Soma dolara za OLED iPhone

poruka: 75
|
čitano: 8.085
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Soma dolara za OLED iPhone".
16 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
andi.cro kaže...
Spike1983 kaže...

Kolku god premium cifru da mu stave, kupovat ce se  

 Nažalost, ima previše budala na ovome svijetu 

 Ti bi zbilja išao objašnjavati tipu koji je upravo kupio novog SUV-a da mu možeš uštedjeti 200-300 dolara pažljivim gledanjem specifikacija mobitela i da bi to rezultiralo boljim odabirom uloženo dobijeno.

A tom istom tipu svaka guma na upravo kupljenom SUV-u dođe 500 dolara.

Tko bi ispao budala u priči nije baš jasno kako se na prvu loptu čini.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 17:29 (Floki).
6 godina
protjeran
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Ako je to skupo, što kažete na tv od 57 000 kuna? Tko to kupuje?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
ridealong kaže...
Ako je to skupo, što kažete na tv od 57 000 kuna? Tko to kupuje?

 Tko može i hoće.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Floki kaže...
andi.cro kaže...
Spike1983 kaže...

Kolku god premium cifru da mu stave, kupovat ce se  

 Nažalost, ima previše budala na ovome svijetu 

 Ti bi zbilja išao objašnjavati tipu koji je upravo kupio novog SUV-a da mu možeš uštedjeti 200-300 dolara pažljivim gledanjem specifikacija mobitela i da bi to rezultiralo boljim odabirom uloženo dobijeno.

A tom istom tipu svaka guma na upravo kupljenom SUV-u dođe 500 dolara.

Tko bi ispao budala u priči nije baš jasno kako se na prvu loptu čini.

 Ali taj ne prica gluposti i kaze da mu je neophodan ya posao ;) Kazes za kur...e i ok. Potpuno legitiman razlog kojem se nema sta dodati ali likovi koji se furaju kako su profici jer snimaju 4k i imaju gadget koji u imenu ima pro ....

16 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Torent kaže...
Floki kaže...
andi.cro kaže...
Spike1983 kaže...

Kolku god premium cifru da mu stave, kupovat ce se  

 Nažalost, ima previše budala na ovome svijetu 

 Ti bi zbilja išao objašnjavati tipu koji je upravo kupio novog SUV-a da mu možeš uštedjeti 200-300 dolara pažljivim gledanjem specifikacija mobitela i da bi to rezultiralo boljim odabirom uloženo dobijeno.

A tom istom tipu svaka guma na upravo kupljenom SUV-u dođe 500 dolara.

Tko bi ispao budala u priči nije baš jasno kako se na prvu loptu čini.

 Ali taj ne prica gluposti i kaze da mu je neophodan ya posao ;) Kazes za kur...e i ok. Potpuno legitiman razlog kojem se nema sta dodati ali likovi koji se furaju kako su profici jer snimaju 4k i imaju gadget koji u imenu ima pro ....

 Ma možda ne bi to ni nazvao k........e, što mu znači 200-300 dolara, takvom ne puno, čuo je za iphone da je najbolji i daj, tisuću dolara, neki tamo drugi 700, takav neće razmišljati o sitnicama 200-300 dolara manje više.

I to nije za zamjeriti kod te ekipe.

Ali ako se kupuje iphone da bi se poslije razvlačilo od prvog do prvog, e to je čudno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone

Ma pod kur...e mislim na zadovoljstvo bilo koje vrste. Svi mi imao slabosti i trosimo pare bez logike na hobije al ne pokusavamo to prodato pod posao i neophodnost da se ima najnovije .... 

15 godina
neaktivan
offline
Soma dolara za OLED iPhone

Pih, toliko love za kopiju Samsunga. No nekima je samo logo bitan.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
2 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Koja kolicina frustracije sa cinjenicom da ce netko kupiti nesto svojim parama...
 
14 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Torent kaže...

Ma pod kur...e mislim na zadovoljstvo bilo koje vrste. Svi mi imao slabosti i trosimo pare bez logike na hobije al ne pokusavamo to prodato pod posao i neophodnost da se ima najnovije .... 

 Da, ako služi da bi se pokazao u kafiću i još uz to pričale priče kako se eto baš nešto radi na njemu što na drugima ne može a realnost je da ni ovaj mjesec nije platio račune, e to je za čuditi se.

 

Onima prvima iz moje priče mi ne pada na pamet ništa reći, takvi naćule uši kad im govori porezni savjetnik, a te brojke od 1000 dolara im ionako nisu interesantne. A nije im zamjeriti ni što ih je Apple svojim uspješnim marketingom uvjerio da su najbolji.

8 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Ne kuzim cemu dizanje u nebesa cifre od 1000$. Pa toliko ljudi daju za hobi fotiće, TV, nekad za cd playere, pa di nece za nesto što će godinama nositi sa sobom 0-24?
16 godina
offline
Soma dolara za OLED iPhone

Pa ne'š ti cijene. Jeftiniji od HDMI kabela https://www.amazon.com/AudioQuest-Diamond-feet-Braided-Cable/dp/B003CT08E4.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone

Dje nadje taj jeftinjak ....

Ovo je The Cable ;)

 

2m 45.000 USD ;)

Amazing ;)

Jbg feudalac je u pravu ihone je dzabe a imas emojie :)

14 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
ridealong kaže...
Ako je to skupo, što kažete na tv od 57 000 kuna? Tko to kupuje?

 Pa budale!!!

Some people are so poor... all they have is money!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone

To cijelo vrijeme i pricamo ;)

13 godina
odjavljen
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
lomba100 kaže...

 

Mob ima cijenu koju ima, i pretpostavljam da ljudima koji koriste iPhone, pogotovo za posao, cijena nikad ne predstavlja problem.

Oprosti, no možeš li malo proširiti tu tezu o korištenju iPhone-a za posao? 

 

U vezi teme, nevezano s lombinim postom, samo me interesira koliko će dugo trajati ovaj odnos prema potrošačkom društvu. Cijene proizvoda idu u nebo cijelo vrijeme, mora postojati točka kada će društvo reći ne, ne želim kupiti mobitel od tisuću dolara/eura/funti jer smatram da mojih tisuću dolara/eura/funti vrijedi više od tog mobitela, koji će ionako za godinu dvije biti "stari model". Kao jučer se sjećam trenutka kada sam na fejsu vidio video žene koja je davala izjavu kako nikad nije imala svoj mobitel i čekala je u redu za iPhone 5. Taj model je bio hypean, pa onda 5s, pa 6, pa 6s. Shvaćam, poslovni plan treba biti "ako imaš kupca, prodaj", ali dokle će se to moći prodavati? Da li postoji točka obrata, kao što sam gore napisao. Tisuću dolara je cijena za mobitel jer ju je društvo formiralo, a ne tvrtka. Bacaju udicu svake godine, svake godine je sve skuplja no dok ima riba u jezeru, ne moraju se brinuti. 

 

Na kraju krajeva, neka svi rade sa svojim novcem što žele, ja se držim one "don't go broke trying to look rich".

8 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Sjecam se da sam, hm, jel to bila 2001. godina, Motorolu V50 platio 4-5k kuna, nisam siguran koliko točno.
Stradala je zbog Mikica, Marica i Balabana.
15 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
footballer kaže...
lomba100 kaže...

 

Mob ima cijenu koju ima, i pretpostavljam da ljudima koji koriste iPhone, pogotovo za posao, cijena nikad ne predstavlja problem.

Oprosti, no možeš li malo proširiti tu tezu o korištenju iPhone-a za posao? 

 

U vezi teme, nevezano s lombinim postom, samo me interesira koliko će dugo trajati ovaj odnos prema potrošačkom društvu. Cijene proizvoda idu u nebo cijelo vrijeme, mora postojati točka kada će društvo reći ne, ne želim kupiti mobitel od tisuću dolara/eura/funti jer smatram da mojih tisuću dolara/eura/funti vrijedi više od tog mobitela, koji će ionako za godinu dvije biti "stari model". Kao jučer se sjećam trenutka kada sam na fejsu vidio video žene koja je davala izjavu kako nikad nije imala svoj mobitel i čekala je u redu za iPhone 5. Taj model je bio hypean, pa onda 5s, pa 6, pa 6s. Shvaćam, poslovni plan treba biti "ako imaš kupca, prodaj", ali dokle će se to moći prodavati? Da li postoji točka obrata, kao što sam gore napisao. Tisuću dolara je cijena za mobitel jer ju je društvo formiralo, a ne tvrtka. Bacaju udicu svake godine, svake godine je sve skuplja no dok ima riba u jezeru, ne moraju se brinuti. 

 

Na kraju krajeva, neka svi rade sa svojim novcem što žele, ja se držim one "don't go broke trying to look rich".

 Što se tiče drugog dijela - sve stoji što si reko. Po mom mišljenju, naravno. I uvijek će bit kupca za tako skup mob. Kao i kod auta, jahti itd itd, bilo čega.

 

Prvi dio - Koristim ajfon, ajmek, ajvar, i sve ostalo sa "i" u imenu. Tako sam naviko, cijena je visoka, ali mi nije problem platit. Jer će mi se vratit kroz mjesec-dva-tri. Plus teza "na meku to jednostavno - radi!". I eto ti doživotnog lojalnog kupca. Ne govorim o sebi, jel.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
16 godina
offline
Soma dolara za OLED iPhone

Zanimljivo je to s visokim cijenama i budalama (koje plaćaju skupe mobitele, jahte, automobile, pa na njima ogavni proizvođači masno zarađuju):

 

Kafić dnevno cca 25kn (prosjek u Dalmaciji) * 25 dana (radnih) * 12 mjeseci (uključio i godišnji jer se onda više i sjedi u kafićima) = 7500kn (iPhone 7+ 128Gb).

Benzin za odlazak autom na posao (udaljen cca 1,5km, ravnog puta, od mjesta stanovanja - "jeb*te ko će ić na noge do posla") cca 400kn mjesečno * 11 mjeseci = 4400kn (Samsung Galaxy Edge 7).

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
lomba100 kaže...
footballer kaže...

 Što se tiče drugog dijela - sve stoji što si reko. Po mom mišljenju, naravno. I uvijek će bit kupca za tako skup mob. Kao i kod auta, jahti itd itd, bilo čega.

 

Prvi dio - Koristim ajfon, ajmek, ajvar, i sve ostalo sa "i" u imenu. Tako sam naviko, cijena je visoka, ali mi nije problem platit. Jer će mi se vratit kroz mjesec-dva-tri. Plus teza "na meku to jednostavno - radi!". I eto ti doživotnog lojalnog kupca. Ne govorim o sebi, jel.

 To je super, ukoliko koristis mac za poslovne svrhe, kao recimo video produkcija ili slicno. Onda ti se sigurno isplati. No ne znam koliko se moze iskoristiti iPhone za posao a ne moze neki drugi smartphone. Tu su negdje svi po mogucnostima.

 

Slazem se, macovi su super stvar i imam samo lijepa iskustva s njima, ali kupovanje samo zbog statusnog simbola nema previse smisla.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
lomba100 kaže...
pqweasdyxc kaže...

10000 kn za mobitel? Pa za to kupim dobar mob, 4K TV i konzolu...

 Ali onda nemaš novi ajFon!

 

Mob ima cijenu koju ima, i pretpostavljam da ljudima koji koriste iPhone, pogotovo za posao, cijena nikad ne predstavlja problem.

 

Najaci su mi ovi koji govore za posao. Nebi da je je laptop od 64 gige, quad core i7 procesor nekom bjesnom grafickom... jer im treba bijesan laptop za pravljenje VR igara.

 

Rijec je o kvalitetnom mobu koji ne vrijedi tih para jer ima jos 200 isto kvalitetnih ili cak kvalitetnih mobitela sa duplo manjom cijenom.

 

Ali jabuka je brand kao i lakosta, versace, gucci...

 

Ljudi nikako ne kontaju da kupnjom iPhona premium cijenu placaju 20% kvalitetu i 80% brand.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 9:12 (kingofthenight).
9 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
footballer kaže...
lomba100 kaže...
footballer kaže...

 Što se tiče drugog dijela - sve stoji što si reko. Po mom mišljenju, naravno. I uvijek će bit kupca za tako skup mob. Kao i kod auta, jahti itd itd, bilo čega.

 

Prvi dio - Koristim ajfon, ajmek, ajvar, i sve ostalo sa "i" u imenu. Tako sam naviko, cijena je visoka, ali mi nije problem platit. Jer će mi se vratit kroz mjesec-dva-tri. Plus teza "na meku to jednostavno - radi!". I eto ti doživotnog lojalnog kupca. Ne govorim o sebi, jel.

 To je super, ukoliko koristis mac za poslovne svrhe, kao recimo video produkcija ili slicno. Onda ti se sigurno isplati. No ne znam koliko se moze iskoristiti iPhone za posao a ne moze neki drugi smartphone. Tu su negdje svi po mogucnostima.

 

 

za ovo boldano bi se dalo raspraviti.. neke stvari se mijenjaju ipak.. do prije par godina je to bila istina, sada kada mac nema ni softverski hardverski nista specijalno u prednosti, a cijenu nabija do neba, onda je pitanje sto se isplati.. 

ne da mi se sad traziti usporedbe gdje se mac i pc sa win istih konfiguracija usporeduju i na kraju pc bude brzi u nekoj obradi u photoshopu ili obradi nekog videa i sl.. i nije bitno da li je malo brzi ili sporiji, poanta je su razlike male ili nikakve, a u cijeni osjetna razlika.. e sad, sto je isplativo i za koga.. beskrajna rasprava.. uglavnom nije bas sve tako "crno-bijelo" kako to neki vole usporediti..

 

a od ovih fora "na meku to jednostavno - radi" mi se riga.. jer na nicem drugom to jednostavno - ne radi.. naravno..

hocemo li u glavama "mekonja" jednog dana napokon izaci iz doba win xp? tesko..

16 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Koliko potrošene tinte na činjenicu da će netko potrošiti na nešto što želi 10-20000 €$£kn
Svatko je gospodar svog novca i troši ga kako želi. Iskreno me zaboli hoće li novi samasung, iphone, xiaomi koštati 20000, ako ga želim kupit ću ga, ako mi je preskupo kupit ću onaj za 2000.
U čemu je problem?
Previše energije se troši oko nebitnih stvari.
Sport je ok, izbaciš višak energije, osjećaš se bolje :)
 
10 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
zdgrunf kaže...
Koliko potrošene tinte na činjenicu da će netko potrošiti na nešto što želi 10-20000 €$£kn
Svatko je gospodar svog novca i troši ga kako želi. Iskreno me zaboli hoće li novi samasung, iphone, xiaomi koštati 20000, ako ga želim kupit ću ga, ako mi je preskupo kupit ću onaj za 2000.
U čemu je problem?
Previše energije se troši oko nebitnih stvari.
Sport je ok, izbaciš višak energije, osjećaš se bolje :)

 Najviše "tinte" bezveze si potrošio ti... cijena je sastavni dio proizvoda i ponude i takva informacija je opet sastavni dio najave novih proizvoda. Ono najbolje (ili najgore za tvoju tintu), članak niti na jednom mjestu ne kritizira cijenu niti ikog tko bi to platio, već samo najavljuje istu, vjerojatnu cijenu, tako da si "fulo ceo fudbal". Stvoriš si u glavi neki film i totalno zabriješ kontru bezveze. Dakle puno "tinte" nitzašto. Palac dolje.

10 godina
offline
Soma dolara za OLED iPhone

a sto ako si ios developer, hoćeš onda koristit android? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Razlika je u softveru, dok u aplikacijama koje imaju na oba osa rezultat je ocekivano podjednak.
Cijene su isto tu negdje, nema neke pretjerane razlike, razlika se eventualno vidi kada danas uzmes u ruke MB Air i shvatis da je star 7 godina.
Sto se tice top modela, XPS me izašao tu negdje kao i MBP, a isti sam odabrao jer nisam spreman na kompromise koje Apple nudi u novom MBP.
Na putu se ipak nista ne moze mjeriti sa MBA i njegovom baterijom.

12 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
Del_Boy97 kaže...

a sto ako si ios developer, hoćeš onda koristit android? 

 

"ne razumijes ti to druze sudija" 

6 godina
protjeran
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
"Na kraju krajeva, neka svi rade sa svojim novcem što žele"

Da. S tim da svaki dan moram gledati reklame u gotovo svim medijima o mobitelima, dok ne vidim niti jednu o Maserattiju ili Aston Martinu, a i oni imaju svoje kupce kod nas To maltretiranje reklamama o mobitelima nema granica. To je ujedno odgovor grunfu na pitanje u čemu je problem.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
"Na kraju krajeva, neka svi rade sa svojim novcem što žele"

Da. S tim da svaki dan moram gledati reklame u gotovo svim medijima o mobitelima, dok ne vidim niti jednu o Maserattiju ili Aston Martinu, a i oni imaju svoje kupce kod nas To maltretiranje reklamama o mobitelima nema granica. To je ujedno odgovor grunfu na pitanje u čemu je problem.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
"Na kraju krajeva, neka svi rade sa svojim novcem što žele"

Da. S tim da svaki dan moram gledati reklame u gotovo svim medijima o mobitelima, dok ne vidim niti jednu o Maserattiju ili Aston Martinu, a i oni imaju svoje kupce kod nas To maltretiranje reklamama o mobitelima nema granica. To je ujedno odgovor grunfu na pitanje u čemu je problem.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Soma dolara za OLED iPhone
I Vertu je imao svoje kupce.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice