14 godina
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Rapidshare više vlasniku ne donosi profit i zato se gasi. Ne vidim čemu jadikovke. Mislim da nitko danas s nostalgijom ne gleda na VHS kazete ili 4+ sati vožnje do najbliže jadranske plaže.

 

A za torrente postoje seedboxovi i VPN.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
lovac82 kaže...

Sestricna mi je dobila par upozorenje kada je skidala s torrenta, a kada skida s ovih servisa tipa load.to, uploaded.net, oboom.com, freakshare.com, share-online.biz i sl. nikada nije dobila upozorenje.

 Neki ISP-ovi čim vide torrent protokol idu provjeravati o čemu se radi.

 

Što se tiče stranica za upload,neke egzotičnije stvari se na njima jednostavno nemogu naći.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
NEW_MAN kaže...
Kralj je po tome da se najvise koristi a ti se nauci citat. Nismo svi u BiH, sto vise vecina korisnika na HR forumu su u HR tak da nisam ocekival odgovor tipa moj ISP je leglo piratluka.

Uglavnom s tobom diskusija nema smisla jer zivimo u razlicitim svjetovima. Moji bookmarksi nisu pokazatelj ne kvalitete torrent protokola i ne moram nikome nista djeliti.

Cinjenica je da uploaded hosting koristi vecina uploadera i cinjenica je da s njega skidam maximalnom mogucom brzinom. Na kraju dana me nitko ne moze tuziti za distribuciju ilegalnog sadrzaja.

Ako si zadovoljan sa torrentom i nemas brige sa zakonom onda peglaj. Zivim u Austriji i ne mogu si priustit globu od par tisuca eura. Na kraju krajeva uploaded me kosta ispod 6 eura na mjesec a brzine su uvijek ali uvijek maximalne i ne ovisim o nikome.

 Znaci ne koristis hide.io i sl.? Navodno neki preko njega skidaju torrente i nikada nisu dobili upozorenje (Njemacka, Austrija)....  osobno ne poznajem niti jednu osobu koja koristi ovaj VPN, a navodno je dobar.

 

Inace, nikada nisam koristio VPN-e, a ima ih more tako da nez koji kdabrati (a uskoro ce mi trebati)...... medutim, neki kazu da su sigurni, drugi pak kazu da nisu itd.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 15:10 (lovac82).
13 godina
neaktivan
offline
RapidShare se gasi 31. ožujka

Znam da u Njemačkoj su programi radili po ovom principu prije nego ih je Njemačka vlada obuzdala.

Program je isntaliran na serveru odvjetničke kuće,tako da podaci automatski dođu odvjetnicima.On se sam spoji na sve moguće torrente njihovih klijenata na nekim popularnijim javnim trackerima.Čim se spoji automatski potraži sve ip adrese iz Njemačke,kontaktira ISP-ov servis koji im daje podatke o korisniku i onda odvjetnik obradi te podatke i doda novac nagodbe koji je uvijek toliki da ti se ne isplati ići na sud ali je svota opet velika.

Tako su jedne godine 100000 takvih pisama poslali,dok nije Njemačka vlada zaključila da je to ipak previše pa su to odlučili regulirati.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RapidShare se gasi 31. ožujka
Ne koristim nikakve vpn-ove niti se skrivam jer nemam potrebe. Imam jdownloader, placam neku sicu uploaded i peglam.
Cist racun duga ljubav :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice