Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

poruka: 282
|
čitano: 35.677
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+".
11 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
S5 - 5899kn

S6 - 5999kn
S6edge - 6999kn

S7 - 5599kn
S7edge - 6399kn

S8 - 6099kn
S8plus - 6899kn

Znaci cekam S9 koji ce vjerojatno imati bolju bateriju i jeftiniju cijenu,
mozda i novi dizajn, a nadam se i 6GB RAM te bar 16mpx kameru, jer sa ovim S8 bas i nisam impresioniran kao što je bio slučaj sa S7.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
2 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Dado91 kaže...
Neshvatljivo mi je da ovde neko poredi s7 i s8 i jos pise pa kao nije s8 nista bolji osim sto mu je cijena vev.Da ja pitam te pametnjakovice, da li vi stvarno smatrate da mobilni telefon mora imati svake godine duplo vise rama,duplo vise megapixela i duplo bolju kameru duplo bolju bateriju itd od prethodnika.Pa zamislite na sta bi licili telefoni i citava industrija ,pa reaono sada svi mogu napraviti telefon koji ima 12gn rama,6000mah bateriju itd al nije realno toliko da odskacu jer je zaista nepotrebno.galaxy s8 jeste bolji od s7,nije duplo al je bolji i noviji i donijeo je dosta novih stvari.I još jedna stvar,on nije napravljen da bi neko sa s7 odmah potrcao za njim,telefon trenutno nudi najnovije stvari sto se tice telefona i to je to

 

Da, smatram da je ovaj mobitel trebao biti bolji, pogotovo jer je konkurencija bolja... Ovo osim SoCa nije najbolji telefon na tržištu.

 

Baterija je mogla bolje, SoC su pizde naručile samo sebi naravno pa je iz tog razloga najbolji na tržištu trenutno (neće to biti dugo tako, ali OK, to je trenutno najbolje), rezolucija je trebala na 4K zbog VR sustava kojem je 2K premalo s tim da se može podesiti da vrti 1080p zbog štednje baterije kad se radi u normalnom načinu, umjesto toga rezolucija je neka čudna što stvarno ne vidim poantu jer ekran uopće nije standardnih 16:9. Kamera također nije vrh ponude jer sony XZ Premium izlazi s 960 FPS kamerom koja će moći snimati vrlo zanimljive usporene snimke što je totalno fora feature. Također, količina RAMa za ovu klasu uređaja je ipak trebala biti 6GB. Sve što su oni predstavili su dodatni ovi uređaji (DeX, 360°kamera, satovi i sl.). Također ne vidim foru ubacivati svog virtualnog asistenta kad postoji Google Now kao standard na Androidu. Ajd nek svaki proizvođač napravi svog asistenta sad pa nek ih bude 50... Ajde još što su to napravili, ali dodijeliti posebnu tipku tom sranju je stvarno odličan potez 

 

E ovaj edge oblik neću pljuvati, ali što će mi zaobljen ekran? kak uopće držati to u rukama da ne klikneš sa strane na te ikonice ako ih ima? što se mobitel treba na stolu koristiti ili? Također, zar taj zaobljeni rub ne deformira sadržaj ekrana uređaja barem u nekoj mjeri? Čem to služi točno?

 

Dakle o čem pričamo da je ovo najbolji telefon na tržištu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 8:50 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

meni osobno smeta što rade mobitele sve veće i onda kao plus model još veće, pa majku mu poljubim ukoro ću morati nositi ruksak za mobitel ili specijalno dizajniranu pederušu koja će mi visiti do koljena

da ne govorim da imam osjećaj da mi prsti trebaju narasti da bi ih normalno koristio, a nemam malu rukicu

 

ima li uopće neki top model ili blizu top modela, a da je manji o pet inča, primjerice kao s5 mini koji trenutno koristim

ovih dana trebao bi uzimati novi mob i nisam vidio niti jedan mob u ponudi te veličine

sorry na ot

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
lllnuclearlll kaže...
....

 

Da, smatram da je ovaj mobitel trebao biti bolji, pogotovo jer je konkurencija bolja... Ovo osim SoCa nije najbolji telefon na tržištu.

 

Baterija je mogla bolje, SoC su pizde naručile samo sebi naravno pa je iz tog razloga najbolji na tržištu trenutno (neće to biti dugo tako, ali OK, to je trenutno najbolje), rezolucija je trebala na 4K zbog VR sustava kojem je 2K premalo s tim da se može podesiti da vrti 1080p zbog štednje baterije kad se radi u normalnom načinu, umjesto toga rezolucija je neka čudna što stvarno ne vidim poantu jer ekran uopće nije standardnih 16:9. Kamera također nije vrh ponude jer sony XZ Premium izlazi s 960 FPS kamerom koja će moći snimati vrlo zanimljive usporene snimke što je totalno fora feature. Također, količina RAMa za ovu klasu uređaja je ipak trebala biti 6GB. Sve što su oni predstavili su dodatni ovi uređaji (DeX, 360°kamera, satovi i sl.). Također ne vidim foru ubacivati svog virtualnog asistenta kad postoji Google Now kao standard na Androidu. Ajd nek svaki proizvođač napravi svog asistenta sad pa nek ih bude 50... Ajde još što su to napravili, ali dodijeliti posebnu tipku tom sranju je stvarno odličan potez 

 

E ovaj edge oblik neću pljuvati, ali što će mi zaobljen ekran? kak uopće držati to u rukama da ne klikneš sa strane na te ikonice ako ih ima? što se mobitel treba na stolu koristiti ili? Također, zar taj zaobljeni rub ne deformira sadržaj ekrana uređaja barem u nekoj mjeri? Čem to služi točno?

 

Dakle o čem pričamo da je ovo najbolji telefon na tržištu?

 Definiši bolji? Je li ijedna telefon na trzištu bolji u svim aspektima? Ako nije a nije onda ono sto je tebi bitno nije i meni bitno. Recimo meni tih 960 fps je totalno nepotrebno i automatski meni ta kamera nije bolja. Uostalom ja sam uvijek mislio da je bolja ona kamera koja daje ostrije slike i manje suma ali ocigledno sam pogresno mislio ;)

Čudna rezolucija? Po čemu? Uvijek mozeš gledati bilo sta 1:1 kao recimo youtube ili skalirati. Na tebi je izbor. Rezu isto tako koliko vidim mozes mijenjati. Izbor je na tebi. Količina rama. Po čemu treba imati 6 a ne 4? Nemas pojma kakav barata ramom ali unaprijed znas da ne valja? Pizde? Drug moj to je biznis i nema tu ljubavi... Kuknjava kao sto recimo ovi na w10m kukaju na google sto neće "pomogne" w10m izdavanjem aplikacija za tu platformu.... To je posao....Sve sto ti pricas je licni utisak i misljenje na koje naravno imas pravo....

16 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...

 Definiši bolji? Je li ijedna telefon na trzištu bolji u svim aspektima? Ako nije a nije onda ono sto je tebi bitno nije i meni bitno. Recimo meni tih 960 fps je totalno nepotrebno i automatski meni ta kamera nije bolja. Uostalom ja sam uvijek mislio da je bolja ona kamera koja daje ostrije slike i manje suma ali ocigledno sam pogresno mislio ;)

Čudna rezolucija? Po čemu? Uvijek mozeš gledati bilo sta 1:1 kao recimo youtube ili skalirati. Na tebi je izbor. Rezu isto tako koliko vidim mozes mijenjati. Izbor je na tebi. Količina rama. Po čemu treba imati 6 a ne 4? Nemas pojma kakav barata ramom ali unaprijed znas da ne valja? Pizde? Drug moj to je biznis i nema tu ljubavi... Kuknjava kao sto recimo ovi na w10m kukaju na google sto neće "pomogne" w10m izdavanjem aplikacija za tu platformu.... To je posao....Sve sto ti pricas je licni utisak i misljenje na koje naravno imas pravo....

 Naravno... jednostavno sam očekivao bolje i više od najboljeg proizvođača Android uređaja na svijetu, pogotovo za te pare...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:03 (lllnuclearlll).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Sve 5 ali nisi bas naveo nesto bolje osim tih 960 FPS... Baterija zauzima prostor i uvijek se radi kompromis izmedju debljine i baterije i tu kako gdo naprave nekom nece valjati....JA se ne obazirem na to pogotovo kad imam fast charging. Dnevno 15 min nabacim na fast charging i miran. NE razmisaljm o bateriji.....Samsung uvijek ima najbolje sto se moze naci na trzistu uzimajuci u obzir da ne znamo kad se preslo u fazu testiranja tj kad se podvukla crta na hardware pogoto nakon fijaska sa Note 7. Vjerovatno su uzeli vise vremena za testiranje nego inace tj pretali mijenjati hardware pa mozda (pretpostavljam) taj senzor nije usao u igru.....

A sto se tice para tako je uvijek. Raste potrazanja i cijene idu gore. Imaj na umu da su najavili i ono mijenjanje i popravke unutar garancije. NE znam detalje ali sve to kosta. Kad sam ja govorio da je huawei poskupiti kada postane veliki igrac nije se shvatalo ozbiljno. Jednostavno ne mozes imati jeftin telefon iz kine i dobru podrsku. Tehnicki neizvodljivo.... NE mozes biti veliki ako ne radis sa telekomima a ne mozes raditi ako nemas predstavnistvo u toj drzavi sa osiguranim servisom a to ne mozes imati po cijeni mobitela iz kine....i tako u krug. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:09 (Torent).
14 godina
online
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
lllnuclearlll kaže...
Torent kaže...

 Definiši bolji? Je li ijedna telefon na trzištu bolji u svim aspektima? Ako nije a nije onda ono sto je tebi bitno nije i meni bitno. Recimo meni tih 960 fps je totalno nepotrebno i automatski meni ta kamera nije bolja. Uostalom ja sam uvijek mislio da je bolja ona kamera koja daje ostrije slike i manje suma ali ocigledno sam pogresno mislio ;)

Čudna rezolucija? Po čemu? Uvijek mozeš gledati bilo sta 1:1 kao recimo youtube ili skalirati. Na tebi je izbor. Rezu isto tako koliko vidim mozes mijenjati. Izbor je na tebi. Količina rama. Po čemu treba imati 6 a ne 4? Nemas pojma kakav barata ramom ali unaprijed znas da ne valja? Pizde? Drug moj to je biznis i nema tu ljubavi... Kuknjava kao sto recimo ovi na w10m kukaju na google sto neće "pomogne" w10m izdavanjem aplikacija za tu platformu.... To je posao....Sve sto ti pricas je licni utisak i misljenje na koje naravno imas pravo....

 Naravno... jednostavno sam očekivao bolje i više od najboljeg proizvođača Android uređaja na svijetu, pogotovo za te pare...

Ne znam, ali ne bih nazvao Samsung najbolji proizvođač Android uređaja, definitivno firma sa najviše prodanih Android uređaja, ali najveća prodaja automatski ne znači i najbolji uređaj, nego odličan marketing.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Opet sta je najbolji? Koji prodaje najvise ili koji prodaje najkvalitetnije uredjaje sa najmanje kvarova....y

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
lllnuclearlll kaže...

Da, smatram da je ovaj mobitel trebao biti bolji, pogotovo jer je konkurencija bolja... Ovo osim SoCa nije najbolji telefon na tržištu.

 

Baterija je mogla bolje, SoC su pizde naručile samo sebi naravno pa je iz tog razloga najbolji na tržištu trenutno (neće to biti dugo tako, ali OK, to je trenutno najbolje), rezolucija je trebala na 4K zbog VR sustava kojem je 2K premalo s tim da se može podesiti da vrti 1080p zbog štednje baterije kad se radi u normalnom načinu, umjesto toga rezolucija je neka čudna što stvarno ne vidim poantu jer ekran uopće nije standardnih 16:9. Kamera također nije vrh ponude jer sony XZ Premium izlazi s 960 FPS kamerom koja će moći snimati vrlo zanimljive usporene snimke što je totalno fora feature. Također, količina RAMa za ovu klasu uređaja je ipak trebala biti 6GB. Sve što su oni predstavili su dodatni ovi uređaji (DeX, 360°kamera, satovi i sl.). Također ne vidim foru ubacivati svog virtualnog asistenta kad postoji Google Now kao standard na Androidu. Ajd nek svaki proizvođač napravi svog asistenta sad pa nek ih bude 50... Ajde još što su to napravili, ali dodijeliti posebnu tipku tom sranju je stvarno odličan potez 

 

E ovaj edge oblik neću pljuvati, ali što će mi zaobljen ekran? kak uopće držati to u rukama da ne klikneš sa strane na te ikonice ako ih ima? što se mobitel treba na stolu koristiti ili? Također, zar taj zaobljeni rub ne deformira sadržaj ekrana uređaja barem u nekoj mjeri? Čem to služi točno?

 

Dakle o čem pričamo da je ovo najbolji telefon na tržištu?

Slažem se s većinom u tvom postu, no to što su izbacili svog asistenta zapravo vidim kao pozitivnu stvar. Što je više konkurencije, to će prije te gluposti možda izrasti u nešto korisno. A i ne želim za par godina biti osuđen na to da koristim sve u životu od Googlea, malo su mi počeli ići na živce.

 

Ta Sonyjeva 960 fps kamera nije baš tako korisna stvar koliko sam čitao... To zapravo funkcionira tako da tokom snimanja stisneš neki gumb i onda snimi 0.18 s 960 fps videa i dalje nastavlja normalno. Doslovno 0.18 sekundi. Pa ti ulovi ono što želiš uloviti...

 

Na koji dio zaobljenosti ekrana misliš hahaha? Edge ili zaobljene kuteve?

 

Torent kaže...

 Definiši bolji? Je li ijedna telefon na trzištu bolji u svim aspektima? Ako nije a nije onda ono sto je tebi bitno nije i meni bitno. Recimo meni tih 960 fps je totalno nepotrebno i automatski meni ta kamera nije bolja. Uostalom ja sam uvijek mislio da je bolja ona kamera koja daje ostrije slike i manje suma ali ocigledno sam pogresno mislio ;)

Čudna rezolucija? Po čemu? Uvijek mozeš gledati bilo sta 1:1 kao recimo youtube ili skalirati. Na tebi je izbor. Rezu isto tako koliko vidim mozes mijenjati. Izbor je na tebi. Količina rama. Po čemu treba imati 6 a ne 4? Nemas pojma kakav barata ramom ali unaprijed znas da ne valja? Pizde? Drug moj to je biznis i nema tu ljubavi... Kuknjava kao sto recimo ovi na w10m kukaju na google sto neće "pomogne" w10m izdavanjem aplikacija za tu platformu.... To je posao....Sve sto ti pricas je licni utisak i misljenje na koje naravno imas pravo....

Treba imati 6 GB jer konkurencija ima 6 GB pa ako je flagship neka bude flagship. Čak i ako barata bolje memorijom nego svi drugi zajedno (što mislim da je nemoguće, appovi trebaju memorije koliko trebaju), neka onda ima 6 GB RAM-a pa bude najboljiji od sviju. Sad si kao ovi iPhoneaši kad kažu "šta će ti više od 750p rezolucije na mobitelu".

9 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

pa ako je s7e proglasen najboljim prosle god.. sta spada pod najbolji proizvodac?

svakom je neki drugi dobar ili los zbog necega.. za mene nema najboljeg ili najlosijeg

 

a i ja sam razocaran osmicom, ocekivao sam da ce mi moci popusit dok vozim.. bezveze.. cekam devetku i zivim u nadi!

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...

Opet sta je najbolji? Koji prodaje najvise ili koji prodaje najkvalitetnije uredjaje sa najmanje kvarova....y

Pa po nekoj logici najbolji bi trebao imati najkvalitetniji proizvod, a najprodavaniji ne znači i najkvalitetniji, što je veća proizvodnja to je i veća vjerojatnost za defektnim proizvodima - čista logika i razum. Naravno podaci o kvarljivosti proizvoda servisi i proizvođači čuvaju u relativnoj tajnosti, ali naravno da bi uvijek odabrao od dva slična proizvoda onaj koji rijeđe ili skoro nikada završava na servisu, zar ti ne bi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:21 (MasterOfDisaster).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...
....

Treba imati 6 GB jer konkurencija ima 6 GB pa ako je flagship neka bude flagship. Čak i ako barata bolje memorijom nego svi drugi zajedno (što mislim da je nemoguće, appovi trebaju memorije koliko trebaju), neka onda ima 6 GB RAM-a pa bude najboljiji od sviju. Sad si kao ovi iPhoneaši kad kažu "šta će ti više od 750p rezolucije na mobitelu".

 Pa iskreno ram je zadnje sto bih ja gledao... Iskreno nemampojma koliko ovaj moj krs ima rama..... Radi odlicno.....Meni je ekran najbitniji sve ostalo manje vise....U ekran gledam....Isto tako kod kompa monitor tastatura i mis. Ram manje vise....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
MasterOfDisaster kaže...
Torent kaže...

Opet sta je najbolji? Koji prodaje najvise ili koji prodaje najkvalitetnije uredjaje sa najmanje kvarova....y

Pa po nekoj logici najbolji bi trebao imati najkvalitetnij proizvod, a najprodavaniji ne znači i najkvalitetniji, što je veća proizvodnja to je i veća vjerojatnost za defektnim proizvodima - čista logika i razum. Naravno podaci o kvarljivosti proizvoda servisi i proizvođači čuvaju u relativnoj tajnosti, ali naravno da bi uvijek odabrao od dva slična proizvoda onaj koji rijeđe ili skoro nikada završava na servisu, zar ti ne bi.

 Ja recimo nikad necu kupiti telefon koji nema garanciju.....Tako da kineski mobiteli unaprijed ispadaju iz igre bez obzira na specifikacije i cijenu....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...

Čudna rezolucija? Po čemu? Uvijek mozeš gledati bilo sta 1:1 kao recimo youtube ili skalirati. Na tebi je izbor.

Btw, što se tiče rezolucije, meni nije toliko problem sama rezolucija, nego to što su svi odjednom odjebali standarde i svatko tjera neku svoju priču. Xiaomi ima 17:9, LG 18:9, Samsung 18.5:9. Te stvari trebaju biti standardizirane i trebamo se držati jednog, a ne da narednih par godina sve gledam u nekom letterboxu. Plus, ako sam dobro shvatio GSMarenu, LG snima 4K video u 16:9, za 1080p postoji i 18:9 opcija, slike slikaju u 4:3 (ajde, to polu-ima smisla) itd. Znači, video snimljen maksimalnom rezolucijom na mobitelu ne možeš normalno gledati na ekranu istog tog mobitela. Pa ti meni reci da to nije retardirano.

14 godina
online
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
digitall kaže...

pa ako je s7e proglasen najboljim prosle god.. sta spada pod najbolji proizvodac?

svakom je neki drugi dobar ili los zbog necega.. za mene nema najboljeg ili najlosijeg

 

a i ja sam razocaran osmicom, ocekivao sam da ce mi moci popusit dok vozim.. bezveze.. cekam devetku i zivim u nadi!

A pretprošle godine je bio LG G5 i šta je bilo s njim na kraju (krajnje loša prodaja i financijska katastrofa za LG), ti izbori i odabiri nemaju veze sa vezom. Ono što neka komisija odluči da je najbolje ne znači da će uspijeti na tržištu, a to je pokazao i LG G5. Samsung se oduvijek dobro prodaje, on je kao VW na hrvatskom tržištu, veća cijena od ostalih u istom segmentu, ali se prodaje kao vruća kifla. Samsung godinama stvara svoju vojsku sljedbenika ma šta god izdali to je super, kao što i Apple radi, čak bi rekao da je tu Samsung kopirao Apple.

 

Da se razumjemo Apple i Samsung imaju odlične proizvode, ali to što imaju najveću svijetsku prodaju svojih uređaja ne znači automatski i da imaju najbolje uređaje na tržištu, nego uređaje koji se najviše sviđaju kupcima. Sviđanje ili velika preferenca prema određenom proizvođaču ne znači i najbolju kvalitetu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:39 (MasterOfDisaster).
16 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

 

Ta Sonyjeva 960 fps kamera nije baš tako korisna stvar koliko sam čitao... To zapravo funkcionira tako da tokom snimanja stisneš neki gumb i onda snimi 0.18 s 960 fps videa i dalje nastavlja normalno. Doslovno 0.18 sekundi. Pa ti ulovi ono što želiš uloviti...

 

 

 Ako je tako, a vjerujem da je jer to tako izgleda u onom promotivnom videu koji su izbacili, onda je to sranje... 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

.... Znači, video snimljen maksimalnom rezolucijom na mobitelu ne možeš normalno gledati na ekranu istog tog mobitela. Pa ti meni reci da to nije retardirano.

 NE razumijem ovaj dio. Zasto ne bi mogao?????

MasterOfDisaster kaže...
.....

A pretprošle godine je bio LG G5 i šta je bilo s njim na kraju (krajnje loša prodaja i financijska katastrofa za LG), ti izbori i odabiri nemaju veze sa vezom. Ono što neka komisija odluči da je najbolje ne znači da će uspijeti na tržištu, a to je pokazao i LG G5. Samsung se oduvijek dobro prodaje, on je kao VW na hrvatskom tržištu, veća cijena od ostalih u istom segmentu, ali se prodaje kao vruća kifla. Samsung godinama stvara svoju vojsku sljedbenika ma šta god izdali to je super, kao što i Apple radi, čak bi rekao da je tu Samsung kopirao Apple.

 Pa bas da ima vojsku sljedbenika kao samsung ne bih se slozio. Pogledaj samo ovdje na forumu. Svi kritikuju samsung. Ajd nadji takvu kritku od vlasnika applea???? Tamo je sve sjano bajno ideano i bas po njhovoj mjeri. Svi imaju istu mjeru ;)

 

Svaki proizvodjac stvara bazu korisnika..... To je normalno... JA sam godinama imao samsunge i sad imam nexus. nemam problem da sutra opet kupim samsung ali ni huawei recimo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:37 (Torent).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Ja prodajem 3 Nexusa 6P uskoro; prema tome što si rekao, ljudi toliko obožavaju Androide da će moja tri planuti u roku dok kažeš "keks". :)

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
9 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Mirko935 kaže...

Btw, što se tiče rezolucije, meni nije toliko problem sama rezolucija, nego to što su svi odjednom odjebali standarde i svatko tjera neku svoju priču. Xiaomi ima 17:9, LG 18:9, Samsung 18.5:9. Te stvari trebaju biti standardizirane i trebamo se držati jednog 

 potpuno se slazem!

MasterOfDisaster kaže...
digitall kaže...

pa ako je s7e proglasen najboljim prosle god.. sta spada pod najbolji proizvodac?

svakom je neki drugi dobar ili los zbog necega.. za mene nema najboljeg ili najlosijeg

 

a i ja sam razocaran osmicom, ocekivao sam da ce mi moci popusit dok vozim.. bezveze.. cekam devetku i zivim u nadi!

A pretprošle godine je bio LG G5 i šta je bilo s njim na kraju (krajnje loša prodaja i financijska katastrofa za LG), ti izbori i odabiri nemaju veze sa vezom. Ono što neka komisija odluči da je najbolje ne znači da će uspijeti na tržištu, a to je pokazao i LG G5. Samsung se oduvijek dobro prodaje, on je kao VW na hrvatskom tržištu, veća cijena od ostalih u istom segmentu, ali se prodaje kao vruća kifla. Samsung godinama stvara svoju vojsku sljedbenika ma šta god izdali to je super, kao što i Apple radi, čak bi rekao da je tu Samsung kopirao Apple.

 

Da se razumjemo Apple i Samsung imaju odlične proizvode, ali to što imaju najveću svijetsku prodaju svojih uređaja ne znači automatski i da imaju najbolje uređaje na tržištu, nego uređaje koji se najviše sviđaju kupcima. Sviđanje ili velika preferenca prema određenom proizvođaču ne znači i najbolju kvalitetu.

sam si rekao, g5 je dobio tamo neku nagradu za nesto i prije prodaje.. dok je s7e dobio nagradu nakon godinu dana.. kada se sva ekipa izredala sa svojim uredajima..

ukratko, posto sam koristio i jedan i drugi, g5 mi je prosjecan, uredaj je dobar, ali nije mi se pokazao boljim od ekipe, i boli me neka stvar za neke nagrade tko jer sta dobio, jer mu ja dam nagradu ako se pokaze dostojan toga da mi ostane u depu vise od mjesec dana, a s7e se pokazao kao takav, dakle zamjerke nemam na nista.. (pogotovo sa nougat updateom), od baterije, ekrana, kamere, brzine, izrade, mogucnosti, zvuka, vodootpornosti, itd itd.. i da se razumijemo, jebe mi se za marku uredaja i uglavnom sam pljuvao po samsungu do s7, a sve sam ih imao...

kakva vojska sljedbenika kakve gluposti, zadnje sto gledam kod uredaja je marka.. ipak nisam ejpl fanboy

tako da po meni, ako nije bio najbolji onda je bio medu prva 3 najbolja, tu nema nikakve rasprave, cista cinjenica, druga stvar su preference kupaca...

a to sto samsung ili netko drugi ima hrpu nekih modela i neznam kakvu prodaju, nagrade ili kritike, zaboli me totalno.. ne ide meni u dep niti imam dionice.. ja gledam sta dobijem za svoje novce i to je to

da li cu ga mijenjati za s8, jos cu vidjeti, vjerojatno hocu, a da li ce mi ostati duze od mjesec dana, e to ce biti pitanje baterije itd.

Tonči kaže...

Ja prodajem 3 Nexusa 6P uskoro; prema tome što si rekao, ljudi toliko obožavaju Androide da će moja tri planuti u roku dok kažeš "keks". :)

 kolko para? kakvo stanje? garancija? moze na pm

16 godina
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

U svakom slučaju Sony XZ Premium će biti tehnološki superiorniji telefon S8mici. Jbg. al tak je... Ja sam očekivao barem s tehnološke strane isti telefon, ako ne i bolji jer ipak je to Samsung.

 

Jedino... Sony izgleda katastrofalno, ali to je moj subjektivni dojam 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 11:21 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...
Mirko935 kaže...

.... Znači, video snimljen maksimalnom rezolucijom na mobitelu ne možeš normalno gledati na ekranu istog tog mobitela. Pa ti meni reci da to nije retardirano.

 NE razumijem ovaj dio. Zasto ne bi mogao?????

Zato što ga moram gledati ili tako da odrežem 20 % videa ili tako da imam 20 % ekrana crno. Nedajbog da snimim video u 18:9 tako da mogu uživati u cijelom ekranu na mobu od 6 'iljada kn i onda kasnije odlučim poslati nekolicini frendova, a možda i pogledati na TV-u. Svaki će ga lijepo gledati s drugačijom količinom crnila.

 

Druga je stvar kod 16:10 monitora ili npr. BlackBerry KEYonea koji ima 3:2 zbog tipkovnice. Ljudi koji kupuju uređaje s takvim omjerima znaju zbog čega ih kupuju, ali 16:9 je trenutno general-purpose omjer stranica na svemu i ako nešto iskače od toga, valjda je logično i da se objasni zašto i kamo to vodi.

Hoće 18:9 postati standard? Ili 18.5:9? 17:9? Hoće za godinu dana biti i TV-a s tim omjerom da znam da ne ulažem sad pare u novi skupi TV? Hoće se možda sve serije početi tako snimati? I šta je sa zaobljenjima u kutevima? Hoće i to postati standardno na svim ekranima? Hoće biti standard koliko je to zaobljenje? Ili je ovo samo jedna generacija mobitela u kojoj nitko nije imao pametnije ideje pa su se malo zaigrali s izmišljanjem tople vode, a mi svi plaćamo da budemo beta-testeri dok se oni ne odluče?

15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

Ja prodajem 3 Nexusa 6P uskoro; prema tome što si rekao, ljudi toliko obožavaju Androide da će moja tri planuti u roku dok kažeš "keks". :)

6P ima jako jako dobar resell value, ne znam jesi li bio sarkastičan :D

 

 

Meni je to i dan danas waytogo telefon, eventualno ako Pixel XL dođe na 400€

7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

 

P.S.  

Krivi procesor je u slici.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Tonči kaže...

Ja prodajem 3 Nexusa 6P uskoro; prema tome što si rekao, ljudi toliko obožavaju Androide da će moja tri planuti u roku dok kažeš "keks". :)

 I hoce ;)

Mirko935 kaže...
Torent kaže...
Mirko935 kaže...

.... Znači, video snimljen maksimalnom rezolucijom na mobitelu ne možeš normalno gledati na ekranu istog tog mobitela. Pa ti meni reci da to nije retardirano.

 NE razumijem ovaj dio. Zasto ne bi mogao?????

Zato što ga moram gledati ili tako da odrežem 20 % videa ili tako da imam 20 % ekrana crno. Nedajbog da snimim video u 18:9 tako da mogu uživati u cijelom ekranu na mobu od 6 'iljada kn i onda kasnije odlučim poslati nekolicini frendova, a možda i pogledati na TV-u. Svaki će ga lijepo gledati s drugačijom količinom crnila.

 

Druga je stvar kod 16:10 monitora ili npr. BlackBerry KEYonea koji ima 3:2 zbog tipkovnice. Ljudi koji kupuju uređaje s takvim omjerima znaju zbog čega ih kupuju, ali 16:9 je trenutno general-purpose omjer stranica na svemu i ako nešto iskače od toga, valjda je logično i da se objasni zašto i kamo to vodi.

Hoće 18:9 postati standard? Ili 18.5:9? 17:9? Hoće za godinu dana biti i TV-a s tim omjerom da znam da ne ulažem sad pare u novi skupi TV? Hoće se možda sve serije početi tako snimati? I šta je sa zaobljenjima u kutevima? Hoće i to postati standardno na svim ekranima? Hoće biti standard koliko je to zaobljenje? Ili je ovo samo jedna generacija mobitela u kojoj nitko nije imao pametnije ideje pa su se malo zaigrali s izmišljanjem tople vode, a mi svi plaćamo da budemo beta-testeri dok se oni ne odluče?

 ali mozes gledati u punoj kvaliteti za razliku od nekih koji snimaju 4k a nemaju 4k ekran ;) Ekran nije samo radi videa vec i radne povrsine... Kod snimanja videa drze se standarda a kod ekrana daju ti najvecu povrsinu koju mogu i ja tu ne vidim problem.....

Mitch kaže...
Tonči kaže...

Ja prodajem 3 Nexusa 6P uskoro; prema tome što si rekao, ljudi toliko obožavaju Androide da će moja tri planuti u roku dok kažeš "keks". :)

6P ima jako jako dobar resell value, ne znam jesi li bio sarkastičan :D

 

 

Meni je to i dan danas waytogo telefon, eventualno ako Pixel XL dođe na 400€

 To i ja cekam al nesto slabo klizi dolje a nasljednika nema jos godinu najmanje koliko citam....

8 godina
offline
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...

 ali mozes gledati u punoj kvaliteti za razliku od nekih koji snimaju 4k a nemaju 4k ekran ;) Ekran nije samo radi videa vec i radne povrsine... Kod snimanja videa drze se standarda a kod ekrana daju ti najvecu povrsinu koju mogu i ja tu ne vidim problem......

 Radna površina na mobitelu? To za isti onaj rad zbog kojeg mi je bitna savršena reprodukcija boja na mobitelu? 

 

A i ne možeš baš gledati u punoj kvaliteti kad nemaju ni ovi 4K ekran.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

A zasto ti ono kukas? Izgubio sam te u moru kuknjave sa tvoje strane ;) Ili se svodi na jbg nije BB ;)

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Torent kaže...

A zasto ti ono kukas? Izgubio sam te u moru kuknjave sa tvoje strane ;) Ili se svodi na jbg nije BB ;)

To kad čovjek slabo ima argumenata onda počne s vrijeđanjem s riječima poput kukanja, jaukanja itd.

 

Zašto "nije BB"? Pa nemam ja ništa protiv Samsunga, dapače. Imam Gear S3, a da nije bilo BB-a i Priva, vjerojatno bih imao S7e i onaj keyboard cover (koji nije ni upola kvalitetno rješenje kao BB Tastatur, ali nebitno). Sad kad su se napokon riješili one abominacije od TouchWiza, nemam im šta puno zamjeriti, pogotovo budući da je konkurencija zadnjih par godina nekako zamrla. Plus, uvijek sam volio dobre ekrane, a npr. QHD OLED-e ima Samsung i par iznimaka (poput Priva, kad smo već kod toga ).

 

edit: Btw, živcira me nepoštivanje standarda radi nepoštivanja standarda. Isto kako mi ide na živce Apple s npr. Lightningom, izbacivanjem 3.5 mm utora itd. tako mi je bezveze ovo bezglavo pravljenje ekrana kako se kome sprdne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 14:34 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+

Upravo razmišljam dali da citiram pojedince koji vjerovatno misle ako je mobitel pobjednik u sintetičkim testovima da je opravdanje za njegovu cjenu (te i njegovu kupnju) ... nekima je to bitno ... nekima ne ... sad mene zanima obzirom da cjena tog uređaja je 'paprena' te malo je onih koji će ga kupit za keš ... no obzirom da sam i ja svoj note 3 nabavio na pretplatu (i čisto mi je još dobar uređaj). Siguran sam da ima tu puno onih koji imaju fin mobitel (možda ne zadnje generacije) ... ali razlog zašto ovo pišem je to da vaš uređaj je još uvjek jako dobar i sva sintetika koju odrade ti mobiteli su 'hajp' da vas uvjere da to što vi koristite je 'škovaca' ... još pogotovo kad dođete u svog voljenog mobilnog operatera i ponude vam uređaj za samo nešto sitno.

Razlog zašto sam se ja ovliko "razlaja" je da konačno svatimo mi u android zajednici da mobiteli nakon 2 godine nisu stare kante i da konačno počmu davat nadogradnje na mobitele koji su još uvjek dobri. Znam da se mogu rootat mobiteli ... nije ni to problem ... no činjenica je da stock rom radi kako spada i ima najmanje problema s tim sam uređaj.

Nevidim razlog da svako 2 godine nabavljam (premium uređaj) koji košta 6000 kn ... zamislim samo situaciju da kupujem TV svake 2 godine ... jer za 6000 kn. se može kupit jako dobra televizija.

No opet sam se malo naoštrija ... svak nek radi s svojim novcem što hoće ... ko sam ja da odlučujem ko će kao.

Guštajte

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio Galaxy S8 i S8+
Kod flagshipa osjećaj satisfakcije prođe kroz mjesec dana.


Mjesec dana si nahajpan. Lijepo novo sučelje, odlična kamera, fin dizajn i najvažnije - bitna promjena u odnosu na što si imao prije.


Taj zadnji faktor je ključan i zato sam ja volio prelazit na iPhone svake druge godine. Jednostavno je drugačije i sviđa mi se ta svježina.


No sad se događa da ta karakteristika isparava...sve je uniformno i isto.
Ne možeš fulat s 4500 kuna.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice