e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj

poruka: 5
|
čitano: 1.947
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj".
14 godina
neaktivan
offline
e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj

zašto ja kada pretražujem preko job sajtova u europi po nekim ključnim riječima stručnih područja IT-a nalazim 10-ak ili par desetaka poslova u državama kao Njemačka, Irska, Engleska...itd?

U manjim zemljama, tj. tržištima niti toliko. A konkurencija na ta radna mjesta naravno ogromna jer stručnjaka ima ko pljeve.

Koliko je to od 900 000?

I zašto se onda ti manjkovi ne oglašavaju?

Kakav je to manjak ako se njegovo postojanje ne oglašava zainteresiranima da riješe taj problem?

 

s obzirom da ja očito ne razumijem baš te stvari, smotan šta ćeš, bilo bi baš lijepo kad bi konkretno pojasnili o čemu se tu radi  sljedeći koji su navedeni u članku:

 

Europska komisija

Branko Baričević

Hrvatska udruga poslodavaca

CISEx

MojPosao Hrvatski zavod za zapošljavanje

paneuropska Udruga Leading Learning Partners

MultiPlus Card

Udruga darovitih informatičara Rijeke

Visoko učilište Algebra – visoka škola za primijenjeno računarstvo

Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu

Microsoft

 

može i Bug :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 18:00 (Putin).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj

Ma totalne gluposti, kao kad algebra reklamira da su informaticari trazeni i da imaju vece place samo da bi ljudi njima platili tecaj.

 

izazvanog sve manjim interesom mladih za inženjerska zanimanja.

 

Mozda jer si sa svojom diplomom mreznog inzenjera mogu dupe obrisat u IT svijetu.

TD za glupost
 
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj
Laxarus kaže...

Ma totalne gluposti, kao kad algebra reklamira da su informaticari trazeni i da imaju vece place samo da bi ljudi njima platili tecaj.

 

izazvanog sve manjim interesom mladih za inženjerska zanimanja.

 

Mozda jer si sa svojom diplomom mreznog inzenjera mogu dupe obrisat u IT svijetu.

Primjeti da se ovdje spominje sada puno više aktera cijele priče, ne samo jedna lokalna obrazovna firma.

Ovo je priča na europskom nivou i ovdje stvarno ne vidim ko bi imao interesa od čudnih, šupljih priča..

 

 

Plaće u IT-u zadnje vrijeme svugdje ili padaju ili jako osciliraju. Interesa nema jer ljudi razmišljaju vjerojatno pa kad sve zbroje ili oduzmu, nekak odu prije za bankare ili neke marketingaše. Veća je para sigurno, barem kod nas. Zato nema interesa - a bome kod nas nema ni posla za IT - ta tema je odavno apsolvirana na državnom nivou - IT je struka sa jako velikim brojem nezaposlenih, ili podzaposlenih ljudi.

 

 

A i već niz godina je internet pun svjedočanstava stvarno stručnih IT-ovaca sa podosta staža po SAD-u recimo, koji cvile da je IT užasna struka što se tiče dobivanja, ili zadržavanja posla (iako se zna da baš u USA ima jako puno poslova i prilika u IT-u).

Godinama vrište radi outsourcinga, pa se navodno ova priča o većem zapošljavanju i dalje seli u Indiju.

 

Jedino je navodno u EU strahoviti manjak (gotovo milijun stručnjaka), pa tu vjerojatno postoji neki ozbiljni moment koji ja ne razumijem u cijeloj priči.

A pošto su u igri ozbiljne institucije i korporacije koje se bore protiv tih manjkova, vjerojatno će malo pojasniti netko o čemu se tu radi kad pričamo o EU prostoru.

 

Gdje je taj manjak? Gdje ga se može vidjeti oglašenog ili nešto? Čisto da vidimo o čemu se radi.. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 18:39 (Putin).
13 godina
offline
e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj

ma kakvi IT stručnjaci,

 

kod nas je IT sveden na trgovine, Links, HG spot i slično.

nešto ITa ima u Zagrebu i Splitu. Dok ostali gradovi od ITa nemaju ni I.

 

ja sam iz Sl Broda, kod nas je plaća nekoga tko radi u ITu (programiranje) 2500 do 3000 kn.

pa kolege koji rade ko vozači ili bageristi zarade 2x više.

 

a toliko nas ima da jednostavno nemožemo svi raditi u grani industrije koja jednostavno u našoj državi nepostoji.

svaka čast tvrtkama kao što su "pet minuta" ili ako se tako zove, ali i one su vezane za "vanjske" projekte.

a ti IT inženjeri..... hehe da "inženjeriraju" šta, infrastrukturu koja je stara 20 godina.... ti se certifikati više ni ne priznaju... hehehehe

znam sam po sebi, dok nisam imao certifikate..... nisam bio dovoljno kvalificiran... sad kad ih imam sam prefvalificiran.... i to je tako kod nas, ako nikoga neznaš... da te pogura.

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: e-Skills for Jobs 2014 u Hrvatskoj
Putin kaže...
Laxarus kaže...

Ma totalne gluposti, kao kad algebra reklamira da su informaticari trazeni i da imaju vece place samo da bi ljudi njima platili tecaj.

 

izazvanog sve manjim interesom mladih za inženjerska zanimanja.

 

Mozda jer si sa svojom diplomom mreznog inzenjera mogu dupe obrisat u IT svijetu.

Primjeti da se ovdje spominje sada puno više aktera cijele priče, ne samo jedna lokalna obrazovna firma.

Ovo je priča na europskom nivou i ovdje stvarno ne vidim ko bi imao interesa od čudnih, šupljih priča..

 

 

Plaće u IT-u zadnje vrijeme svugdje ili padaju ili jako osciliraju. Interesa nema jer ljudi razmišljaju vjerojatno pa kad sve zbroje ili oduzmu, nekak odu prije za bankare ili neke marketingaše. Veća je para sigurno, barem kod nas. Zato nema interesa - a bome kod nas nema ni posla za IT - ta tema je odavno apsolvirana na državnom nivou - IT je struka sa jako velikim brojem nezaposlenih, ili podzaposlenih ljudi.

 

 

A i već niz godina je internet pun svjedočanstava stvarno stručnih IT-ovaca sa podosta staža po SAD-u recimo, koji cvile da je IT užasna struka što se tiče dobivanja, ili zadržavanja posla (iako se zna da baš u USA ima jako puno poslova i prilika u IT-u).

Godinama vrište radi outsourcinga, pa se navodno ova priča o većem zapošljavanju i dalje seli u Indiju.

 

Jedino je navodno u EU strahoviti manjak (gotovo milijun stručnjaka), pa tu vjerojatno postoji neki ozbiljni moment koji ja ne razumijem u cijeloj priči.

A pošto su u igri ozbiljne institucije i korporacije koje se bore protiv tih manjkova, vjerojatno će malo pojasniti netko o čemu se tu radi kad pričamo o EU prostoru.

 

Gdje je taj manjak? Gdje ga se može vidjeti oglašenog ili nešto? Čisto da vidimo o čemu se radi.. :)

ovo što govoriš za Indiju si upravu, pa ti ljudi rade za 300-400$ mjesečno....

ima ih po Dubaiu koliko hoćeš.... čak je smiješno da netko tko radi možda kao recepcionar ili taksist ima na kraju istu plaću....

 

možda je za nekog Indijca 300$ mjesečno dosta..... al za nas bome ne...

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice